Jump to content

LPG dodatno grijanje isparivača?


Recommended Posts

da plin na flanđu, ali ne i na injektore

kolega mi je imao na flanđu sa dugmetom za ubrizgati malo plina kad je hladan, to nikad nije ni palio na benzin:lol:

 

Da, u pravu si. To sam zaboravio dodati :)

Ali tada je bilo zlatno doba za odrastanje... Danasnji auti imaju plasticce usisne grane pa klinci ne mogu raditi gluposti :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna dobra fora koju sam prije proučavao...iskopao na nekom forumu no ne sjećam se više gdje.

 

Spoji se na rashladni sustav pumpa a grijačem i ima timer. Ako krećeš na posao npr u 7' date=' staviš da se upali u 6 i fino digne temperaturu na 40-50 stupnjeva tako da imaš i grijanje odmah a i riješio si problem sa plinom.[/quote']

 

To u kanadi ima, engine warmer kit ili tako nesto.

Btw ovo sa grijacima je dobra stvar, navodno ford ima grijace za vodu

 

- - - Updated - - -

 

Ima jedna dobra fora koju sam prije proučavao...iskopao na nekom forumu no ne sjećam se više gdje.

 

Spoji se na rashladni sustav pumpa a grijačem i ima timer. Ako krećeš na posao npr u 7, staviš da se upali u 6 i fino digne temperaturu na 40-50 stupnjeva tako da imaš i grijanje odmah a i riješio si problem sa plinom.

 

To u kanadi ima, engine warmer kit ili tako nesto.

Btw ovo sa grijacima je dobra stvar, navodno ford ima grijace za vodu

Link to comment
Share on other sites

Mislis Webasto:lol:

 

jok...znam što je Webasto....ono što je Marek dolje napisao...i po Rusiji se dosta koristi

 

- - - Updated - - -

 

Mislis Webasto:lol:

 

jok...znam što je Webasto....ono što je Marek dolje napisao...i po Rusiji se dosta koristi

Link to comment
Share on other sites

A sta ce ti benzin kada si na plinu?

 

 

Sustav je BRC i sa time malo podmazuje i hladi ventile.

Nije moja kemija nego je tako u orginalu, možeš samo podesiti svakih koliko bude ubacio benzin umjesto plina.

 

Sustav ima hrpu mogućnosti, rekao mi je serviser kad sam pričao da mi troši benzin i u normalnoj vožnji da je moguće da je 1 plinska dizna krepala pa je netko složio da taj cilindar radi na benzin a ostali na plin.

Na kraju je sve ok, ali je smanjena učestalost ubrizgavanja benzina.

Link to comment
Share on other sites

Sustav je BRC i sa time malo podmazuje i hladi ventile.

Nije moja kemija nego je tako u orginalu, možeš samo podesiti svakih koliko bude ubacio benzin umjesto plina.

 

Sustav ima hrpu mogućnosti, rekao mi je serviser kad sam pričao da mi troši benzin i u normalnoj vožnji da je moguće da je 1 plinska dizna krepala pa je netko složio da taj cilindar radi na benzin a ostali na plin.

Na kraju je sve ok, ali je smanjena učestalost ubrizgavanja benzina.

 

Koji auto i motor imas?

Link to comment
Share on other sites

Ima li netko da je razmišljao o grijanju ulja u motoru pa da otvorimo temu i razmijenimo iskustva/razmisljanja?

 

Isto ima heater na 220 za grijanje kartera. Pricvrsti se putem magneta zq karter i skida se prije voznje.

 

Opcija za toplo grijanje je unutarnji strujni grijaci za zrak od mercedasa ili vw. Montira se negdje ispred ili iza filtera kabine

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...