Jump to content

Citius Chip Tuning


KrunoL

Recommended Posts

Svako nezadovoljstvo treba biti potkrijepljeno realnim razlozima, zar ne?

Nije li to normalno? Ako ti ides u ducan i kupis cipele, isprobas ih i sve ok, odes doma i nakon 2 tjedna nosenja te nesto zasmeta jer si skuzio da sa njima ne mozes na sljeme po sumskom putu, mislis li da mozes traziti pare nazad?

 

ja jos davno kad je stari čipao auto u tuneline.. rekli su mu da u roku 15 dana moze doc ako nije nezadovoljan i da mu vraćaju serijsku mapu i dobiva novce nazad..

 

znači, bio on nezadovoljan odmah kad proveze auto, il kad vidi na valjcima da nema konja koliko je trebalo bit, on je NEZADOVOLJAN i to je to..

 

ako je dogovor da se vrati lova ako nije zadovoljan, onda to i napravis ako kaze da on nije zadovoljan! a ne da tebi mora objasnjavat zasto nije zadovoljan.. nema konja koliko je receno i nije zadovoljan. vratis lovu i svi sretni.

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 526
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Evo samo par rijeći za Citiusa.

Da pocmem od poćetka!!!

Beri nisi vratio novce nakon šugavo obavljenog tuninga sa isprikom da si Grcima platio mapu i da su novci otišli,pa majke ti šta ti prodaješ mrkve ili:doh:

Nek sjebeš komp,nek ti zgori od nekog motor nek bude bilo kakva šteta šta onda buš mu dao monopoli novce ili kak ćeš mu platit!

Neznam kako se možeš upuštat u takve stvari,a imaš firmu iza koje je tvoje ime te također tvoj proizvod iza koga trebaš stajat....pa brate milim TIBOR,eeee TIBOR koji rastavlja komp fleksericom i silikoniraga sa siloikonom za kučastvo ti vrati lovu ,a ti ideš tu na neke kompenzacije mene bi bila osobno sramotoa reć nekom da nemem novaca za vratit jer sam ve to platio.....pa šta nemaš bar 20000kn temeljnog kapitala u firmi....ooomoooj boožeee:doh::doh::doh:

I nemoj se pravit grbav,ako si oćito podatke sa ECU-a mogo si i vidit koje je auto godište pa i datum proizvodnje ma i vrijeme kada je ECU stupio u prvi kontakt sa autom,al to ti se i netreba previše zamjerat jer si daleko ti od tunera-po meni si obićni trgovac ni manje ni više(ovaj pošalje mailom i ti s odgovarajućim alatom to zapišeš u ECU i aj BOK) znaći ko ona teta u konzumu....to što ona prodaje kruh ne znaći da ga zna i preć,ona ga samo prodaje!!!

 

Samo još par stvari za one pretnje itd......čovjek od 30 i kusur godina se prijeti dečku od 20godina pa zar te nije malo sramota radio toga,ajde da si bar napiso neku ispriku za to al ni ispriku ma niš!!!

I za kraj,daj završi tu cijelu priću te vrati dečku novce,a on neka zaboravi za akumulator i to je to!!!

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je tvoje pitanje namjerna provokacija s ciljem zadovoljavanja tastine, ali si u krivu oko toga, samo cu ti reci da pitas bracu koja ti slazu Clio pa neka ti vele odgovor na to. Jedan od njih ima isti auto kao ti, pa ga pitaj za misljenje i dojmove. A ja s tobom necu u rasprave ulaziti ovdje.

 

Eto vidiš, krivo si shvatio. Uopće nije provokacija i ne želim te provocirati ili ti nedajBože nanositi štetu u poslovnom smislu. Samo ću jedno napisati...vi svi prodajete i naplaćujete konjske snage...dobitak snage...i to naplatite...ne prodajete dojam i percepciju. Ako sam u krivu ispravite me. Vjerojatno znaš šta sve Domagoj Belinić ima rađeno na svom autu...i taj remap je bio samo točka na i i ja vjerujem da auto sad na kraju ide jako dobro, mora ići dobro. A na onim stranicama ne piše da auto to mora imati odrađeno, piše samo model auta, piše snaga stock, piše snaga dobivena, piše cijena.

