Jump to content

Turbo servis Miki


klosar

Recommended Posts

  • 3 months later...

Jedno pitanje ako nije problem

Nakon 3-4 izbijanja cijevi nakon turba (jbg lijen sam bio rub napravit) turbo je dobio axialni luft kojeg prije nije bilo. Loparice nisu dodirnule nit dodiruju ni jedno kuciste, ali kod rada na leru ulje pocne slinit u ispusni dio. Kod voznje ili dok se okretaji drze iznad 1000-1200 to se ne događa
Turbo ne fucka ili sl..

Rijec je o holset he221

Znam da treba skinut turbo i pogledat, al svejedno pitam sta bi moglo bit odnosno sta je moglo dobit po p.. I koliko bi cca dosla reparacija takvog turba ako je osovina itd dobro.
Dal pricamo o 100-200€ il mi se isplati uzet drugi za 300 :)

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Logic said:

Jedno pitanje ako nije problem

Nakon 3-4 izbijanja cijevi nakon turba (jbg lijen sam bio rub napravit) turbo je dobio axialni luft kojeg prije nije bilo. Loparice nisu dodirnule nit dodiruju ni jedno kuciste, ali kod rada na leru ulje pocne slinit u ispusni dio. Kod voznje ili dok se okretaji drze iznad 1000-1200 to se ne događa
Turbo ne fucka ili sl..

Rijec je o holset he221

Znam da treba skinut turbo i pogledat, al svejedno pitam sta bi moglo bit odnosno sta je moglo dobit po p.. I koliko bi cca dosla reparacija takvog turba ako je osovina itd dobro.
Dal pricamo o 100-200€ il mi se isplati uzet drugi za 300 :)

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Uzmi drugi za 300.

Link to comment
Share on other sites

Zato sam ti i napisao da uzmes drugi.

Reparacija za 100 Eura??

Mislim, ....do koje mjere se neciji posao/znanje moze bagatelizirati/omalovazavati??

 

Znaci, .......rastavljanje, pranje dijelova CHRA (osovina, kompresor, kuciste, heat shield, seal plate)  u UZV, pjeskarenje, novi set za reparaciju (ukoliko nista nije unisteno), slaganje, balansiranje, sastavljanje i kalibracija aktuatora, ........i na kraju garancija od godinu dana, da bi neki "majstor" digao okretaje za 100%, ili bi mu kao tebi ispalo crijevo jer nisi napravio rub, ili bi stavio paljenja ko za 2 motora, ili bi napeo WG tako da uopce ne otvara jer tu "auto ide ko sotona", ili jos milion situacija koje turbina jednostavno NEMOZE PODNIJETI, i da bi na kraju rekao da turbina nije dobro slozena???? Halooooooo!!!

 

Kao sto mi je jedan biser neki dan rekao, ......da, zasto on placa toliko popravak za komadic "bakra" (mislio je na lezaje), a "majstor" mu je paljenjem (ranim) i prevelikim zadanim tlakom (2,1 - 2,2 bara makar sam mu rekao da ne ide preko 1,6 - 1,7 bara jer to ta turbina zbog svoje konstrukcije jednostavno ne moze podnijeti),.... izgorio lopatice na osovini i napravio aksijalni luft od prevelikog broja okretaja /back pressure-a.

 

I onda ides dalje i slozis neki upgrade a jebeni "majstori" opet misle da tu turbinu mogu vrtiti na 100% vise okretaja zato sto je upgrade,:doh1: ....a ne shvacaju da se upgrade sastoji od veceg kompresora koji sam po sebi na ISTIM  okretajima turbine i ISTOM tlaku daju vecu volumnu kolicinu zraka (vise jebenih molekula koje su jedine bitne za povecanje snage, naravno uz adekvatnu kolicinu goriva i paljenja) i nikako da shvate da svaka turbina ima svoju mapu i svoje podrucje iskoristivosti. Neeeeee,............ daj jos tlaka, daj jos tlaka, daj jos tlaka. Cak i kad snaga stane jer je tu mogucnosti turbine kraj dodavao paljenje ili tlak, .......ma svejedno, .....DAJ JOS TLAKA.

Jedan dobar primjer od nedavno.  Čabar ovaj vikend i Muhvićev Mitsubishi. Ubili su DVIJE turbine u DVA treninga zato jer je neki strucnjak odlucio staviti restriktor od 0,6 umjesto 1,0 mm. I onda ce netko drugi biti kriv sto su turbine krepale.

