Jump to content

Big brake kit


Recommended Posts

47 minutes ago, qwertzjeR said:

Meni treba isključivo za stazu brembo nebi stavljao. D2 su mi se činilo idealne 354mm 8pot keramike ili zeisberg corse također 354mm... budžet mi nije bitna stavka , bitno mi je samo uzet dobar proizvod da nemam problema sa njim. Sad po svemu sta ste rekli d2 neću uzimati , a kakve su zeisberg corse po vama?

 

 

ako budzet nije problem, onda alcon

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rallye VR6 said:

Pobrkao si to za z18 i z17

Golf mk5 / mk6 ide z17 na 330 disk z18 na 350mm disk od ML-a

Celjusti su na oko iste , razlika je u duzini usiju za prihvat na rukavac jer nisu za istu velicinu diskova

Z 17 (manja celjust ) ima veci promker klipica nego Z18



Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

 

Tako je, pobrkao sam. Da li to znaci da 17Z teoretski bolje koci?

2 hours ago, qwertzjeR said:

Meni treba isključivo za stazu brembo nebi stavljao. D2 su mi se činilo idealne 354mm 8pot keramike ili zeisberg corse također 354mm... budžet mi nije bitna stavka , bitno mi je samo uzet dobar proizvod da nemam problema sa njim. Sad po svemu sta ste rekli d2 neću uzimati , a kakve su zeisberg corse po vama?

 

Sta te smeta kod Bremba? Nove su po meni preskupe, ali OEM reparirane sa nekog jaceg modela su po meni best buy.

 

Pogledaj i killerbreaks facebook i web.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, YellowBellow said:

 

Tako je, pobrkao sam. Da li to znaci da 17Z teoretski bolje koci?

 

Sta te smeta kod Bremba? Nove su po meni preskupe, ali OEM reparirane sa nekog jaceg modela su po meni best buy.

 

Pogledaj i killerbreaks facebook i web.

Gledaj cijenu ne gledam uopce jer planiram to jednom kupit naoravit kvalitetan project i da sam miran tako da i ako se stisnem za nesto jace nema problema... a sa brembom na svome z4M sam imao katastrofa iskustva , na alfi su cak okej bili za daily a trenutno ih imam na svojoj trici 335d i ono katastrofa su al dailyam ju pa me nije ni briga. Nije da su loše koliko ih ne želim vidit na automobilu ikad više... jednostavno bjezim od toga... Gledao sam ove sad alcon sta ste rekli nigdje nac webshop sve sam pretresao... a budem bacio oko na te killerbreak meni uglavnom treba keramika 354-370mm i kad se ugriju da grizu bolesno na hladno me nije briga kako koče

Edited by qwertzjeR
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, qwertzjeR said:

Gledaj cijenu ne gledam uopce jer planiram to jednom kupit naoravit kvalitetan project i da sam miran tako da i ako se stisnem za nesto jace nema problema... a sa brembom na svome z4M sam imao katastrofa iskustva , na alfi su cak okej bili za daily a trenutno ih imam na svojoj trici 335d i ono katastrofa su al dailyam ju pa me nije ni briga. Nije da su loše koliko ih ne želim vidit na automobilu ikad više... jednostavno bjezim od toga... Gledao sam ove sad alcon sta ste rekli nigdje nac webshop sve sam pretresao... a budem bacio oko na te killerbreak meni uglavnom treba keramika 354-370mm i kad se ugriju da grizu bolesno na hladno me nije briga kako koče

 

Imas tamo na KB keramike masu, ali je Brembo vecinom. Kad kazes da lova nije problem, tamo stvarno ima bolesnih opcija.

 

Samo kao ideja, ne znam jesi vidio da se water meth kit moze koristiti za hladjenje kocnica, ima kit na DewilsOwn. Mozda uzeti dobru standardnu kocnicu, veliki disk + hladjenje. Keramika bas ubija cijenom, ali sve ovisi o dimenzijama. 

 

Edit: sad sam gledao da ti link na water kit stavim, ali ne nalazim vise na stranici kod njih.

 

 

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, YellowBellow said:

 

Imas tamo na KB keramike masu, ali je Brembo vecinom. Kad kazes da lova nije problem, tamo stvarno ima bolesnih opcija.