 

Ako ćemo o dojmu i feelingu onda je na mene jaaaaaaaako dobar dojam ostavila i jeftina Henkova mapa od 45€...da, od onog istog Henka kojeg si mi na mobitel popljuvao kako nema pojma. E pa od Vedrana auto ide jaaaako dobro a ima samo ispuh, usis i Henkovu mapu od 50€. Kad smo već kod dojma. Ali kažem...ljude zanima snaga...obećana snaga, ne feeling u vožnji i komentari ljudi s Bille.

Link to comment
Share on other sites

He nakon visesatnog citanja pa da nesto kazem i pitam.

 

Ja kad dodjem doma u Hr onda zadnji put tocim u italiji i nakon par dana doma pocnem tocit bengu na Ini i ostalim crpkama.........

E sad krenem doma uhvatim se autoputa od Trsta do Venecije i auto obicno nece preko 160 kmh i dosta je buuucan ali sobziriom da znam u cemu je problem nikad netocim u Hr prje puta i tako ljepo na prvoj crpki iza Trsta natocim punog i GLE CUDA auto ide kao i prije 180-190 kmh.

E sad jel problem u Hr kisku ili u italiji ima vise otrova u zraku ja neznam ali ovo je nepobitna cinjenica.

I tko je sad kriv za moj gubitak od skoro 10 posto snage u Hr a u Italiji povrat te iste snage?

Pa naravno mapa auta jer seronja od tjunera sere i mapa je svapska a talijani su fasiti pa eto saveznistvo opet igra ulogu????????????

Link to comment
Share on other sites

He nakon visesatnog citanja pa da nesto kazem i pitam.

 

Ja kad dodjem doma u Hr onda zadnji put tocim u italiji i nakon par dana doma pocnem tocit bengu na Ini i ostalim crpkama.........

E sad krenem doma uhvatim se autoputa od Trsta do Venecije i auto obicno nece preko 160 kmh i dosta je buuucan ali sobziriom da znam u cemu je problem nikad netocim u Hr prje puta i tako ljepo na prvoj crpki iza Trsta natocim punog i GLE CUDA auto ide kao i prije 180-190 kmh.

E sad jel problem u Hr kisku ili u italiji ima vise otrova u zraku ja neznam ali ovo je nepobitna cinjenica.

I tko je sad kriv za moj gubitak od skoro 10 posto snage u Hr a u Italiji povrat te iste snage?

Pa naravno mapa auta jer seronja od tjunera sere i mapa je svapska a talijani su fasiti pa eto saveznistvo opet igra ulogu????????????

 

malo zezas? Za 190km/h moras imati 67% vise snage nego za 160km/h.

Link to comment
Share on other sites

Joj tocno sam znao sto ce bit od svega ovog...

 

Gdje je dobitak od 50 ks? 50 ks je puno vise od 2.5-3 duzine, molim, Auto ima izmjereno 226 ks, gdje je to od navedenih deklariranih 280 ks? Moze to netko odgovorit a ne da se povlacite za akumulator? Vlasnik platio akumulator i stvar rijesena...Isto tako je trebao platit STAGE II koji deklarira 280 ks ili poboljsanje od 50 ks a auto nema ni 230 ks tj ima napredak od 15 konja...Ja lijepo molim odgovor na to zasto auto ima poboljsanje od 15-16 konja???

 

Sad ste se svi nasli spominjat renea i akumulator..Rene je ponudio da mu vrati novce i da idu na garanciju, Koliko vas je ovdje kupovalo dijelove od Renea i ostalo zakinuto?

 

Moj buraz i kruno su na putu za split trenutno vjerujem da kad dodu do kompa da ce iznijet svoje stavove...

 

Ali ono sto je žalosno je to da se ekipa povlaci za akumulator dok je ovdje jedini i glavni problem odnos TUNERA prema kupcu, sad svi trazite dlaku u jajetu

 

I uskoro ce se Xman izjasnit o tome svemu:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

a ja ne vidim problem ako je on bio zadovoljan sve do nije auto otpeljao na valjke...

 

ako je do tada mislio da ide super,,,i nakon mjerenja odjednom nezadovoljan...

glupo...

