Jump to content

Lakiranje i lakireri u HR - zajednička tema, iskustva, savjeti, radovi


Luky

Recommended Posts

Aldas je poceo previse fantazirati cini mi se....davno mi je radio Alfu i super je pofarbao.

Meni je u Rijeci farbao isto neki bosanac na orehovici, napravio brutalno, probaj se raspitati za njega, preko mosta u onim halama ti radi, brz, povoljan i radi zaista super.

Isto u Ri imas Dadota koji je super sta se tice posla i svega, samo je malo spor, mislim da je on veljotu i ekipi farbao one briliant boje

 

Ma vec je auto gore. A sad oce neko zajebat ili ne nije moj problem, jer nepreuzimam auto dok nebude sve kako treba.

A kad smo kod toga, kako ili gdje pregledat auto nakon farbanja?

I da li odmah nakon farbanja se moze odradit kakav tretman voskanja ili necega da se "poboljsa" i zastiti lak?

Link to comment
Share on other sites

A u 4-5 threadova na istu temu smo zaključili - da takvog u Hr nema. Spominjano je puno lakirera...iskristalizirala su se 3-4 imena tu u Zg i okolici za koju se većina slaže da rade jako dobro ali opet, svi do jednog su zeznuli najmanje jednom, to je ono za što se zna.

 

 

 

Sve je stvar dogovora. Hoću auto takav i takav. Ok, mogu to odraditi i to košta toliko i toliko. Gotova priča, pare se ionako ne daju unaprijed.

Link to comment
Share on other sites

I od mene preporuka za Horvat-a u Zl.Bistrici, meni je radio Celicu i nijedne greške .

 

Tu u Zagorju i Štagar radi odlično , masa ovlaštenih servisa i limarskih radiona mu voze aute na lakiranje (Ford Lacković,Mercedes Habek.....)

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio previše prošle teme. Kakvi su Javor i sin? Ovaj auto što sam uzeo su oni radili i nema niti jedne jebene greškice na njemu...

 

Ja za njih mogu reci samo najbolje...

 

Mog S-a su lakirali i vidia si i sam da nema greske nigdi.

Link to comment
Share on other sites

nitko ne može dobro lakirat, pomiri se s time.

jesi probao izbrusit te ogrebotine?

 

Ma duboko su u PM.. možda bi se nesto dalo spasit, al jbg ako 2,3 element riješiš, što je s ostalim? na mjestima je do lime ogrebano.

 

@Pacey: narančina kora uopće nije neki problem, većina novih auta je ima, neki više neki manje.. ona se riješi brušenjem i dobiješ efekt ogledala..

 

problem je ono što ostane u bazi.. znači crte od šmirglanja i kojekakve gluposti, znači loša priprema.. a ono što je u laku, to se da jako dobro riješit.. zrnce prašine se izbrusi i ispolira, ako je neko veće uvijek će se vidit malo al kad se izbrusi onda ne strši i nećeš ga vidit dok se dobroo ne zagledaš.. npr. na tvom z-u ima prašine na završetku haube..

 

bitno je da se priprema odradi dobro, da je komora uredna i da ga lijepo na kraju zalije lakom.. :) a sitne greške se onda lako poprave..

Link to comment
Share on other sites

Ma vec je auto gore. A sad oce neko zajebat ili ne nije moj problem, jer nepreuzimam auto dok nebude sve kako treba.

A kad smo kod toga, kako ili gdje pregledat auto nakon farbanja?

I da li odmah nakon farbanja se moze odradit kakav tretman voskanja ili necega da se "poboljsa" i zastiti lak?

 

Nemoj slucajno auto ic podignut po kisi i kad je po njemu brdo kapljica ili po mraku kad ne mozes sve detaljno pregledat :P

Link to comment
Share on other sites

Vezano uz postove dobar - loš lakirer:

 

Sam lakirerski dio je tek 50%, dobar lakirer se mora poštovati i rokova, biti pendantan, korektan, da ga se ne čeka mjesecima, itd...

