Jump to content

Tempomat iskustva?


Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

meni na c5 na tempomatu UVIJEK troši 0,5 - 1 litru više.. vozim se 140 na tempomatu, pritisnem gas, držim na 140 a potrošnja ode dole za toliko .. tempomat nije savren da će ga sa jednakom gasom držat na 140 , on će u minuti 100 puta dodati trunčicu, pa pustiti malo, samo je to "neprimjetno" ..

 

tocno.

 

sghasgasdgaddgs

Link to comment
Share on other sites

jos jedan problem tempomata je neprirodan polozaj noge u slucaju potrebe za naglim kocenjem

 

kad s gasa nagazis na kocnicu to je refleksno i znas tocno di nagazit bez razmisljanja, s tempomatom noga je za vratom, na stoku od prozora ili gdje god osim na gasu i pitanje kud ce refleksno nagazit iz tog novog polozaja

 

meni je to uvijek cudno i , uz neizbjeznu potrebu stalnog ubrzavanja usporavanja, razlog zasto nikad ne koristim tempomat

Edited by InSaNe
Link to comment
Share on other sites

jos jedan problem tempomata je neprirodan polozaj noge u slucaju potrebe za naglim kocenjem

 

kad s gasa nagazis na kocnicu to je refleksno i znas tocno di nagazit bez razmisljanja, s tempomatom noga je za vratom, na stoku od prozora ili gdje god osim na gasu i pitanje kud ce refleksno nagazit iz tog novog polozaja

 

meni je to uvijek cudno i , uz neizbjeznu potrebu stalnog ubrzavanja usporavanja, razlog zasto nikad ne koristim tempomat

 

a ko je naviko na tempomat, i vozi stalno na tome, refleks mu je nogu s prozora na kocnicu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva s tempomatima ali 1500 kuna mi se cini malo puno...

s obzirom da je nadoplata kod narudbe auta nekih 1500 kuna (VAG)

 

Ali ja to gledam ovako...

Meni na seat leonu m1 kosta rucica u servisi cca 600 kuna...

To bi samo trebalo posloziti i preko vag coma ukljuciti tempomat...

Znaci eventualno trosak od 100€

 

Probaj nac na ebayu tako nesto za manje novce.

Pozdrav :)

Edited by Ivan_T
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

bratić si je na laguni sam složil tempomat doma..nekaj mi pričal da za neki model postoje 2 instalacije za skuplje i jeftinije modele ovisno o opremi i jedna podržava tempomat mada ga ti nisi naručio tj moraš samo spojit i na kompu otključat i to onda šljaka...on nema orginal ručice al su gumbići skriveni tak da se ni ne skuži

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva s tempomatima ali 1500 kuna mi se cini malo puno...

s obzirom da je nadoplata kod narudbe auta nekih 1500 kuna (VAG)

 

Ali ja to gledam ovako...

Meni na seat leonu m1 kosta rucica u servisi cca 600 kuna...

To bi samo trebalo posloziti i preko vag coma ukljuciti tempomat...

Znaci eventualno trosak od 100€

 

Probaj nac na ebayu tako nesto za manje novce.

Pozdrav :)

 

800-900 kn izađe.. za Golf 4 sam ja gledao..

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SKODA-FABIA-OCTAVIA-AUDI-VW-COLUMN-SWITCH-STALK-WITH-CRUISE-CONTROL-8L0953513J-/170755370144?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27c1d02ca0

 

to je to?

 

ja bi htio složit tempomat na octaviji mk1 , AGR s automatskom getribom, vag com imam , ima negdje uputstva sto i kako se spaja ?

dal se moze na bilokoji motor il samo neke?

Link to comment
Share on other sites

sad zvao zubaka, pa mi baci cijenu od 1800kn za tempomat naknadna gradnja..

 

i ja mu tvrdim da je to puno, bla bla, da bi došli do cijene ručice od 680Kn, ali koja je OEM ugradnja, i sad meni čiča tvrdi da se to ne može naknadno ugraditi :D

 

samo nema one žice potrebne... http://www.ebay.com/itm/Original-VW-OEM-Tempomat-Cruise-Control-SET-VW-Golf-4-IV-MK4-GTI-Rabbit-R32-/200749007489?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2ebd92c281&vxp=mtr

Link to comment
Share on other sites

I nakon godinu dana jos nisi tempomat stavio?

Imas link, naruci sa njega komplet rucicu i zice, smontiraj u auto, aktiviraj u vag comu i vozi se.

Filozofiras bespotrebno stvarno.

Ebay, trosak cca 100E do pugija iz DE plus kaj ces slovencu ostavit za dostavu i to je to.

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=See-All-Categories&_from=R40&_nkw=tempomat+golf+4&rt=nc&LH_BIN=1

 

Eto, imas i za 60-70E sa dostavom vec.

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

I nakon godinu dana jos nisi tempomat stavio?

Imas link, naruci sa njega komplet rucicu i zice, smontiraj u auto, aktiviraj u vag comu i vozi se.

Filozofiras bespotrebno stvarno.

Ebay, trosak cca 100E do pugija iz DE plus kaj ces slovencu ostavit za dostavu i to je to.

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=See-All-Categories&_from=R40&_nkw=tempomat+golf+4&rt=nc&LH_BIN=1

 

Eto, imas i za 60-70E sa dostavom vec.

 

 

ma odustao sam od ugradnje, nego me topic podsjetio pa išao gledati ponovno :D i zaboravio da sam se prije zanimao :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...