Slozio sam u zivotu preko 3000 (tri tisuce) turbina i NIKAD nisam imao problema kad su majstori odradili svoj posao kako treba (ulje+filter, ocistiti dovod ulja + povrat ulja (oba NE MAZATI NIKAKVIM DIHT MASAMA), ocistili IC i crijeva, po potrebi zamjenili filter zraka, provjerili tlak ulja kad se motor ugrije i provjerili tlak punjenja turbine nakon montaze).

Na ovom forumu ima jako puno ljudi koji voze moje turbine.

Eto, neka napisu ko je bio nezadovoljam mojim slaganjem i mojim poslom.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, KIMI_1.8T said:

Zato sam ti i napisao da uzmes drugi.

Reparacija za 100 Eura??

Mislim, ....do koje mjere se neciji posao/znanje moze bagatelizirati/omalovazavati??

 

Znaci, .......rastavljanje, pranje dijelova CHRA (osovina, kompresor, kuciste, heat shield, seal plate)  u UZV, pjeskarenje, novi set za reparaciju (ukoliko nista nije unisteno), slaganje, balansiranje, sastavljanje i kalibracija aktuatora, ........i na kraju garancija od godinu dana, da bi neki "majstor" digao okretaje za 100%, ili bi mu kao tebi ispalo crijevo jer nisi napravio rub, ili bi stavio paljenja ko za 2 motora, ili bi napeo WG tako da uopce ne otvara jer tu "auto ide ko sotona", ili jos milion situacija koje turbina jednostavno NEMOZE PODNIJETI, i da bi na kraju rekao da turbina nije dobro slozena???? Halooooooo!!!

 

Kao sto mi je jedan biser neki dan rekao, ......da, zasto on placa toliko popravak za komadic "bakra" (mislio je na lezaje), a "majstor" mu je paljenjem (ranim) i prevelikim zadanim tlakom (2,1 - 2,2 bara makar sam mu rekao da ne ide preko 1,6 - 1,7 bara jer to ta turbina zbog svoje konstrukcije jednostavno ne moze podnijeti),.... izgorio lopatice na osovini i napravio aksijalni luft od prevelikog broja okretaja /back pressure-a.

 

I onda ides dalje i slozis neki upgrade a jebeni "majstori" opet misle da tu turbinu mogu vrtiti na 100% vise okretaja zato sto je upgrade,:doh1: ....a ne shvacaju da se upgrade sastoji od veceg kompresora koji sam po sebi na ISTIM  okretajima turbine i ISTOM tlaku daju vecu volumnu kolicinu zraka (vise jebenih molekula koje su jedine bitne za povecanje snage, naravno uz adekvatnu kolicinu goriva i paljenja) i nikako da shvate da svaka turbina ima svoju mapu i svoje podrucje iskoristivosti. Neeeeee,............ daj jos tlaka, daj jos tlaka, daj jos tlaka. Cak i kad snaga stane jer je tu mogucnosti turbine kraj dodavao paljenje ili tlak, .......ma svejedno, .....DAJ JOS TLAKA.

Jedan dobar primjer od nedavno.  Čabar ovaj vikend i Muhvićev Mitsubishi. Ubili su DVIJE turbine u DVA treninga zato jer je neki strucnjak odlucio staviti restriktor od 0,6 umjesto 1,0 mm. I onda ce netko drugi biti kriv sto su turbine krepale.

Slozio sam u zivotu preko 3000 (tri tisuce) turbina i NIKAD nisam imao problema kad su majstori odradili svoj posao kako treba (ulje+filter, ocistiti dovod ulja + povrat ulja (oba NE MAZATI NIKAKVIM DIHT MASAMA), ocistili IC i crijeva, po potrebi zamjenili filter zraka, provjerili tlak ulja kad se motor ugrije i provjerili tlak punjenja turbine nakon montaze).

Na ovom forumu ima jako puno ljudi koji voze moje turbine.

Eto, neka napisu ko je bio nezadovoljam mojim slaganjem i mojim poslom.

 

Slažem se sa svime napisanim
Zato sam i napisao da mi je izbilo cijev mojom greskom, a do prije toga nisam imao apsolutno nikakvih problema s turbom

Link to comment
Share on other sites

Ovaj se ponasa predobro da bi isao na jaci. Isao sam s gt28 ar0.86 na he221 sa 7cm ispusnim. U teoriji manji turbo ali billet i trpi vise tlaka.
Ovo sta se sad pokazako jebeno za svaki dan jer stvarno u niskima vec krene fino a od 3500 do 7000 je jebeno
I to jos na mapi koja nije postelana za ovaj turbo. I na. Cca 1.2 bara talka

Zasnje vrijeme su se pojavili hx35 s 10cm ispusnim twinscroll kucistem. To bi za 1.8t moglo bit jebeno..

