Jump to content

Formula 1 2021


Gabre

Recommended Posts

da, DRS ostaje za sada, koliko sam skuzio, biti ce manje efektan dogodine, ali jos ostaje.

Meni se taj DRS gadi otkako je uveden, da, zbog njega je bilo hrpetina pretjecanja, ali onako dosadnih pretjecanja uglavnom, gdje ovaj iza prolazi ko japanski vlak.

 

Nadam se da ce aerodinamika popraviti situaciju sa pracenjem bolida, jer ovo sada nikako ne funkcionira. Voznja na guzici traje 2 ili 3 zavoja, i nakon toga odustajanje jer gume odjebu i sve se pregrije i onda 5 krugova hladjenja i stednje.

 

To se vidjelo i ovu trku kada max nije htio ici u pretjecanje jer cim bi dosao blizu pocne se klizati okolo i gume pregrijavati, tako da je samo drzao dovoljan razmak, i kroz boksove (ovaj put ) dobili trku.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, KIMI_1.8T said:

A nisi nikad razmisljao da su ta pravila pogodovala nekim ekipama a ne zaustavljala dominaciju nekih od njih?

 

Iskreno nisam.

 Nije da ne vjerujem da u tome nesto ima, ali jednostavno nisam previse isao za tim.

 

19 minutes ago, msporis said:

@Kegalj DRS će još postojati u 2022. 

 

Nakon toga će odlučiti je li još potreban ili ne. 

 

Nisam znao. 

Gledajuci kako izgleda krilo nije mi odalo dojam da se se moc micat.

Makas dole ima sekundarno krilo. bit ce zanimljivo vidit kako ce tocno izvest.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kako kurvanjski potez russela, sjebao je Perezu sansu da predje Hamiltona, bas pederski. Bit ce dosao radio od sefine Tota.

 

dosadna a istovremeno napeta trka. Identican scenarij od prosle trke di je hamilton bio na guzici maxu, ovdje je perez bio hamiltonu.

 

Bas mi je drago za Pereza da je podij uzeo na domacoj utrci. Bravo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nisu baš prejasni ti stratezi Red Bulla. Jednom kad su ferkani ušli u boks, mogli su bez beda odmah poslat Pereza prvog, bio je unutar 2 sekunde, undercut would work as charm. 

 

I onda kasnije još, ne razumijem, ak je Alpha Tauri vaša druga momčad, zašto Gasly ulazi u boks taman kad ga je Hamilton dostigao? Još krug dva i uzeo bi sigurno par sekundi Hamiltonu. 

 

Edited by msporis
Nije pod mačkom (undercat) nego undercut, jebiga jutro mi je
Link to comment
Share on other sites

Meni nisu baš prejasni ti stratezi Red Bulla. Jednom kad su ferkani ušli u boks, mogli su bez beda odmah poslat Pereza prvog, bio je unutar 2 sekunde, undercut would work as charm. 
 
I onda kasnije još, ne razumijem, ak je Alpha Tauri vaša druga momčad, zašto Gasly ulazi u boks taman kad ga je Hamilton dostigao? Još krug dva i uzeo bi sigurno par sekundi Hamiltonu. 
 
Problem je brzina Merca na ravnici gdje Perez ni sa DRSom nije mogao ništa. Ono spustanje ovjesa radi čuda na pravcu. A staza gdje je jedna zona pretjecanja praktički.
Mislim da su se u redbulu bojali; a bili su i pravu, da im se ne ponovi prošla utrka gdje su prerano ušli u boks.

Ali ruselovo blokiranje Pereza u kritičnom trenutku gdje ovaj popuši sekundu vremena je bilo presudno, izbacio ga iz drs zone i izgubio masu vremena. Puj.

A Botara pehista opet. Ja se ne sjećam kad je tako Hamiltona netko izbio van sa staze u prvom zavoju.

Odvezao je kvali lap da zgrabi rekord staze :D

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Mercedes je pokušao iskoristiti priliku, pa optužio Maxa da je on zapravo svojim diranjem smrdao krilo i time doveo do povećanog razmaka dve ploče krila. 

 

Fakat luzerski pokušaj, obzirom da su ta krila dizajnirana da podnesu stotine kilograma pritiska, a oni probali reć da ga je svinuo Max koji ga je jedva dodirnuo ?  Pazi, krilo se eto nije svinulo dok je bolid jurio 300kmh nego kad ga je dotaknuo Max. Bome, Super Max, fakat ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jel se gledala trka? 

matador na podiju, napokon, bas mi je drago za njega.

 

Perez odvezao strasnu trku, nakon ocajnih kvalifikacija, odvezao je jucer strasno agresivno i ispretjecao cijeli grid valjda dva puta ?  dvije trke za redom mu safety car/vsc nije isao na ruku, proslu trku mu bottas uzme poziciju, a jucer nije stigao alonsa (iako mi je to i drago)

no prvenstvo je cini mi se gotovo ako se nesto dramaticno ne dogodi, jer je Mercedes odvrnuo pipu + upitna aerodinamika, i tu se vise nema sto gledati nazalost.

Bottasa OPET posralo, Hamiltonu naravno nista. Taj lik ima neki urok bacen da mu se ne moze nista dogoditi.

 

zalosno je sto ce na kraju SIlverstone biti presudan za gubitak prvenstva, a onda i peh u azerbejdzanu. To je 43 boda oslo u vjetar, uzimajuci u obzir da je u azerbejdanu iz laganog vodstva DNF-ao zbog puknuca gume, a u silverstoneu, u najgorem slucaju bi bio drugi. razlog znamo.

Link to comment
Share on other sites

To be fair, u Azeru bi razlika bila samo 7-12 bodova, ne 25, jer da nije bilo puknuća, ne bi ni Hamilton sjebo brake magic. 

 

I da, nije gotovo dok nije gotovo. Ne vjerujem da i Honda ne može malo odvrnut pipu, i ić na all or nothing. Saudijska Arabija će bit još jedan damage control, ali Abu Dhabi je lani uzeo Verstappen, i nije nemoguće da bi mogli biti even steven u zadnjoj trci... a kakva bi to zadnja trka onda bila :) 

Link to comment
Share on other sites

To be fair, u Azeru bi razlika bila samo 7-12 bodova, ne 25, jer da nije bilo puknuća, ne bi ni Hamilton sjebo brake magic. 
 
I da, nije gotovo dok nije gotovo. Ne vjerujem da i Honda ne može malo odvrnut pipu, i ić na all or nothing. Saudijska Arabija će bit još jedan damage control, ali Abu Dhabi je lani uzeo Verstappen, i nije nemoguće da bi mogli biti even steven u zadnjoj trci... a kakva bi to zadnja trka onda bila :) 
2016-u neću zaboraviti kad je Hamilton usporavao Rosberga, a ovoga nitko nije htio preteknuti :D

moglo bi bit tako i ove sezone. Ne vjerujem da iko na gridu želi da Merc ili Ham opet uzmu naslove.

da je jučer Hamiltonu pukla guma, prvenstvo bi bilo riješeno.
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...