Jump to content

Zamjena xenon žarulje


Recommended Posts

5 minutes ago, Gabre said:

Ma kad prebacim na duga to svijetli strava, ko da vlak ide :D puno jača svjetla nego na Atlasu LED svjetla koja mi se baš i ne sviđaju

 

Tak je i meni na 207 sad slozeno. Kad roknem duga pale se H7 (NightBreaker) i xenon lece jos dignu klapnu. Jebeno svijetli. Makar zbilja rijetko uopce ima potrebe za dugim posto kratka odlicno svijetle (Jens ugradnja).

Link to comment
Share on other sites

Kakvo je stanje trenutno na tehničkom sa hid ili led kitovima.

Na ovom sad imam leće i neku čudnu hir2 žarulju pa me pravo kopka sa ugradnjom nečega ali kod nas su zbilja rigorozni

sa provjerom svega. Da li vrijedi ona priča da ako prodje uredno provjera snopa svijetala da je u redu.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne vrijedi nikakva priča ukoliko nije oem ugradnja. S velikom većinom uopće niti nema razgovora po tom pitanju. I to nije od ove i/ili prošle godine.

 

Sad pred tri tjedna osobno iskustvo; skužio je da leća nije oem jer se vidi malo svjetlosti između shrouda (u originalu se ništa ne vidi). I osvijetjenje mi je prežuto (citiram). Snop izvrstan (opet citiram), boja nije preplava (to sam pretprošle godine namjerno izvadio 5000K te stavio 4300K CNlight - kakti kvalitetnije kineze), hyluxove balaste imam... Instalacija pedantno izvedena, ništa ne se kuži a kamoli da kakve žice vire, leće morimoto H1mini.

 

Uglavnom na kraju me ipak pustio kao uostalom i skoro svake godine dosad (a to je nekih 5god otkad je to sve turbo postroženo). Svjestan sam da sam u prekršaju zato se i ne pravim pametan već uvijek kažem da će biti kako on kaže te da je njegova zadnja. Srećom imam duple oem farove koje samo na parkingu premonitiram kad/ako me već sruši.

Edited by acmen
Link to comment
Share on other sites

Kod tih xenona na stanicama za tehnički brutalno pretjeruju i prave besmislenu dramu bez ikakve stvarne potrebe za time. Sve to izgleda kao ono klasično tumačenje EU propisa u HR na nadobudni način 10 puta rigoroznije nego u ostalim državama.

 

Ja na jednom autu imam originalne bixenon (originalni bixenon farovi, original bixenon žarulje, original sistem za pranje farova). I nađe se pametnjaković koji sere da to treba maknut jer on nikad nije vidio da taj model auta to ima originalno pa zbog toga što on to nikad nije vidio, taj auto ne bi smio proć tehnički s time. Znači ide skidat plastike po motornom prostoru, gledat baterijom na sve strane da pronađe "kineske balaste" (iako mu i na samom faru već piše "bixenon") pa normalno to ne pronađe ništa jer je sve originalno, pa onda kaže da perači farova na braniku nisu pravi nego da je to naljepnica (da, debil kaže da je to nalijepljeno da izgleda kao da ih imam iako po njegovome ih "nemam"). Onda dodatno zavuče zatucanu tikvu unutar motornog prostora i vidi cijevi od vode na unutarnjoj strani branika, i konačno se uvjeri da je to pravi sistem za pranje farova (a ne naljepnica na braniku). Ali onda ni time nije zadovoljan nego kaže to sam ja samo stavio bezveze cijev da ga zavaram pa je tražio da špricam po farovima. A ja uopće ne držim tekućinu za stakla u spremniku jer to nikada ne koristim i ne želim koristiti jer ne želim uzjebavat lak i stakla s tom tekućinom pošto je auto freak čisto i ne želim nikakve fleke. Onda je debil natočio bocu obične vode (dakle pune kamenca i sranja) i natočio unutra i išao špricat. Pa onda normalno da nije funkcioniralo kad je on ulio 1 litru vode a u taj sistem ide koji 10+litara i ta 1 litra nije dovoljna da se aktiviraju perači farova (kada se uključe prvo pošprica po šajbi a tek nakon 1-2 sekunde se dignu mlaznice na braniku i prskaju farove, i to ako ima dovoljno vode u oba rezervara i u cijevima). Pošto to kreten ne zna i ne razumije, onda mu je to bio dokaz da to nije pravi sistem za pranje farova i da to zapravo uopće nemam. Pa sam morao natočit do kraja još obične vode, kamenca i sranja, da bi se kretenu dokazalo. I naravno cijelo auto je bilo zasrano s tom vodom. A niti nakon toga nije bio zadovoljan i još je gunđao i kenjao ali je ispucao sve svoje mogućnosti i nije mogao dalje zajebavat jer je sve 1/1 ispravno i originalno. A taj lik je voditelj /šef te stanice za tehnički.

