Jump to content

Kvalitetno ulje za turbo motor - koje?


Recommended Posts

 

On 12/22/2018 at 12:56 AM, ND4SPD said:

 

...

 

Vidis nekima je taj Aral super, ja pak imam suprotno iskustvo...

 

Dakle 1.9 TDI, sa Bosch pumpom, iz nekog razloga trosio je Aral, bas ga je volio "popiti" i to puno, vise nadolijevanja izmedju intervala zamjene od 10.0000 do max 15.000 km... Dakle pricamo o nekih 4-5 litara nadolijevanja, to je puno... Imao sam Aral HighTronic 5W40... To je C3, da sam nasao HighTronic M, to je A3/B4, to bi radje koristio, ali jbg, ovo sam dobio u nekoj kompenzaciji, a i ne znam gdje ima tog HighTronic M... Ali nekako mislim da nije tolika potrosnja zbog toga, no tko zna...

 

Sad sam se vratio natrag na Shell Helix Ultra Diesel 5W40, on je A3/B4, potrosnja normalna, jedva da ga "popije" izmedju intervala zamjene...
 

 

 

ja sam baš danas ulio aral, ali supertronic 5w30 u lagunu dci s dpf-om. uz spiku mehaničara da je to dobro ulje i da auti koji su prije trošili ulje, sad ga ne troše ? ne trebaju mi takvi eksperimenti jer mi ne troši ulje, ali nakon ovog tvog posta, baš me zanima kako će motor reagirati i držati ću ga na oku

 

  do sada sam u meganeu dci bez dpf-a koristio mobil1 2000 10w40 i trošio ga je između 2 i 5 dcl na 10.000km, ovisno koliko često bi se našao bez žene na Y-u 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bubi said:

ja sam baš danas ulio aral, ali supertronic 5w30 u lagunu dci s dpf-om. uz spiku mehaničara da je to dobro ulje i da auti koji su prije trošili ulje, sad ga ne troše ? ne trebaju mi takvi eksperimenti jer mi ne troši ulje, ali nakon ovog tvog posta, baš me zanima kako će motor reagirati i držati ću ga na oku

 

  do sada sam u meganeu dci bez dpf-a koristio mobil1 2000 10w40 i trošio ga je između 2 i 5 dcl na 10.000km, ovisno koliko često bi se našao bez žene na Y-u 

 

Ma ovisi i od motora do motora...

 

Castrol mi takodjer pije, a Aral je popio cudo jedno... Stavim Shell Helix Ultra, nista, normalna potrosnja, nema nadolijevanja izmedju intervala (obicno na cca. 10.000 km)...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ND4SPD said:

 

Ma ovisi i od motora do motora...

 

Castrol mi takodjer pije, a Aral je popio cudo jedno... Stavim Shell Helix Ultra, nista, normalna potrosnja, nema nadolijevanja izmedju intervala (obicno na cca. 10.000 km)...

 

 

mene najviše muči što piše da je razvijano posebno za vw :D

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...