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Opcenito ekipa ne voli gt28 na 1.8t.

Da se jako lose ponasaju na tim motorima i puno bolje da je gt30

Isto ovaj holset se fenomenalno ponasa za svaki dan u normalnoj voznji, a kad prestizem osmijeh od uha do uha

 

Ja ne volim davat drugima da mi rade i uzivam slozit nesto svojim rukama a da sam sam isao na upgrade sam bi ga ionako radio

Isto tako reparaciju ove turbine cu si sam napravit (ako nije neka pizdarija stvarno jeftino)

 

Da se opet razumijemo ne jer ne cijenim tuđi rad nego mi je gust to sam radit. Vjerujem i siguran sam da bi miki napravio bolji posao ali i on je jednom tako poceo

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Logic said:

Ovaj se ponasa predobro da bi isao na jaci. Isao sam s gt28 ar0.86 na he221 sa 7cm ispusnim. U teoriji manji turbo ali billet i trpi vise tlaka.
Ovo sta se sad pokazako jebeno za svaki dan jer stvarno u niskima vec krene fino a od 3500 do 7000 je jebeno
I to jos na mapi koja nije postelana za ovaj turbo. I na. Cca 1.2 bara talka

Zasnje vrijeme su se pojavili hx35 s 10cm ispusnim twinscroll kucistem. To bi za 1.8t moglo bit jebeno..

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Turbina sa kliznim lezajem ni izbliza ne moze podnijeti aksijalne sile kao ball bearing turbina , točka a, ...........da si imao BB turbinu, moglo ti je crijevo 100 puta pasti, njoj se nista desilo ne bi.

Kazes ........"manji turbo ali je billet i trpi vise tlaka", a vozis na 1,2 bara??? I jos kazes da spoola vec od 3500 o/min. 

I zato, ........svoje misljenje o tim "je....im" Holset turbinama  cu ovaj put zadrzati za sebe, ali iz nacina na koji sam ovo napisao, da se naslutiti odgovor.B| Jbg, jedna voda,................. a vise mlinova.

 

Link to comment
Share on other sites

Turbina sa kliznim lezajem ni izbliza ne moze podnijeti aksijalne sile kao ball bearing turbina , točka a, ...........da si imao BB turbinu, moglo ti je crijevo 100 puta pasti, njoj se nista desilo ne bi.
Kazes ........"manji turbo ali je billet i trpi vise tlaka", a vozis na 1,2 bara??? I jos kazes da spoola vec od 3500 o/min. 
I zato, ........svoje misljenje o tim "je....im" Holset turbinama  cu ovaj put zadrzati za sebe, ali iz nacina na koji sam ovo napisao, da se naslutiti odgovor. Jbg, jedna voda,................. a vise mlinova.
 

Vozim se na tocno 1.15 bara jer je motor na novo slozen. Cim slozim jos ove sitnice idem bar na 1.5
Auto se od 2000 (i nize) okretaja najnormalnije vozi i na 2800 osjetis na dupetu kako vuce

I to je sve sa revo stage 3 mapom koja nije ni naoravljena za ovaj turbo plus sta kako i pise tlak i paljenje su trenutno na dosta blagim postavkama zbog razrade

Mene je za sad oduševilo ponasanje ovog turba
Za iste pare mogao sam slozit k04-064 i imat 340-350ks na 1.8t al mi nije bilo toliko zanimljivo

Ja nemam predrasuda o ostalim turbinama (jedino hybride ne volim) jer dok sam ne probam to su samo price. Ako me pukne stavit cu jednog dana i precision itd
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Logic said:

Opcenito ekipa ne voli gt28 na 1.8t.