 

Ja se raspitujem o dobrom lakireru ali to je nemoguća misija. Znam jednog ali kod njega ne možeš doći na red, a i kad dođeš onda šuti jel ako ga požuruješ, pitanje kako će napraviti, a to opet ulazi u moju teoriju od gore...

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima jel ima netko iskustva s Autoexclusive što inače Audije rade?

 

Frendu su 2 puta lakirali po par elemenata na A3 crna metalik...i jedina mana im je to što su ti elementi koje su oni lakirali polakirani BOLJE od tvorničkih...

Hebeno ogledalo, nema one kore koju i serijski lak ima...

Link to comment
Share on other sites

D & M napravili su dobro skroz, pojeavila se greška u laku ( sikens - čak je lik iz sikensa došao gledati grešku ), to su riješili u ekspresnom roku bez prigovora, dobiješ zamjensko vozilo, još su mi kasnije mukte neke sitnice polakirali u drugom autu.

Svaka preporuka za ozbiljnost.

 

A lak je Đuro gledao i rekao je 9.5/10 jer ja sam ćoro za te stvari

Link to comment
Share on other sites

Jebi ga ja sam vidio i radove od 1000e i radije onda ne radiš

 

Realno gledajući za 1000 eur bi se morao također napravit jeben posao.. govorim za auto koji nema ravnanja.. znači izmatira stari lak i to je to od pripreme.. zastit prozore i ostalo i lakiraj..

Link to comment
Share on other sites

Ma vec je auto gore. A sad oce neko zajebat ili ne nije moj problem, jer nepreuzimam auto dok nebude sve kako treba.

A kad smo kod toga, kako ili gdje pregledat auto nakon farbanja?

I da li odmah nakon farbanja se moze odradit kakav tretman voskanja ili necega da se "poboljsa" i zastiti lak?

 

odmah najbolje ne dirat ništa dok se lak ne stegne 100% jer i nakon komore on nije 100% stegnut a friško polakiran ti odbija vodu kao da je navoskan,uglavnom izbjegavaj spužve i slično prvo neko vrijeme...poliranje ili voskanje friškog laka ga nekad zamuti...kad se stegne auto se ispolira da se maknu crtice nastale u međuvremenu i onda zaštiti i miran si

Link to comment
Share on other sites

Ja sam lakirao 2 auta kod D&M u Dugom selu i posao je vrhunski odrađen

 

isto tako i frendu i još x autiju koji su tamo lakirani

 

Osim D&M dobro iskustvo imam i sa Sunekom

 

frendu su mjenjali na civicu limariju prednjeg kraja znači odšarafiš i zamjeniš te zamjenili punktiranjem prednji vezni lim...600 eura uzeli s lakiranjem prednjeg branika,haube i blatobrana i veznog lima...dođemo po auto a vezni lim hrapav doslovce,samo magla po njemu,laka nije vidio

 

za par dana došli opet onda su samo taj gornji dio pobrusili i polakirali ponovno,ispod je ostao takav hrapav na donjem dijelu koji se na prvu ne vidi

 

imaju skupih auta uvijek u hali ali nisu savršenstvo i kako je vec receno malo ima savršenih...osobito ovih što lakiraju bojama na vodenoj bazi...a to je razlog zašto izbjagavam išta radit po tim novijim autima jer nesmiješ lijepo zalit dio da bude bez naranđine kore jer odstupa od ostatka auta koji izgleda kao da ga je fušer lakirao u tvornici...mislim da vecu naranđinu koru od mazde 6 nisam još vidio

 

Generalno je pravilo da rijetko koji zajebe samo bazu boje kod lakiranja

 

Najveci problem je priprema tj filer i povlačenje istog te bezbojni lak tj naranđina kora.

 

Najbolja opcija je naci nekog tko ce se nakon nanošenja filera ostavit malo da odstoji auto i zapeći ga...zatim pobrusit i polakirat bazu a kakav god vam fušer lakirao samo se pobrinite da nanese dovoljno bezbojno laka da ima se sto pobrusit i imat cete vizualno savršen auto nakon brušenja i poliranja ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Branx pinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...