Jump to content

Citius Chip Tuning


KrunoL

Recommended Posts

  • Replies 526
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ja bi se nadovezo na ovo...

moj program isto ne mjenja datum reprogramiranja ECU-a kod chipiranja tak da vam to nije neki pokazatelj

to je dobro kad neko hoče chipirat auto u garanciji ali se nažalost nedavno (u Fiat grupi) pojavi brojač koji pokazuje kolko je puta ECU reprogramiran pa na kontu toga se može zaključit dali je na autu nešto rađeno ili ne...navodno za određena modele ECU-a posotoji fora da se to može pobrisat

 

mogli su ga jednostavno očitat mapu koja je bila u kompu i u recimo ultracompare(ak nemaju niš drugo) usporedit sa stock mapom za taj ecu

Link to comment
Share on other sites

koko se ja siječam navodno je bila neka fora s mercedesima da ti ga oni čipaju i imaš demo verziju koja se nakon 30dana sama vrati na normalu. i onda ak oćeš opet moraš platit

 

:blink: ...

Link to comment
Share on other sites

mogli su ga jednostavno očitat mapu koja je bila u kompu i u recimo ultracompare(ak nemaju niš drugo) usporedit sa stock mapom za taj ecu

 

servisi generalnih zastupnika i većina ovlaštenih servisa to nemaju...imaju ovlaštene testere preko kojih se vide ti parametri...datum repr. i broj repr. (+ naravno sve potrebno za testiranje određenog ECU-a)

Link to comment
Share on other sites

bili netko bio ljubazan i objasnio mi (ili nama) zašto safe mode mapa ima pomaknutu blokadu za + xxx rpm (oko 500, ako sam dobro pročitao)?

što se nebi po nekoj logici max broj okretaja trebao smanjiti kad već ide u safe mode?

Link to comment
Share on other sites

nisam uopce procitao topic ali sam cuo price..

 

i mene sad zanima jedna stvar..

 

kakav sad stg2 chip na serijala auto?!

 

16ks i 32Nm dobitak.. mene cudi da je izmjereno vise od serijale..

 

A i zanimljivo da auto nakon cipanja je po rijecima vlasnika isao bolje i onda kad je izmjerio da je DOBIO SAMO 16ks i 32Nm je sve ovo krenulo... A sad na kraju ispada da nije dobio nista, i auto sad sa stock mapom ide ISTO :lol:

 

Cijeli topic je LOL Renault ekipa se zbog ovog gore i zbog akumulatora zblamirala :lol:, ali oni svakako imaju vise "pravo" se "zblamirat" nego covjek koji nesto prodaje i na kraju svega, nakon jebanja majki, prijetni i slicno, ostaje da auto nije cipan uopce bio. :lol: A bilo je STAVI PARE NA STOL PICKA TI MATERINA :doh:

 

Ali da produzimo ovaj LOL od topica... Jel postoji onda sansa da je auto ipak bio cipan, a da je "pobrisana" evidencija o cipanju samo da bi se ocrnilo Citiusa :naughty:

 

:rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ali da produzimo ovaj LOL od topica... Jel postoji onda sansa da je auto ipak bio cipan, a da je "pobrisana" evidencija o cipanju samo da bi se ocrnilo Citiusa :naughty:

 

 

 

Ne.

 

Auto je bio ramapiran i isao je bolje neko vrijeme ali je iz nekog razloga otisao u safe mode. To je zavrsni zakljucak.

 

Također mi nije jasno zasto tema nije zakljucana jer se stvarno vise nista pametno nema za napisati.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

A i zanimljivo da auto nakon cipanja je po rijecima vlasnika isao bolje i onda kad je izmjerio da je DOBIO SAMO 16ks i 32Nm je sve ovo krenulo... A sad na kraju ispada da nije dobio nista, i auto sad sa stock mapom ide ISTO :lol:

 

Cijeli topic je LOL Renault ekipa se zbog ovog gore i zbog akumulatora zblamirala :lol:, ali oni svakako imaju vise "pravo" se "zblamirat" nego covjek koji nesto prodaje i na kraju svega, nakon jebanja majki, prijetni i slicno, ostaje da auto nije cipan uopce bio. :lol: A bilo je STAVI PARE NA STOL PICKA TI MATERINA :doh:

 

Ali da produzimo ovaj LOL od topica... Jel postoji onda sansa da je auto ipak bio cipan, a da je "pobrisana" evidencija o cipanju samo da bi se ocrnilo Citiusa :naughty:

 

:rofl::rofl:

 

Ajmo razjasniti,auto je u početku išao bolje,čak je i zvuk turbine bio drukčiji,ali nakon par dana Racer je osjetio da mu auto lošije ide.

