Jump to content

Formula 1 2023


Gabre

Tko ce iznenaditi od midfielda ovu sezonu?   

18 members have voted

  1. 1. Tko ce iznenaditi od midfielda ovu sezonu?

  2. 2. Tko ce osvojiti kontruktorski naslov?

    • Red Bull
    • Ferrari
    • Mercedes
    • Alpine
      0
    • Aston
      0
    • Mclaren
      0
  3. 3. Tko ce biti vozacki svjetski prvak?

    • Max
    • Checo
      0
    • Lewis
    • George
      0
    • Charles
    • Carlos
    • Alonso
      0
    • Hulkenberg
      0


Recommended Posts

Nova sezona je tu  🙂   

 

Danas je krenulo testiranje pred sezonu, druga sezona po novim pravilima, ove godine ce se vidjet tko je uspio najvise nauciti od prosle godine.

 

 

Vozacke postave

20221123043818_2023-F1-drivers.jpg&c=0

 

 

Ja se samo nadam da ce se netko izvan Top 3 tima prikljuciti u borbe za podij. Prosla sezona je bila po tom pitanju totalni promasaj. Jedan jedini slucajni podij za landa norisa, cijela sezona se samo vrtio RB na vrhu, ferari, te ponekad Mercedes.

 

mozda je Aston slozio pristojan bolid kojem ce Alonso krv vaditi i izvuci koji dobar rezultat, nekakve glasine idu okolo da je Aston navodno "dobar"  a i Alonso je danas odvezao brzi krug i zavrsio odmah iza Maxa, no to nista ne znaci na testiranjima.

 

 

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Tesko. Po bolidima vidim da su ovi iz midfielda uglavnom kopirali rjesenja od top 2 lani, a to znaci da si uvijek korak iza i da ides na ziher. Eventualno Alpine zna bit hrabriji, ali oni su standarno talac najlosijeg i najnepouzdanijeg motora. 

 

Ako ides logikom da ce i Redbull i Ferrari bit pouzdaniji nego lani (Mercu to nije bio ni problem), jako ce tesko netko od ostale ekipe do podija.

 

Bolje nadati se da ce doticni trojac biti jako izjednacen, to bi nam moglo dati dobre utrke, i ne prerano razrijesenu sezonu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

slazem se 100%,  lani je bilo ruzno za gledati koliko je RB bio prebrz na pravcu, ovi sa DRSom ih nisu mogli prestignuti. toliko o tome.

Generalno bih DRS potpuno ukino sada sa novim ground efekt autima, pa da vidimo ko ce biti brzi po zavojima, a ne se igrati sa DRS zonama i prestizanjem na polovici ravnice, prije nego se uopce dodje u zonu kocenja.

 

Pat Simmonds danas izjavljuje da su uspjeli postici da se bolidi mogu lakse pratiti i puno blize, ali da bi htio da se midfield moze boriti za podije i da u tome nisu uspjeli. Meni osobno izgleda puno gore sad nego prije ground efekt auta.

Jer doslovno imas top 3 teama koji su aposlutno nedodirljivi ostatku momcadi. Cak ni uz kise i sudare i dalje nemaju sanse. ranijih sezona se znalo zalomiti i fors indiji, astonu, renolu, mclarenu, da zavrse na podiju, alfa tauri, itd. a lani NULA

 

ajmo se nadat da ce ove godine to promijeniti, iako mi sve smrdi na RB dominaciju opet

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ajde kvale su u gusto, Aston navodno ima fantastičan race pace, ali Im fali top speeda 5kmh pa će to bit sranje na pravcu za njih.
Mercedes izgleda pak ima najbolji top speed.
Ferrari je popravio svoj i sad su navodno izjednačeni sa RB.

čini mi se da su 3 tima izjednačena a Aston odmah tu čeka iz zasjede. Sutra će se.vidjet ko kako izgleda u trci.

I Hulkenberg legenda, odmah u q3, smireno, stabilno, baš opušteno lik izgleda skroz.

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2023 at 3:00 PM, ivwan19 said:

Ovaj vikend pocinje sezona. Ima tko kakav aktualni link za pratiti? Sve kaj sam imao od prosle godine su prestali raditi...

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

F1tv pro pretplata

Za 60ak eura godisnje dobijes hrpetinu kvalitetnog materijala, live cijeli vikend, prerace show, snimke prijasnjih sezona, dokumentarce, tech talk, analize... svasta jos nesto.

Ja ga imam vec godinama i prezadovoljan sam.

 

Trenutni setup mi je xiaomi mi tv stick 4k i na njemu surfshark vpn, f1tv android app (netflix, hbomax, disney+, amazon prime...), nosim ga sa sobom i savrseno radi svugdje gdje imam net.

 

spacer.png

Edited by gandi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

F1 tv za onoga ko voli i prati F1 je TOP, nema bolje, nema detaljnije, vrijedi svaki cent.

 

a koliko pratim, cak se moze istovremeno koristiti na vise lokacija, tako da mozes podiejliti trosak sa frendom/ovima

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Evo koliko vifim redbull s verstapenom prvi i tako vjerojatno na kraju sezone jer oni su ocito klasa za sebe. 

 

Dalje vidimi aston martin mercedes i ferarri borba za 3-8 mjesta i to onako tjesno. 

