Jump to content

Oil Catch Can ?


Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Nema smisla sa tobom dalje raspravljat. NHF

 

Gdje ima kvalitetnih fenova za kosu?

ZOD, slobodno daj konkretni prijedlog kak to odraditi na mom Cliu jer u suprotnom si mogao i glavu od Yuga stavit. Ne podjebavam već nastojim skužiti kaj treba. Meni je bilo primarno da se ulje ne vraća u usisnu.

 

Stvarno se ne kužim u to pa čitam i gledam malo okolo.

 

Po tome mi treba 2 OCCa ako sam dobro shvatio - jedan za iberlauf, a drugi za pare goriva?

Link to comment
Share on other sites

pitanje za stručnjake povezano uz oduške motora

 

motor kao moj ima cijev(+crijevo) koja ide dolje od filtera ulja(spojeno u karter) do glave. na ovoj slici se vidi, ide iznad kućišta termostata i spaja se na glavu ispod usisne bregaste

tu5j4_190cv.gif

novija verzija motora (206, C2, 307) isto 1.6 16v nema to, npr ova slika

motor-tu5jp4-con-admision-s1600-165cv_2.jpg

 

čemu je to služilo i zašto su na novijim modelima to maknuli?

ako se stavi glava motora s tog novijeg modela (manje km, veći usisni ventili), što napraviti sa tim oduškom (ili što to već je)? začepiti ga ili pustiti crijevo u atmosferu/OCC?

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

ne kužim...

misliš da se OCC spoji na oduške gore iz poklopca ventila pa onda povrat dolje kroz to crijevo (koje nema na toj glavi motora) u karter?

 

ide iz bloka pokraj filtera ulja ali je rupa dole do kartera (vidio kad sam skinuo karter)

Link to comment
Share on other sites

tnx

tko može napraviti takav OCC za neke pristojne novce ili gdje kupiti gotov

nije mi bitno kako izgleda samo da je funkcionalan

 

 

kolko sam skužio, trebam OCC sa 2 ulaza sa poklopca ventila, 1 izlaz tj povrat u karter i 1 za u atmosferu odnosno na usis

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Audi sa 1000 i par sto konja ima, logično, velik blow by. Pa je količina ulja koju istisne iz kartera toliko velika da se mora vraćati u motor.

 

Za veliku većinu auta nas običnih smrtnika, u OCC-u će se uglavnom skupiti više kondenzata benzina/vode i ispuha nego ulja, i ja to nebi vraćao u motor.

Link to comment
Share on other sites

ok

dal se onda može nešto loše dogoditi ako ja tu cijev koja ide iz kartera jednostavno dolje na dnu začepim?

 

izlazi s poklopaca ventila(mislim da imaju neki separator ugrađen) su trenutno pušteni u atmosferu

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Na prvoj slici mi izgledao kao vanjski dodatni povrat ulja iz glave u blok, da se ulje ne sakuplja u glavi previše. Ta rupa na karteru ako je iznad razine ulja i nju možeš iskoristit kao odušak bloka u OCC.

Link to comment
Share on other sites

Na prvoj slici mi izgledao kao vanjski dodatni povrat ulja iz glave u blok, da se ulje ne sakuplja u glavi previše. Ta rupa na karteru ako je iznad razine ulja i nju možeš iskoristit kao odušak bloka u OCC.

 

da, iznad razine ulja je

problem mi je s prostorom na tom dijelu pa mi je najjednostavnije to začepit skroz dolje ako ne šteti nečemu

Link to comment
Share on other sites

E sad ste i mene zainteresirali da napravim novi OCC i sve pospajam. Dakle jel se da nekom napisati sto se sve gdje spaja i da nam to ostane, ili neki slikar da u paintu nacrta?

Kod mene je trenutno u OCC spojeno samo jedno crijevo sa poklopca ventila, koje je inace islo nazad na usis ispred turba, sad ide na OCC koji se ventilira. A sad bi zelio rijesiti i blow by i pustit taj zrak iz kartera van kroz OCC. Ako je to cilj?

Link to comment
Share on other sites

:D

occ od litru sa pregradama

ulazi 2x cca 25mm (jedan iz glave jedan iz bloka)

jedini povrat je u karter, nikakvi usisi i pm

na occu veliki filter gljiva 2 ili 3". (ulaz)

nema tu filozofije al ja sam vidio ovako ja sam vidio onako.

zod vam je 16x rekao i niko ne slusa, pogotovo ne renči.

 

nego di ima dobra pegla za kosulju?

ja bi neku teflonsku.

 

an10 i an12 je malo

 

edit

josipe

prodajes za 300kn auto?

Edited by Tovar
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...