Jump to content

Turbo servis Miki


klosar

Recommended Posts

13 hours ago, KIMI_1.8T said:

Evo par slika kako sad izgleda radiona:

 

20180822-162322.jpg 20180822-162441.jpg 20180827-184805.jpg

20181124-143003.jpg 20181124-143059.jpg 20181124-143110.jpg

20181124-143128.jpg 20181124-143040.jpg 20180808-131237.jpg

20181124-143242.jpg 20180822-162346.jpg

400 kn

U to spada : provjera balansa, provjera propusnosti ulja i provjera zakretanja lopatica na VNT turbinama.

 

KIMI, je li tu spada i kalibracija dizel turbine tj. VNT krilaca na flow bench-u? (zapravo mi to jedino i treba)

Link to comment
Share on other sites

@KIMI_1.8T 

"A da samo znas kakve hybride i tuning turbine rade neke eminentne firme po Njemackoj i ostatku evrope i kako lazu o onom sta skuuupo naplacuju. Ali, to su nijemci, bogom dani strucnjaci. :frusty:

No, o tome nekom drugom prilikom" 

 

Aj ako ti nije Problem pojasni malo da znamo o cemu je rijec, jer zvuci kao da je zanimljivo ?

 

Link to comment
Share on other sites

On 06. 11. 2019. at 9:38, Pekx said:

Ne dovodim tvoju kvalitetu u pitanje, samo tipkam svoj slucaj.

Odlucio sam se na novu turbinu (napomena za citatelje opet, ne kod Kimija, da ne ispadne da se njegova raspala) koja ima garanciju, i raspala se 13 mjeseci nakon sto je ugradjena na motor. Serijski motor. Sa serijskim softwareom. Na koji ti nisi davao garanciju. Srecom, sa opet novom turbinom iza te nisam imao apsolutno nikakvih problema do zadnjeg dana i upgradea na K04.

 

Oprosti na pitanju, mozes li podijeliti s nama tko je nio proizvođač te nove zamjenske turbine? Je ki možda Mahle? Za Borg Warner nisam nikad čuo loše iskustvo.

 

Da podijelim i svoje iskustvo, tri zadnja auta koja sam radio( upgrade turbo iz Užica) stalno sam imao probleme i sve sam ih sam morao riješavati na autu.Zadnji problem je bio najgori, G7 GTI IS20 hybrid-popuštena wg klapna nakon 500 km.Za test mi poslali IS38 ORI koja je bila u sudaru i varena je na 2-3 mjesta.

Iz svoje škole samo mogu reći nikad više neću mapirati auto sa tim hybridom.Nemam ja vremena za takve zajebancije

 

Za Miki.s sam uvjek čuo pohvale i drago mi je da držiš kvalitet, a nije ti samo bitan kvantitet.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, IVAN_VXR said:

Oprosti na pitanju, mozes li podijeliti s nama tko je nio proizvođač te nove zamjenske turbine? Je ki možda Mahle? Za Borg Warner nisam nikad čuo loše iskustvo.

 

Da podijelim i svoje iskustvo, tri zadnja auta koja sam radio( upgrade turbo iz Užica) stalno sam imao probleme i sve sam ih sam morao riješavati na autu.Zadnji problem je bio najgori, G7 GTI IS20 hybrid-popuštena wg klapna nakon 500 km.Za test mi poslali IS38 ORI koja je bila u sudaru i varena je na 2-3 mjesta.

Iz svoje škole samo mogu reći nikad više neću mapirati auto sa tim hybridom.Nemam ja vremena za takve zajebancije

 

Za Miki.s sam uvjek čuo pohvale i drago mi je da držiš kvalitet, a nije ti samo bitan kvantitet.

 

Borg Warner, novi turbo iz renomiranog HR ducana auto dijelovima. Serijska greska, ali van garancije, takve sam ja srece, standardno. Jos uvijek cuvam kutiju, stockholmski sindrom valjda. I sjecanje na 5k kn bacenih u vjetar.

