Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

3 hours ago, 444IN said:

Ja mogu za Chemicalsov rec da je bomba.

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 

...  e cuo sam za njega da je dobar... al ako je ovaj globo isto dobar uzeo bi njega jer je sada na akcijiu brbe pa je dobra cijena...

2 hours ago, marin2405 said:

Jel slagao tko sebi kakav dimmer za felge, ne placa mi se sonax i ostali svaki mjesec po 80kn.


Sent from my iPhone using Tapatalk

... imaš tog sonaxa xtreme za 35kn na akcijama svako malo, a ne potrosis valjda cilu bocu od 750ml u misec dana...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, marin2405 said:

Jel slagao tko sebi kakav dimmer za felge, ne placa mi se sonax i ostali svaki mjesec po 80kn.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ja mijesam 1:10 ili 1:15 i rokam po felgama i nema nikakvog problema, skine odlicno, sjaje se kao nove, jedino ga ne ostavljam predugo na njima, a nema niti potrebe

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, marin2405 said:

Jel slagao tko sebi kakav dimmer za felge, ne placa mi se sonax i ostali svaki mjesec po 80kn.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dimer je najbolja kemija i meni osobno otkriće po pitanju čisćenja,kad ga pametno koristis peres felge i skidas musice doslovno za džabe.Omjer 1:20 i nema brige,a navodno sve do 1:10 je ok samo nemoj jače od tog.Jedno pakiranje dimera 80kn i miran si vise od godinu dana.

Kupis onu prskalicu u pevexu s pumpanjem i deri.

Nemoj predugo ostavljat,ne radi direktno na suncu i pripazi ako imas kakve kromirane dijelove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Rwd said:

Dimer je najbolja kemija i meni osobno otkriće po pitanju čisćenja,kad ga pametno koristis peres felge i skidas musice doslovno za džabe.Omjer 1:20 i nema brige,a navodno sve do 1:10 je ok samo nemoj jače od tog.Jedno pakiranje dimera 80kn i miran si vise od godinu dana.

Kupis onu prskalicu u pevexu s pumpanjem i deri.

Nemoj predugo ostavljat,ne radi direktno na suncu i pripazi ako imas kakve kromirane dijelove.

 

dimer da je najbolja kemija, boze

 

hiti ga na kefe onda manje stete bude 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dario said:

 

dimer da je najbolja kemija, boze

 

hiti ga na kefe onda manje stete bude 

Najbolja u smislu da za 80 kn preko godinu dana peres felge,skidas musice,čađu,peres motorni prostor itd. 

Ugl imas kemiju koja puno toga moze ocistit za dzabe a ne kupovat xy proizvoda od kojih svaki kosta 50+kn i traju 4 pranja pa sve ispočetka.

O nekoj šteti ako znas sta radis je smiješno pričat.Nikad mi dimer nije napravio niti najmanju štetu,a da ti ne govorim koliko ljudi koristi dimer pocevsi od vrhunskih detailera koji su mi ga između ostalog i preporučili..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najbolja u smislu da za 80 kn preko godinu dana peres felge,skidas musice,čađu,peres motorni prostor itd. 
Ugl imas kemiju koja puno toga moze ocistit za dzabe a ne kupovat xy proizvoda od kojih svaki kosta 50+kn i traju 4 pranja pa sve ispočetka.
O nekoj šteti ako znas sta radis je smiješno pričat.Nikad mi dimer nije napravio niti najmanju štetu,a da ti ne govorim koliko ljudi koristi dimer pocevsi od vrhunskih detailera koji su mi ga između ostalog i preporučili..
S vremenom shvatiš da je masa tih proizvoda preplaceno marketing smeće koje ne radi ništa bolje od nekog jeftikanera, dapače, čak i lošije u dosta slučajeva.

5L nekog All purpose cleanera I s njim odradis 95% stvari na autu. Samo razrijediti pažljivo.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako može srodno pitanje, radi tko epoxy? Zanima me poliranje do visokog sjaja, tj. koja pasta, oprema, pad?
Šta trebaš polirati, koja namjena će bit toga? Moja iskustva su sa epoxyem za kompozite (karbon, kevlar) i jako su tvrdi.
U globalu za visoki sjaj bi preporučio baciti sloj PU laka, chromoden za parkete je top lak i jako dobro drži na epoxyu

A ako baš epoxy ideš polirati onda brusi sa smirglom od 400 do 5000 gradacije. Ali do 2000 ne smiješ preskočiti ni jedan papir. Ja uglavnom imam loša iskustva sa poliranjem epoxy smola, tj puno previše posla zahtjeva a efekt nije ni blizu polovičnom poliranju sa PU zadnjim slojem.



Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta trebaš polirati, koja namjena će bit toga? Moja iskustva su sa epoxyem za kompozite (karbon, kevlar) i jako su tvrdi.
U globalu za visoki sjaj bi preporučio baciti sloj PU laka, chromoden za parkete je top lak i jako dobro drži na epoxyu

A ako baš epoxy ideš polirati onda brusi sa smirglom od 400 do 5000 gradacije. Ali do 2000 ne smiješ preskočiti ni jedan papir. Ja uglavnom imam loša iskustva sa poliranjem epoxy smola, tj puno previše posla zahtjeva a efekt nije ni blizu polovičnom poliranju sa PU zadnjim slojem.



Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Kombinacija drvo/epoxi sitne stvari dok se ne upraksam s ciljem stolova recimo m×m s tim da mi treba sjaj kao da je staklocaafc89be25ee414d258c688f8e5d072.jpg

Poslano sa mog SM-G770F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Super, svaka čast. Samo naprijed. Meni je to prejebena šljaka, drvo/epoksi komba je predivna.

Ako baš hoćeš epoksi polirati, onda kako sam rekao ne smiješ preskočiti ni jedan korak, sve papire moguće nabavi i idi do 5000. Od 2500/3000 možeš već preći na 3m trizact. I kako ideš na finiji smirgl tako lagano povećavaš vrijeme smirglanja. I onda nakon 5000 poliranje sa srednjom pastom, nakon toga "swirl remover", pa na kraju neka "super finish" pasta sa voskom. I najgore, nakon što si se ubio od posla svejedno ne izgleda kao chromoden izbrusen do 3000 i ispoliran sa dvije paste.


Probaj kupit deci/deci chromodena i stavit ga na tako neki manji komad. Ne moraš ni spricat, valjak je dovoljan (kistom nemoj ni probavat). Narucivao sam iz engleske PU lak, narucivao sam specijalan lak za kompozite od epoksi smole. 5 puta su skuplji od chromodena, a mogu se sakriti. Takvu dubinu da komadu kojeg si polakirao da misliš da ga ima 5mm gore. Meni je "lak" tj finalni sloj obavezan jer smola nema uv filter, ali ovaj lak se pokazao kao top topova proizvod.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Čime usisati ovaj dio, jako je usko i ni najuži nastavak od usisavača ne ide unutra? Nemam ideju al sigurno netko ima :)
9392732304baf2197a60357f6eee4964.jpg
Problem solved, Brba ima u ponudi tanki nastavak za usisavač, tocno sto mi je trebalo, to je ovaj br 3
f2ad0aa7b958856f18c24c434389cea3.jpg29070c3848b841bd0ba47366eedb9a18.jpg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imam dobra iskustva s Ma-Fra proizvodima, pa sam uzeo, za gume:

 

mafra3u1gume9ajx0.jpg

 

https://www.mafra.com/exterior-car-care-black-3-plus.html

 

Za kozu:

 

 

mafra3u1kozadbk09.jpg

 

https://www.mafra.com/interior-car-cleaning-3-in-1-pelle.html

 

Za plastiku:

 

mafra3u1plastikao6k11.jpg

 

https://www.mafra.com/interior-car-cleaning-3-in-1-plastiche.html

 

Cjenovno su prihvatljivi, a najvise mi se svidja sto su 3 u 1 proizvodi.

 

Inace, Ma-Fra je napravila liniju za profi detailing, Labocosmetica, za unutrasnjost jako hvale Omniu:

 

https://www.labocosmetica.com/products-detailing-interiors-cleaning.html

 

Nisam uzeo Omniu jer imam taj 3 u 1, ali sam uzeo APC:

 

lab39q2k1h.jpg

 

https://www.labocosmetica.com/ductile-best-apc-all-purpose-cleaner-all-around-detailing.html

 

I bocu za rasprsivanje, s oznakom omjera:

 

ccb3d1e0-30e0-4296-b09ska6.jpg

 

7c39d469-45bd-4b46-a7iljx9.jpg

 

I par kistova i mikrofibri, tako da, sto se tice unutrasnjosti, mislim da sam miran neko vrijeme...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, brba said:

Za ljubitelje dobrih detailera , stiglo je nesto novo. Ak vam je dobar bead maker il sonax ceramic , e ovo je jos level bolje.
Na bazi graphena, ekstremno gladak i lagan za korištenje

Skupo ali radi vrh emoji1665.png

https://ph-detailing.hr/proizvod/angelwax-dark-star-atomic-qed-graphene-500ml/

Budem bas probao ?

Jedno pitanje, sta je od proizvoda najbolje za dobiti onaj stakleni efekt? 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, brba said:

Za ljubitelje dobrih detailera , stiglo je nesto novo. Ak vam je dobar bead maker il sonax ceramic , e ovo je jos level bolje.
Na bazi graphena, ekstremno gladak i lagan za korištenje

Skupo ali radi vrh emoji1665.png

https://ph-detailing.hr/proizvod/angelwax-dark-star-atomic-qed-graphene-500ml/

 

Znači proročanstvo se ostvarilo ?

  

On 2/3/2021 at 11:03 PM, brba said:

Danas je hype ceramic natpisa , ceramic je danas kao sto je nekad bio nano . Sve je bilo nano i wow , sljedeca stvar nakon ceramic je graphene , zapamti kaj sam rekao emoji1787.png

 

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@brba
Čime dubinski očistiti unutrašnjst (platnenu) da se izvuče smrad štenare iz ženinog auta?
Nema ništa u autu, izluftan je, ali čim malo dulje stoji na suncu zasmrdi unutra.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2021 at 10:34 AM, Kroky said:

A sto se tice premaza u nekoj diy varijanti gyeon cancoat

 

Glede premaza, uzeo sam Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Wax, cjenovno prihvatljiv, iznimno lako se nanosi, moze se nanositi i na suncu, daje odlican sjaj, a sto se tice trajanja to jos treba vidjeti... Prema jubito videima Turtle Wax ICE Seal N Shine traje nesto duze, a izbacili su i Turtle Wax Pro Graphene Flex Wax, ali navodno previse privlaci prljavstinu na sebe...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...