 

Na 2 auta imam originalne LED farove i baš me zanima što bi isti ovaj debil rekao na to da dođem kod njega, ali ostat ću uskraćen za tu informaciju jer sasvim sigurno u tu stanicu više nikad neću doć

 

Inače čini mi se da ipak u većini stanica ne prave probleme niti oko kineskih xenona ako je generalno sve ok, ako imaš leću, ali kao što vidiš ima nadobudnih debila koji se prave pametni i kada dođeš sa original xenonima

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Goertosing said:

Kod tih xenona na stanicama za tehnički brutalno pretjeruju i prave besmislenu dramu bez ikakve stvarne potrebe za time. Sve to izgleda kao ono klasično tumačenje EU propisa u HR na nadobudni način 10 puta rigoroznije nego u ostalim državama.

 

Ja na jednom autu imam originalne bixenon (originalni bixenon farovi, original bixenon žarulje, original sistem za pranje farova). I nađe se pametnjaković koji sere da to treba maknut jer on nikad nije vidio da taj model auta to ima originalno pa zbog toga što on to nikad nije vidio, taj auto ne bi smio proć tehnički s time. Znači ide skidat plastike po motornom prostoru, gledat baterijom na sve strane da pronađe "kineske balaste" (iako mu i na samom faru već piše "bixenon") pa normalno to ne pronađe ništa jer je sve originalno, pa onda kaže da perači farova na braniku nisu pravi nego da je to naljepnica (da, debil kaže da je to nalijepljeno da izgleda kao da ih imam iako po njegovome ih "nemam"). Onda dodatno zavuče zatucanu tikvu unutar motornog prostora i vidi cijevi od vode na unutarnjoj strani branika, i konačno se uvjeri da je to pravi sistem za pranje farova (a ne naljepnica na braniku). Ali onda ni time nije zadovoljan nego kaže to sam ja samo stavio bezveze cijev da ga zavaram pa je tražio da špricam po farovima. A ja uopće ne držim tekućinu za stakla u spremniku jer to nikada ne koristim i ne želim koristiti jer ne želim uzjebavat lak i stakla s tom tekućinom pošto je auto freak čisto i ne želim nikakve fleke. Onda je debil natočio bocu obične vode (dakle pune kamenca i sranja) i natočio unutra i išao špricat. Pa onda normalno da nije funkcioniralo kad je on ulio 1 litru vode a u taj sistem ide koji 10+litara i ta 1 litra nije dovoljna da se aktiviraju perači farova (kada se uključe prvo pošprica po šajbi a tek nakon 1-2 sekunde se dignu mlaznice na braniku i prskaju farove, i to ako ima dovoljno vode u oba rezervara i u cijevima). Pošto to kreten ne zna i ne razumije, onda mu je to bio dokaz da to nije pravi sistem za pranje farova i da to zapravo uopće nemam. Pa sam morao natočit do kraja još obične vode, kamenca i sranja, da bi se kretenu dokazalo. I naravno cijelo auto je bilo zasrano s tom vodom. A niti nakon toga nije bio zadovoljan i još je gunđao i kenjao ali je ispucao sve svoje mogućnosti i nije mogao dalje zajebavat jer je sve 1/1 ispravno i originalno. A taj lik je voditelj /šef te stanice za tehnički.

 

Na 2 auta imam originalne LED farove i baš me zanima što bi isti ovaj debil rekao na to da dođem kod njega, ali ostat ću uskraćen za tu informaciju jer sasvim sigurno u tu stanicu više nikad neću doć

 

Inače čini mi se da ipak u većini stanica ne prave probleme niti oko kineskih xenona ako je generalno sve ok, ako imaš leću, ali kao što vidiš ima nadobudnih debila koji se prave pametni i kada dođeš sa original xenonima

 

Da li je moguce da se slozim s nekim tvojim tekstom i stavim ti +1 xD

 

Kaj se drugog dijela tice, naletio si na idiota... Mene su u jedno tri razlicita STP-a pitali za auto, spojler, da li sam to sam radio i stavljao, kad kazem da nisam, da je tako serijski, iz tvornice, onda odu do kompjutera, traze po internetu, pa ih se skupi petero pa se nacudjavaju... Pa se vjesaju po spojleru, da vide da je to cvrsto... Kreteni na n-tu...

