Jump to content

Formula 1 2021


Gabre

Recommended Posts

Mercedes se sjebao sto je planirao da ce razlika u broju krugova guma igrat vecu ulogu. Nije mi jasno da su dozvolili da 17-18 sekundi razlike koju su imali padne na 13, prije nego su Hamiltona povukli za drugu promjenu.

Perez guzica je pokazao 2x na stazi kako se koči i propusta A vozača a cudno kako nitko ne spominje start kad je Maxine kujica Hamiltona izgurao skroz lijevo, to je bas fer voznja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

koji ego triper hamilton haha

no meni je max interesantan. LIk je toliko skuliran, nista ga ne moze izbaciti iz takta, a pod pritiskom vozi brutalno ovu sezonu.

 

da se samo referiram na pocetak utrke, max je drzao hamiltona lijevo no nije ga izgurao sa staze, sto je Hamilton ipak napravio kad su dosli u prvi zavoj je izgurao maxa van skroz, sad da je tamo bio pijesak ili veliki sausage curbovi, moglo je biti pogubno za Maxa.

 

Vetel je odvezao jako dobro jucer, borba sa russelom je bila da se smrznes, mali bljesak starog Vetela kada je bio brz i agresivan.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nesto je tu mutno, ili red bull igra na kartu da najprije dobro istraze o cemu se radi, pa ce trazit diskvalifikaciju.
 
 
43de4d7e467b99171121208276683218.jpg


Što je sa Hamiltonovim onboardom i DRSom?
Mislim da je na detekciji bio 1.0x iza, ali ne mogu tvrditi da sam 100% u pravu.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KIMI_1.8T said:

Ta sva pravila oko DRS-a i pravila o koristenju istoga bi ukinuo kao i offside u nogometu.

Zbog takvih pravila se uvijek moze manipulirati .

Kome to koristi nego onima koji manipuliraju!

 

 

 

DRS Se bas ne moze manipulirat.

Ako si ga dobnio kroz zonu detekcije mozes ga koristit.

Ako nisi ne mozes.

Nista tu nije otvoreno interpretaciji timova i vozaca osim sto ako si ga dobio mozes ga ne iskoritit na svoju stetu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kegalj said:

 

 

DRS Se bas ne moze manipulirat.

Ako si ga dobnio kroz zonu detekcije mozes ga koristit.

Ako nisi ne mozes.

Nista tu nije otvoreno interpretaciji timova i vozaca osim sto ako si ga dobio mozes ga ne iskoritit na svoju stetu.

Nisi skuzio sta sam htio reci, ali, .....ok. 

Nisam ni ocekivao.

Link to comment
Share on other sites

DRS imaju svi i svima jednako radi. Tu manipulacije nema. Ako si unutar jedne sekunde iza auta ispred, u odredjenim zonama detekcije na stazi, imas pravo aktivirati DRS. 

 

Ali ono gdje smrdi je kada recimo sada situacija da imas Mercedes koji je eto nasao nacin da svoj auti spusti na pravcu dobrih 3-4cm i tako drasticno smanji drag i dobiva u brzini na pravcu.

Dok drugi to nisu uspjeli ili ne u tolikoj mjeri to napraviti.

Lani su imali DAS koji nitko nije imao, i s tim su lakse ili brze odrzavali temperaturu prednjih guma ili smanjivali trosenje guma.

 

Ono sto meni jebeno ide na zivce je to izguravanje van staze koje se nekonzistentno kaznjava. Nekad lijepe kazne ko da nema sutra, a drugu trku se zmiri.
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KIMI_1.8T said:

Kakve veze ima kultura sa onim sta sam napisao ja i sta si napisao ti?

 

Napisao si da nisi ocekivao da cu ja nesto skuzit kao odgovor na moj pokusaj kominukacije i normalnog razgovora. 

Problem nastaje u tome sto sam ja cini se ocekivao vise od tebe nego ti od mene.

 

Iduci put kad ocekujes da ja nesto necu skuzit jednostavno me ignoriraj i nemoj odgovorit jer radije bi razgovarao s nikim nego sa nekim zajedljivim i podjebljivim.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kegalj said:

 

Napisao si da nisi ocekivao da cu ja nesto skuzit kao odgovor na moj pokusaj kominukacije i normalnog razgovora. 

