Jump to content

Lakiranje i lakireri u HR - zajednička tema, iskustva, savjeti, radovi


Luky

Recommended Posts

2 minutes ago, biciklist said:

Ok emoji1787.png


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
 


kazes drama je ako daju npr 2 vrata za lakirat, to se na zahtjev stranke ispolira koliko ide ako nije nikakva drama od ogrebotine i lakira se hauba i branik koji su vise osteceni?

Lupam sad napamet primjere.

Ja odradim posao, stranka prezadovoljna a osiguranju racun jednak

Link to comment
Share on other sites



Mario dosta pise a ne pita osnove.
Za xmenov auto je vlasnik leasing koji izda narudzbenicu i racuni glase na leasing. Moze dobiti racun kada god se sjeti, a i on to, nadam se, zna. Neko povjerenje valjda...




Naravno, nit mislim da me treba zanimati racun ili cifra jer ako sam ga dofurao u servis na popravak i osiguranje me ne zajebava oko nicega, meni je samo u interesu da se to sto prije i sto bolje sredi. Moje pitanje je islo jer vidim da svi znaju te cifre a ja nikad nisam nis takvoga vidio, pa sam zato i pitao.

Slazem se s tobom u vezi popravka jednog a pisanja drugog, ima svakakvih ljudi i logicnije mi je da ti iz pozicije zaposlenika radis po ps-u jer tebi ni iz dzepa, ni u dzep. A nek se netko zainati pa za godinu dana navali, onda je frka iako si mu napravio uslugu kao sto kolega pise.
Link to comment
Share on other sites

To se u servisu prave mutavi da naplate novu felgu, trebali su ti izac u susret a ne nabit trosak svjesno, bar ja tako radim.

S tim da ti to nisi mora platit... Nego si im moga rec da ti vrate staru felgu a nek naplate novu pa ti daju neku kompenzaciju u iznosu 70% vrijednosti felge, ili barem tu negdi da oce...

 

Skrenuli smo s teme fiktivnog izdavanja robe. Ali i ovo sto navodis s lakiranjem vrata ne bih napravio.

 

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Svakom se može desit defekt. Lakiranje je dost zeznut posao di ima hrpa trenutaka di može doć do problema.

Kolko god se trudili bit pedanti i odradi posao po PS-u vijek ti može uletit "pokvarena" serije boje ili popratne kemije, aterirat muha u komoru i krenut ronit po bezbojom, itd...

 

Pitanje je samo kako se izvođač odnosi prema kupcu ako dođe do problema.

Pravi bez natezanja poprave grešku, fušer teško ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li tko iskustva sa lakiranjem u Neostar VG?
Meni u dva navrata lakirali passata. Prvi put prednji branik i haubu. Branik su morali ponovit jer je poceo pucat lak nakon nekog vremena, priznali reklamaciju bez problema. Drugi put su lakirali zadnji branik, poklopac prtljaznika i desni bok, sve super osim kaj sam skuzio zute tockice po autu. Predpostavio sam da je to bila prasina od filera. Priznali reklamaciju i kao ispolirali to dole, ali dosta traljavo pa sam morao platit posteno poliranje. Boju su pogodili odlicno oba puta, nema tockica, prasine, curaka....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kegalj said:

Ako netko zna ovako iz glave koliko bi cca ispalo lakiranje cijelog VW transportera?

Recimo da ispadne kako je od miataoldschool-a Miata ispala.

 

Cisto informativno.

Hvala

 

15-20k kn. Mozda i vise, veliki je auto i puno faktora igra cijenu, stanje auta, klasa koristenih materijala, boje, kvaliteta pripreme,...

Nitko ti nece reci cijenu dok ne pregleda auto.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pekx said:

 

15-20k kn. Mozda i vise, veliki je auto i puno faktora igra cijenu, stanje auta, klasa koristenih materijala, boje, kvaliteta pripreme,...

Nitko ti nece reci cijenu dok ne pregleda auto.

 

 

Hvala ti. Nisam ocekivao nista tocno znam da je tesko odredit uz opis koji sam dao :D

15-20 je vise nego razuman raspon :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koji je danas cjenik za pjeskarenje i lakiranje 15" alu felgi (nisu neke divlje sa milijardu krakova)? I koliko je samo lakiranje, ako ja ispjeskarim? Red veličine 300kn po felgi ili pak 1000 kuna po felgi? Samo lice bi se lakiralo i to u neku tamniju metalik boju.
Naravno, extremi tipa Štef u šupi kaj s penzlinom malja i s druge strane Javor&sons su izuzeci

Edited by Oggy
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...