Jump to content

Kvacilo ? Organsko- Kevlar - Sinter


Recommended Posts

Pozdrav svima
Imam problema s kvacilom, set je fiksni 230mm sa 20V HGT koji testirano drzi oko 350nm. Eh sad posto auto ima oko 200hp i cca 400nm kvacilo klize skroz na skroz.

Uradio bih lamelu,ali ne znam da li odabrati kevlar ili sinter,obicna feroda ne drzi. 
Auto je Punto JTD 1.9

Link to comment
Share on other sites

e dobra tema i ja imam slican problem. serijski moment 268, mapiran 430nm (benzinac)

imao sam sinter lamelu ali majstori nisu stavili korpu nego samo lamelu i kad je krenulo klizat lagano nisam znao da je to unutra i uzeo oem.

rezultat slijedeci:

lamela

51604134_2151933168208934_50723526871990

 

zamasnjak

51719705_993055324225746_283080875720048

52520558_572576383208965_738479483205871

 

potisna ploca

52358956_346693049261606_811766717790709

 

 

sad vec treću godinu vozim na stock lameli ali oko 3500 proklize u 4 i 5 i 6 . prije i poslje toga ne kliže i drži moment. očito ga bas taj nagli peak zajebava

malo dopisivanja sa sachs performance jer sam im slao slike i upit:

"

To make a long story short, here a few short facts and my opinion.
- The friction surface of the OE Cover looks not too bad,
  but I can imagine, that the Cover doesn´t have enough clamping force,
  for the Performance Racing Disc, you know.
 
The organic Disc can handle in combination with the compatible Sachs Performance Cover
an torque of 410NM. So I think this should be fine for your power up to 430NM .
The Sinter Pad Disc can ''damage'' your OEM flywheel more than a organic one,
because the friction material is harder and therefore the wear of the flywheel is also higher, you know.
 
reglin perfomance mi za istu tu lamelu tvrdi
we have tested the clutch with 450Nm without any problems.
 
lagano buksam pare za nešto jače ali isto ne znam što. da li pojacanu organsku plus korpa pojacana. ili pak sinter plus korpa i miran za uvijek ali to je ubijacina za kilometre koje radim i bojim se za zamajac.
bilo je bas grdo voziti, jako tvdo a da je još korpa mislim da bi bilo puno puno gore.
a i mislim da i zbog sintera bas je zamajac ovako izgledao
 
problem je da svi vele ma držat će i tih 430 kao iako navode 410 nm. meni to nije utjeha jer ako stavim pojacanu organsku lamelu + korpu i prokliže sve ću zapalit
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomica93 said:

Daj preraditi korpu i organska lamela, meni bar se ponasa najbolje od svih internet “stage 1” kitova, a pedala mozda cak i meksa od originala

Deda u sv nedelji mi je slagao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Apsolutno:thumbup:

Jaka/jaca korpa sa dobrom organskom lamelom, ..................to je to.

Link to comment
Share on other sites

Ok.
Znaci moja sada ima serijski 764 kg i to bi onda moglo ic 30% gore.
Kolika ti je razlika bila na pedali nakon ojacavanja?
 
I da li ima veze da li je korpa pull ili push ?



Rekao bi cak i mekse nakon

Ovjasnjavao mi je da je mijenjao poluge nesto


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

U Sv. Nedelji mi je čovjek pojačao korpu i presvukao lamelu nekim svojim materijalom. 20-ak tkm kasnije još sve drži.

1.9tdi, lamela 228 mm, oko 410 - 415 Nm. 

Kad dođem kući ću pokušati naći kontakt jer sad ne mogu. 

Edit:Ja sam došao sa željom da mi napravi lamelu sa 5 pera i nekim materijalom kojeg uspoređuju sa sinterom, ali navodno ne masakrira zamašnjak. Ne mogu se sad sjetiti naziva. Možda sintex? Vidjet ću kad dođem kući. 

Uglavnom, ja sam htio lamelu sa perima i tim materijalom, a on me pitao što radim s autom. Kad sam opisao uvjerio me je da je lamela sa sintexom(valjda se tako zove) i perima overkill za mene. 

Edited by zerowaf
Link to comment
Share on other sites

Pronašao sam gdje sam radio svoje kvačilo.
Firma se zove Rewiss.
Mail je rewissclutch@gmail.com 
Web: http://www.rep-clutch.com/hr/reparacija-obnova/obloge-lamela 
Telefon: 095/827-5201, Dalibor
Mene je ojačavanje korpe za PD100 i nova obloga lamele izašlo ako se dobro sjećam 900 ili 950 kuna. Sjećam se da sam ostavio 1000 i nisam htio kusur.
Samo ojačavanje korpe bi po sjećanju bilo možda 600 do 700 kuna.
Rade otac i sin.  Mislim da možeš tražiti i olakšavanje i balansiranja zamašnjaka. Ja sam zamolio da mi balansiraju zamašnjak zajedno s korpom i lamelom. Nemama pojma radi li se to inače, ali me bar nisu ismijali. :)
Ako hoćeš sintex ili sinter broncu trebaš dati staru lamelu po kojoj će napraviti lamelu sa željenim brojem pera (ili se to kaže krakova?).
Mislim da je cijena sintexa bila negdje 50 do 70 kuna po pločici, ali ionako je najbolje njih pitati. Ja govorim po sjećanju, a čak i da se točno sjećam ne znam je li došlo do promjene cijena.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...