To sto do sada nisi cuo lose iskustvo, ne znaci da ih nema. :) 

 

Nego, jel mapiras ili tocis mape? Ako sam mapiras, ne bi ti trebao biti problem takve hibride hendlati pod uvjetom da su ispravni. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, BaGy said:

Jesu to hybridi tipa LM440/LM500, TTE?

 

Ili pričaš o kućnim radinostima?

 

Jer za ove prve čujem samo pohvale.

To je uzicTTe, wannabe hybrid turbo maker?

 

Kolega ima novu LM440 IS38 na G7 GTI, i sve 5, na valjcima izbacio mislim 457ps i poslje jos stavio snow performance wmi... Kazu da je to trenutno top adresa za Turbine pa cemo vidit? ugl vozi zasad bez problema 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ED30DSG said:

To je uzicTTe, wannabe hybrid turbo maker?

 

Kolega ima novu LM440 IS38 na G7 GTI, i sve 5, na valjcima izbacio mislim 457ps i poslje jos stavio snow performance wmi... Kazu da je to trenutno top adresa za Turbine pa cemo vidit? ugl vozi zasad bez problema 

Jel to onaj iz Makarske? :)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, JosipZG said:

Susjed treba full reparaciju turbine na i30 1.6 85kw. Koja bi bila okvirna cijena sa/bez skidanja s auta(ako uopce nudiš tu uslugu)?


 

Ne skidam i ne vracam turbine , samo repariram.

Tesko je reci koliko je reparatura dok se turbina ne rastavi. Mislim,........... to nitko ne moze reci dok ju ne "otvori".

Da ti povucem jednu paralelu, .......dodjes kod mehanicara , kazes mu da nesto lupa u motoru i pitas ga koliko to kosta.

Ili, .........dodjes kod doktora i kazes da te boli s lijeve strane i pitas ga, .......doktore, sta mi je?

Ako kuzis sta ti hocu reci.

Red velicine za reparaturu vecine VNT turbina krece od 1500 kn pa na dalje ovisno sta sve treba promijeniti.

Turbine bez varijabilne geometrije su oko 20% jeftinije  sto se reparacije tice.

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, IVAN_VXR said:

Oprosti na pitanju, mozes li podijeliti s nama tko je nio proizvođač te nove zamjenske turbine? Je ki možda Mahle? Za Borg Warner nisam nikad čuo loše iskustvo.

 

Da podijelim i svoje iskustvo, tri zadnja auta koja sam radio( upgrade turbo iz Užica) stalno sam imao probleme i sve sam ih sam morao riješavati na autu.Zadnji problem je bio najgori, G7 GTI IS20 hybrid-popuštena wg klapna nakon 500 km.Za test mi poslali IS38 ORI koja je bila u sudaru i varena je na 2-3 mjesta.

Iz svoje škole samo mogu reći nikad više neću mapirati auto sa tim hybridom.Nemam ja vremena za takve zajebancije

 

Za Miki.s sam uvjek čuo pohvale i drago mi je da držiš kvalitet, a nije ti samo bitan kvantitet.

Rastavio sam (dobio na slaganje) 4-5 njihovih turbina.

Prvi put kad dodje jedna njihova, poslikam i stavim ovdje.

Nista vise necu reci.

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, BaGy said:

Jesu to hybridi tipa LM440/LM500, TTE?

 

Ili pričaš o kućnim radinostima?

 

Jer za ove prve čujem samo pohvale.

Koja je cijena za taj LM440, i sta sve ukljucuje taj upgrade?

Koliko vidim po netu, oko 2000Eur.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, KIMI_1.8T said:

Koja je cijena za taj LM440, i sta sve ukljucuje taj upgrade?

Koliko vidim po netu, oko 2000Eur.

Lm440 1900€ i lm500 2100€ :) i stvarno su odlični...barem po iskustvima

 

 

Edited by BaGy
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, BaGy said:

Lm440 1900€ i lm500 2100€ :) i stvarno su odlični...barem po iskustvima.

 

 

 

Lm440 je hybrid od IS20 koliko vidim (nema bas informacija na njihovoj stranici, ali nasao sam "sa strane" )

LM440 IS20 sa 49,5/68 kompresorom i 456 ks  , .......................na koje gorivo? 