Nije na Raceru da znašta se desilo njegovo je da plati lovu za dodatnih XX konja,a na Citiusu je da zna što se desilo jer mu je to posao,međutim nitko ne zna što se zapravo dogodilo,pa se bacaju teorije razne o safe modovima itd.

I još jedna napomena,uvidom u komp sa službenim renault softwareom ne postoji nikakva evidencija o ukucavanju mape osim tvorničke.

Rezultati s valjaka sutra:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

2 Racer: Jel imas ijedan dokaz da si prije chipa bio na valjcima...?

 

Jer pricalo se o dobitku 16 ks, a sada imas 220, znaci bez cipa je oko 200?

 

Pa onda bi trebo posjetiti ovlasteni servis i pitati tamo di ti je nestalo 50 konja ispod haube.

Link to comment
Share on other sites

2 Racer: Jel imas ijedan dokaz da si prije chipa bio na valjcima...?

 

Jer pricalo se o dobitku 16 ks, a sada imas 220, znaci bez cipa je oko 200?

 

Pa onda bi trebo posjetiti ovlasteni servis i pitati tamo di ti je nestalo 50 konja ispod haube.

 

Evo frende sada cu zajebavat svoju curu da odveze auto na valjke da vidis..

 

Naravno ako ce moci primiti auto sutra...

 

Ja mislim da nece biti 200 nego blizu 230...

I kakvih 50 konja...

 

Siguran sam da ce mi auto pokazati manje vise identicne brojke!

 

Jer kada je mjereno 16 konja dobitka auto je isao bolje a nakon par dana vise nije isao kao kada je cipan...

Ja sam bio malo zavaran sa time jer sam mislio da je alenov auto isao bolje nakon servisa a zapravo je moj isao dosta losije...

Zasto neznam?!

Edited by KrunoL
Link to comment
Share on other sites

Idemo dalje...:doh:

 

Citiusev mail koji mi je poslao.

 

Uglavnom, čovjek me želi tužiti zbog klevete ako do 12h ne napišem ispriku.

 

Eto, dobit ćemo i sudski epilog. :cool:

 

Baš me zanima gdje je račun od izvršene usluge, jer Kruno ga nije dobio...hmmh...eto malo igre za poreznu...:naughty:

 

P.S. Eto, kada smo kod prijetnji i ucjena...ako ovo nije prijetnja i ucjena onda stvarno ne znam...

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

mislim da je malo pretjerano...ne čitam cijeli topic od početka no...

Citiusa poznam dugi niz godina, u neku ruku smo si konkurencije, no ja ga kao nekog prevaranta ili muljatora neznam...mislm da nema razloga da ga se ovako blati jer svakom se može desit pogreška u radu i siguran sam da ako je do njega da če on to korektno odradit...

ne želim ja nikog u ovoj priči okrivljivat ni Citiusa ni dotičnog oko kojeg je nasto problem no znam samo da sam ja u životu nehotice isto znao pogrešit ali isto znam di su meni ljudi htjeli podvalit nešto što mene nije išlo u odrađenom poslu...napominjem bez uvrede bilo ko jer ne krivim nikog za ništa nego jedino pokušavam sam smirit ovu uzburkanu atmosferu

moj prijedlog je da se ova priča više završi i topic obriše...

Link to comment
Share on other sites

Na kraju nigdje nismo argumentirano vidjeli stvarno stanje:

 

1. Ispis prije čipanja

2. Ispis sa stock mapom

3. Dokaz da nitko nije prčkal po mapama/ECU od trenutka stavljanja mape od strane Citiusa do trenutka stavljanja stock mape.

Link to comment
Share on other sites

Smiješno :) Ključno je ovo: da li je optuženi znao da tvrdi neistine o oštećenom.

 

Ako je optuženi bio uvjeren da je navedeno istina, onda to nije kleveta.

 

Inače, dokazni postupak pred sudom je već nešto drugo... Tužitelj bi trebao pripremiti dovoljnu količinu love za usluge odvjetničkog ureda.

Link to comment
Share on other sites

Postovani forumasi,

s obzirom da sam dana 07.04.2009. na kavi s Krunom i Berom dogovorio neke stvari, saznao neke nove zanimljive informacije koje je Kruno izrekao preda mnom i Berom, a koje bacaju novo svjetlo na razvoj nekih dogadjaja, te da sam se sa Krunom dogovorio da cemo lijepo zajedno potpisati jedan zavrsni post (sto je i Kruno najavio), te da sam ja isti poslao Kruni na autorizaciju 08.04.2009. u 12.16 ali Kruno nije odgovorio na isti, nije odgovorio na PM koji sam mu jucer poslao ovdje, sto znaci da ocito nije voljan ispostovati dogovor koji smo postigli, odlucio sam ovdje c/p taj tekst. Tekst u cjelosti odgovara svemu onome bitnome o cemu smo Kruno, Bero i ja pricali.