Problem nastaje u tome sto sam ja cini se ocekivao vise od tebe nego ti od mene.

 

Iduci put kad ocekujes da ja nesto necu skuzit jednostavno me ignoriraj i nemoj odgovorit jer radije bi razgovarao s nikim nego sa nekim zajedljivim i podjebljivim.

Pokusaj moj komentar na DRS procitat s razumjevanjem!

Zato sam i stavio hint na nogomet.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, KIMI_1.8T said:

Pa, jel se prica da je bilo 0,9xx ili 1,xx sekundi u zadnjoj trci ili sam ja nesto krivo procitao?

 

 

To smo mi medju sobom razgovarali. Jer se meni cinilo da je Ham bio ispod sekunde iza Ver taj krug.

Netko je pogledao onboard kasnije i skuzio da je ipak kroz zonu detekcije bio malo preko 1 sekundu iza.

Moguce da se prekocio taman zavoj prije zone detekcije, ili mu je zasmetao backmarker. 

Na tv-u nisu prikazali di je izgubio taj mali fragment vremena u zadnjem sektoru zato sam mislio da je trebao imat DRS I bilo mi je cudno da ga nije iskoristio. 

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

Zato sam i napisao svoj prvi post vezan uz fckg DRS.

JA bi dozvolio koristenje istog SVIMA kad god im to odgovara, .....citaj, ....cijelu utrku.

Isto tako bi u nogometu offside stavio,.............. izvan "zakona".

Kao nas SR gdje nitko u bilo kojoj klasi osim u njjacoj ne vozi "pun gas"

Jebo te takva utrka!!

Ali, to je samo moje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, KIMI_1.8T said:

Zato sam i napisao svoj prvi post vezan uz fckg DRS.

JA bi dozvolio koristenje istog SVIMA kad god im to odgovara, .....citaj, ....cijelu utrku.

Isto tako bi u nogometu offside stavio,.............. izvan "zakona".

Kao nas SR gdje nitko u bilo kojoj klasi osim u njjacoj ne vozi "pun gas"

Jebo te takva utrka!!

Ali, to je samo moje misljenje.

 

 

Iduce godine se ionako ukida DRS u potpunosti.

Uveden je zato sto je s ovim autima trenutno jako tesko pratit auto ispred sebe zbog "prljavog zraka" uzrokovanog kompliciranom aerodinamikom.

Bez DRS-a bi bilo puno manje ili nimalo pretjecanja zato sto ne mozes biti dovoljno blizu autu ispred sebe kroz zadnji zavoj da bi slipstream bio dovoljan za pretjecanje.

 

Upravo zado se auti iduce generacije puno vise oslanjaju na ground effect koji ne proizvodi "prljavi zrak" pa ce pracenje biti puno lakse i slipstream ce biti dovoljan.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kegalj said:

 

 

Iduce godine se ionako ukida DRS u potpunosti.

Uveden je zato sto je s ovim autima trenutno jako tesko pratit auto ispred sebe zbog "prljavog zraka" uzrokovanog kompliciranom aerodinamikom.

Bez DRS-a bi bilo puno manje ili nimalo pretjecanja zato sto ne mozes biti dovoljno blizu autu ispred sebe kroz zadnji zavoj da bi slipstream bio dovoljan za pretjecanje.

 

Upravo zado se auti iduce generacije puno vise oslanjaju na ground effect koji ne proizvodi "prljavi zrak" pa ce pracenje biti puno lakse i slipstream ce biti dovoljan.

I onda se postavlja pitanje, .....zasto su uopce uveli DRS i pravilas oko njega?

Kao i smanjenje spojlera, sirine guma.

Pa, ukinuli turbo pa ga opet uveli, ........i jos cudo toga

Zbog sigurnosti sigurno nisu.

Uvijek tim novim pravilima nekome pogoduju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kegalj said:

Promjena pravila obicno zavrsava dugi i dosadni period dominacije jednog tima.

 

Ferrari je dominirao V10 erom, Red bull V8, Mercedes V6 turbo hybrid.

Promjena prvila je svaki put zaustavila taj dominantan period. 

 

A nisi nikad razmisljao da su ta pravila pogodovala nekim ekipama a ne zaustavljala dominaciju nekih od njih?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...