 

Ako ti je obecano remapiranje koje ce ti donijeti +50ks i za to si uredno platio, i recimo da si zadovoljan kako auto ide nakon chipanja jer ne mozes odmah znati koliko ks imas ali auto ide brze nego prije, i odes na valjke i vidis da dobitak iznosi +25 ks umjesto obecanih +50ks, pa naravno da bi bio nezadovoljan jer nisam dobio onoliko ks koliko mi je obecano i koliko sam platio!

 

Po tvome bi se onda trebao zadovoljiti samo sa cinjenicom da auto ide brze nego prije, a ne onoliko brzo koliko bi trebalo ici da sam dobio konje koje sam platio!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam čipao Audija kod Citiusa i za njega imam samo riječi hvale. Mijenjao sam 2 mape, vraćao mi je serijala mapu zbog servisa i imam samo riječi hvale. (Ovo nisam trebao napisati jer se u zadnje vrijeme uvijek ureknem :no2:)

Link to comment
Share on other sites

dobitak ti je osjecaj da auto ide neusporedivo bolje neg prije i to je sve

tj svi konji su ti u guzici ko osjecaj

 

a papir nije vazan vec je vazan osjecaj tako sam ja zakljucio po tunerima

Edited by eNcode
Link to comment
Share on other sites

dobitak ti je osjecaj da auto ide neusporedivo bolje neg prije i to je sve

tj svi koji su ti u guzici ko osjecaj

 

a papir nije vazan vec je vazan osjecaj tako sam ja zakljucio po tunerima

 

Osjecaj se dobije momentom:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Evo samo par rijeći za Citiusa.

Beri nisi vratio novce nakon šugavo obavljenog tuninga sa isprikom da si Grcima platio mapu i da su novci otišli,pa majke ti šta ti prodaješ mrkve ili:doh:

 

Mogu napraviti c/p postova gdje je Bero pisao kako je zadovoljan sa remapom od strane citiusa i to debelo nakon 2 tjedna nakon sto je auto chipan

 

Nek sjebeš komp,nek ti zgori od nekog motor nek bude bilo kakva šteta šta onda buš mu dao monopoli novce ili kak ćeš mu platit!

 

 

da li se ista od navedenog desilo?

Ne, nije. Akumulator je vrisnuo jer je bio tehnicki neispravan i mogao se zamijeniti pod garancijom

 

Neznam kako se možeš upuštat u takve stvari,a imaš firmu iza koje je tvoje ime te također tvoj proizvod iza koga trebaš stajat....pa brate milim TIBOR,eeee TIBOR koji rastavlja komp fleksericom i silikoniraga sa siloikonom za kučastvo ti vrati lovu ,a ti ideš tu na neke kompenzacije mene bi bila osobno sramotoa reć nekom da nemem novaca za vratit jer sam ve to platio.....pa šta nemaš bar 20000kn temeljnog kapitala u firmi....ooomoooj boožeee:doh::doh::doh:

 

 

Opet pises gluposti i uplices Tibora koji sa ovime nema nikakve veze niti radi na tvoj opisani nacin

 

I nemoj se pravit grbav,ako si oćito podatke sa ECU-a mogo si i vidit koje je auto godište pa i datum proizvodnje ma i vrijeme kada je ECU stupio u prvi kontakt sa autom,

 

 

Da li si ti ikada vidio kako izgleda kada se otvori mapa ocitana na autu?

Da jesi ne bi napisao ovo sto si napisao

 

al to ti se i netreba previše zamjerat jer si daleko ti od tunera-po meni si obićni trgovac ni manje ni više(ovaj pošalje mailom i ti s odgovarajućim alatom to zapišeš u ECU i aj BOK) znaći ko ona teta u konzumu....to što ona prodaje kruh ne znaći da ga zna i preć,ona ga samo prodaje!!!

 

A sto radi SKN? I svi ostali tuneri u HR osim par iznimaka? Prodaju gotov proizvod.

 

I sljedeci koji napise post kojem je ocita namjera provokacija takodjer dobiva ban.