 

ferrari ga opet posaugao

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gabre said:

kakva trka, kakva zvijer je taj Alonso, Aston ekipa odradila fenomenalan posao i razvili bolid koji je u borbi za podije o cemu su mogli sanjati samo lani i preklani. Alonso izdominirao Hamiltona,

bas htio reci veteran dokazao da nije jos za otpis

Link to comment
Share on other sites

danas je opet pokazao što može i zna, pa on na stazi pokazuje takav racecraft da možeš samo uživati i gledati.

A onaj kejker stroll kako je zajebao na startu, uf sreće je imao Alonso tu. Nisu mu cijelu trku htjeli rec ko ga je pogodio :D vidio je tek u cool down sobi. :D

Link to comment
Share on other sites

On 04. 03. 2023. at 14:34, marek1 said:

jel kome radi? 

sta je s onim f1 live gp. me

prosle godine sam pogledao skoro sve teke prek toga

Prestalo raditi 😞

Ja sam isto do sada tu pratio

20 hours ago, Gabre said:

F1 tv za onoga ko voli i prati F1 je TOP, nema bolje, nema detaljnije, vrijedi svaki cent.

 

a koliko pratim, cak se moze istovremeno koristiti na vise lokacija, tako da mozes podiejliti trosak sa frendom/ovima

Probao 7 dana free trial, i kada stavim CAST sa mobitela na TV, dobijem samo zvuk, a ne i sliku. Glupo mi pratiti na mobitelu...

Link to comment
Share on other sites

Probao 7 dana free trial, i kada stavim CAST sa mobitela na TV, dobijem samo zvuk, a ne i sliku. Glupo mi pratiti na mobitelu...
Cast radi perfektno kod mene. Čak mogu s daljinskim od televizije kontrolirati prijenos.

Link to comment
Share on other sites

to ti je do mobitela, tako isto ne mogu mami nariktati da radi na telki onaj mob od tebe 😀   

meni radi i sa asusa i sa pixela bez greske, castano na sony oled as android tv suceljem. Iznenadilo me sto sa daljincem mogu pauzirati, premotati, tako da mob doslovno ne moras dirati, i mozes ga koristiti normalno dok se u pozadini casta.

 

mozete si mozda uzeti onaj jeftini google chromecast stick i tako ste rijesili problem. Jer koliko brzinski gledam:  Samsung TV users will need to take an extra step and purchase a dongle to get Chromecast functionalities on their devices

 

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites





 
mozete si mozda uzeti onaj jeftini google chromecast stick i tako ste rijesili problem. Jer koliko brzinski gledam:  Samsung TV users will need to take an extra step and purchase a dongle to get Chromecast functionalities on their devices
 


Moj savjet ti rad si uzmi Smart TVbox (android) jer dobijes i Chromecast za duplo manje para a sobzirom da je android sve app mozes instalirat na box bez da mrdas sa mobitelom

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavo said:



 

 


Moj savjet ti rad si uzmi Smart TVbox (android) jer dobijes i Chromecast za duplo manje para a sobzirom da je android sve app mozes instalirat na box bez da mrdas sa mobitelom emoji6.pngemoji4.png

Poslano sa mog VOG-L29 koristeÄi Tapatalk

 

ne znam jesi pratio, ali novi Google Chromecast TV ti je upravo to. Mali USB dongle koji ima na sebi android TV sucelje i mozes instaliarti sve aplikacije, a ujedno ima i full DRM certifikate pa nemas jebe sa netflixom, ytb-om itd da ne vrte u 4k i slicno.

ovo sa 4K podrskom https://laptopi.hr/proizvod/google-chromecast-s-google-tv-om-bijelo-4k/

 

ili ako imas samo 1080 televizor, onda mozes uzet i onu verziju za 50 eura

 

 

1 hour ago, ivwan19 said:

Isti mob i isto Samsung TVemoji1787.png

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

ma to si ti kinezi, ima razloga zasto su jeftiniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mora biti android telka da radi s moba. Meni na philipsu bez greske radi i isto kao i gabre mogu s daljincem od telke svime upravljati. Tih 50€ godisnje pretplate fkt nije puno a nema drkanja s reklamama, trazenjem streama i tak to...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, robi said:

Mora biti android telka da radi s moba. Meni na philipsu bez greske radi i isto kao i gabre mogu s daljincem od telke svime upravljati. Tih 50€ godisnje pretplate fkt nije puno a nema drkanja s reklamama, trazenjem streama i tak to...

 

a da ne spominjem da imas i prijenos svih treninga, da imas tehnicke analize/intervjue sa timovima/vozacima, prije i poslje kvala/trke, ovo mi je rijetka usluga koju mi nije krivo platiti. Jos da nadodam ako nisi slucajno vidio, mozes birati audio stream, sa razlicitim komentatorima, pa cak i prijenos utrke bez komentatora 🙂  samo zvuk same utrke. spica totalno
a da ne spominjem da mos birati live pogled sa kamere direkt sa bolida i tako gledati cijelu trku ako hoces.

A povrh svega toga, kompletnu bazu SVIH utrka u valjda zadnjih 30 godina. Sinoc samo tako eto isao pogledati utrku koju je alonso u intervju izdvojio, spanjolsku 2013-a.
Na brzinu u arhivu, pronadjes godinu, utrku, i biras hoces cijelu utrku od pocetka do kraja, ili sazetak pogledati. Pa to jednostavno nemas nigdje pogledati te stare trke, a da ne kopas basupcima interneta, torentima, youtubeu jadniom, itd.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...