 

Samo kao ideja, ne znam jesi vidio da se water meth kit moze koristiti za hladjenje kocnica, ima kit na DewilsOwn. Mozda uzeti dobru standardnu kocnicu, veliki disk + hladjenje. Keramika bas ubija cijenom, ali sve ovisi o dimenzijama. 

 

 

Idem bas baciti oko , hvala ti puno buraz imas dobre ideje ? ja sam bas definitivno odlucio keramiku i neki overkill napravit sa kocnicama jer do sada uvijek uzmi ovo uzmi ono savrseno je pa na kraju bude katastrofa sad imam 2 mjeseca prostora dok se automobil vrati sa bojanja za nac kocnice , centerlock felge iii gewinde i to je to sta mi nedostaje za sada koliko sam gledao

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, YellowBellow said:

Prvenstveno je zagrijavanje zbog 1 klipa, iste plocice na 4 klipa i vecoj povrsini diska bi bolje disipirale toplinu. Agresivnija smjesa ne bi kocila dobro do do radne temperature. Nema sanse od te kocnice napraviti dobar setup za 350+ ks, potrosio sam vremena istraziti tu temu.

Mislim da ta pretjerivanja tipa 8 klipova na keramici za 500 USD dovoljno govore o kocnici.

Ima svoju publiku, samo mislim da je bolja budget opcija rabljena brend kocnica sa nekog jaceg modela, tipa Brembo 17Z sa Cayenna/Q7. Plocice (400kn) i diskovi (1000kn) su bagatela, pa se na duze mozda i vise isplati.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

 

Krivo...

 

Pregrijavanje je prvenstveno zbog plocica, zatim kocione tekucine, zatim diskova... 

 

Velicina diska igra ulogu, prvenstveno u disapaciji topline koju su stvorile plocice, s time da nije stvar samo u promjeru, nego i u debljini diskova... Najbolji primjer za to je F1... Zakljucno, mozemo imati 500x500 diskove, ali to nam nista ne znaci bez adekvatnih plocica...

 

Kocnice sa vise klipova su tu zbog bolje modulacije i boljeg osjecaja na papucici kocnice...

 

Prave trkace kocnice dolaze bez dust seals-a, obicno su monoblock, znaju vec u sebi imati ugradjen sistem za hladjenje zrakom i znaju imati jednu disk plocicu za svaki klip... Cijena takvih kocnica je cca. 10.000 EUR

 

Postoje razlicite plocice, razlicitih smjesa, za razlicite primjene... Tako da imas plocice koje su predvidjene da rade od hladnoga, plocice kojima treba nesto radne temperature i plocice kojima treba visoka radna temperatura da bi radile kako je predvidjeno...

 

8 hours ago, YellowBellow said:

 

eventualno busenu verziju istog diska potraziti.

 

Ne, ne i ne, nikako ne buseni disk...

 

Rezani vec moze....

 

8 hours ago, YellowBellow said:

 

Ako ti je problem hladjenje probaj max. velicinu diska koja ide na tu celjust staviti.

 

Nisam siguran koliko ce druga smjesa plocice pomoci za disipacijom topline, a da ne uzrokuje skripanje ili treba dosta vremena da se zagrije. Sve to vuce jedno drugo, treba isprobavati...

 

Da se ponovim, pregrijavanje se dogadja prvenstveno zbog plocica, zatim kocione tekucine, zatim diskova...

 

2 hours ago, YellowBellow said:

Samo kao ideja, ne znam jesi vidio da se water meth kit moze koristiti za hladjenje kocnica, ima kit na DewilsOwn. Mozda uzeti dobru standardnu kocnicu, veliki disk + hladjenje. Keramika bas ubija cijenom, ali sve ovisi o dimenzijama. 

 

 

Vodeno hladjenje je sasvim nepotrebno za vecinu automobila u vecini situacija, bilo na cesti, bilo na stazi...

9 hours ago, JosipZG said:

tko dila  s tim ds2500 da ih probam drugi putP sad baš prije par dana kupio ATE. al moram priznat da mi kočnica ne propada makar nisam baš neki trkač da kočim 10 puta za redom 200-0, a i da to radim predugo mi treba do 200 pa se stignu i ohladit u međuvremenu

 

@Raptor6767 ih ima...

 

Nece se ohladiti...

 

9 hours ago, IgoRR said:

na burazovoj 147 3,2 je DS2500, pa to dok se ne zgrije, blagi užas......

