Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

[mention=122]brba[/mention] jedno brzinsko, u kojem omjeru razrijediti ONR kao quick detailer? Ili još bolje, koliko ml na litru?
Malo manje od deci na litru, kazu 1:15 kao. Odlican je stvarno, gladak je nevjerojatno , isprobao sam ga neki dan za suho pranje, show.
Kupija san usisivac za dubinsko pranje, pa mi triba preporuka nekog koncentrata za pranje siceva/tapet. 
Tnx
Mafra Pulimax , Sonax Multistar , Fraber Lava interni....
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, brba said:

Malo manje od deci na litru, kazu 1:15 kao. Odlican je stvarno, gladak je nevjerojatno , isprobao sam ga neki dan za suho pranje, show.Mafra Pulimax , Sonax Multistar , Fraber Lava interni....

ja sam jučer probao malo kao QD na brzinu, stavio ona 2 čepa na pola litre, pokazalo se stvarno show.. 

Edited by krule
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@brba hajde ako imaš vremena i volje molim te složi kod tebe neku dobru kombinaciju za dekontaminaciju laka i voskanje? Ako se dobro sjećam priče treba:

- nešto kemijski za skidati metalnih čestica po laku i felgama (ne znam jel onaj od Sonaxa extreme kosturko za felge smije po laku? Makar sam ga već potrošio)

- glina za još mehanički skidanje ostalih ostataka svega i svačega. Ne znam jel treba fina, srednja il koja?

- vosak

- krpe za voskanje. Jel može bilo kakva microfibra poslužiti ili trebaju neke spešl? Lidl ime one neke svoje pa da ženi ukradem kad ih već ne koristi.

 

I nevezano za proces uvoskavanja:

- dobar ručnik za sušenje da budem baja na ručnim praonicama,

- sredstvo za čišćenje felgi od kočionih sranja,

- quickdetalier ili šta već da kad sušim auto i naletim na koju fleku da ju skinem i još dodatno osvježavam vosak,

- sredstvo/a za čišćenje i osvježavanje interijerskih i vanjskih plastika

 

I jel još vrijedi koji kod za crotuned na tvojem web shopu? ?

 

Hvala, hvala

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2021 at 5:46 PM, Danko said:

Ima li neka kemija za uspješno skidanje smole i starih osušenih fleka smole sa laka?

Nije kemija, ali ja sam prije 5-6 godina takve fleke skinuo s maslinovim uljem na microfibri. Detaileri ce vjerojatno past u nesvijest, ali funkcionira ?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Koren said:

Nije kemija, ali ja sam prije 5-6 godina takve fleke skinuo s maslinovim uljem na microfibri. Detaileri ce vjerojatno past u nesvijest, ali funkcionira ?

da, poprilično efektivna fora

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jučer navoskao auto, ali nisam najzadovoljniji kako je ispala hauba i krov pa bi ponovio postupak. Da li se vosak može skinuti sa dimmerom odnosno kako da skinem vosak da ispočetka sve odradim?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Oggy said:

Jučer navoskao auto, ali nisam najzadovoljniji kako je ispala hauba i krov pa bi ponovio postupak. Da li se vosak može skinuti sa dimmerom odnosno kako da skinem vosak da ispočetka sve odradim?

Mozes da,omjer 1:20 mislim da ne trebaš jači i malo rukavicom istrljat..Trebalo bi skinuti bez problema.Ili neki šampon koji nije ph neutralan,ima šampona na bazi citrusa bas za skidanje voskova ali dimer će to odradit bez problema..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Oggy said:

Zašto? Ne budem sa čistim koncentratom išao nego ovako kako Rwd sugerirao pa na što trebam obratiti pažnju?

Pripazi ako imas neke kromirane lajsne,nemoj radit na suncu i zagrijanom limu i ne ostavljaj predugo da odstoji na autu.
Zapravo nema pretjerane filozofije,hrpu puta sam prao auto/felge dimerom i uvijek bez problema.Samo pazit na omjer i nema brige.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Oggy said:

Aha, ma to je jasno jer ipak je to žešća kemija i tako sam već dva puta prao auto prije voska. Mene zabrinulo da Krule ima neku drugu teoriju

ma ne, samo to šta je kolega naveo..mislio sam da nemaš iskustva sa dimerom

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...