Jump to content

Grobnik voznja thread


TomiTraktor

Recommended Posts

Danas se motori već voze.....



f2d628aec7e9e5804c4175b26f756f12.jpg

Sent from my MI 6 using Tapatalk

C/P

"Gotovo 40 godina na grobničkom asfaltu nije se radilo ništa, a sada prije svega nekoliko dana položena je nova podloga. Pohitali smo prema Rijeci, točnije pisti u brdima iznad, kako bismo iz prve ruke saznali o kakvoj se podlozi radi. Prije testnih vožnji razgovarali smo s direktorom staze Zdenkom Šantićem i njegovom desnom rukom, voditeljem organizacije i manifestacija, Robertom Žikovićem, koji su nam objasnili kako je protekla akcija pomlađivanja Grobnika. 

Radovi su počeli 4. prosinca prošle goodine, svi su pripremni radovi odrađeni do 13. veljače, dakle pasice, frezanje, sanacija loših dijelova, zemljani radovi, ograde i proširenje izletnih zona. I zapravo se od tada strpljivo čekalo osam do devet dobrih, sunčanih dana u komadu, koji su se nedavno ukazali kako bi se asfaltiranje moglo dovršiti. 

Za bitumensku podogu trebalo je tri do četiri dana, a zatim se ukupno 66 sati asfaltiralo. Ukupno ima 2500 metara novih pasica, prema standardima za staze, položeno je 55 tisuća kvadrata asfalta, odnosno 5200 tona. Grobnik je zbog stare podloge rapidno gubio klijente, pa se s novom podlogom više nije moglo čekati. 

Kako pričaju gospoda s Grobnika, radi se o možda i najboljem agregatu koji se ugrađuje u sastav podloge za trkaće staze. Eurptivni agregat u recepturi mješavine radio je GP Krk. Korišten je tvrdi bitumen, dakle ne standardni koji se koristi kod asfaltiranja cesti, a recepturu za asfalt je dala tvrtka Dromo iz Italije, koja je radila na 12 motodroma. Primjerice, radili su stazu Marco Simoncelli - Misano, Sepang u Maleziji... Samo polaganje je radila Adige Bitumi grupa iz Italije. 

Staza je u vrijeme naše vožnje bila jako natopljena kišom i vozili smo automobil na zimskim gumama. Podloga se nije pokazala pretjerano grubom kao prije, te iako je još uvijek ispuštala bitumen, nije bila posebno klizava. Optimalno stanje podloge očekuje se tek nakon pola godine do godine dana, a za usporedbu, prema riječima Roberta Živkovića, podloga je najsličnija onoj na stazi Mugello u Italiji. 

Dok ovo čitate na novoj se podlozi već troše prve gume. Action Bike - organizator evenata iz Njemačke - organizirao je utrke, a dok smo u četvrtak odlazili prema Zagrebu, prvi trkači već su parkirali prikolice s motorima u bokseve. Počinje potpuno novo poglavlje za naš jedini pravi automotodrom, a mi iz Motorevije želimo im puno sreće i uspjeha u daljnjem radu! "

Sent from my MI 6 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Miataoldschool said:

Trebala si mazgu ostavit taman za vikend/track Day kolica.. Doduše je da je kriva generacija:P al miata je miata :driv_ing:

Haha mislim da je clio prikladniji za Grobnik od Mazde... Ali ajde, otisla je u dobre ruke pa je ok :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

drugim rijecima, jel vise ili manje hrapava od prije?


Kaze frend da si je uzeo 3 seta guma za vikend, a da nije promjenio niti jedan, kaze da ima gripa boli glava, jedino po kisi kaze da je velika razlika, da prije nije bilo razlike mokro suho


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kevin said:

drugim rijecima, jel vise ili manje hrapava od prije?

.

.

na zadnjem gorobniku na kojem sam bio, deset dana ranije kupio potpuno ove gume. pola ih ostalo na asfaltu

 

i dobro da su sredili onu grbu na kraju ciljne ravnine, prije prvog zavoja :)

 

 

.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fox said:

.

na zadnjem gorobniku na kojem sam bio, deset dana ranije kupio potpuno ove gume. pola ih ostalo na asfaltu

 

i dobro da su sredili onu grbu na kraju ciljne ravnine, prije prvog zavoja :)

 

Bas tvoja Astra OPC mi je ostala u sjecanju na tim neravninama, ne znam da li ti se palio ABS ili je to samo do jakog kocenja, kad kociono svjetlo pocne blicati, a auto se bacao na sve strane :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ND4SPD said:

 

Bas tvoja Astra OPC mi je ostala u sjecanju na tim neravninama, ne znam da li ti se palio ABS ili je to samo do jakog kocenja, kad kociono svjetlo pocne blicati, a auto se bacao na sve strane :) 

drito to bas smo stajali u boksu i gledali komentirali :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...