Jump to content

Formula 1 2021


Gabre

Recommended Posts

Mercedes je bas grdo sjebao danas.

Perez pretice s krive strane stupica za ulazak u box, nadam se da ce se Merc zaliti iako Hamiltonu ni to ne pomaze.

A glede važnosti tog stupića i s koje se strane obilazi i u kojoj situaciji, malo niže u tekstu gdje je Hamilton dobio penalty jer je usao u pit s krive strane stupića..

https://www.planetf1.com/news/fred-vasseur-lando-norris-sochi-penalty/40954d9ef65adefecad45b2f226685c5.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mercedes je bas grdo sjebao danas.

Perez pretice s krive strane stupica za ulazak u box, nadam se da ce se Merc zaliti iako Hamiltonu ni to ne pomaze.

A glede važnosti tog stupića i s koje se strane obilazi i u kojoj situaciji, malo niže u tekstu gdje je Hamilton dobio penalty jer je usao u pit s krive strane stupića..

https://www.planetf1.com/news/fred-vasseur-lando-norris-sochi-penalty/40954d9ef65adefecad45b2f226685c5.jpg
Jesmo gledali različitu trku?
Perez je IZGURAN van sa staze i već su stewardi tri da je sve ok.

Zaboravljaš spomenuti da je Hamilton pod žutim zastavama pretekao Vettela. Nadam se da će se Aston ( a neće) žaliti.
Link to comment
Share on other sites

Mercedes je bas grdo sjebao danas.

Perez pretice s krive strane stupica za ulazak u box, nadam se da ce se Merc zaliti iako Hamiltonu ni to ne pomaze.

A glede važnosti tog stupića i s koje se strane obilazi i u kojoj situaciji, malo niže u tekstu gdje je Hamilton dobio penalty jer je usao u pit s krive strane stupića..

https://www.planetf1.com/news/fred-vasseur-lando-norris-sochi-penalty/40954d9ef65adefecad45b2f226685c5.jpg
Pa ovo si skroz u krivu, Gabre ti dobro kaze....

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

posrecilo se redbullu danas, mercedes im i  danas u u taktici, samo je Max odvezao maestralno maestralno zaista zadnjih 10 krugova. jos dva kruga i popusili bi. uff.

perez drugi stint na polovnim medium gumama morao vozit i popusio gro vremena. steta. no na kraju dosta.

 



 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gabre said:

ali koji je to k sa mercedesovim gevindama na zadnjem kraju koje se same stelaju>  

pa jel nije aktivni ovjes strogo zabranjen, odnosno, mijenjanje visine bolida u voznji??  sto sam propustio?

 

Nije aktivni. Ovo je vise kao krila koja se savijaju i koja su zabranili. Ocito se cijeli auto moze savijat ako pomaze Hamiltonu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kegalj said:

 

Nije aktivni. Ovo je vise kao krila koja se savijaju i koja su zabranili. Ocito se cijeli auto moze savijat ako pomaze Hamiltonu.

zaista ne kuzim, pa to se spusti ono 3cm cijeli bolid, i vrati na kocenju, wtf jel ko drugi to isto koristi

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gabre said:

zaista ne kuzim, pa to se spusti ono 3cm cijeli bolid, i vrati na kocenju, wtf jel ko drugi to isto koristi

 

Ne koristi.

Red bull ne moze proizvest isti sustav zato sto koristi veci "rake" tako da ne bi mogli dovoljno spustit auto da proizvedu "diffuser stall".

Nije mi jos jasno kako mercedes sprijecava da se auto spusti u brzim zavojima. Morat cu dosta vise procitat.  

Link to comment
Share on other sites

Znas sto je meni cudno. Kad su prolazili haas u 55. krugu Hamilton je cini mi se bio ispod sekunde iza Maxa I nije dobio DRS na startno ciljnoj.
Meni se čini da ga je on zaboravio aktivirati. Jer moraš ručno stisnut dugme, a na tabli ti svijetli da ga moš imati.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gabre said:

Meni se čini da ga je on zaboravio aktivirati. Jer moraš ručno stisnut dugme, a na tabli ti svijetli da ga moš imati.

 

 

Ako je to istina onda je Roseberg bio u pravu sto se tice pravog pritiska i Hamiltona

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kegalj said:
 
 
Ako je to istina onda je Roseberg bio u pravu sto se tice pravog pritiska i Hamiltona

Baš ću pogledati na onboardu jer imam f1tv pretplatu, I kolika je razlika bila, možda je za dlaku bio van drs prozora, odnosno zone detekcije.
Teško mi je povjerovati da je zaboravio ali moguće.

Ali ovu sezonu je Max zaista fenomenalan. Hamilton po prvi puta u 7 godina ima dostojnog protivnika koji ne radi greške, i ima konkurentan bolid.
I dalje bih dao Mercedesu prednost po pitanju bolida, malu, ali je ima.

 

EDIT: pa sad je jasnije sto je bilo s Perezom, nije mu radilo pice i kaze da vec nakon 20og kruga nije imao snage i da mu je bilo slabo, pred kraj utrke mu se vid mutio. Cak je na presici izgledao kao da ga je prebilo.

 

za sviju koje zanimaju statistike vremena po krugu, pit sotpovi, itd, vrhunska stranica sa svime

https://en.mclarenf-1.com/2021/gp/s8128/results

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...