 

Imao sam i DS Performance (bivsi DS2000) i DS2500, rade na hladno sasvim dobro, nikada nikakvih primjedbi nisam imao... Takodjer, ne cvile...

 

6 hours ago, dcrnic said:

Ajde sad kad smo mu usrali topic da ja pitam dali je itko vozio na Power Stop? 

 

Razlika u cijeni izmedu Z23 i Z26 je cca 200kn...

Ali s obzirom na jako niske temperature ovdje mislim da je bolje uzeti Z23...

 

 

 

Nikad cuo... Sto ti treba, samo plocice ili plocice i diskovi? U USA/Kanadi imas Hawk i Carbotech, to je neki best buy... Imam Carbotech XP 10, odlicne su, jedino sto jaaakoo skripe... To je u kombinaciji sa DBA rezanim diskovima, Motul RBF660 kocionom tekucinom i Hel kocionim vodovima i Ralliart usmjerivacima zraka na celjusti i diskove...

 

2 hours ago, qwertzjeR said:

Gledaj cijenu ne gledam uopce jer planiram to jednom kupit naoravit kvalitetan project i da sam miran tako da i ako se stisnem za nesto jace nema problema... a sa brembom na svome z4M sam imao katastrofa iskustva , na alfi su cak okej bili za daily a trenutno ih imam na svojoj trici 335d i ono katastrofa su al dailyam ju pa me nije ni briga. Nije da su loše koliko ih ne želim vidit na automobilu ikad više... jednostavno bjezim od toga... Gledao sam ove sad alcon sta ste rekli nigdje nac webshop sve sam pretresao... a budem bacio oko na te killerbreak meni uglavnom treba keramika 354-370mm i kad se ugriju da grizu bolesno na hladno me nije briga kako koče

 

Daj ti prvo napisi za koji auto ti to treba...

 

Primjenu si napisao, staza...

 

Tu sad imas drugi problem, mozes ti uzeti 20 klipna klijesta sa 500x500 diskovima (karikiram) i najboljim plocicama koje postoje, ali osim sto ces dodati poprilicno mase i to neovjesene, kocince ce bez problema izdrzati recimo 50 krugova na stazi, ali da li ce to ostatak automobila izdrzati?

Edited by ND4SPD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ND4SPD said:

 

Krivo...

 

Pregrijavanje je prvenstveno zbog plocica, zatim kocione tekucine, zatim diskova... 

 

Velicina diska igra ulogu, prvenstveno u disapaciji topline koju su stvorile plocice, s time da nije stvar samo u promjeru, nego i u debljini diskova... Najbolji primjer za to je F1... Zakljucno, mozemo imati 500x500 diskove, ali to nam nista ne znaci bez adekvatnih plocica...

 

Kocnice sa vise klipova su tu zbog bolje modulacije i boljeg osjecaja na papucici kocnice...

 

Prave trkace kocnice dolaze bez dust seals-a, obicno su monoblock, znaju vec u sebi imati ugradjen sistem za hladjenje zrakom i znaju imati jednu disk plocicu za svaki klip... Cijena takvih kocnica je cca. 10.000 EUR

 

Postoje razlicite plocice, razlicitih smjesa, za razlicite primjene... Tako da imas plocice koje su predvidjene da rade od hladnoga, plocice kojima treba nesto radne temperature i plocice kojima treba visoka radna temperatura da bi radile kako je predvidjeno...

 

 

Ne, ne i ne, nikako ne buseni disk...

 

Rezani vec moze....

 

 

Da se ponovim, pregrijavanje se dogadja prvenstveno zbog plocica, zatim kocione tekucine, zatim diskova...

 

 

Vodeno hladjenje je sasvim nepotrebno za vecinu automobila u vecini situacija, bilo na cesti, bilo na stazi...

 

@Raptor6767 ih ima...

 

Nece se ohladiti...

 

 

Imao sam i DS Performance (bivsi DS2000) i DS2500, rade na hladno sasvim dobro, nikada nikakvih primjedbi nisam imao... Takodjer, ne cvile...

