Jump to content

Formula 1 2021


Gabre

Recommended Posts

Ma bas je Max popustao, zna on dobro kako se mice u stranu i propusta. Prljavo do bola...ali sta je tu je. 

 

Steta sta ulazi u zadnju utrku s ogromnom prednosti, sudar i ima prvenstvo. Ali jebena sezona..to je najbitnije!  

 

Bravo Lewis, iskustvo i hladna glava radi svoje!

Edited by Robertino
Link to comment
Share on other sites

Ovo je Masi zajebo. Max je propustao, ovaj nije znao sto se desava jer mu jos nisu javili jer je Masi prvo javio Red Bullu. Cirkus. 
Ako nije znao, mogao je proći, što da je npr max imao kvar mjenjača, vozio bi se iza dok Toto ne javi, ajde sad macane, prođi. Ne bi. Max je ovo odigrao prljavo ali legitimno, zašto HAM nije pobrao kaznu zbog udvaranja s guza?

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Robertino said:

Bravo Lewis, iskustvo i hladna glava radi svoje!

 

 

Well said?

 

Sve je islo protiv njega, Max je bacio sve na njega (sto cisto sto prljavo) I covjek je na kraju uzeo pobjedu i najbrzi krug sa potrganim prednjim krilom. 

Kapa dole

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Max nije ovo igrao prljavo nego pametno. Propustao je i htio ga je propustit prije DRS linije, a ovaj nije kuzio sto se desava. Ko sto je reko kolega, koji vrag nije jednostavno skrenuo puno prije i zaobisao, pa cuje se dobrih sekundu dvije da je Lewis off throttle. 

 

Mislim da je kasnije jasno pokazao zasto ga je odmah htio propustiti. Sasvim legitimno. 

 

Rekao bih da je Lewis zabrijao da je VSC i nije prolazio misleci da ne smije. Nema mi drugog objasnjenja bas zasto nije prosao odmah. 

Btw jako me zanima za sta je onih 5 sek kazne, to je Maxa kostalo dodatni bod. 

Link to comment
Share on other sites

Max nije ovo igrao prljavo nego pametno. Propustao je i htio ga je propustit prije DRS linije, a ovaj nije kuzio sto se desava. Ko sto je reko kolega, koji vrag nije jednostavno skrenuo puno prije i zaobisao, pa cuje se dobrih sekundu dvije da je Lewis off throttle. 
 
Mislim da je kasnije jasno pokazao zasto ga je odmah htio propustiti. Sasvim legitimno. 
 
Rekao bih da je Lewis zabrijao da je VSC i nije prolazio misleci da ne smije. Nema mi drugog objasnjenja bas zasto nije prosao odmah. 
To je odigrao pametno, slažem se, ali sva ostale manevre u prvom zavoju prljavo.

I dalje stoji pitanje zašto HAM nije pobrao kaznu, zbog udvaranja, mjesta je imao, vremena je imao, KBK što nije znao da ovaj vraća poziciju. VSC im se pali automatizmom to ga sigurno nije zbunilo

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

puno je propusta u ovoj trci od strane FIA-e prvenstveno.

 

drugo, Hamiltonovo zabijanje od nazad je u rangu Mazepina. Znaci skuzio je da ovaj ispred usporava, salta manju, ono koji K, pa bacas se lijevo i pretjeces, tu je cista greska Hamiltona. Steta sto nije odbio kotac jebeni

 

dodje mi da ne gledam zadnju trku jer sam se sa svima poklao u kuci

 

Steta sto ce ovo Mercedes uzetu, konstruktorski su prakticki uzeli, tu vise Honda ne moze nista, a u zadnjoj utrci, Mercedes sa ovakvim tempom, Max nema sanse. NULA. Bas jebena steta.

