Jump to content

Grobnik track videos


Pekx

Recommended Posts

  • 2 months later...

Smiješno mi je to...kak se odmah krene s pričom "a buraz bio je na slick-u"

 

A dečki s gt3 RS se voze na Tigar gumama ili šta? Ne, došli su s gumama koji su doslovno za time attack...

 

Dajte molim vas...Renault je ~3 sekunde sporiji od Grdog-a sa Porsche Gt3...ako je tu guma jedini faktor onda fakat brijete žešće

  • Like 9
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sa takvom slick gumom idem 3-4sec brze nego na ovim cup2 na kojima sam vozio.
Dakle ne 2sec ili 2.5sec nego minimum 3sec i vise brzi.

Takva guma daje sigurnost i ako si uvozen postajes brzi dosta.
Buzet brdo kada sam stavio slick sam se ubrzao 6sec na 5km na autu za brdo.

Cobra i Hrky su vozili Cup2R, to nije slick, tocka.

Drndak je odvozio 1:28 sa 991.1 GT3 Cup na slicku i to u prometu.
Drndo ti si rekorder, btk. Ne jebe te ni onaj jazo u Meclaren Senni

Ko ne kuzi razliku slick i cestovnu gumu nemam kaj polemizirati taj kurca nije vozio u zivotu. Kad slick zagrize i kada osjetis grip ti si bog isus. Otvaras gas puno ranije, sve sjeda na svoje mjesto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, BaGy said:

Smiješno mi je to...kak se odmah krene s pričom "a buraz bio je na slick-u"

 

A dečki s gt3 RS se voze na Tigar gumama ili šta? Ne, došli su s gumama koji su doslovno za time attack...

 

Dajte molim vas...Renault je ~3 sekunde sporiji od Grdog-a sa Porsche Gt3...ako je tu guma jedini faktor onda fakat brijete žešće

 

Sava Eskimo S3+, jer je od 15.11. do 15.4. obvezna zimska oprema ?

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Uros said:

Ne umanjujem rezultat Megane-a.....ali bitan detalj je da je na slicku.

 

ovo je na semi 42-43 sto se redovno vozi s meganeom.

Sta ne ide onaj slovenac sa Meg2RS, nesto i brze. Samo je barem 100 ks jaci.

3 hours ago, Raptor6767 said:

Ja ponavljam stalno ko papagaj - treba to odvoziti. Ne vozi auto sam.

 

Ponovi jos jednom ?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, BaGy said:

Smiješno mi je to...kak se odmah krene s pričom "a buraz bio je na slick-u"

 

A dečki s gt3 RS se voze na Tigar gumama ili šta? Ne, došli su s gumama koji su doslovno za time attack...

 

Dajte molim vas...Renault je ~3 sekunde sporiji od Grdog-a sa Porsche Gt3...ako je tu guma jedini faktor onda fakat brijete žešće

 

nekako mi se cini da se i u racunicu zaboravlja koliko kobila ima pors vise pod guzicom. Pa kolko megane ima? 300ks i to kada ga izmapira Isus osobno.

 

a pors ima tvornicki 520ks BTJ ? ? pa da ide kroz zavoj sa pola gasa na Grobniku ce nadoknadit na pravcu.

Link to comment
Share on other sites

 
nekako mi se cini da se i u racunicu zaboravlja koliko kobila ima pors vise pod guzicom. Pa kolko megane ima? 300ks i to kada ga izmapira Isus osobno.
 
a pors ima tvornicki 520ks BTJ pa da ide kroz zavoj sa pola gasa na Grobniku ce nadoknadit na pravcu.
Ali Šerpa ima i par stotina kg više, međutim, ima i valjke od guma...međutim, par sekundi kad si tako nisko - to je Amerika razlike.

Nije isto nadoknaditi 4s na 1.55, 1.40 ili pak 1.30.

To su strahovite razlike. Tko nije vozio ta vremena ili barem bio vožen, ne može razumijeti.

U jednom trenutku dođeš (ne ja) do razine gdje ti je potrebno par k€ da ušičariš koju desetinku i to pod uvjetom da (od)voziš (gotovo) savršeno.

Svakome Ovo ispod 1.35 je suludo brzo, ti dečki su top vozači u top autima.