 

Inace, CVH ima smjernice vezane za xenon/hid:

 

https://www.cvh.hr/sluzbene-obavijesti/2012/iii9-broj-2725-012012/

 

https://www.cvh.hr/sluzbene-obavijesti/2013/iii9-broj-832-012013/

 

Izdvajam iz zadnjeg linka:

 

Također se na tržištu pojavilo vozilo koje je opremljeno svjetlima s izbojem u plinu (ksenon), ali nema tvornički ugrađene perače i brisače svjetala. Radi se o novom vozilu marke Volkswagen, tip Beetle ("Buba"). Ovakva je konstrukcija također ispravna i homologirana prema pravilniku ECE R 48, koji propisuje da svjetla s izbojem u plinu koja proizvode svjetlost slabiju od 2000 lumena, ne moraju imati ugrađene perače i brisače svjetala.

 

 

Recimo Lancer je u USA dolazio sa xenonima, a nema perace farova... E, sad, ne znam da li su ti xenoni slabiji od 2000 lumena... Ono sto vrlo vjerojatno ima je senzor za automatsko podesavanje nagiba...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Puno ljudi veze pranje farova s xenonom jer ih imaju vecinom.

Baza je u tome za po zakonu nije da xenon mora imat perace nego bilo kakvo svjetlo koje daje preko 2000lm.

Samo sta igrom slucaja jedino xenon daje preko, pa i ima pranje.

 

btw @ND4SPD koliko sam ja upoznat US law ne zahtjeva pranje farova i nivelaciju

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mario_S3 said:

Da, zato što matrix ima preko 2000lm, a ovaj basic LED nema. Kad bi bar tako jednostavno bilo i kod nas na tehničkom za LED konverzije.

 

na oba dva auta gdje imam original LED, su sigurno preko 2000lm jer su to bile maksimalne nadoplate koje se moglo staviti (Multibeam LED + LED Intelligent Light, što je u biti slična/ista stvar kao LED matrix) + i sam vidim da svijetli dosta jače nego original bixenon (na kojima imam perače), i tu kod ovih LEDova nema perača farova

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioST said:

btw @ND4SPD koliko sam ja upoznat US law ne zahtjeva pranje farova i nivelaciju

 

Nemam pojma... Moguce da onda Lancer nema niti autonivelaciju... Ne da mi se to sada provjeravati...

 

Bilo bi zanimljivo s takvim autom pri uvozu i homologaciji, ne bi me uopce cudilo da ovi u CVH odbiju homologaciju zbog nekakvog tako banalnog razloga...

51 minutes ago, BM0021 said:

Meni A4 B9 s original LED svjetlima nije uopće imao perače, Xenon ima, LED nema, Matrix LED ima

 

I onda dodjes kod nekog u STP i ovaj te zeli rusiti jer si ti to sam ugradio xD

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Goertosing said:

 

na oba dva auta gdje imam original LED, su sigurno preko 2000lm jer su to bile maksimalne nadoplate koje se moglo staviti (Multibeam LED + LED Intelligent Light, što je u biti slična/ista stvar kao LED matrix) + i sam vidim da svijetli dosta jače nego original bixenon (na kojima imam perače), i tu kod ovih LEDova nema perača farova

Istina, samo npr. Passat B8, varijanta LED-a bez leće (dakle ne highline nego comfortline) svjetli daleko slabije nego kad ja ugradim svoj 3000lm kit za kratko svjetlo. Taj A4 B9 svjetli bolesno slažem se, i nije mi baš jasno kak nema perače.

 

1 hour ago, BM0021 said:

O da, ja još nisam vidio xenon koji bi svjetlio kao taj led na audiu

Da, istina, eventualno ako se stave neke bolje žarulje.

 

1 hour ago, ND4SPD said:

 

Nemam pojma... Moguce da onda Lancer nema niti autonivelaciju... Ne da mi se to sada provjeravati...

 

Bilo bi zanimljivo s takvim autom pri uvozu i homologaciji, ne bi me uopce cudilo da ovi u CVH odbiju homologaciju zbog nekakvog tako banalnog razloga...