 

 

Nikad cuo... Sto ti treba, samo plocice ili plocice i diskovi? U USA/Kanadi imas Hawk i Carbotech, to je neki best buy... Imam Carbotech XP 10, odlicne su, jedino sto jaaakoo skripe... To je u kombinaciji sa DBA rezanim diskovima, Motul RBF660 kocionom tekucinom i Hel kocionim vodovima i Ralliart usmjerivacima zraka na celjusti i diskove...

 

 

Daj ti prvo napisi za koji auto ti to treba...

 

Primjenu si napisao, staza...

 

Tu sad imas drugi problem, mozes ti uzeti 20 klipna klijesta sa 500x500 diskovima (karikiram) i najboljim plocicama koje postoje, ali osim sto ces dodati poprilicno mase i to neovjesene, kocince ce bez problema izdrzati recimo 50 krugova na stazi, ali da li ce to ostatak automobila izdrzati?

 

Valjda je jasno da kocnica sa vecom povrsinom diska bolje dispira toplinu. I da vise klipova ravnomjenije rasporedije trenje po povrsini plocice.

 

Normalno da kociona tekucina uzrokuje break fade, ali je ideja da se kolicina topline potrebna da tekucina zakuha niti ne stvori. Ako zelis reci da manji disk, sa agresivnijom mjesavinom plocice daje bolju dispiaciju topline, to je u najmanju ruku glupavo.

 

Normalno da mozes staviti mjesavinu plocice koja ce bolje podnositi visoke temperature, ali onda imas skripanje i kocnice koje ne rade dok ih ne odvozis 2 kruga po stazi. 

 

Normalno da mozes staviti ulje koje kuha na visoj temperaturi, pa nemas osjecaj na papucici, ali ideja je valjda napraviti vozljiv setup.

 

Ne znam koliko si toga probao, ali ako ces mjenjati neki 4 klipni setup sa prosjecnim plocicama, za 1 klipni sa plocicama za stazu, samo se javi, ja sam za zamjenu kad oces.

 

Mislim ne kuzim sta oces covjeku savjetovati, jeftinije kocnice sa plocicama za stazu kao rijesnje za "lova nije bitna, samo da nema problema na stazi"? 

 

Ili mislis da mu je parametar u odabiru maksimizirati temperaturu na koju moze dovesti kocnice da mu plocice ne riknu?

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

 
Valjda je jasno da kocnica sa vecom povrsinom diska bolje dispira toplinu. I da vise klipova ravnomjenije rasporedije trenje po povrsini plocice.
 
Normalno da kociona tekucina uzrokuje break fade, ali je ideja da se kolicina topline potrebna da tekucina zakuha niti ne stvori. Ako zelis reci da manji disk, sa agresivnijom mjesavinom plocice daje bolju dispiaciju topline, to je u najmanju ruku glupavo.
 
Normalno da mozes staviti mjesavinu plocice koja ce bolje podnositi visoke temperature, ali onda imas skripanje i kocnice koje ne rade dok ih ne odvozis 2 kruga po stazi. 
 
Normalno da mozes staviti ulje koje kuha na visoj temperaturi, pa nemas osjecaj na papucici, ali ideja je valjda napraviti vozljiv setup.
 
Ne znam koliko si toga probao, ali ako ces mjenjati neki 4 klipni setup sa prosjecnim plocicama, za 1 klipni sa plocicama za stazu, samo se javi, ja sam za zamjenu kad oces.
 
Mislim ne kuzim sta oces covjeku savjetovati, jeftinije kocnice sa plocicama za stazu kao rijesnje za "lova nije bitna, samo da nema problema na stazi"? 
 
Ili mislis da mu je parametar u odabiru maksimizirati temperaturu na koju moze dovesti kocnice da mu plocice ne riknu?


Vozio sam na subaru imprezu 4 klipni brembo setup 326 mm disk, sa motul RBF660 i EBC yellow stuff koje su kakti za stazu i pregrijale su mi se kocnice puno puta (ono pedala do kraja, jedva koci, zamalo izletanje i te spike) i to na staroj cesti, usput plocice su trajale 5000km i uzasno nezadovoljan sam bio kako auto koci

Sad imam audi a4 2.0 tfsi koji 1 klipni setup sa istina velikim diskovima 365mm ali ATE plocicama onim malo jacim kakti i kocnim uljem ATE dot 4 i kako god i koliko god zakocim auto se ukopava u mjestu

To je moje iskustvo sa brembom
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Hawkeye said:

 