 

samo cu spomenut:  AZERBEJDZAN I SILVERSTONE TE ONDA IMOLA

 

ko prati sve je jasno, toliko o sreci.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao onboard Maxa i Hamiltona, fakat mi nije jasno sto je Hamiltonu bilo u glavi da nije pretjecao. Mjesta je bilo vise nego dovoljno. Utrkujete se, suparnik ti uspori, a ti umjesto pretjecanja usporavas jednako. Spustio je 4 brzine i fakat lagano usporavao prije nego sto je krenuo skretat i udario... Wtf? 

 

Pogledajte onboard pa mi recite sta je točno bilo prljavo u tom potezu Maxa, covjek usporava cim su mu rekli da propusti, mjesta za obic ima, kad se ovako vracaju pozicije nitko nikad bas ne parkira skroz van, poanta je da vratis poziciju a ostanes cim blize. 

Link to comment
Share on other sites

Bude Mick to rijesio, za ćaću. Danas je potegao potez malo prerano ?

 

Btw i Hamilton i Verstappen pozvani pred suce zbog ovog sudara. Ovo me po razini stresa podsjeca na tekme repke 2018e ili završnice utakmica rukometne repke u najboljim danima... 

Link to comment
Share on other sites

Pogledao onboard Maxa i Hamiltona, fakat mi nije jasno sto je Hamiltonu bilo u glavi da nije pretjecao. Mjesta je bilo vise nego dovoljno. Utrkujete se, suparnik ti uspori, a ti umjesto pretjecanja usporavas jednako. Spustio je 4 brzine i fakat lagano usporavao prije nego sto je krenuo skretat i udario... Wtf? 
 
Pogledajte onboard pa mi recite sta je točno bilo prljavo u tom potezu Maxa, covjek usporava cim su mu rekli da propusti, mjesta za obic ima, kad se ovako vracaju pozicije nitko nikad bas ne parkira skroz van, poanta je da vratis poziciju a ostanes cim blize. 
Pa to i ja govorim, bit će da se slažemo, ali se ne razumijemo. Ni ono Botasovo štopanje nije baš u duhu sporta ali eto, u Meci je.. Vetel je zbog istog bio kažnjen, ne sjećam se kada i gdje, ali mi visi u podsvijesti?

Ne možeš reći da su svi VER potezi danas bili čisti, ali za svaki je vraćao poziciju, na ovaj ili onaj način ili dobio kaznu.. HAM za isto dobije crno bijelu zastavu.. LoL

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno isto zašto Hamilton nije kažnjen za udaranje Maxa.
A bogme je i Hamilton danas prvi krenuo sa izguravanjem. A Max nikom dužan ne ostaje niti zaboravlja.

Mene više iznenađuje njegov racing intelekt, planiranje obrane, napada, taktike, strašno vozi ovu sezonu. Iskreno se nadam da će se

Mercedesu nešto kardinalno dogodit zadnju trku,
- tipa da pukne guma i ode van staze radi toga.
Azerbejdzan

-Da ga izbije Max kulturno ko njega Ham
Silverstone, ovo bih još najviše, volio zub za zub, samo bi ga onda tu diskvalificirali iz prvenstva vjerojatno.

-da zaista zaglavi negdje van staze a ne se izvuče i uzme drugo mjesto
Imola


A Leclerc ništa kazna. Danas je RB zbog toga popušio potrebne bodove za konstruktorski naslov i nisu imali "Botasa" na stazi danas da uzme bodove i taktički pomogne.

Ovo će na svu žalost uzet opet Mercedes, i taj kmeljo uzet 8i naslov.

Link to comment
Share on other sites

Nije Vettel tad kaznjen jer se zabio, nego zbog "odgovora" na to ☺️

 

 

 

Gabre, lakse malo, Leclerc nije tamo nista bio kriv, to je bio racing incident, nije imao kamo. Bad luck za Pereza da, al to se desi na uskim ulicnim stazama kad ih bude 2-3 jedan uz drugog... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

to sudjenje je postalo jebeno smijesno.

 

doslovno u izjavi napisu da znaju zasto se hamilton zabio i da je imao mjesta i vremena ga sigurno zaobici, ali da nije htio, a onda je max jos i kocnicu stisnuo pa su maksu zato dali 10 sekundi. Pa koji cirkus jebote.

