Jump to content

Diy zamašnjak - materijal


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ako smanji s rotirajući mase nebitno je na kojim se okretajima vrte smanjio si ih i manji su gubici

 

To je tako u stvarnosti a u tvojoj filozofiji je totalno suprotno od onog Šta je u stvarnosti

Pogledaj samo na turbu kad se stavi lakši na usis auto prije puni tako da se i na zamasnjaku i renenici koje se u odnosu na turbo vrte na mrtvim okretajima vidi razlika

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od svih vas na forumu od nule do kraja sam sve složio sam nije mi nitko ništa slagao.

 

Ne pravim se najpametniji ko većina vas tu.

 

Lijepo sam postavio pitanje odgovor dobio nisam jer je vama zabavnije laprdat nego dat konkretan odgovor.

 

Za sebe imate previše znanja i razumijevanja.

Ja ga nemam jel ima tog za kupit negdje pa da budem barem približno ko vi.

Link to comment
Share on other sites

Pa barem prouci ovo:

http://auto.howstuffworks.com/transmission.htm

da neces pitasati da sinkroni sinkroniziraju i brzinu zamasnjaka.

 

Jepo je pitati i laprdati i gledati kolko si brzi protiv protivnika koji se promjenio i donostii zakljucke.

Ali kada ides na prave utrka di je stoperica, onda nemzoes takve gluposti raditi, olaksas zamasnjak i remnicu i skidas 10s na 1m brda. A da ne govorim da uopce neces imati pravo pristupiti pravim utrkama s alu remenicom, jer im je dosta ciscenja ulja po stazi.

Link to comment
Share on other sites

Vec si sad dva puta napisao da ce se motor raspasti radi alu remenice. Ne kuzim, zasto? :)

 

Jer remenica sluzi da upija vibracije i smanje torzijska naprezanja. Zod je stavio link, ja stavio link, ali nitko nece procitati, ne kuzim zasto?

Link to comment
Share on other sites

Jer remenica sluzi da upija vibracije i smanje torzijska naprezanja. Zod je stavio link, ja stavio link, ali nitko nece procitati, ne kuzim zasto?

 

ma tukci, u biti ih muči einstelung, tj. set of mind koji ti prevenira da naučiš nešto novo jel misliš da je to tako kako si mislio prije, a u stvari nije

http://en.wikipedia.org/wiki/Einstellung_effect

 

inače na hondi ja sam na b16 slobodno mogo stavit tokarenu alu remenicu jel je i stock bila komad željeza, a od b18 je imala neku gumu u sebi i tamo si morao pazit

da kupuješ taj harmonic dumper il kak se već zove, jel kroz neko vrijeme može od vibracija razjebat glavne ležajve

Link to comment
Share on other sites

Kuzim ja svrhu te remenice. Ali mi nije jasno da radi te remenice može bacit klipnjacu van kako si napisao par stranica prije.

 

Kak nije jasno, sjebavas lezajeve a onda znas sto slijedi.

 

btw na brdu svi koji su stavili al remenice obicno nakon svake utrke menjaju lezajeve, nekad i radilicu, a imaju manje konja.

Link to comment
Share on other sites

Kak nije jasno, sjebavas lezajeve a onda znas sto slijedi.

 

btw na brdu svi koji su stavili al remenice obicno nakon svake utrke menjaju lezajeve, nekad i radilicu, a imaju manje konja.

Slijedom ovih informacija dolazim do zaključka da se isto dogodi kada se pređe sa dvomasenog zamašnjaka na jednomaseni.

Teoretski si u pravu jer više ništa ne ublažava vibracije no koliko vremena je potrebno da se tako nešto primjeti u praksi,tj nakon koliko vremena bi ovi koji imaju takve remenice trebali preventivno skinuti karter i pogledati ležajeve?

Link to comment
Share on other sites

pa kaze ti covjek nakon svake trke...

 

znaci 2 slobodna treninga, plus 2 sluzbena, plus 2 trke.... - cca 50 trkacih kilometara.

Mislim na ove serijske aute,ne neke koji su dovedeni do limita.

Ako se makne remenica koja ima gumu za ublažavanje vibracija i stavi aluminijska te vibracije se onda prenose na radilicu i ležajeve i to sve stoji samo je pitanje u kojoj mjeri se prenose i koliko je to štetno za motor tj njegove dijelove.

Ne znam da li je aluminij dovoljno elastičan da upije određeni dio vibracija i smanji količinu koja dođe na ležajeve.

Jer ako nije elastičan onda i remenica trpi pa se i na njoj mogu očekivati znakovi trošenja zbog vibracija.

Ako ekipa napravi 45 000 km sa takvim remenicama i nemaju problema sa ležajevima ili radilicom onda je utjecaj tih vibracija ili zanemariv ili reduciran novom remenicom.

Link to comment
Share on other sites

Serijski atmo motor sa cca 115-125ks / litra ovisno o verziji da li je RS ili ne, ne bi bas rekao da nije doveden skoro do samog maximuma iz tvornice.

 

Pa se tvornicki upotrebljavaju takve stvari, za koje se ovdje tvrdi da ne utjecu na performanse i da jako smanjuju vijek trajanja.

Kao npr. lakse zamasnjake, kako se specificira u tvornickom katalogu za bolji odziv gasa pri vecim brzinama, i lakse remenice u odnosu na normalne verzije.

Link to comment
Share on other sites

Fire objasni kako je moj buraz napravio 80tkm i nije mu se raspalo ništa izgleda da ja nemam ni z od znanja jer ne znam složit motor da se raspadne

Tvoj buraz je sigurno podlozio komad gume izmedju remenice i radilice. Tu je sva mudrost! Probio sam vas! Sada idem i ja tako nesto skemijat :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...