Vozio sam na subaru imprezu 4 klipni brembo setup 326 mm disk, sa motul RBF660 i EBC yellow stuff koje su kakti za stazu i pregrijale su mi se kocnice puno puta (ono pedala do kraja, jedva koci, zamalo izletanje i te spike) i to na staroj cesti, usput plocice su trajale 5000km i uzasno nezadovoljan sam bio kako auto koci

Sad imam audi a4 2.0 tfsi koji 1 klipni setup sa istina velikim diskovima 365mm ali ATE plocicama onim malo jacim kakti i kocnim uljem ATE dot 4 i kako god i koliko god zakocim auto se ukopava u mjestu

To je moje iskustvo sa brembom

 

 

Iz napisanog, bolje rade kocnice sa vecim diskom i losijom mjesavinom plocice?

 

Veci broj klipova ima ulogu boljeg osjecaja na pedali, jer je trenje ravnomjernije rasporedjeno, time mozes agresivniju mjesavinu plocice staviti bez da odrveni osjecaj.

 

Da na tom disku, imas 4 klipne kocnice, ne bi same kocnice stvarale manje topline, nego bi mogao staviti agresivniju mjesvinu plocice, bez gubitka feelinga na pedali, sto bi znacilo vise agresivne voznje bez fadea uz konzistentan osjecaj na pedali.

 

Edit: 4 klipa ustvari stvaraju vecu kolicinu topline, jer je kociona sila iz pretpostavku iste povrsine plocice veca, ali to nije valjda negativna stvar, da bi preferirao 1 klipne? 

 

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

 

Iz napisanog, bolje rade kocnice sa vecim diskom i losijom mjesavinom plocice?

 

Veci broj klipova ima ulogu boljeg osjecaja na pedali, jer je trenje ravnomjernije rasporedjeno, time mozes agresivniju mjesavinu plocice staviti bez da odrveni osjecaj.

 

Da na tom disku, imas 4 klipne kocnice, ne bi same kocnice stvarale manje topline, nego bi mogao staviti agresivniju mjesvinu plocice, bez gubitka feelinga na pedali, sto bi znacilo vise agresivne voznje bez fadea uz konzistentan osjecaj na pedali.

 

Uh osjecaj na pedali na brembu mi je bio uzasan uz to da je i teze bilo napravit medugas

A iz svega napisanog ocu reci da se bolje vozim sa jednim klipom i imam bolji osjecaj nego na 4 klipa i svim boljim stavkama osim diska sto je bio manji nego sad na jednom klipu i iskreno neznam za tocnu toplinu koja se stvara i koliko bi se stvaralo i ostalu fantastiku ali govorim za osjecaj u autu, audi mi koci 40% nego impreza a jedino imam bolji disk.

 

 

Isto tako prije nego sto sam zabio imprezu sam stavio nove brembo diskove sa ferodo ds2500 i RBF600 pa i dalje subaru nije kocio kao audi sad sa okej plocicama, okej uljem, serijskim 1 klipnim celjustima i super diskom

 

I plocica na brembu je bila duplo veca nego na ATE celjustima na audiju

 

Kazem iz mojeg iskustva

Impreza je bila super samo da je auto kocio bolje bio bi mi fantastican

 

 

Edit: mozda je neki drugi problem bio kod tih 4 klip brembo kocnica ali kaj god sam stavio gore nisam imao previse povjerenja u kocnice, dok puno mi je veci i duze traje osmjeh na licu sad dok kocim sa audijem cak i ako dozvonim prebrzo

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Hawkeye said:


Uh osjecaj na pedali na brembu mi je bio uzasan uz to da je i teze bilo napravit medugas
A iz svega napisanog ocu reci da se bolje vozim sa jednim klipom i imam bolji osjecaj nego na 4 klipa i svim boljim stavkama osim diska sto je bio manji nego sad na jednom klipu i iskreno neznam za tocnu toplinu koja se stvara i koliko bi se stvaralo i ostalu fantastiku ali govorim za osjecaj u autu, audi mi koci 40% nego impreza a jedino imam bolji disk.