 

I onda dodjes kod nekog u STP i ovaj te zeli rusiti jer si ti to sam ugradio xD

Ne bi se čudio kakvih panjeva ima :)

 

51 minutes ago, ND4SPD said:

 

Ma ne pricam za sebe, pricam za USA modele, ne znam kako oni imaju, a ne da mi se istrazivati...

Pa kaj nije u USA zabranjen LED? Ili su to izregulirali u međuvremenu? Ipak oni imaju na cesti kramusine iz 50ih godina koje svjetle kao mobiteli, pa da se ne nađu uvrijeđeni vlasnici :D

Link to comment
Share on other sites

Ni ja na X5 F15 nemam perače na OEM led farovima. Svijetli jako dobro, ne znam je li jače nego bixenon na F11 ali snop dugih ide lijevo/desno kako zatreba, tj pali/gasi dio ledica po potrebi pa su duga češće upaljena nego na xenonu. 

 

Meni osobno svijetli supe

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ND4SPD said:

 

Nemam pojma... Moguce da onda Lancer nema niti autonivelaciju... Ne da mi se to sada provjeravati...

 

Bilo bi zanimljivo s takvim autom pri uvozu i homologaciji, ne bi me uopce cudilo da ovi u CVH odbiju homologaciju zbog nekakvog tako banalnog razloga...

 

I onda dodjes kod nekog u STP i ovaj te zeli rusiti jer si ti to sam ugradio xD

 

 

frend radio i zivio u njemackoj 

vraca se u HR, oce dovest svoj golf 5 r32 turbo - auto znaci gore registriran i ima sve valjane papire

 

salje upit ovdje, kazu da auto nema pojacane poluosovine i kocnice za tu snagu i kao takav je NELEGALAN :lol: te da oni bi morali obaviti atestiranje vozila 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dario said:

salje upit ovdje, kazu da auto nema pojacane poluosovine i kocnice za tu snagu i kao takav je NELEGALAN :lol: te da oni bi morali obaviti atestiranje vozila 

 

Volio bih vidjet te naše "stručnjake" kako obavljaju taj atest i na temelju kojih parametara bi zaključili da li se one dostatne za tu snagu ili ne...

 

Mi smo obećana zemlja, za debile.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mario_S3 said:

Istina, samo npr. Passat B8, varijanta LED-a bez leće (dakle ne highline nego comfortline) svjetli daleko slabije nego kad ja ugradim svoj 3000lm kit za kratko svjetlo. Taj A4 B9 svjetli bolesno slažem se, i nije mi baš jasno kak nema perače.

 

Da, istina, eventualno ako se stave neke bolje žarulje.

 

Ne bi se čudio kakvih panjeva ima :)

 

Pa kaj nije u USA zabranjen LED? Ili su to izregulirali u međuvremenu? Ipak oni imaju na cesti kramusine iz 50ih godina koje svjetle kao mobiteli, pa da se ne nađu uvrijeđeni vlasnici :D

Koliko znam u USA je zabranjen Matrix LED, zbog nekih glupih zakona koji ne dozvoljavaju pomicanje/paljenje gasenje dijelova svjetla tako nesto ...

Nisam 100%

Al koliko pratim ide i to u povijest i dozvolit ce ih uskoro

Edited by MarioST
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mario_S3 said:

Pa kaj nije u USA zabranjen LED? Ili su to izregulirali u međuvremenu? Ipak oni imaju na cesti kramusine iz 50ih godina koje svjetle kao mobiteli, pa da se ne nađu uvrijeđeni vlasnici :D

 

Negdje sam naletio na nesto o LED-icama, moguce da je zabranjeno, iskreno ne sjecam se vise tocno, a bome ni ne zanima me kako je kod njih po tom pitanju :) 

 

4 hours ago, MarioST said:

Koliko znam u USA je zabranjen Matrix LED, zbog nekih glupih zakona koji ne dozvoljavaju pomicanje/paljenje gasenje dijelova svjetla tako nesto ...

Nisam 100%

Al koliko pratim ide i to u povijest i dozvolit ce ih uskoro

 

Mislim da sam bas na to sam negdje naletio, da je nesto zabranjeno, ali kako sam gore napisao, ne sjecam se vise tocno, a bome ni ne zanima me kako je kod njih po tom pitanju :) 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...