Jump to content

Kvalitetno ulje za turbo motor - koje?


Recommended Posts

Ja sam mu preporučio 15w50 300V kao što 90% ekipe sa turbacima ima za koje znam da jure. :thumbsup:

 

Istina, da, ali ovi ameri ne koriste tu gradaciju, pa neznam ni sam, kako mislim minjat ulje svakih 4-5000km max, onda mi Motul ispada dosta skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Neznam s kojim se ti turbacima druzis, ali vecinu koju znam su na silkolenu. A znam i podosta :).

 

Ja govorim za većinu svoje ekipe, a ne sveukupno.

 

Na Silkoleneu su zato jer je jeftiniji, a ne bolji.

 

Naravno, nema neke bitne razlike između njih, ali ja mjesečno prodam oko 100-150L Motula 300V (u 5w40, 15w50 i 10w40 varijantama za ekipu sa Subaruuima) za automobile i u prosjeku 20L Motula 300V za motocikle (ako brojimo samo ljetne mjesece, onda oko 80L/mj).

 

 

Silkolene/Fuchs ni ne držim jer imam još cca 10 drugih brandova. Ne zato jer su loši, dapače.

Link to comment
Share on other sites

Motul 300v i kod mene...

 

 

Nego sta je sa royal purple ?

ima li netko iskustva ?

2009. sam poceo stavljati Royal Purple XPR 20w50.

Ulje je OK i kvalitetno, ima neku kemiju u sebi za povecanje snage ali omjer ulozeno dobiveno IMHO je bolji sa 300V.

 

Trenutno koristim Motul 300V 15w50.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao ELF u Cliu, nisam imao zamjerke...

 

ma pusti ih da lupetaju

 

elf je u 90% F1 motora

 

0W30 drzi tlak na 100-120st. najnormalnije

 

to sto 99% ekipe ovdje nije nikad odvezla 25km trkace torture a prica nesto o kvaliteti je opce poznata stvar ........

Link to comment
Share on other sites

kipor stroj

 

imam ja (likovi kaj rade tam su frendovi ) uglavnom ulje je ok a i prilično jeftino . Zašto ? nemam pojma , nikad ih nisam pito . Ulje , kolko znam , dolazi iz njemačke

Dosad sam vec kod njih uzo nezz kolko litara , i drugima sam šveral (veleprodaja-za mene ne vrijedi , mogu po litru isfurat) i još se niko nije žalio .

Link to comment
Share on other sites

Sta onda da natrpam u svoj 1.8t ? Svakodnevna voznja plus gazenje i 402 ubijanje na vrucini kiler ulja imam.

 

Posto sam opet odbio karter pa da stavim kak treba ;)

 

0w40

5w50

10w60

Sta najbolje ?

 

Pitaj Belog kaj ima u svom, on je doktor za 1.8T :)

Link to comment
Share on other sites

ja u vitari stavljam Castrol edge professional 5W30 po specifikaciji proizvodjaca.

i naravno ceratec vec drugi put zaredom i dosta sljedecih 20.000km :D

 

btw, mi moze neko objasnit zasto to isto ulje u Molydonu dodje 615kn a npr kod auto partesa 312kn (5L kanta)??

mislim, alo?!?!

Edited by Kevin
Link to comment
Share on other sites

btw, mi moze neko objasnit zasto to isto ulje u Molydonu dodje 615kn a npr kod auto partesa 312kn??

mislim, alo?!?!

 

5l?

 

I ja ga placao po 110kn/l cini mi se, pa na drugom mjestu pitao kazu 75kn/l, pa neki mogu i za 65, neki za 150kn. U cemu je caka? Fake, marza od 10000% ili sto? Mislim ono... ajd razlika u cijeni 10-20% ali preko 100% skuplje u 2 razlicite trgovine autodijelova? Ambalaza ista :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...