Isto tako prije nego sto sam zabio imprezu sam stavio nove brembo diskove sa ferodo ds2500 i RBF600 pa i dalje subaru nije kocio kao audi sad sa okej plocicama, okej uljem, serijskim 1 klipnim celjustima i super diskom

I plocica na brembu je bila duplo veca nego na ATE celjustima na audiju

Kazem iz mojeg iskustva
Impreza je bila super samo da je auto kocio bolje bio bi mi fantastican

 

Slazem se, sve ovo naklapanje o toplini i broju klipova itd. je nebitno, zanima te osjecaj i snaga kocenja. Ja znam iz iskustva da su 1klipne na Ru smece za moj pojam. Skuhao sam plocice, 600kn/kom u jednoj voznji, na ovim 17Z mjesecima silujem slabije plocice i drze se. Toplina unistava svaki pokretni dio i najbolje je imati sto manje, tu ne pomaze nista osim povrsine diska i hladjenja/ventiliranja. Agresivnija mjesavina nikad nece manje topline proizvesti, samo ce ju bolje podnositi, kociona tekucina ista stvar - nema razlike u tome koliko topline se proizvodi, nego kako se podnosi.

 

Mislis da ti u toj usporedbi ne igra ulogu stil voznje Subarua vs Audija, jel Audi FWD?

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

  Slazem se, sve ovo naklapanje o toplini i broju klipova itd. je nebitno, zanima te osjecaj i snaga kocenja. Ja znam iz iskustva da su 1klipne na Ru smece za moj pojam. Skuhao sam plocice, 600kn/kom u jednoj voznji, na ovim 17Z mjesecima silujem slabije plocice i drze se. Toplina unistava svaki pokretni dio i najbolje je imati sto manje, tu ne pomaze nista osim povrsine diska i hladjenja/ventiliranja. Agresivnija mjesavina nikad nece manje topline proizvesti, samo ce ju bolje podnositi.

 

Mislis da ti u toj usporedbi ne igra ulogu stil voznje Subarua vs Audija, jel Audi FWD?

 

Nije, quattro i cak je i malo tezi

 

Moj stari ima na sciroccu od 6R sa ferodo plocicama (neke normalne poput premiere, ne ds2500) isto sa normalnom tekucinom. Plocice mu traju vec 20.000 vozi se isto jako grdo po staroj cesti i na grobniku ih je vozio niti jedan problem sa pregrijavanjem i nicim a auto je kocio super dok su se imprezi na grobiku spregrijale

85a1998940ac7c320045fd03e70d4701.jpg

To su njegove kocnice( i da čep je crven jer su felge isle u crveno dva dana kasnije )

 

 

Edit: Subaru je bio puno vise divlji po zavojim i veci je gust bio ganjat se, dok je audi malo smireniji a i ima cca 60 ks manje ali imprezinim stilom voznje i audi ide po boku no o kocnicama

Sa Audijem mogu dosta kasnije krenut kocit da postavim auto prije zavoja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, YellowBellow said:

 

Valjda je jasno da kocnica sa vecom povrsinom diska bolje dispira toplinu. I da vise klipova ravnomjenije rasporedije trenje po povrsini plocice.

 

Normalno da kociona tekucina uzrokuje break fade, ali je ideja da se kolicina topline potrebna da tekucina zakuha niti ne stvori. Ako zelis reci da manji disk, sa agresivnijom mjesavinom plocice daje bolju dispiaciju topline, to je u najmanju ruku glupavo.

 

Normalno da mozes staviti mjesavinu plocice koja ce bolje podnositi visoke temperature, ali onda imas skripanje i kocnice koje ne rade dok ih ne odvozis 2 kruga po stazi. 

 

Normalno da mozes staviti ulje koje kuha na visoj temperaturi, pa nemas osjecaj na papucici, ali ideja je valjda napraviti vozljiv setup.

 

Ne znam koliko si toga probao, ali ako ces mjenjati neki 4 klipni setup sa prosjecnim plocicama, za 1 klipni sa plocicama za stazu, samo se javi, ja sam za zamjenu kad oces.

 

Mislim ne kuzim sta oces covjeku savjetovati, jeftinije kocnice sa plocicama za stazu kao rijesnje za "lova nije bitna, samo da nema problema na stazi"? 

 

Ili mislis da mu je parametar u odabiru maksimizirati temperaturu na koju moze dovesti kocnice da mu plocice ne riknu?

 

Opet krivo...

