Jump to content

Turbo servis Miki


klosar

Recommended Posts

Laksa su, cvrsca su, imaju "tanje" tijelo pa su lopatice duze sto omogucuje da "grabe" vise zraka prilikom usisa i sto je jako bitno, balans je gotovo savrsen ako je i osovina slicnih karakteristika.

To i za dizele? Pa kaj meni to nisj stavio kad vec nisi htio hybrid neki napravit :)

Link to comment
Share on other sites

Bas sam maloprije pricao o tome sa Reneom... I je i nije... Sa pravom elektronikom ogranicis boost po brzinama... Naravno bilo bi bolje da je straznji pogon ili 4X4...

 

Ja bi se slozio sa klosarom, ogranicis ovo ono, ali u praksi to je tu negdje plafon za prednji pogons tim da ak je losija cesta ili malo mokro onda je banana i to...

Link to comment
Share on other sites

Ja bi se slozio sa klosarom, ogranicis ovo ono, ali u praksi to je tu negdje plafon za prednji pogons tim da ak je losija cesta ili malo mokro onda je banana i to...

 

Ma apsolutno, zato sam i napisao da bi bilo bolje da je straznji pogon ili 4x4... Ovo sve ostalo je kompromis...

Link to comment
Share on other sites

To je normalno jer karika ima zazor i kroz nju prolazi zrak. Prolazi i ulje na novoj turbini kad iu okrenes na kompresorsku/ ispusnu stranu i pustis da tako stoji neko vrijeme.

 

Ovo pvo mogu napraviti. To je klasicna reparacija s novim lezajevima i karikama i kosta 1500 kn.

 

e to me je zanimalo, sad sam siguran ako prodimi, tnx na info

Link to comment
Share on other sites

Ja imam taj aktuator od 2.7 tdi ako nekome treba....

 

@Kimi 1.8t: daj reci kaj se da napravit sa mojim turbom GTB 1756 VK da dobijem jos ks....usisni kompresor billet ovo ono i kolko love? Tnx

 

Drugi turbo, nemozes stalvjati samo veci kompresor a ostaviti ispusni dio isti.

Link to comment
Share on other sites

Sto se dobije tocno i je li primjenjivo i za dizelase?:)

 

Dobijes manju tezinu (bolji/brzi spool), vecu kolicinu zraka (vecu snagu). Naravno, cvrstoca je veca i mogu podnijeti veca opterecenja/tlakove.

Naravno da je primjenjivo na dizele.

Trenutno imam samo za GT2260 jer je ta turbina najzanimljivija onima koji vade max snage iz 1.9 - 2.0 motora.

Link to comment
Share on other sites

Dobijes manju tezinu (bolji/brzi spool), vecu kolicinu zraka (vecu snagu). Naravno, cvrstoca je veca i mogu podnijeti veca opterecenja/tlakove.

Naravno da je primjenjivo na dizele.

Trenutno imam samo za GT2260 jer je ta turbina najzanimljivija onima koji vade max snage iz 1.9 - 2.0 motora.

I koliki je dobitak glede spoola i snage recimo na 2.0tdi sa navedenom turbinom i istom takvom modificiranom? Ima neki graf (ili na nekom drugom dizelu)?

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...