Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

ekipa cvili mi prozor,al ono baš jako.

opra san kanal dobro od gore jel, al nema pomoći. probao i sa silikonom u spreju, još gore.

da otvorim panel ili postoji nekakav quick fix?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 29. 06. 2021. at 8:25, Rwd said:

Pripazi ako imas neke kromirane lajsne,nemoj radit na suncu i zagrijanom limu i ne ostavljaj predugo da odstoji na autu.
Zapravo nema pretjerane filozofije,hrpu puta sam prao auto/felge dimerom i uvijek bez problema.Samo pazit na omjer i nema brige.

1.9 litre vode, deci dimera, sve smučkano u onu ručnu bocu/špricu za vrt, našpricao cijeli auto, istrljao sa rukavicom, isprao na ručnoj praoni sa demineraliziranom vodom i ponovio vosak. 

Za sad zadovoljan, a najbolje će se vidjeti sutra na suncu. 

Hvala svima na savjetima 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@brba:

Vidio na FB stranici da je u ponudi ponovno dostupan za narudzbu P&S Bead Maker..neka usporedba s Angelwax Enigma (nju sam koristio do sada)...koji artikl je bolji/lošiji, dugotrajniji, koji se lakše aplicira?


Link to comment
Share on other sites

@brba:

Vidio na FB stranici da je u ponudi ponovno dostupan za narudzbu P&S Bead Maker..neka usporedba s Angelwax Enigma (nju sam koristio do sada)...koji artikl je bolji/lošiji, dugotrajniji, koji se lakše aplicira?



Moja preporuka ti je da probas novi Sonax ultra slick ceramic detailer . Fantasticno gladak i ekstremno lagan za radit.
Bead maker je isto vrh , osobno bi sad trenutno birao između ta dva , mozda enigma duze traje al su ovi puno laksi za radit. Budem testirao trajnost malo
[mention=122]brba[/mention] mene zanima kada će opet biti u điru rasvjeta, konkretno me zanima 2x 145cm warm light
Sa tim su drame , korona ubila sve . Nema u Europi nigdje , navodno ce brzo na stanju bit opet . Ne znam kaj da ti kazem , sve ide u K , sve poskupljuje , pol stvari je nedostupno....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav, kupio sam fx interior dressing i zaboravio razrijediti sa vodom jer sam htio matt look. Sad mi se se auto sjaji ko pesja jajca i izgleda jeftino. Jel imaš kakav savjet @brba? Da li se može skinuti sa apcom pa nanijeti razrijeđeno ili da sad ostavim? Koliko često se može i treba aplicirati? Inače prezadovoljan, površine su glatke kao da sam keramiku nabacio gore. Odlično ?

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2021 at 4:47 PM, brba said:

Iskreno , previse novaca za rucno poliranje sa njom a neces nista napravit .
Za na ruku bolje meguiars ultimate compound ili nekaj od onih sonaxovih consumer plavih pasti jeftinijih .

 

... evo uzeo sam neki od Sonaxa Perfect Finish... nadam se da je taj ok... imaš neku preporuku za spužvu za nanošenje ili je dovoljna ona vata za poliranje.... 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, kupio sam fx interior dressing i zaboravio razrijediti sa vodom jer sam htio matt look. Sad mi se se auto sjaji ko pesja jajca i izgleda jeftino. Jel imaš kakav savjet [mention=122]brba[/mention]? Da li se može skinuti sa apcom pa nanijeti razrijeđeno ili da sad ostavim? Koliko često se može i treba aplicirati? Inače prezadovoljan, površine su glatke kao da sam keramiku nabacio gore. Odlično
 
Inace se on zbilja ne sjaji , jedino ak je interijer bas jeftinija plastika.

Uzmi samo mokru krpu i prebrisi, matirat ce i izgledat bolje.
Link to comment
Share on other sites

Procedura je ta da skoro uvijek ima fleka na tamnim, samo dal ko vidi il ne.
Meni osobno je fusso precijenjen i ima daleko laksih premaza koji rade fantastično.

Ali, moras ga namazat sto stanje , kad mislis da ides tanko probaj jos tanje. Mozes mrvicu i navlazit aplikator pa ces koristit jos manje voska sto bude nos bolje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...