 

Ako imas losu kocionu tekucinu, ona ce se pregrijati.... Ako imas vrhunsku kocionu tekucinu koja je navukla puno vode na sebe, ona ce se pregrijati... Kociona tekucina najvise se zagrijava preko samih klipova, zato se ponekad upotrebljavaju klipovi od titana, a iza disk plocica se moze staviti plocica od titana, tako da se smanji utjecaj na kocionu tekucinu... Inace dosta iole novijih automobila vec imaju pletene lajtunge, samo sto se ne vide... Razmisljajte o npr. Motulu RBF 660 kao o obicnoj kocionoj tekucini, samo sto ima veci dry & wet boiling point... Viskoznost je nesto gusca, tako da je klasificiran pod DOT 4, iako ima DOT 4 kocionih tekucina koja su takodjer klasificirana pod DOT 4, a imaju manju viskoznost, odnosno predvidjena su za rad sa ABS i ESP sustavima - tu mislim na ovaj ATE SL.6: 

 

atebrakefluididu73.jpg

 

Za usporedbu sa RBF 660 uzmi ATE TYP 200/ATE Super Blue Racing, dvije identicne tekucine, jedina razlika je ta da je potonji plave boje, tako da kad koristis oba, lakse vidis kada je koji izasao iz sistema... 
 

ATE TYP 200 je isto sasvim dobra kociona tekucina...

 

Bez brige, ABS i ESP rade i sa RBF 660 i sa TYP 200, razlika je u tome sto je ta navedena viskoznost mjerena na -40 °C, tako da u vrlo hladnim uvjetima ABS i ESP mogu reagirati sto ranije/brze. Viskoznost pri 100 °C kod Motula RBF 660 je 2.59 mm²/s, kod ATE TYP 200 od 2,2 do 2,8, a kod ATE SL.6 od 1,7 do 2,3, tako da tu nema neke prevelike razlike...

 

U slucaju cestih track-dayeva, mozete mijenjati cesce ili isprazniti dio tekucine iz klijesta na kraju track-daya, a gore dodati novo... Zasto, zato sto je tekucina u klijestima najtoplija, a buduci da je kociona tekucina sama po sebi higroskopna, najvise vlage/vode upija upravo kada je najtoplija, a cim ga prvi put skurite, takodjer ispustite par deci, da ocistite klijesta od skurene tekucine...

 

Ponavljam po drugi put, postoje razlicite plocice, razlicitih smjesa, za razlicite primjene... Tako da imas plocice koje su predvidjene da rade od hladnoga, plocice kojima treba nesto radne temperature i plocice kojima treba visoka radna temperatura da bi radile kako je predvidjeno...

 

Kociona tekucina (ako nije prekuhala) nema toliko puno veze s osjecajem na papucici kocnice, ako uopce ima... Isprobano xy puta na xy automobila, kao i razne kombinacije diskova i plocica, trazi moje starije postove, jer ovo sve ponavljamo po stoti put...

 

Nigdje nisam napisao da manji disk sa boljom plocicom daje bolju disapaciju topline... Ono sto jesam napisao je to da mozes imati najveci i najdeblji disk na svijetu, ali nikakve koristi od toga ako nemas adekvatnu plocicu za adekvatnu namjenu... S time da postoje plocice koje mogu biti cestovne, a mogu odraditi track day, pet krugova i van na hladjenje, sto je na Grobniku optimalno, sto zbog automobila, sto zbog toga sto pregrijes gume (bar na starome asfaltu)... Najbolja opcija bi bila imati neke jace cestovne/track day plocice tipa DS2500, a na stazi ili prije staze ih skinuti i staviti neku pravu trkacu plocicu, kad vec pricamo o Ferodu, to moze biti DSUNO... 

 

Takve plocice neces u potpunosti iskoristiti ako nemas neke slick ili bar polu-slick gume...

 

Nekakvo generalno pravilo za smjese glasi:

 

Kod AWD/4WD/4X4 automobila - ista smjesa ide naprijed i otraga

 

Kod RWD automobila ista smjesa ide naprijed i otraga

 

Kod FWD automobila naprijed ide smjesa sa vecim koeficijentom trenja, a otraga sa slabijim, npr. naprijed ide DS300, a otraga DS2500, ili naprijed DS2500, a otraga normalne cestovne plocice...