 

2 Filip specijalno

Znam da imas Citiusa na piku, ja sam s njim isto zaratio, ali bez obzira na to mogu objektivno prosuditi sto gdje i kako, sto ti ocito ne mozes pa se suzdrzi ovakvih postova

Link to comment
Share on other sites

izgleda da u svijetu nekih tjunera vladaju dvostruki kriteriji - chipa nekom auto,da mu kljuc, on napravi djir i osjeti razliku neku malu,baziranu na subjektivnom dojmu, i onda je to dovoljno za srecu, posao obavljen, i tjunes sretan i kaze, ajmo dalje,znaci tu je dovoljan osjecaj kao, netreba ispis snage ni neki opipljiv realan dokaz..a drugom covjeku isto stavi chip, ode napravit djir, i vrati se,auto ide mozda malo bolje od 60-100kmh u trecoj, i kupac kaze,ja nisam zadovoljan, stovise sumnjam da je povecanje snage obecanih 20 / 30 / 50 ks nebitno! Nakon toga recimo izmjeri na valjcima, razocara se jer je dobio 11 ks i 17Nm, i taj isti tjuner koji je to sve "lijepo napravio" tad kaze da mu treba papir sa valjaka, da ne priznaje da je lose napravio chipiranje bez pravog dokaza,pa ako i doneses papir sa dyno testa isti qrac, ti valjci nisu pouzdani kao,i jos taj isti tjuner ga posalje u 3pm kad kupac kaze necu ti platit jer nisi obavio posao koji reklamiras,jos sam fali da nabaci kamatu na neplacanje po danu 3 posto gore barem...

 

Ja se pitam koji kurac ima ikoji tjuner navodit dobit snage ako nema dokaz za to i ne stoji iza svog proizvoda, onda lijepo stavi reklamu na Z1 tv - radimo vrhunski chipiranje auta, osjecaj u voznji puno bolji,a dobijete i bjanco diplomu da si upisete cifru povecanja snage po zelji,od 3 do 60 ks!! I to sve za vas po jedinstvenoj cijeni od 399,99 ojra...Vasa omiljena tjuning kuca, Kitius...

 

P.s. Svaka slicnost sa stvarnim osobama je slucajna lol

 

Edit- @ Rain -

 

Pa filip333 je sve istinito rekao, kakva je to fora da nemas par 000kn za trosak neki koji moras isplatit u firmi?? Nije provokacija neg realno!

A ti se sam prijeti sa tim banovima u raspravi koja ima povod ogroman,wtf??

Edited by maticCRO
Link to comment
Share on other sites

malo zezas? Za 190km/h moras imati 67% vise snage nego za 160km/h.

Matematiku i dlaku u jajetu ti prepustam.Bitna je poanta a sad koliko posto ti treba h...mi se sa oprostenjem.

Zelio sam reci da ni benga u Hr nije od coska do coska jednaka cifre su sad nebitne u ovmo slucaju ali zelim pokazat smijer za popljuvat covijeka ili za opravdat ga .

Neznaci da podrzavam odnos prema klijentu to je njegov problem ali pricam o mogucim razlikama i problemima rezultata tjuninga.

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je obecano remapiranje koje ce ti donijeti +50ks i za to si uredno platio,...

 

Ante ... +50KS mu je receno sa full auspuhom i usisom, koji Kruno jos nije stavio, to je primio na znanje i akceptirao. Tako da u tome nije problem, shvati to. I ne, nije platio.

Link to comment
Share on other sites

znam, sve je to meni jasno

al meni je citius reko da slusam krive ljude i da mi pune glavu glupostima

 

a ovo njemu drupi put ovako javno a ko zna koliko puta ostalo

 

O cemu ti pricas covjece? Jesam li vec 100 puta rekao da DYNO vidio nisam. Jesi li ti vidio DYNO od ovog auta?

Link to comment
Share on other sites

 

P.s. Svaka slicnost sa stvarnim osobama je slucajna lol

 

Ti si isto na zalost nepismen i ne znas citati sa razumijevanjem. Balev je sve lijepo napisao, ali ne, tebi je provokacija osnovna namjera.

I tebi pitanje, da li si vidjeo DYNO ispis?

Link to comment
Share on other sites

Svako nezadovoljstvo treba biti potkrijepljeno realnim razlozima, zar ne?

