Jump to content

Citius Chip Tuning


KrunoL

Recommended Posts

  • Replies 526
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

a on ima 68ks gubitaka sa 25ks manje... ali dobro to nije bitno, bitno je da vi napravit stock/stage2 mjerenje bez drugih promjena...

 

Ovo tu je moj prvi dyno isto mi nisu isprintali nego sam dobio na sticku..malo vec slika ali nije tako velika po kb :)

 

R26.jpg?t=1239039025

Link to comment
Share on other sites

To je sa stage 2 remapom?

 

Stage2 deklarativno.

 

a on ima 68ks gubitaka sa 25ks manje... ali dobro to nije bitno, bitno je da vi napravit stock/stage2 mjerenje bez drugih promjena...

 

Dakle ovako,budući da nismo stigli danas do ovlaštenog Renault servisa do 17h,nismo niti vratili original mapu,ali smo uspjeli izmjeriti pritisak turbine preko OBD porta zahvaljujući jednoj osobi koja ima original renault program za očitavanje i turbina puše na 0.85bara isto kao i serijska.

Što smo izmjerili u CVH vidim da znate sutra,još sa serijskom mapom i to je to.

Nemojte raditi nauku,jer taj isti ing. Košir je mjerio i na burazovom autu kad je izmjerio 210Ks i za razliku od Racerovog njegov autu je radio nemirno u leru.

Link to comment
Share on other sites

ajde mi samo Kosira pitajte kak mu je temp. usisanog zraka niza od t-enviroment ?

 

sta vi imate frizidere pod haubama ?

 

ta 2 auta bi trebala do 150km/h ici identicno, recimo

 

krivulje, krivulje, ovako se nista ne vidi

 

razlika u pekovima na kotacima je 2kW,

 

s tim da jedan šusa na 2700 a drugi na 4500, a to valjda mozete osjetiti jel tako, a razlika u max. snazi je 1000okr. ili su to gubici, koji opet onda nisu dobri

 

znaci opet nesto ne valja

 

dalje, 13st.C razlike u temepraturi je toj korekciji 0,2% snage, pa tuneri koliko vi osiromasujete smjesu kod 13st. povisenja usisanog zraka ? tj, za koliko se masa zraka smanji ? s tim da je u ovom slucaju kompresor i jos jedan izmjenjivac topline u pitanju, pa racunajte

 

sve u svemu mjerenja su definitivno u banani ...

 

znam da je Kosir davno jako polozio termu, ali nije to polago da dobije ocijenu u indexu :), mora se malo vise potruditi

 

i zasto mjeri po EWG-u ?

Link to comment
Share on other sites

ajde mi samo Kosira pitajte kak mu je temp. usisanog zraka niza od t-enviroment ?

 

sta vi imate frizidere pod haubama ?

 

ta 2 auta bi trebala do 150km/h ici identicno, recimo

 

krivulje, krivulje, ovako se nista ne vidi

 

razlika u pekovima na kotacima je 2kW,

 

s tim da jedan šusa na 2700 a drugi na 4500, a to valjda mozete osjetiti jel tako, a razlika u max. snazi je 1000okr. ili su to gubici, koji opet onda nisu dobri

 

znaci opet nesto ne valja

 

dalje, 13st.C razlike u temepraturi je toj korekciji 0,2% snage, pa tuneri koliko vi osiromasujete smjesu kod 13st. povisenja usisanog zraka ? tj, za koliko se masa zraka smanji ? s tim da je u ovom slucaju kompresor i jos jedan izmjenjivac topline u pitanju, pa racunajte

 

sve u svemu mjerenja su definitivno u banani ...

 

znam da je Kosir davno jako polozio termu, ali nije to polago da dobije ocijenu u indexu :), mora se malo vise potruditi

 

i zasto mjeri po EWG-u ?

 

Bojim se ja da ti to oni nece moci odgovoriti

Link to comment
Share on other sites

kao što su dečki već rekli....bez dyna prije i poslije na istim valjcima sve je luk i voda...neznam zaš nije ovdje dyno s gumimarketa...

 

Te valjke Citius ne priznaje.

 

Koliko sam ja shvatio, danas se prvo mjeri snaga sa "chip" mapom, a nakon toga se u servisu vraća stock mapa, pa se ponovo mjeri na ISTIM valjcima. Tako da će usporedba prije i poslije biti obrnutim redom, ali će dati pravi uvid u razliku sa i bez tuninga.

 

Baš tako,moram napomenuti da je ova mapa prošla 1400km,jer Citius uvjetuje da auto mora proći 500km prilagodbe.

 

Ovaj dio nebude išao ovako kako ste zamislili. :no2:

 

Ne znam vidjet ćemo sutra:huh:

 

sad kad sam išo doma auto je ulazio u prostoriju za mjerenje ...

 

Vidi,imamo i vezu u CVH,korisna info:D

 

Pa meni na golfu na 170 tisuca km je luft bio 4-5cm i tada sam ga zamijenio. Sto je onda ovo kod tebe ?

 

Ne možeš usporediti auto od 90ks i 230ks,pogotovo jer je netko isprobavao launch control na R26,koji golf niti nema,miješaš kruške i jabuke.

Link to comment
Share on other sites

neće ga ni biti....neko mlati praznu slamu bez dokaza....nebitno ko....samo tako mi se čini...

 

Evo, samo da stavim grafove, ostalo će Racer napisati...valjda.

 

Citiuseva mapa u CVH, tj. "nečija mapa", tj. "stock mapa", tj. "stock mapa s pomaknutom blokadom", tj. "safe mode mapa"...više se ne zna koja mapa. :rofl::naughty:

 

citiusmegaultramapa.th.jpg

 

Alenp-ova mapa sa "pokvarenim" autom - mjereno 210ks, također u CVH.

 

alenstockpokvarencvh.th.jpg

 

 

P.S. Izvukao sam iz csv fileova podatke i napravio graf. Ako treba stavim i njih online, samo recite na koji hosting, tj. gdje?

 

 

 

EOD od mene na ovu temu.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Citius je vratio novce i tocka. Mozda on i Racer napisu koji zavrsni post ali to je to tako da sad ne izmisljate sa mlacenjem prazne slame i sl.

 

to je jedino ispravno bilo :thumbsup:

 

al presmjesna stvar da su i mape pocele bjezat iz auta a ne samo konji hhehehehh :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...