Jump to content

Kvalitetno ulje za turbo motor - koje?


Recommended Posts

samo za info, silkolene nema deterđente pa se jako jako brzo zamaže tj potamni

 

Sused nisam baš primjetio da potamni/zacrni, meni nakom 5 hiljki još uvijek zlatno smeđu boju ima, buraz sad ima cca 8 t km na svom S60 i također sve 5 glede boje:P

Sa Seleniom sam imao problem zacrnjenja ulja, općenito nisma bio zadovoljan s tim uljem.

Edited by Zlaya
Link to comment
Share on other sites

nema kvalitetnog JEFTINOG ulja. Ne postoji. Kakva selenia ljudi moji.....

 

Samo su 4 rafinerije u svijetu, svi ostali kupuju bazu i mjesaju svoje aditive u ulja.

 

Get real. LITRA kvalitetnog MASLINOVOG ulja je 100kn....a vi bi za motor koji prelazi 10 000km do izmjene za 3kn litru?!

 

jebote....stvarno ste likovi bez presedana.

Link to comment
Share on other sites

ovo za deterđente mi je Akula reko

 

i ulje potamni, potamnilo je na svim autima koje sam ja vidio :) a nijedan nije bio serijala

 

 

 

 

dario - ja sam dosada naljevao silkolene, ali pitam jel ima sta bolje a da je cijenovno tu negdje

 

opcenito zanimala me razlika motula 15w50 i silkolena 10w50

Link to comment
Share on other sites

alfa, sa silkolenom lupetaju podizaci, a sa motulom ne.

 

meni dovoljno ;)

 

vidis recimo, to vjerojatno ovisi o motoru.

akula ima hidropodizace na kadettu i ne lupetaju, na fici su hidro i ne cuju se, a oboje su na silkolenu, a mazda ima mehanicke isto kao i moj fiat pa je nama svejedno

 

 

koje je kvalitetnije?

Hladan start, tecnost na niskim temperaturama, drzanje temperature i tlaka ulja?

 

sad kad razmislim iskreno svejedno mi je jel dam svakih 3 mjeseca 700 ili 900 kuna za ulje, hocu kvalitetu jer me motor ne kosta 4 kune kao dosada :D

Link to comment
Share on other sites

ima na netu pojašnjeno točno što se u 15w50 motulu sastoji...ima spojeve koji ne djeluju na npr C8H16 molekule u benzinu (tj djeluju,ali ih razgrađuju u manjem omjeru)...btw iste te aditive imaju sve ester ulja

a to sa aditivima aka "detrženti" ovisi od ulja do ulja...Motul 15w50 ih ima u vrlo malom omjeru i zato je disclamer firme koji preporučuje vrlo kratke intervale izmjene ulja...

detržentni aditivi imaju primarnu ulogu u apsorpciji sumpora,mangana itd...

edit: također ester bazirana ulja su vrlo agresivna prema brtvenim masama

Edited by Akula
Link to comment
Share on other sites

Koliko ja vidim svi koji su tu nesto blebnuli o ulju bolje da vise nista ne pisu...

A ako cete razvlacit opet podatke sa interneta ili svoja "strucna" subjektivna opazanja onda je ovo debeli repost, tema o uljima je davno prozvakana i covjek je i tad objsnio sve od A-Ž .

Izvuci cu vam ju ja i stavit samo nemojte opet lupetat 15 stranica ...

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja vidim svi koji su tu nesto blebnuli o ulju bolje da vise nista ne pisu...

A ako cete razvlacit opet podatke sa interneta ili svoja "strucna" subjektivna opazanja onda je ovo debeli repost, tema o uljima je davno prozvakana i covjek je i tad objsnio sve od A-Ž .

Izvuci cu vam ju ja i stavit samo nemojte opet lupetat 15 stranica ...

 

 

Jebes podatke sa neta, mene zanimaju konkretno zasto da i koje ulje i zasto ne.

 

Evo recimo, meni je tipu pojelo bregaste i gotovo 100% sam siguran da je radi ina super 5 ulja

Link to comment
Share on other sites

jel ti zax napisao iskustva sa staze? meni biovo bilo dovoljno.

frzop isto?

hic?

ja?

ima tu jos ljudi....

 

interval izmjene? ovisi o voznji, al podrazumjeva se da se takva masina koja se vozi na takvom ulju bas ne stedi, ja bi rekao max 8000km

Link to comment
Share on other sites

nema kvalitetnog JEFTINOG ulja. Ne postoji. Kakva selenia ljudi moji.....

 

Samo su 4 rafinerije u svijetu, svi ostali kupuju bazu i mjesaju svoje aditive u ulja.

 

Get real. LITRA kvalitetnog MASLINOVOG ulja je 100kn....a vi bi za motor koji prelazi 10 000km do izmjene za 3kn litru?!

 

jebote....stvarno ste likovi bez presedana.