IMHO, naravno.
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Raptor6767 said:

Ali Šerpa ima i par stotina kg više

 

jel to nagadjas pretpostavljam, jer nije ni blizu istina.

 

Megane  (275ks)

Unladen Weight   2985 lbs (1354 kg)

https://www.autoevolution.com/cars/renault-megane-rs-coupe-2014.html#aeng_renault-megane-rs-coupe-2014-20-trophy-6mt-275-hp

 

GT3 RS  (500ks) ili vise ne znam godiste tocno

Unladen Weight    3131 lbs (1420 kg)

https://www.autoevolution.com/cars/porsche-911-gt3-rs-2016.html#aeng_porsche-911-gt3-rs-2016-40-7at-500-hp

 

Pors je tezi 66 kg   a od jedne gume mos napravit dvije za meganea.

 

isprike ako sam fulao tocno koji modeli auta su na videu, pretpostavljam da su par godina stari.

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

 
jel to nagadjas pretpostavljam, jer nije ni blizu istina.
 
Megane  (275ks)
Unladen Weight   2985 lbs (1354 kg)
https://www.autoevolution.com/cars/renault-megane-rs-coupe-2014.html#aeng_renault-megane-rs-coupe-2014-20-trophy-6mt-275-hp
 
GT3 RS  (500ks) ili vise ne znam godiste tocno
Unladen Weight    3131 lbs (1420 kg)
https://www.autoevolution.com/cars/porsche-911-gt3-rs-2016.html#aeng_porsche-911-gt3-rs-2016-40-7at-500-hp
 
Pors je tezi 66 kg   a od jedne gume mos napravit dvije za meganea.
 
isprike ako sam fulao tocno koji modeli auta su na videu, pretpostavljam da su par godina stari.

317ks na slicku
Vs
500ks na semislick
520ks na semislick

Znaci ako auto ima 1000ks morao bi ici 1min Grobnik?
Logika odkurca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Grdi said:


317ks na slicku
Vs
500ks na semislick
520ks na semislick

Znaci ako auto ima 1000ks morao bi ici 1min Grobnik?
Logika odkurca

 

ne ne, nije mi namjera omalovazavati nikoga. Samo sam Reneu istaknuo da Porsi nije opravdanje TEZINA zasto je Megane brz. Thats it. Jer su teski prakticki isto.

 

Porse su ultimate track auti, kupis 4-5 komada novih megana za jednog porsu  ?  o cemu tu pricamo.

A ako je ono gore istina da netko sa meganom lapa 1.35 ili 36 to je samo jos jedan pokazatelj koliko je taj auto vrh za te novce. Pa nebitno jel bio na slicku ili cemu god. Pa da je na megana stavit michelin effectu u 325 sirini (i da ima snage za nju) kao sto je guma na porsi, imao bi gripa vise nego sa slickom ? ?   

 

razlika je sto ti sa svojim porsom ces rundati 1.40 sa kopanjem nosa, dok ce se onaj u meganeu ili slicnome posteno oznojiti za to vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Megane je radio 1:39:5 NA SLICKU, tako je krenula diskusija.
RS bube sa semislicku sa odlicnim vozacem rade 1:30:4/5
To je 10s razlike po krugu, ej alo, 10sec na 4.6km je pk.

Decko u Meganu je odpeljal, nema tu price ali neka stavi semislick i onda proba...evo neka proba na cup2 i bas me zanima onda vrijeme

Link to comment
Share on other sites

pa nisu momci našli aute na Hreliću do soma eura pa da se daje RS u ruke nekome tko si ga nemre isfinancirat...

 

Očito da nisi upoznat kolika je kaucija potrebna na Ringu da bi "provozao" takav auto gore sa instruktorom...

 

Siguran sam da je lakše jurit sa jeftinijim autom nego autom prosječne vrijednosti ok stana...

 

Da i imam RS-a sumnjam da bi imao hrabrosti vozit ga po stazi,  puno je sigurnije imat pristupacniji auto za kojeg te boli kifla dal ces ga krovirat ili ne za stazu...

 

Vecina zaboravljaju kakav su put Hrky i Nakic imali do ovih rezultata, tak da svaka im cast kao i Grdom koji se ocito zahaklao na jako i ne pusta ?

Edited by 13DM
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...