Jump to content

Lakiranje i lakireri u HR - zajednička tema, iskustva, savjeti, radovi


Luky

Recommended Posts

Pa nije bas lakiranje zastiti prozore i rokaj. Priprema je 70% posla, mozda sam i malo rekao.

 

Pekx ja govorim za auto na kojem nema ravnanja, kitanja itd.. znaci izmatira stari lak i na to farba.. koju sitnicu popravi ako ima koje sitno udubljenje.. govorim za svoj auto..

Link to comment
Share on other sites

mislim da vecu naranđinu koru od mazde 6 nisam još vidio

 

nisi dobro gledao.. :D gledam ju svaki dan i bogme ima kore, ali nije tako izražena kako bi se dalo po tvom opisu zaključiti.. pogledaj x5, x6, općenito bmw, mercedes, opel itd. da ne nabrajam.. još su gori IMO.. a to znam jer mi je "hobi" u gledat lak na autima dok stojimo u semaforu/koloni.. :D

Link to comment
Share on other sites

Naranđina kora je?

kad lak ima teksturu istu kao i kora od naranče

 

pošto je lak reflektivan, onda fotoaparatom možeš fokusirati dublje na odraz u laku i onda ne vidiš narančinu koru nego lak izgleda kao staklo kao i na toj slici. Ako fokusiraš na samu površinu laka onda bi se vidila narančina kora ako je ima

 

nisi dobro gledao.. :D gledam ju svaki dan i bogme ima kore, ali nije tako izražena kako bi se dalo po tvom opisu zaključiti.. pogledaj x5, x6, općenito bmw, mercedes, opel itd. da ne nabrajam.. još su gori IMO.. a to znam jer mi je "hobi" u gledat lak na autima dok stojimo u semaforu/koloni.. :D

prošetaj po salonima novih auta (svih) pa ćeš se nagledat narančine kore za cijeli život. Samo postoji jako velika razlika u tvorničkoj narančinoj kori i onoj nakon lakiranja, tvornička je ista na svakom djelu auta i ima velike "valove". Ona koju dobiješ na naknadno lakiranom autu je na svakom komadiću različita, s oštrim i grubim teksturama, negdje više negdje manje, negdje ovako i negdje onako...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

vezano za komentar, da se nemre polakirat ko u tvornici...dajte vi pogledajte te nove aute na kaj to liči, uključujući i moj peugeot, ima dosta naranđe, čak baš neki dan gledam novi passat, isti kurac.

 

a ovo da se to tak doma nemre napravit,da, slažem se, more biti samo bolje. ista stvar ko u tvornici, svi premium brandovi polakiraju, pa onda poliranje, ak se nađe greška popravak i tak...pod premium ne mislim na mercedes nago na RR, bentley i slične.

 

 

istina da su uvjeti u kojima se lakira u tvornici bezprijekorni, no sam finalni rezultat je osrednji. jedina prednost je da nema nijednog komada smeća itd, kaj se u svakom slučaju može popraviti..a i izbjeći ak je dobra priprema i čista komora

Link to comment
Share on other sites

Sutra idem u posjetu pituru koji mi triba rijesit Saxa..Ugl vecina novaca je vec dana sto za materijal sto za ruke a auto kazu neki frendovi nije bas da je u pripremi..

Pitao sam lipo covika do kad ce auto biti gotov kaze do kraja miseca..Sutra idem malo kao bacit oko..

Trenutno na winampu pantera-Mouth for war :D

Link to comment
Share on other sites

  • Branx pinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...