Jump to content

svjecice za turbo motor


Recommended Posts

boko

 

lancer vozi ik24 bez beda. micek i subaru vole hladnije svjecice. u svakom slucaju su bolje od standardnih za vase gorivo, koje je vise voda nego benzin.

 

ok.moraju i pumpadzije od neceg da zive,slaba im plata:lol:

 

BCR8ES su dva stupnja hladnije od std. Ako paše navoj, stavi ih i zaboravi na probleme sa svjećicama :).

 

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pred 5-6 godina u Trstu uzeo Brisk Premium

http://www.briskusa.com/products.htm

Ove prve na stranici...po ljeti i toplome, odlicno, motor nikada nije tako mirno radio...dosla jesen temperatura ispod 10 stupnjeva, auto nece da upali, ali nikako...

 

Shvatio da sve te igre sa tim svjecicama su kurcina, a prije tih Briskovih jos probao sve i svasta od Densa do Berua, krampina jednostavno na visokima bi stucnula uvijek na istim okretajima...

Onda sa tim brisk je bilo sve ok i na kraju sam smanjio tlak turba i tlak goriva i odustao od peezdarija...

No auto je i dalje zajebavao, do kad mi cica stari dve ulice ispod mene nije skinuo sa svog brava svijecice da odem do doma jel nisam mogao upalit auto... sjecam se jos uvijek oznake NGK BPR6ES...otisao sam u ducan i vidio da ubiti i te svjecice odgovaraju Fiatu 2,0 Turbo...stavio na auto i mislim da se auto dan danas vozi na te svjecice...nikad vise nisam imao problema...bacen novac...uglavnom, barem na tim starim bajama...

 

Sad moram na Accordu mijenjat navodno za taj 2,4 original su neke Denso irridium...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pred 5-6 godina u Trstu uzeo Brisk Premium

http://www.briskusa.com/products.htm

Ove prve na stranici...po ljeti i toplome, odlicno, motor nikada nije tako mirno radio...dosla jesen temperatura ispod 10 stupnjeva, auto nece da upali, ali nikako...

 

Shvatio da sve te igre sa tim svjecicama su kurcina, a prije tih Briskovih jos probao sve i svasta od Densa do Berua, krampina jednostavno na visokima bi stucnula uvijek na istim okretajima...

Onda sa tim brisk je bilo sve ok i na kraju sam smanjio tlak turba i tlak goriva i odustao od peezdarija...

No auto je i dalje zajebavao, do kad mi cica stari dve ulice ispod mene nije skinuo sa svog brava svijecice da odem do doma jel nisam mogao upalit auto... sjecam se jos uvijek oznake NGK BPR6ES...otisao sam u ducan i vidio da ubiti i te svjecice odgovaraju Fiatu 2,0 Turbo...stavio na auto i mislim da se auto dan danas vozi na te svjecice...nikad vise nisam imao problema...bacen novac...uglavnom, barem na tim starim bajama...

 

Sad moram na Accordu mijenjat navodno za taj 2,4 original su neke Denso irridium...

 

ja imam brisk lgs i nemem nikakvih problema,sve pet:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ko je od vas ikad vozio na Bosch svjecice, pa ima iskustva sa:

F5DPOR, F4CS, F3CS, F2CS ??

 

BTW, znam da Mille vozi na F2CS (bar je tako napisao), sto je po mom misljenju prehladna svjecica za onu snagu, i znam da je Grubelic Audi-a vozio na F3CS .

Ja konkretno vozim na F5DPOR, i nemam apsolutno nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

Ko je od vas ikad vozio na Bosch svjecice, pa ima iskustva sa:

F5DPOR, F4CS, F3CS, F2CS ??

 

BTW, znam da Mille vozi na F2CS (bar je tako napisao), sto je po mom misljenju prehladna svjecica za onu snagu, i znam da je Grubelic Audi-a vozio na F3CS .

Ja konkretno vozim na F5DPOR, i nemam apsolutno nikakvih problema.

 

Rade poprilicno dobro upocetku, ali brzo prestaju raditi po onome sto vidio.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno jak argument.:thumbsup::D

 

Jebiga takvo iskustvo. Ako mi netko da 10motora i kocnice, ispitam ih kak treba.

Za sad se ngk pokazao najboljim (prosle godine ih stavio u min 30 auti).

I ngk8 kod mene pali e85 na 1C (nije bilo hladnije jos).

Link to comment
Share on other sites

Ja sa Densom imam samo dobra iskustva, tjerao sam ih i na 206ici sa nitrom, ispucao hrpu boca, a svječice kao nove. I to na tvorničkoj toplini su preživjele svašta i ostale netaknute. Na Audiu isto rade bez greške, motor na leru radi tak da ga uopće ne osjetiš u kabini, a imam kruti nosač motora (dobro imam i pročišćene usisne kanale od ulja :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ispričavam se što dižem staru temu al trebam mali savjet oko svjećica. Trebao bi zamjeniti svjećice al nisam siguran koje da uzmem, koliko sam vidio NGK su valjda najbolje.

Uglavnom, auto je octavia rs 1.8T AUQ K03s sa OCT mapom, u online katalogu preporučene su NGK PFR6Q (http://www.ngk.de/en/product-finder/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/SKODA/OCTAVIA/PFR6Q/19649/) kod kojih je spark gap 0,8mm. Na vwortexu kažu da bi trebao uzet s manjim gapom od 0.7mm pošto je auto chipan pa bi bile bolje BKR7E.

 

Što mislite, koje da uzmem?

 

LP

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...