 

 

Uuu, ovo s maslinovim uljem je fakat jak argument! :rofl:

 

Nažalost Hic je u pravu, "jeftino a dobro" je rijetka zvjerka na ovom svijetu, bez obzira o čemu pričamo..

Link to comment
Share on other sites

jel ti zax napisao iskustva sa staze? meni biovo bilo dovoljno.

frzop isto?

hic?

ja?

ima tu jos ljudi....

 

interval izmjene? ovisi o voznji, al podrazumjeva se da se takva masina koja se vozi na takvom ulju bas ne stedi, ja bi rekao max 8000km

 

inace na svim svojim autima mjenjam na 8000, tako da ni na Tipu ne planiram raditi drugacije :)

 

Markova alfa je auto koji se vozi samo na 402 metra i jedva da se ulje uspije i zagrijati a nikada nije paljena na -15 po zimi, kao sto je u Zagrebu a ponekad i vise :D

 

Hic mi je jedini dobar orijentir ali kako njegov auto nisam nikada vidio na cesti opet kita, kad je lose vrijeme on vozi nekakvog swifta :) a jojota spava pod ceradom

 

 

kako se Motul 15W ponasa na -20?

 

Neki dan sam skidao karter sa svog kombija na -10 i 7 litara ulja 10w50 helx diesel se cijedilo vise od pola sata!!!

Link to comment
Share on other sites

15W50 Motul 300V 4T u Raptoru, V2 mašina sa cca 130ks i vrti se na 10500rpm - jebem joj majku već sad preko 7 godina i nikada problema - prije toga bila na Shell VSX. Mijenja se svakih 5-8 000km max ili svakih 6mj.

 

Clio 197 na 5W40 Motul 300V - ulje nakon 4800km pocrni, međutim, ne gubi svoja svojstva - ionako ga mijenjam 7-10 000km max.

 

Opel Astra G OPC sa cca 350ks Motul 300V 15W50 - vozi se svaki dan u prometu

Link to comment
Share on other sites

Hic mi je jedini dobar orijentir ali kako njegov auto nisam nikada vidio na cesti opet kita, kad je lose vrijeme on vozi nekakvog swifta :) a jojota spava pod ceradom

 

 

kako se Motul 15W ponasa na -20?

 

 

toyota je preskupa da bi se kockalo s njom i cekalo da ju netko nabije, kao sto je nabio bosanac mene i tomicu u swiftu neki dan.

 

da sam bio u toyoti, sad bi pisao iz remetinca.....

 

uglavnom, sa 15w50 na -35 (moeltaler skijaliste u austriji) auto pali iz prve, i vozi normalno.

 

napominjem da nijedan svoj auto nikad nisam stisnuo na hladno, pa mi stvarno nije vazno jel u njemu 20w ili 0w.

 

a lagere sam mijenjao radi tudje slampavosti i greske, a ne radi ulja. da je u autu bilo neko drugo ulje a ne 20w60, pitanje jel bi mijenjao i radilicu i jos nesto, a ne samo lagere.

Link to comment
Share on other sites

da te pogodio u toyotu ne bi bilo tolko steta..... jedino njemu x2....

bar bi ti uvalilo nosac branika i branik , tak nemam kune i kuku na njemu montiranu vec ;))

 

kak sam ja liku napravio totalku i popigao podnuc a od stete imam ogrebotinu an braniku i komadic puknute plastike ispod lampe... ;?)

 

a podjebavam malo, sta se mam plasis...

Link to comment
Share on other sites

nema kvalitetnog JEFTINOG ulja. Ne postoji. Kakva selenia ljudi moji.....

 

Samo su 4 rafinerije u svijetu, svi ostali kupuju bazu i mjesaju svoje aditive u ulja.

 

Get real. LITRA kvalitetnog MASLINOVOG ulja je 100kn....a vi bi za motor koji prelazi 10 000km do izmjene za 3kn litru?!

 

jebote....stvarno ste likovi bez presedana.

 

Na mercruiseru 8.2 mpi je sa seleniom racing bio najveci tlak ulja kad je motor bio topal i nakon nikakvih napora se nisu culi hidropodizaci, a probali smo razna ulja.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi se sa nekim "boljim" uljem mogao pomaknuti red line na motoru sa hidropodizačima?

Pitam zato što sam svoj probao razvrtiti preko 7500 okretaja i nakon toga su mi podizači ostali bez ulja, pa su lupali narednih par minuta dok se nisu ponovo napunili uljem.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi se sa nekim "boljim" uljem mogao pomaknuti red line na motoru sa hidropodizačima?

Pitam zato što sam svoj probao razvrtiti preko 7500 okretaja i nakon toga su mi podizači ostali bez ulja, pa su lupali narednih par minuta dok se nisu ponovo napunili uljem.

 

ja sam da probamo, donesim ti kantu od 5litra silikone 10w50 i probamo.

Mislim da bi moglo pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...