Jump to content

Kvalitetno ulje za turbo motor - koje?


Recommended Posts

ne mozes tako generalizirat .... nisu sva 5-30 ulja ista :no2:

 

g: nije bas idealno ali je ok ako ga tako cesto mjenjas iako bi trebalo vidjet kakve vrijednosti cinka i ostalih stvari ima u sebi...

 

hoze: zavisi kakve su ti tolerance u odnosu na tvornicke pa prema tome i ulje se koristi..naravno i uz ostale stvari...

 

Tolerance cega u odnosu na tvornicke?

Iskljucivo su dimenzije klipova drugacije tolerance, i to samo dok se motor ne ugrije na radnu temperaturu. Sve ostalo je za sve motore priblizno isto.

Link to comment
Share on other sites

ne mozes tako generalizirat .... nisu sva 5-30 ulja ista :no2:

 

g: nije bas idealno ali je ok ako ga tako cesto mjenjas iako bi trebalo vidjet kakve vrijednosti cinka i ostalih stvari ima u sebi...

 

hoze: zavisi kakve su ti tolerance u odnosu na tvornicke pa prema tome i ulje se koristi..naravno i uz ostale stvari...

 

Bilo vec vise auta koji taj problem imali s vise marki 5w30 ulja. Ne kazem da je problem samo zbog ulje(hladenje ulja sucks), ali s drugim uljima se taj problem vise nikad nije javio.

Link to comment
Share on other sites

@Rene - jel buš ti više platio makar neku kavu za ovo kaj te reklamiram? :lol:

 

Javi se, ionako se već dugo nismo vidjeli. :thumbsup:

 

normalno kad su krsevi od auta

 

svaki auto koji se napravi u tolerancijama kakvu zahtjeva struka nemaju nikakvih problema

 

0W30 smo koristili na opterecenjima kakvim nitko u hr nije i NEMA GRESKE

 

Tebe tvoj Motul čeka kod mene u autu, zajedno sa ležajevima. :ph34r::naughty:

Link to comment
Share on other sites

U kom smislu "kakvi su"? Pregledali smo ih kad sam mijenjao brtvu poklopca ventila i svi su bili ok. To se znalo događat, ali rijetko. Sa Seleniom se ne sjećam da li su mi se ikad čuli hidropodizači.

 

Meni se to zna dogoditi sa Seleniom 20k koje je u principu jedino ulje koje moze u moj motor kada se jako ugrije. Baš sam i sa sebom pričao - fiati jako griju to ulje.

Link to comment
Share on other sites

nema potrebe, plus toga tebi treba full snyth ulje i nikakvo drugačije.. plus toga to ulje će u motoru biti mnogo duže od 3 sekunde, a škodi mu, tako da.. koliko km ima auto? fino redovito mijenjaj ulje i filter, aditive stavljaj na vlastitu odgovornost, ja osobno s liqui moly programom imam oke iskustva, ali nemoj se zaletavati.. i ulje je u tom cjenovnom rangu ako misliš na diesel synthoil ili slično, vrlo dobro, kao i total recimo 9000.. i drž se mahlea.. :thumbsup:

 

promjenio sam jučer ulje,stavio sam ovo kao i uvijek

liquimolydieselhightech5w403ez.jpg&t=1

mahle filtere i filter za gorivo knecht...

 

auto ima 265 000 km..aditiva nije vidio nikad..osim par puta dvotaktol u gorivu.koristio sam jedno dvije godine mobil1 kad sam kupio auto ali prešao sam zbog cijene i zbog kvalitete na liquimoly jer je made in germany i auto ne troši ništa od izmjene do izmjene kaj je za 11 god star golf diesel ok...

Link to comment
Share on other sites

ne gleda se odn ne čita "5W-40" pa tako određuje vrsta ulja već po specifikacijama.

isto tako "MOTUL Chrono 10W-40" ima kao što vidite oznaku "10W-40" pa nije polusintetika kao većina tako markiranih ulja već full synth sa također smanjenim postotkom deterdženata i preporukom kraćeg odn češćeg intervala izmjene..

Link to comment
Share on other sites

da samo sto pise 5w40 na LM(bojan sto je stavio kod sebe) a isto tako pise ispod teilsytentisch oil

ispada daj e polusintetika i zbog tog sam a ja presto uzimat

 

zbog tog ga i ne trosi

 

e sad sam išo vidjet u garažu jesam se zajebo možda..ali ne piše na mojem teilsyntetisch..piše samo syntetich tehnology bla bla..

 

vidiš to do sad nisam ni skužio da ima i polusintetika a za PD..kaj može bit polusintetika 5w40? još k tome 505.01?

Link to comment
Share on other sites

Nitko ne odgovara, servis se bliži, ajd šta bi vi sipali

 

dvoumim između ovog

 

5W40 CASTROL EDGE TURBO DIESEL 505.01

5W40 MOBIL SYNT S / SUPER 3000 X1

5W30 SHELL HELIX DIESEL 505.01

5W40 TOTAL QUARTZ 9000

5W30 GM SUPER SYNTHETIC

 

Auto je Mercedes ml400cdi. Dosad je bio unutra mobil koliko vidim u servisnoj, nekad mobil 1 nekad neki drugi.

 

Cijene su tu negdje, da ostanem na mobilu al onda bi uzeo ovaj super 3000 x1 ili da idem na nesto drugo? Auto se ne ganja baš, normalna vožnja, po zimi se vozi uredno na -10 i više ako bude pa da ne bi bilo problema... Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...