 

edit: isao sad pogledati onboard od hamiltona, meni nije jasno sto on nije samo obisao maxa, on je skupa s maxom usporavao, 3 ili 4 brzine downshiftao, da bi na kraju max toliko usporio da se ovaj zabio u njega i maksu dali 10 sekundi kazne, ahaha

drugi je par opanaka sto hamilton NIJE HTIO proci maksa tu, jer bi onda max imao DRS i presao ga opet, kao sto je napravio ranije u utrci.

 

totalna sprdacina od sudjenja. Izguravanju se van staze jedan drugoga i to nista, a prijasnje utrke su za to dijelili kazne sakom i kapom ako se ne ostavi mjesta (Austrija npr., norisu, perezu, leclercu kome li vec) a ovdje prakticki svako pretjecanje, je bilo izguravanje sa staze ?

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Sta nije jasno, pa kod sudaca je i Lewis priznao da je zbog DRSa usporio i nije obilazio. 

 

Dakle glumatanje zbunjenosti i voznja na guzici, al bi ta zbunjenost brzo nestala cim bi drs liniju prosli. Na njegovu zalost Max je zakocio dodatno prije linije... I bam. 

 

A kazna sumnjam da bi uopce bila dana da ima efekta, ovako su je hrabro dali posto nista ne mijenja... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sve je jasno, ocigledno ne postoji pravilo koje kaze kad ovaj iza treba iskoristiti svoje pravo i proci naprijed al postoji jasno pravilo da ovaj naprijed ne smije kocit bez razloga i po tome je kaznjen.
Max je agresivni kreten koji je konstantno na rubu sudara sa svakim tko ga ne pusti i sad su mu napokon stali na kraj i nadam se da ce isti kriterij bit i na zadnjoj utrci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I da je Max odmah lupio po kocnici slozio bih se bez problema. Ali covjek je vec 4 brzine nize presaltao na najbrzoj ravnici a ovaj ga jos ne prelazi, on je na desnoj strani i eto prikocio dodatno. 

 

Uostalom, Hamilton nije kaznjen za slicnu stvar sa Vettelom, uz razliku da je to bilo pod SCom, ali je isto neocekivano jako zakocio dok je Vettel bio taman iza njega. 

 

Uglavnom, bullshit kazna dana samo zato sto nista ne mijenja. 

 

Oko agresivnosti, da Max je agresivan, i po mom skromnom misljenju, to mi je pravi vozac utrka.  Dok je Hamilton skupljac bodova a sto se pretjecanja tice uglavnom obilazi a ne pretječe, imajuci u vidu raketu od bolida koju vozi vec 7-8 godina. I onda kad smo kod agresivnosti zanimljivo da najopasniji sudar ove godine napravi upravo on, a ne Verstappen. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Netko je na drugom forumu dobro napisao "kad bi svi vozili kao Max, Haas bi valjda svaku utrku završio u bodovima, jer bi toliko malo vozaca dolazilo do cilja". Volim i ja agresivne vozace, ali nekad jednostavno treba znati odustati. Vracanje vec izgubljene pozicije tako da se sjece zavoj van staze, ili namjerno prekocenje kad te netko pretice izvana, to nije agresija, to su nepotrebne gluposti.

Uostalom radi si veliku stetu dugoročno, jer ce stvaranjem imidža prljavog sve oci biti uperene u njega. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Baš to.
Prije je imao gro takvih situacija, pa nije bezveze nazvan "Torpedo".
Ove je i meni isto samo Monza u sjećanju. A sto se prljave vožnje tiče, obojica imaju istu količinu puta na glavi. Samo je jedan prljavije počeo igrati nakon Silverstonea

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gandi said:

Ma što ga nije Seb prozvao torpedo nakon što je Max njega jednom pomeo sa staze?

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
 

 

To je bio Kvyat ?

 

Upravo taj incident je i doveo Maxa u Red Bull, pošto je Kvyat nedugo zatim degradiran u Toro Rosso, a Max promoviran u Red Bull. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...