 

"S obzirom da je cijeli slucaj, na zalost, otisao puno predaleko na ovom forumu, i da je jako puno ljudi koji, em nemaju veze sa cijelim slucajem, em ne razumiju problem a komentiraju na neprikladan nacin, napravilo puno nepotrebne stete, molim admina da se ovo zakljuca.

Naime, postignut je i realiziran dogovor oko rjesenja ovog slucaja izmedju dvije strane. Rjesenje je takvo da je u predmetni auto vracen originalni softver koji je i procitan prvog dana kada je auto dosao na remapiranje, dakle 17.03.2009. Naime, na dyno mjerenju od 06.04.2009. je procitan softver i usporedbom je ustanovljeno da odredjene tabele visu nisu iste kakve su bile nakon sto je auto remapiran 17.03.2009. To je nedvojbeno dovelo do toga da auto nije imao snagu kakvu je imao prvih 5-6 dana nakon remapiranja kada je isao evidentno bolje. Odredjene tabele odnose se prvenstveno na torque limiter i solenoid kontrolu tlaka.

S obzirom na to da je auto radi Stage2 softvera radio u nerealnim uvjetima ( prvenstveno nedostatak kompletnog ispusnog sistema ), vrlo vjerojatno se ECU prebacio u tzv. korekcijsku mapu (correction map) sa smanjenim boostom i ostalim parametrima rada motora da ne bi nastala steta na motoru. Radi nepravovremene informacije i pogresnog dojma te nepotrebnog uplitanja previse ljudi u svezi sa usporedbom sa istim autom, doslo se do krivog zakljucka i pogresne interpretacije cijelog "problema".

Isto tako s obzirom da su pisane razne hipoteze i insinuacije oko samih mapa i raznih varijanti iste, potrebno je reci da sa uredjajem s kojim se ECU flashira NIJE MOGUCE zapisati ni jednu drugu mapu, osim one koja je kriptirana i kodirana za tocno odredjeni ECU tj. auto. To se radi na nacin da se originalna mapa prvo procita, koja je nakon citanja takodjer kriptirana i kodirana za taj ECU, zatim remapira u za to specijalnim softverskim alatima i tunirana mapa odgovara samo tom ECUu i ni jednom drugom (kao kad imate npr. PIN za bankomat, ne mozete sa tudjim PINom otvoriti svoj racun).

Isto tako je potrebno reci da postoje drugi uredjaji koji MOGU procitati i zapisati drugu tj.trecu ili bilo koju mapu preko ove postojece koja je u tome trenu u ECUu predmetnog auta. Ovdje se vec radi o poznavanju materije u smislu profesionalnog bavljenja time, i da ne razvlacimo ovu temu unedogled, rezime ovoga je da od strane CitiuSa nije mogla biti upisana nikakva treca mapa. Renault dijagnosticki uredjaji NE MOGU zapisivati tvornicku mapu ukoliko je na autu, tj. ECUu zadnji tvornicki broj mape.

Sav posao CitiuSa se u ovome slucaju svodio na :

1. Citanje originalne mape

2. Slanje principalu na remapiranje

3. Zapisivanje tunirane mape

CitiuS nije bio u mogucnosti zapisivati niti citati mapu na ovom automobilu u periodu od 17.03.2009. do 06.04.2009.

Sto se tice kvalitete tunirane mape i razlike u odnosu na originalnu mapu, primjecena je velika razlika u performansama, prvih 5-6 dana nakon zapisivanja tunirane mape.

Takodjer radi tenzija koje su nastale u pocetku vis a vis problema s akumulatorom, normalna komunikacija je na zalost bila narusena, te su obje strane pogrijesile u tome i zapocele nepotrebno javno prepucavanje na obostranu stetu. S obzirom da su se strasti smirile a govor razuma prevladao, pronadjeno je kvalitetno rjesenje koje je i realizirano. Isto tako, kako je ovaj slucaj iskljucivo stvar dvije strane, a nikako ne ovog foruma, nije mu vise mjesto ovdje jer obje strane su se slozile da je stvar mogla biti rijesena odavno, da je bilo pravovremenih tocnih informacija bez ostalih "vanjskih" utjecaja. Zato molimo admina jos jednom da se ovo zakljuca."