Nije li to normalno? Ako ti ides u ducan i kupis cipele, isprobas ih i sve ok, odes doma i nakon 2 tjedna nosenja te nesto zasmeta jer si skuzio da sa njima ne mozes na sljeme po sumskom putu, mislis li da mozes traziti pare nazad?

 

naravno da mozes, ali ne u ovoj vukojebini primitivnoj i zaostaloj koja se

zove Hrvatistan

 

tko ne vjeruje kladim se u 6 milijardi Eura da se vani cipele mogu zamijeniti

za complete money back refund ili zamjenu u vrijednosti istih

 

Macy's -> vrlo poznata i velika robna kuca USA

http://www.macys.com/service/returns/policy.jsp

You may exchange or return most merchandise for a full refund, less shipping charges, based on the original form of payment, within 180 days of purchase.

 

Nordstrom -> vrlo poznata i velika robna kuca USA

http://about.nordstrom.com/help/our-policies/returns-exchanges.asp

 

Skechers -> moj personal favourite

http://www.skechers.com

If you're not happy with your skechers.com purchase, you may return your purchase through the mail by sending it back. SKECHERS guarantees your satisfaction 100%.

-> osobno sam se osvjedocio da sam prosli mjesec kupio Skechersice

u Orlandu, FL i nosio ih 5 dana, vratio se ducan i zamjenio za drugi model

jer su mi ove bile zapravo bezveze :lol:

 

naravno, ima ducana tamo u kojima je vrlo glasno navedeno da se roba

nemoze vracati ali USA se temelji na customer serviceu i sve se moze vratit,

cak i pola potrosene kreme za suncanje za koju smo utvrdili da zapravo nije

krema za suncanje nego tanning lotion od kojeg pocrnis i ako zaspis u kadi

sa zagasenim svjetlom od WC-a

 

doci ce to i u HR ali onda nadritrgovci nece moci obecavati moneyback

koji nikada ne dodje jer ce ih to kostat jako puno novaca i ugleda, u Hr

je jos sve moguce

 

eto, to bi bila moja digresija i iskustvo po pitanju money back guaranteea,

sto se tice tuninga - nebi se stel mesat :cheer:

Link to comment
Share on other sites

Poznajem ga i ja, a poznaju ga i drugi. Ionako svi imaju pravo na svoje misljenje. Mozda je tebi dobar jer ti ostavlja puno novaca u ducanu, ne znam.

 

Stvarno neozbiljna izjava...no shvačam te, ne poznaješ me osobno...

 

Ja osobno nemam ništa od toga što on kupi kod mene...a i da ne kupuje kod nas stvarno ne bi propali...

Meni je drago što kupuje kod mene i što mu mogu izaći u susret sa nekim stvarima, isto kao i on meni.

 

Vjerojatno ima razloga zašto nas je izabrao...to ostavljam isključivo njemu na objašnjavanje.

Link to comment
Share on other sites

Evo samo par rijeći za Citiusa.

Da pocmem od poćetka!!

 

Filipe, stvarno nisi normalan, dobro ti je Rain napisao. Nit luk jeo nit luk mirisao, ali nasao si se dijelit pravdu, a veze o ovome nemas.

Boze me sacuvaj...

Link to comment
Share on other sites

Ne zelim se previse mjesati U SNAGU ali neznam zasto se ocekuje neko super povecanje snage ako prije toga nije otvoren auspuh i eventualno zamjenjen IC?

 

Zasto netko misli da se taj auto moze dici na 260ks samo sa remapiranjem?

 

Inace Kruno je bio zadovoljan kako mu auto ide dok nije stavio auto na valjke. A ti isti valji opet nemoraju nista znaciti.

 

Napisao sam Reneu na MSN.. nije samo Citius kriv za ovakav razvoj price.. svoj dio krivnje ima i Kruno i Rene pogotovo zato jer se malo previse umjesao u nesto sto i nije trebao.

 

Ima puno glupih i netocnih izjava u ovoj temi.

 

Ne mogu vjerovat da si ovako nešto napisao, ali OK, imaš pravo na svoje mišljenje isto kao i svi drugi, samo mi je to malo dvolično s obzirom na izjave koje si danas pred Racerom i menom imao u Me Gusti.

