Jump to content

Kvalitetno ulje za turbo motor - koje?


Recommended Posts

tu se sektasi ne pale kao na CC-u, na spomen svetog imena Muchubishi :P:P

salu na stranu.

 

Znam o cijim autima se radi, i zanimljiva je usporedba, jer ovaj desni nije bas bio postedjen torture... za lijevog ne znam, ali s obzirom na druge igracke u njegovom voznom parku mislim da nije Micek bas puno bio zlostavljan :)

 

edit. taj tvoj je uvijek zedan :doh:

 

Cuj i ovaj lijevi je vec bio na Grobniku :) Ali lako za stazu, zima se ceka :)

 

A moj ce na mapiranje... Ili cu ja morati na mapiranje desne noge :lol:

 

@ Gonzo, Robert, Hans, da ne pisem bezveze duplo, Kutija je sve napisao :)

Link to comment
Share on other sites

svakih 7500 km. Motul 300V nemozes voziti dulje...

 

Ja radim na 10kkm, bez problema. I tako radim na svim vozilima u koje točim 300V.

 

tu se sektasi ne pale kao na CC-u, na spomen svetog imena Muchubishi :P:P

salu na stranu.

 

Ali se uredno prca Kevina na CC. :D

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

zar nisi ti svog micana prodao?

 

naravno da ne :D

naprotiv, dolazi uskoro novi kovani 2.3 motor :D

mozda ga nekim cudom tu predstavim :lol:

 

Ali se uredno prca Kevina na CC. :D

 

ma to je samo entertainment :D

Edited by Kevin
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kupio sam sebi za zimu VW LUPO dok ne nađem adekvatan auto s kojim cu u potpunosti bit zadovoljan. Auto je 1999 godiste i ima 136000 km.

Motor je 1.0 - 37 kW/50 KS.

 

Ulje nije mjenjano 21 000 km (2god i 2 mj) i skoro sam odustao al dogovorio sam neku kombinaciju u koju sam dao svoje Borbet T felge pa sam na kraju ipak uzeo Lupa.

 

Sad me prvo iskreno zanima - koji "engine flush" koristit jer htio bi ocistit taj motor sto je bolje moguce prije kvalitetnog ulja. Ukoliko "flush" nije adekvatan postoji li kakav aditiv kojim bi bolje "isprao" staro ulje.

 

E sad ono bitnije -

a) koje ulje je pravo (tj. preporuceno za taj motor) - citam nesto da vani stavljaju 5W30. (ako ste koristili auto s tim motorom - kojeg najmanje trosi)?

b) Koliko moze kostat terostat za taj auto? jer mi se cini da je ovaj pri kraju.

c) Dajte link ili navedite potrebna sredstva za pravilno poliranje farova. Gospoda koja ga je vozila ocito ih nije redovito odrzavala pa cu dosta "mutna" a to ne podnosim.

Link to comment
Share on other sites

ja sam bratovu alfu sredio prvo totalom 5000 na 1000km pa total 7000 na 5000km i od onda je motor čist i točim samo total 9000 5w40.

 

Neki strašan flush bez zamjene ulja nije neko cvijeće, ako popusti talog može ti zaštopat pumpu ulja odnosno sito i najebo si. to se kolegi desilo na toyoti auris kojoj u 70 tkm nije nitko ulje zamjeni, on kupio i sad će on motor očistit aditivima kad ono brus

Link to comment
Share on other sites

OK ekipa. znaci novo ulje unutra i onda za cca 1000 km van i napravit redoviti servis. KOje ulje koristit? Koje se preporuca za tako male benzince? Usput, sto je visi onaj drugi broj kod ulja (npr. 5W40= Ovih 40 znaci da je gusce od npr. 30?

KOliko je litra tog total 5000?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...