Jump to content

Lakiranje i lakireri u HR - zajednička tema, iskustva, savjeti, radovi


Luky

Recommended Posts

Hvala, naručim od tebe, ako ne budem mogao naći ovdje

 

Još jedno pitanje, za pokriti ovaj dio gdje sam došao do crne plastike,

 

IMG-20201125-172640.jpg

 

lik mi je dao neki 1k filler koji se šprica kompresorom. Ali puno ljudi spominje špric kit. Konkretno taj dio je gladak, ali s boka imam sličnu situaciju i tamo nisam pobrusio do kraja jer mi je lik iz color shopa rekao da to zapunim fillerom i pobrusim. Da ga poslušam?

Ili mogu kao gore doći do crne plastike brusnim papirom 400 pa samo primer pa bojanje, budući da je površina glatka i ujednačena?

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Ja bi drmno maglicu plastic primera za svaki slucaj prije fillera (neovisno kojeg).

BTW. Najbolja stvar za odmaščivanje gole plastike je izopropilni alkohol, pogotovo za nove dijelove jer su svi kontaminirani premazom za otpuštanje iz kalupa.

Link to comment
Share on other sites

Neki kažu da moram pobrusiti i primer brusnim 400 prije lakiranja?

Šta onda s prašinom? ispušem pa opet čistim alkoholom ili onim antisilikonom? Bojim se da ću skinuti primer tim postupom ili da će izgubiti funkciju

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Baci filer samo to neces imat problema na tak manjim komadima ako nema plastic primera, ne brini.
Dakle spusi to ocisti, baci filer, osuši , zbrusi na finije kompletan element , 600-800 barem ( ako nije akril i finije ) , di je filer njega na malo grublje prvo, 400.recimo.
Operi element na vodu iznutra i izvana, obrisi ga da se voda ne susi u kapima na njemu to.zna radit probleme kod lakiranja.
Neposredno prije lakiranja operi antisilikonom i lakiraj .


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, brba said:

Ako ti je ostatak branika u ok stanju onda ne moras cijelog u filer . Flekicu 20cm na ovo dolje i amen. Ako imaš plastic primer onda ga baci , pospricas ga , on odstoji 5 min i na njega direkt filer onda.

 

 

Thx

Da pričekam filler da se osuši do drugog dana ili mogu odmah farbati nakon par sati?

Link to comment
Share on other sites

Jedan colorshop mi kaže kako su prodali svo antisilikonsko čistilo, dok me ostali gledaju, kako je već netko napisao, kao da tražim kokain ?

Tako da @brba, naručujem opet od tebe, a moja se avantura produljuje na još par dana ?

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

doći ćeš do crnog, ali ne boje, nego bazne plastike koja je crna jer si boju ubio ?

možeš probati tako nekim proizvodom kao ona gore sonax, ali koliko sam ja do sada vidio to traje relativno kratko. po meni najjednostavnije pobrusiti s p400, primer u spreju 50kn i crna u spreju 40kn i za 100kn središ sve 4 kvake

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Oggy said:

Kvaku staru više od dvadeset godina sam detaljno obrisao acetonom i dobio slijedeći rezultat:

spacer.png

 

Ima li nade da vratim barem koliko toliko nazad crnu boju ili sam zeznuo stvar i ostati će ovako? 

Šta se da učiniti? 

Probaj sa puhalicom:

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Bubi said:

 

možeš probati tako nekim proizvodom kao ona gore sonax, ali koliko sam ja do sada vidio to traje relativno kratko. 

ne bih se složio, na skuteru su mi plastike bile sive nakon 10tak godina sunca i jednom sam ih premazao sa time i evo i dalje drži nakon 5+god. tako da moja preporuka za proizvod.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Policnakvadrat1 said:

S čim si ti mazao da toliko drži emoji2957.png


Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk


 

 

Kažem ti, to sranje je dobro. Doduše, ja sam se strogo držao uputstva: dobro odmastio plastike, ne mazati na suncu itd. Sada nakon 5+ godina je plastika malo svjetliija ali je i dalje crna za razliku od prije kada je bila više siva nego crna. Uostalom, sami možete vidjeti na masi skutera kako to izgleda kada pobijele te plastike.

 

To je neka formula koju plastika upije u sebe, nije da ima nekakav površinski sloj kao kod boje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

s cim skinut jebeni overspray, odnosno maglicu od farba ili laka??

pokupim auto jucer sa lakiranja straznjeg branika, i danas vozim i vidim kao da je prasina velika na sajbi, upalim brisace i vodu, kad ono, ne ide dolje, a brisaci suste ka po papiru.

ja ruku van a ono jebena farba ili lak ??

cijeli auto pod rukom takav. a ovo je jos kao provjerena radnja a da ne spomenem cijenu. Pa kru ti kalajsani jebem.

 

s cime to skinut dolje, i je li uopce moguce?

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...