 

Nije bad, efektivno si se riješio jednog broja u imeniku.

 

Nemoram za zvati jer znam sto je rekao isti dan kad je remapirao. Nije bio zadovoljan tek nakon izmjere snage na valjcima.

 

Ako se možeš prisjetiti, koliko se je Bero (Xman) vozio na Citiusovoj mapi dok nije shvatio da mapa nije dobra? Koliko ih je promijenio? Shvatio je da mapa nije dobra tek kad se stao samnom. I zamisli, izjavljivao je da mu auto leti dok me je zvao na mob, a vozio se tada na 95ticu - dakle, vidiš koliko je tu placebo efekta? Tada smo sa tom Citiusovom mapom bili identični, kasnije kada je počeo točiti 100tku onda je gubio u 5 i 6 brzini - eto, dečko to ne bi znao da se nije stajao samnom. Opet - placebo efekt.

 

Ti si također tvrdio da ti auto ide sa Tiborovom mapom, ali ti ni V6 usis i uklonjena zadnja klupa nisu pomogli protiv mog auta sa stock mapom.

 

Eto, čak sam i ja bio uvjeren da ću dobiti nešto osim zvuka sa Milltekom, ali MOMENTALNO, nemam drugog objašnjenja za to što mi auto ide loše za 2 dužine, a ja sam u jednom trenutku izjavio da mislim da nisam ništa dobio, da bih kasnije izjavio da mi auto malo bolje nabire - u što sam se kasnije, na gorak način, razuvjerio i protiv Xmana, protiv Rudya i u konačnici - protiv tebe.

 

Tako da te priče o "osjećaju" nisu baš neka referenca, a onda opet sa druge strane - valjci ne valjaju jer se manipulira - OK, ja prvi ne vjerujem svemu šta Hic kaže - pa zaboga miloga ja sam ga prozvao čipserom - ali ako je to doista tako i Citius VJERUJE u svoj rad (tj. rad Grka) - onda neka plati o svom trošku CVH i neka pokaže Raceru dobitak od cca 30-40ks (pošto mi je Racer upravo preko moba rekao da mu je Citius rekao da će mu snaga pošto ima već usis riješen ali nema ispuh - biti između Stage 1 i Stage 2, a to je između 260 i 280ks) i onda neka zahtjeva novac za remap, svoju satnicu toga dana i novac za valjke.

 

a ja ne vidim problem ako je on bio zadovoljan sve do nije auto otpeljao na valjke...

 

ako je do tada mislio da ide super,,,i nakon mjerenja odjednom nezadovoljan...

glupo...

 

 

Eto, sve sam gore napisao.

 

Eto vidiš, krivo si shvatio. Uopće nije provokacija i ne želim te provocirati ili ti nedajBože nanositi štetu u poslovnom smislu. Samo ću jedno napisati...vi svi prodajete i naplaćujete konjske snage...dobitak snage...i to naplatite...ne prodajete dojam i percepciju. Ako sam u krivu ispravite me. Vjerojatno znaš šta sve Domagoj Belinić ima rađeno na svom autu...i taj remap je bio samo točka na i i ja vjerujem da auto sad na kraju ide jako dobro, mora ići dobro. A na onim stranicama ne piše da auto to mora imati odrađeno, piše samo model auta, piše snaga stock, piše snaga dobivena, piše cijena.

 

Ako ćemo o dojmu i feelingu onda je na mene jaaaaaaaako dobar dojam ostavila i jeftina Henkova mapa od 45€...da, od onog istog Henka kojeg si mi na mobitel popljuvao kako nema pojma. E pa od Vedrana auto ide jaaaako dobro a ima samo ispuh, usis i Henkovu mapu od 50€. Kad smo već kod dojma. Ali kažem...ljude zanima snaga...obećana snaga, ne feeling u vožnji i komentari ljudi s Bille.

