Jump to content

Kvalitetno ulje za turbo motor - koje?


Recommended Posts

ulje ko ulje je samo na serijala motorima, AKO i njima.

Da znas koliko me je kostao motor dosada a ni sklopljen nije nebi tako govorio ;) vjerojatno vise nego sto vrijedi tvoj golf :D

i sad da eksperimentiram? uh ne hvala :D

 

 

Kod mene je 20.000kn samo unutar motora i to nema nikakve veze... Opet kažem bolje svakih 4-5kkm staviti novo GM ulje 10w40, nego 10.000km voziti motul 300v... :drink:

 

2fire: može motor biti 16puta više snage, no on pod punim opterećenjem vozi 0.1% vremena... Sve ostalo je u vakuumu... :drink:

Link to comment
Share on other sites

ti ces svojim retardiranim mapingom skurit to ulje za cas, pa se radije pripremi da ga mijenjas svakih 2000km.

 

ulje direktno ovisi o temperaturi, ukoliko ces ga kurit, bogme ce i krace trajat.

 

da ne govorim o viskozitetu koji itekako pada s kilometrima...

Link to comment
Share on other sites

ti ces svojim retardiranim mapingom skurit to ulje za cas, pa se radije pripremi da ga mijenjas svakih 2000km.

 

ulje direktno ovisi o temperaturi, ukoliko ces ga kurit, bogme ce i krace trajat.

 

da ne govorim o viskozitetu koji itekako pada s kilometrima...

 

Pa to upravo govorim. Neće motul 300v nešto posebno duže izdržati od GM 10w40, a razlika u cijeni je 5 puta ako sam dobro čuo cijenu 300v... Radije promijeniti GM svakih 2000km, nego 300v svakih 10.000km

Link to comment
Share on other sites

Hoćeš reći da će 300v izdržati 10.000km mojeg lošeg mapinga... Ne vjerujem... :drink:

 

ne, hoce rec da ce motul trajat 5x dulje u svim uvjetima...

dakle ako ce tebi motul trajat 2000, onda ce ti to drugo govno od ulja trajat 500km

Link to comment
Share on other sites

Heh kak je meni super, sad kak imam tanju meduplocu stane oko 3.7litara ulja i to nije nikakva cifra bilo koje ulje stavim :)

Nego mr_g kolko goriva potrosis za 5000km? Kolko ti je usteda izmedu silkone npr i to gm smece 10w40 (polusintesko, zapravo skoro pa mineralno ulje)? Kolko to iznosi u postotku prema gorivu koje potrosis?

 

btw jedna stranica di malo nesto o uljima govori

http://wiki.seloc.org/a/Oil_Labelling_Explained

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

Heh kak je meni super, sad kak imam tanju meduplocu stane oko 3.7litara ulja i to nije nikakva cifra bilo koje ulje stavim :)

Nego mr_g kolko goriva potrosis za 5000km? Kolko ti je usteda izmedu silkone npr i to gm smece 10w40 (polusintesko, zapravo skoro pa mineralno ulje)? Kolko to iznosi u postotku prema gorivu koje potrosis?

 

btw jedna stranica di malo nesto o uljima govori

http://wiki.seloc.org/a/Oil_Labelling_Explained

 

Kakve veze ima potrošnja sa uljem?!:huh:

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima potrošnja sa uljem?!:huh:

 

Pa npr za 5000km spizdis oko 2500kn plina npr ili vise benzina.

I sad ako stavis kvalitenije ulje za 5000km ces si povecati trosak auta za nekih 4%, ako se ne racunaju gume, servisi.... Znaci skoro nist ne stedis.

Link to comment
Share on other sites

ja to GM ulje nebi nalijao u NISTA sta ima preko 100 serijskih konja

 

pobogu 4 litre 160 kuna ma daj nemoj me klat to je sve samo ne ulje haha

 

nemozes sve gledati po cijeni, jer nije motul 20w60 tolko skuplji na svijetskom trzistu od npr te cijene gm-a ulje.

Vecina cijene su marze, tako da cijena cesto nije mjerilo kvalitete.

Link to comment
Share on other sites

GM ulje ti je prepakirani "nitkoneznašto" za istočno eu tržište...namjena je za kako alfa kaže te mase i mase do 100ks atmo benz motore...(od kojih je većina predviđena za SG secifikaciju koja je obsolete prije 15 godina i više)

10w40 je 90% mineralno i ne vidim smisao stavljati to u motor koji valjda radi na većim tlakovima,temperaturama i drugačije opterećuje ležajeve od nekog stock...

Link to comment
Share on other sites

Ispravak. 5L 180kn... :lol: No to je bilo ok, kad je na karter (brtvu kartera) ispustio 3-4 litre unutar 5000km, tako da je stalno bilo novo svježe nadodavano... :lol:

 

Bude išlo silkolene pro 10w50 sljedeći puta (nakon što se uvjerim da ulje koje uđe u karter izađe na čepu kartera)... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

e da ne otvaram novi thread...

 

interval zamjene ulja je došao...auto ne troši ništa od izmjene do izmjene i sve je ok..koristim liqui moly full synthetic ulje i mahle filter ali nakon zamjene ulja kad pogledam na šipki visinu novo ulje je odma crno ..probao sam i s onim cleanerom engine kaj se stavi u ulje prije ispuštanja i nije baš pomoglo...

 

e sad sam došo na ideju da sutra kad ispustim ulje,nalijem 4 litre INA super 5,upalim auto malo ga sturiram i ispustim pa ponovim postupak i tek onda stavim novo ulje i filter..kaj mislite bu to kaj pomoglo tj očistilo motor iznutra?

Link to comment
Share on other sites

e da ne otvaram novi thread...

 

interval zamjene ulja je došao...auto ne troši ništa od izmjene do izmjene i sve je ok..koristim liqui moly full synthetic ulje i mahle filter ali nakon zamjene ulja kad pogledam na šipki visinu novo ulje je odma crno ..probao sam i s onim cleanerom engine kaj se stavi u ulje prije ispuštanja i nije baš pomoglo...

 

e sad sam došo na ideju da sutra kad ispustim ulje,nalijem 4 litre INA super 5,upalim auto malo ga sturiram i ispustim pa ponovim postupak i tek onda stavim novo ulje i filter..kaj mislite bu to kaj pomoglo tj očistilo motor iznutra?

 

daj mi reci, ti se šališ ili..?!?

 

btw, mineralno ulje bi ti trpao u turbo motor pa turirao?

Link to comment
Share on other sites

nema potrebe, plus toga tebi treba full snyth ulje i nikakvo drugačije.. plus toga to ulje će u motoru biti mnogo duže od 3 sekunde, a škodi mu, tako da.. koliko km ima auto? fino redovito mijenjaj ulje i filter, aditive stavljaj na vlastitu odgovornost, ja osobno s liqui moly programom imam oke iskustva, ali nemoj se zaletavati.. i ulje je u tom cjenovnom rangu ako misliš na diesel synthoil ili slično, vrlo dobro, kao i total recimo 9000.. i drž se mahlea.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...