 

 

 

I jos jedno pitanje, ne razumijem se u mapiranje, pa me cisto informativno zanima, zar ne bi trebalo pokazati kad su ga spojili na tester da je mapa promijenjena od strane Citiusa ili sta vec? Mislio sam da CPU pamti te promjene

 

Ne, vecina alata za flashiranje, remapiranje, "chipiranje", ne ostavlja tragove u ECU, sto je benefit za vlasnika vozila, da mu u servise ne mogu vidjeti da je auto "chipiran". Ono sto se vidi je datum zadnje tvornicke verzije softvera, i to nema veze s remapiranim softverom. Postoje neki ECUi (BOSCH MED9.1, 17.5...) koji imaju counter koji broji koliko puta je ECU flashiran (preko OBD2 porta), ali danasnji profi alati pak imaju opciju counter reset, tako da se i to rijesava.

 

neka se ja trebam ugasiti kako racer kaže,a i sam sam rekao da neću više....ali opet mi nije jasno...

DI JE MERENJE PRIJE CITIUSOVOG ČIPANJA KOJE TVRDITE DA IMA??????

to mi nije nikako jasno....

 

Puno se toga tvrdilo, pa su sve tendenciozne tvrdnje otisle u vjetar.

 

mogli su ga jednostavno očitat mapu koja je bila u kompu i u recimo ultracompare(ak nemaju niš drugo) usporedit sa stock mapom za taj ecu

 

Pa to smo i napravili, naravno. U 3 razlicita alata.

 

Ajmo razjasniti,auto je u početku išao bolje,čak je i zvuk turbine bio drukčiji,ali nakon par dana Racer je osjetio da mu auto lošije ide.

 

Odlicno ... i to se raspetljalo. Konacno ste priznali ...

Pitanje za jack pot: Da li je Kruno kada je primjetio da mu auto losije ide

a) zvao CitiuSa da pita zasto?

b) zvao "prijatelje" da pita zasto i povjerovao njima u SF price?

c) zvao Reno servis da pita zasto?

 

Nije na Raceru da znašta se desilo njegovo je da plati lovu za dodatnih XX konja,a na Citiusu je da zna što se desilo jer mu je to posao,

 

Tako je... s obzirom da mene Kruno obavijestio nije, nego ste vi njegovi prijatelji razvili teorije, onda ti i to pada u vodu.

 

 

međutim nitko ne zna što se zapravo dogodilo,pa se bacaju teorije razne o safe modovima itd.

 

 

Moje sve teorije su potkrijepljene argumentima.

 

Na kraju nigdje nismo argumentirano vidjeli stvarno stanje:

 

1. Ispis prije čipanja

2. Ispis sa stock mapom

3. Dokaz da nitko nije prčkal po mapama/ECU od trenutka stavljanja mape od strane Citiusa do trenutka stavljanja stock mape.

 

Ne postoji nista od toga.

 

Isto tako kako su razvijali teorije oko toga KOJA JE MAPA ustvari u ECUu, i KAKO JE MOGUCE da je grcka mapa nestala ja mogu pitati ovako:

- OK, ako smatrate da se grcka mapa dezintegrirala ili sta vec, nestala u prasini itd... a ja nisam bio u prilici citati niti pisati po ECUu doticnog auta, od 17.03. do 06.04. onda ja pitam: TKO JE ? Jer se isto tako logickim razmisljanjem u drugom smjeru moze doci do toga da je netko drugi ceprkao po ECUu, zar ne? I sad se oko toga mozemo vrtiti ukrug bez izlaza.

SAGEM 3000 ECU je vrlo cudan ECU i cesto cita mape koje njemu pasu iz cesto nerazumljivih razloga. Inace ECU ima vise mapa, da, ako pitate.

 

 

Nemam se namjeru vise ovdje po forumu razvlaciti o ovoj prici. Za mene je to zavrsena stvar. Molim sve kojima nesto nije jasno da procitaju tekst pod navodnicima (boldani), jos jednom.

Ovo posebno izdvajam kao najbitniji dio:

Sav posao CitiuSa se u ovome slucaju svodio na :

1. Citanje originalne mape

2. Slanje principalu na remapiranje

3. Zapisivanje tunirane mape

Link to comment
Share on other sites

Isto tako s obzirom da su pisane razne hipoteze i insinuacije oko samih mapa i raznih varijanti iste, potrebno je reci da sa uredjajem s kojim se ECU flashira NIJE MOGUCE zapisati ni jednu drugu mapu, osim one koja je kriptirana i kodirana za tocno odredjeni ECU tj. auto. To se radi na nacin da se originalna mapa prvo procita, koja je nakon citanja takodjer kriptirana i kodirana za taj ECU, zatim remapira u za to specijalnim softverskim alatima i tunirana mapa odgovara samo tom ECUu i ni jednom drugom (kao kad imate npr. PIN za bankomat, ne mozete sa tudjim PINom otvoriti svoj racun).

 

Želiš reči ako je tvoja mapa unutra da nemože ići druga?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...