 

Svaka čast Mladene. :notworthy:

Link to comment
Share on other sites

jel se mapa "trosi" ko cipele ili? mislim da je to malo neusporedivo

 

nadam se da cete to rijesiti na obostrano zadovoljstvo, ja gotov, odoh na telovezbu, poz

 

Ne, ali ako ti prodavač cipela ide staviti na stopala cipele kako bi ti pokazao kako ti dobro stoje, a budala ih prilikom stavljanja ošteti, onda je na njemu da ti ili da popust ili druge cipele, a k svemu tome ako ti isti proda cipele, uredno naplati i ti danas/sutra vidiš iste takve ali sa obrnutim znakićem od tebe i skužiš da svi imaju takve i da u drugim dućanima prodaju takve za iste pare - onda si prevaren.:D

 

Eto...i malo humora u ovoj temi...:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka... uzimajte provjerene stvari za koje znate da funkcioniraju, za koje znate na čemu ste. Vjerujem da onda nebi bilo ovakvih problema.

Ako želite neki kvalitetniji rezultat "slaganja" auta tu onda nema mjesta za kompromise, jer ćeš na kraju bit na duplom trošku. Naravno, ako to mislite ozbiljno slagat, a ne čisto iz zabave. Jer moje je mišljenje, ak već ulupaš prek 20k € u auto, pa jebemu, daj još 200-300€ više i uzmi mapu od nekog provjerenog, tko je već složio stotinu takvih auta, nađi dojmove od ljudi na netu, forumima gdje je ekipa koja ima takav auto sa takvom mapom. Pa ćeš unaprijed znat na čemu si i za kaj daješ lovu.

Ne kažme apriori da Citius nezna svoj posao, dapače, ja sam ga kontaktirao kad sam bio pri kraju sa slaganjem hardweara za Astru i trebao sam se još odlučiti kak ću riješit mapiranje.

Bio je zbilja korektan i brz u komunikaciji, javio mi očekviane dobitke, cijenu, itd.

Iz razloga što o tim famoznim Grcima nisam ništa znao, a EDS je složio na stotine Z20LET-ova koji voze od Turske, UK-a, Njemačke, Austrije, JAR-a, Australije.... itd... i što je najbitnije imaju snage koliko EDS deklarira (čak i nešto više), odlučio sam se na njih. Cijena čak i nije bila previše različita.

 

btw: što se tiče toga sa akumulatorom, točno je da je idealno da se akku spoji na punjač dok traje proces ubacivanja mape. Tako je i kod EDS IPF-a, ventilator se upali u trenutku kada se ECU "prazni" i ponovno "puni", a u procesu dok se nova mapa ubacuje čak se uključi i dodatna električna pumpa za vodu. Tako da akumulator svakako trpi. A ako se ne varam ECU neće funkcionirati kada kako spada (tako je barem kod BOSCH Motronica koji ja imam) kada voltaža padne ispod nekih 13V. Može doć do toga da se ECU više nikad ne "probudi".

Moguće je da je došlo do potpunog pražnjenja akumulatora usljed velike potrošnje struje, a time i do "spajanja" ćelija, te je akumulator time postao neupotrebljiv i više se ne može dopuniti.

Moja zamjerka Citiusu je ta što auto nije spojio na punjač kako bi se osigurao od mogućih problema. Ako već radi posao kvalitetno kako tvrdi, to bi trebao znati.

 

Na kraju balade, ono što bih ja učinio je vratio Raceru standardnu mapu u auto, čak bih mu i platio novi akumulator i to je to, miran razlaz. Sve nek se vrati u stanje prije ovog incidenta.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno neozbiljna izjava...no shvačam te' date=' ne poznaješ me osobno...

 

Ja osobno nemam ništa od toga što on kupi kod mene...a i da ne kupuje kod nas stvarno ne bi propali...

Meni je drago što kupuje kod mene i što mu mogu izaći u susret sa nekim stvarima, isto kao i on meni.

 

Vjerojatno ima razloga zašto nas je izabrao...to ostavljam isključivo njemu na objašnjavanje.[/quote']

 

Ne poznajem te, i ne pisem stvari o tebi. Ali vidim da ti koji mene takodjer ne poznajes, pises stvari o meni ... na temelju izjava ljudi koje poznajes, tj. Raptora. E pa Raptora poznajem i ja, i valjda imam pravo reci sto mislim o njemu, zar ne?

A o razlozima vaseg "pokrivanja" je sve jasno, ne moras se zato opravdavati.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...