Jump to content

Izrada dokumentacije za atest - CVH


Recommended Posts

19 minutes ago, Top00 said:

Nista sta malo kamuflaze alu izolacije, plasticnih zastita i sl. ne moze rijesit...osim ako ne patis od sarenila i blink-blink efekta ispod haube.

Alu zastita preko ispusne, bov na nevidljivo mjesto, airbox, odozdo je ionako plasticna zastita i ne kuzi se...maknit sarene boje i ne pita nitko nista 100%?

 

prolaze sarene boje ? 

ja imam komplet usis atestiran, sa plavim vakum crijevima i plava je od airboxa na turbo i blow off je vidljiv i nije nikakav problem bio 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dario said:

 

to se rjesi sa heat shieldom. pola novih auta ima HS ko pola motornog prostora 

Imam heat shield koji je Mille napravio, lako ga motniram gore i grana se neće vidjeti.

To nije neki problem, a i ostale sitnice se realno dosta lako mogu privremeno skinuti / prikriti.

 

Ajmo još jednom, ima netko kontakt od Birta da se malo s njime konzultiram?

Link to comment
Share on other sites

 
Mene cudi da pitas takve stvari na forumu. Sto vise, ponudi ti se pomoc iz "prve ruke" i ti preko svega toga predjes, kako bi dalmatinci rekli, ..... samo tako.
Ali, sretno ti bilo s tim "izvorom".
 
Ne , nego izgleda da nije cuo sta je htio cuti.

Izgleda da ekipa tu misli da kontrolori u STP ili decki u CVH nemaju Google da vide kako izgleda serijski motor pa ce im mazat oci heat shiedlovima.

A ja budala sta se uopce trudim dat info iz prve ruke



Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kakva je situacija s atestiranjem distanci?

 

Išao bih na 15 mm u kombinaciji s dužim vidama.

Pretpostavljam da moraju biti od brendiranog proizvođača.

Atestirao bih distance i opruge, za opruge mi je jasan postupak.


Hvala!

Edited by DiscoVolante
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Par meni aktualnih pitanja:

 

Kako atestirati straznji lonac bez papira? Kad kazem bez papira, onda mislim na to da nema tuv i lonac je univerzalan, stoga ide na bilo koje vozilo. Ima neku identifikaciju na sebi. Konkretno, rijec je o xforce loncu. Da li je netko vec radio tako nesto?

 

Takodjer, da li je netko atestirao aftermarket katalizator (200 cell), ako da koji?

 

Sto je sa cijevima, custom slozen auspuh na vband, da li to isto radi neke probleme?

Link to comment
Share on other sites

Ako zadnji lonac ima na sebi serijski broj, mozes u bilo kojeg auspuhara koji ima dobre volje izvući potvrdu da ti je ugradio auspuh i s tim mozes na atest, s tim da se opet gleda da ne prelazi xy db.

U mene je decat fi 70, samo zadnji lonac serijski i prolazi, dok god je eko test uredan.

 

Tako da ako atestiras samo zadnji lonac, moguce je da ti za ostatak nista nece ni reci.

Link to comment
Share on other sites

On 16. 11. 2020. at 13:10, Rallye VR6 said:

Treba ti samo jos ispis sa stelanja trapa , ta dva papira predas , auto se poslika , posalje u CVH i kroz dan-dva dobijes papire.
Pod uvjetom da je ostatak auta serijski

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

Pitanje u vezi atesta opruga... uzeo bi Eibach Pro Kit sa kojim dobijem TUV. I uz to moram imati ispis sa špura. Da li treba još nešto osim toga? Neki elaborat ili račun od servisa di sam ugrđivao opruge? 

I pitanje u vezi atesta farova. Recimo uzmem zamjenski far sa oznakom E4. Da li to prolazi? I koji papiri trebaju za to?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, jungleboy said:

Pitanje u vezi atesta opruga... uzeo bi Eibach Pro Kit sa kojim dobijem TUV. I uz to moram imati ispis sa špura. Da li treba još nešto osim toga? Neki elaborat ili račun od servisa di sam ugrđivao opruge? 

I pitanje u vezi atesta farova. Recimo uzmem zamjenski far sa oznakom E4. Da li to prolazi? I koji papiri trebaju za to?

Trebas još potvrdu o ugradnji koju možeš i sam napisati,znaci ne treba bit iz ovlaštenog servisa.Napišeš da si na auto(broj šasije,model,motorizacija itd.) ugradio opruge(upišeš broj opruga) te za koji su auto namjenjene i ispod se potpišeš.Meni je tako prošlo bez problema kad sam gewinde atestirao.

Link to comment
Share on other sites

Isto iskustvo kao i @Srele_St Namontiro, odradio optiku i prijavio atest. Na atestu napeljan na navoz, puni lijevi da vide da nigdje ne zapinje, poslikani brojevi, skenirani papiri i za dva dana stiglo riješenje.

Bilstein gewinde + Whiteline RARB (koji imao TUV za drugi model auta, Astra G, a oni mi ju upisali na Astru H... ? )

 

Nikakve izjave i računi od ugradnje nisu trebali.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Kic said:

Isto iskustvo kao i @Srele_St Namontiro, odradio optiku i prijavio atest. Na atestu napeljan na navoz, puni lijevi da vide da nigdje ne zapinje, poslikani brojevi, skenirani papiri i za dva dana stiglo riješenje.

Bilstein gewinde + Whiteline RARB (koji imao TUV za drugi model auta, Astra G, a oni mi ju upisali na Astru H... ? )

 

Nikakve izjave i računi od ugradnje nisu trebali.

To je islo pod veliki ili mali atest?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...