 

Sto se preporuke tice, znamo jedino da mu novci nisu problem, te da mu to treba za stazu... Ne znamo niti automobil niti trenutni setup... Mozda je trenutni setup dovoljno dobar, samo su potrebne bolje plocice...
 

 

 

47 minutes ago, Hawkeye said:

 


Vozio sam na subaru imprezu 4 klipni brembo setup 326 mm disk, sa motul RBF660 i EBC yellow stuff koje su kakti za stazu i pregrijale su mi se kocnice puno puta (ono pedala do kraja, jedva koci, zamalo izletanje i te spike) i to na staroj cesti, usput plocice su trajale 5000km i uzasno nezadovoljan sam bio kako auto koci

Sad imam audi a4 2.0 tfsi koji 1 klipni setup sa istina velikim diskovima 365mm ali ATE plocicama onim malo jacim kakti i kocnim uljem ATE dot 4 i kako god i koliko god zakocim auto se ukopava u mjestu

To je moje iskustvo sa brembom

 

 

To je zato sto si imao smece od EBC plocica...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, YellowBellow said:

Edit: 4 klipa ustvari stvaraju vecu kolicinu topline, jer je kociona sila iz pretpostavku iste povrsine plocice veca, ali to nije valjda negativna stvar, da bi preferirao 1 klipne? 

 

 

Krivo pretpostavljas... Klipovi su tu prvenstveno radi bolje modulacije... Kociona sila je dovoljna i sa 1 klipom, jer sve kocnice moraju biti takve da blokiraju kotace...

 

42 minutes ago, Hawkeye said:

Edit: mozda je neki drugi problem bio kod tih 4 klip brembo kocnica ali kaj god sam stavio gore nisam imao previse povjerenja u kocnice, dok puno mi je veci i duze traje osmjeh na licu sad dok kocim sa audijem cak i ako dozvonim prebrzo

 

Ne znam za Imprezu, ali na Lanceru je DS2500 katastrofa... Zato i kazem, razlicite aplikacije zahtijevaju adekvatnu plocicu za adekvatnu namjenu... Kod Lancera se DS2500 i Brembo klijesta jednostavno ne vole... Ne znam da li je takav slucaj i kod Impreze...

 

17 minutes ago, Hic said:

Imprezine kocnice su koma. Stvarno koma.

 

Pitaj @Sasaa kakve su kocnice kad je stavio Carbotech XP10...

 

Ja znam kakve su kod mene, @Snjur zna kakve su kod njega na Nissanu, takodjer serijski 4-klipni Brembo... A mislio je kupovati BBK :) 

1 minute ago, Hawkeye said:


Hahahahahahahahahaha istina ali nije me ni ferodo ds2500 nesto previse odusevio
5 jakih kocenja i tek je onda krenula malo bolje kocit a do tad sam odvozio 5 jakih zavoja

 

EBC je smece, bilo koja smjesa... Meni je Ferodo DS Performance (bivsi DS2000) i DS2500 bio odlican na Toledu i na Cliu... Na Lanceru sam imao PFC, ali nekakvu smjesu kao DS2500, nisam bio odusevljen, kad sam stavio Carbotech XP10, preporodio sam se... I pazi, to su kakti jeftinije plocice, prednje su oko 200 GBP, straznje su oko 180 GBP...

 

S tipe da je to uz XP8 kod Carbotecha pocetna smjesa, koja ide sve do XP24 i RP2, ali kao sto sam naveo, razlicite aplikacije zahtijevaju adekvatnu plocicu za adekvatnu namjenu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alfa romeo 147 3.7v6 turbo je motor mapa jos nije slozena na ovom setupu al ocekivana konjaza je oko 700+ pa koliko bude , setup kocnica ne postoji postoji jedino dok je bio stock motor (400hp) bile su brembo 330mm... auto jeu fazi razvoja znaci nije jos isprobano na niti jednom setupu kocnica tako da trudim se nac neke kocnice da budu makar overkill al da ne budem imao problema sa njima ne zelim isprobavat 101 budget varijantu pa na kraju zavrsit opet na istome uz ne potrebno gubljenje vremena i troskove. Tuneli kocnica su napravljeni hladjenje je izvedeno najbolje moguce sta nam je prostor dopuštao. Znaci ako mi ko moze preporucit setup kocnica uvjet je da stanu u 18" i da trpe stazu bolje nego cestu

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...