Koje dimenzije osovine?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, KIMI_1.8T said:

Lm440 je hybrid od IS20 koliko vidim (nema bas informacija na njihovoj stranici, ali nasao sam "sa strane" )

LM440 IS20 sa 49,5/68 kompresorom i 456 ks  , .......................na koje gorivo? 

Koje dimenzije osovine?

Moraš uzeti u obzir da je ovaj s golfa na bazi is38 ...jer ih ima i u toj varijanti

 

Moram pogledati kad sjednem za komp :)

 

evo na Facebooku o tom golfu https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2848053021875779&id=167527059928402&sfnsn=mo

 

P.s. vidim da je to na 102 oktana

 

Edited by BaGy
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BaGy said:

Moraš uzeti u obzir da je ovaj s golfa na bazi is38 ...jer ih ima i u toj varijanti

 

Moram pogledati kad sjednem za komp :)

 

evo na Facebooku o tom golfu https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2848053021875779&id=167527059928402&sfnsn=mo

 

102 je puuuno preslabo za tu snagu, osim ako nije bilo - 15 kad su mjerili.

Ali, bas me zanima .

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, KIMI_1.8T said:

102 je puuuno preslabo za tu snagu, osim ako nije bilo - 15 kad su mjerili.

Ali, bas me zanima .

Probao sam naći ali nema nigdje ništa detaljno.

 

Našao sam ovaj text:

"Dieser 440er auf IS38 Basis hat dann oben herum noch mehr Feuer (440 - 475 PS), genau wie im OK-Video sehr präzise beschrieben, er kommt aber leichte 250 Umdrehungen später. Der 440er auf IS20 Basis liefert dagegen max. 445 PS wegen des kleineren Gehäuses."

 

Jer mislim, nije jedini koji izvlači tu snagu. Po svim forumima je to tu negdje (govorim za taj is38) :)

 

mogu mu mail poslati, pa da vidim točno.

Link to comment
Share on other sites

On 13. 11. 2019. at 21:11, BaGy said:

Probao sam naći ali nema nigdje ništa detaljno.

 

Našao sam ovaj text:

"Dieser 440er auf IS38 Basis hat dann oben herum noch mehr Feuer (440 - 475 PS), genau wie im OK-Video sehr präzise beschrieben, er kommt aber leichte 250 Umdrehungen später. Der 440er auf IS20 Basis liefert dagegen max. 445 PS wegen des kleineren Gehäuses."

 

Jer mislim, nije jedini koji izvlači tu snagu. Po svim forumima je to tu negdje (govorim za taj is38) :)

 

mogu mu mail poslati, pa da vidim točno.

@BaGy

Jesi li poslao Mail, da nam miki poslje pojasni jeli to moguce ili nije?  

Lader Manufaktur stavi u taj turbo drugu, tj stabilniju, "drobinu" koliko sam ja shvatio (TD05 ili 06. Sad koja krilca i to stavljaju i jeli moguce postici deklariranu snagu i to, neznam. 

Ali svakako bi bilo zanimljivo dobit odgovor koji odavno cekam, tj koji proizvodjac hibrida prodaje maglu, a koji radi da valja. Pozz

Edited by ED30DSG
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, gmajna said:


 

 

On 11/18/2019 at 9:13 AM, ED30DSG said:

@BaGy

Jesi li poslao Mail, da nam miki poslje pojasni jeli to moguce ili nije?  

Lader Manufaktur stavi u taj turbo drugu, tj stabilniju, "drobinu" koliko sam ja shvatio (TD05 ili 06. Sad koja krilca i to stavljaju i jeli moguce postici deklariranu snagu i to, neznam. 

Ali svakako bi bilo zanimljivo dobit odgovor koji odavno cekam, tj koji proizvodjac hibrida prodaje maglu, a koji radi da valja. Pozz

Poanta je da ozbiljne firme koje rade turbine imaju svoju web stranicu na kojoj imas sve pojedinosti vezane uz doticni proizvod.

Firma koju je Bagy stavio, ne bi rekao da oni to proizvode nego da su prekupci, tj. netko im to proizvodi a oni dilaju.

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...