Da se jako lose ponasaju na tim motorima i puno bolje da je gt30

Isto ovaj holset se fenomenalno ponasa za svaki dan u normalnoj voznji, a kad prestizem osmijeh od uha do uha

 

Ja ne volim davat drugima da mi rade i uzivam slozit nesto svojim rukama a da sam sam isao na upgrade sam bi ga ionako radio

Isto tako reparaciju ove turbine cu si sam napravit (ako nije neka pizdarija stvarno jeftino)

 

Da se opet razumijemo ne jer ne cijenim tuđi rad nego mi je gust to sam radit. Vjerujem i siguran sam da bi miki napravio bolji posao ali i on je jednom tako poceo

 

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

logic nije moje ono nista zlonamjerno te to  pricas decku koji je sve sam napravio od prostora di radim,auta,autiju.

 cak i jedan sabov turbo repariro:D...no on sta ti zelim rec stvari tipa upgrajda na billet i samom slaganju pa balansiranju turbine sa turbom koji oem u startu kosta preko 1 ke nije bas da bi se iso ucit i igrat...vec dat kolegi s foruma za  kojeg znas da ima alat te je  hvaljen od ekipe i da ce ti to vrhunski odradit...jednostavno za takve igracke bolje radit jednom nego ucit se na svojim greskama al za sve ostalo da se razmemo sta se tice svega aposlutni diy :)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Logic said:


Vozim se na tocno 1.15 bara jer je motor na novo slozen. Cim slozim jos ove sitnice idem bar na 1.5
Auto se od 2000 (i nize) okretaja najnormalnije vozi i na 2800 osjetis na dupetu kako vuce

I to je sve sa revo stage 3 mapom koja nije ni naoravljena za ovaj turbo plus sta kako i pise tlak i paljenje su trenutno na dosta blagim postavkama zbog razrade

Mene je za sad oduševilo ponasanje ovog turba
Za iste pare mogao sam slozit k04-064 i imat 340-350ks na 1.8t al mi nije bilo toliko zanimljivo

Ja nemam predrasuda o ostalim turbinama (jedino hybride ne volim) jer dok sam ne probam to su samo price. Ako me pukne stavit cu jednog dana i precision itd

Polovni K04-0064 se preskupo prodaju jer se moze puno izvuci/napraviti i jer je P&P.

REVO mape i neoriginalne turbine = izgoreni motori. Za takvo sto MORA se raditi custom mapa na valjcima.

Kazes da ne volis hibride. Zasto? Koji si hibrid vozio na svom autu?

Hibridi i hibridi se jako razlikuju. Ljudi svasta slazu. Masa njih o turbinama nema pojma pa zahtjevaju da se sloze glupi setapi. Poslije imaju ceskanje po glavi.

Druga i najvaznija stvar je mapiranje. Kod hibrida NEMA pretakanja SW-a na neki stage 123456, nego jedino custom mape, a tu nastaje problem jer dosta tzv tunera to jednostavno na std elektronici NEZNA napraviti. Neki neznaju ni na SA.

Precision nije nikakva specijalna turbina. Proizvodjac kao i svaki drugi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da je skup al ako se prate strani oglasi zna se svega nac. Meni u italiji za 350€ pobjegla

 

Za Revo i turbine znam, zato je sad blago paljenje i mali tlak. Smjesa je dobra, paljenje ne vraca itd. Bar je na vag-u s vcds-om se lako sve zive parametre pregledat. Ic ce custom mapa cim se skupi lova jer imam druge prioritete sad pa ovo usput radim

 

Hibride ne volim jer su složeni vecinom oko x prst x pi

Naravno ima i dobrih hybrida kao npr TTE al oni uloze u razvoj

90% ljudi stavi vecu usisnu propelu a ispusna ostane ista i sta onda dobijes?

Uglavnom znam da znas o cemu pricam. Treba il ulozit u razvoj il imat aute za tesriranje

 

Nor gt2860rs. Zna se da je ispusna ista na gt2860rs, 2871r, gtx2863r, 2867r... I nije problem usisnu zamijenit i stavit vecu kad znas sta iz tvornice dolazi a da funkcionira

 

I to sta kazes stg 12345... Isti auto s "istim" modifikacijama i istim mapama a razlika nebo i zemlja

Imao sam iskustva i kod mene se stg2 mapa od reva bas potrefila jer probao sam s istim autima (polo gti) s istim modifikacijama i razlika je bila bas ogromna

Sad za ovaj setup trebam custom da izvucem sta se da, plus sta pola senzora moram izbacit/iskopcat (tvornica postavila viska)

 

 

 

 

 

Edited by Logic
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Logic said:

Znam da je skup al ako se prate strani oglasi zna se svega nac. Meni u italiji za 350€ pobjegla

 

Za Revo i turbine znam, zato je sad blago paljenje i mali tlak. Smjesa je dobra, paljenje ne vraca itd. Bar je na vag-u s vcds-om se lako sve zive parametre pregledat. Ic ce custom mapa cim se skupi lova jer imam druge prioritete sad pa ovo usput radim

 

Hibride ne volim jer su složeni vecinom oko x prst x pi

Naravno ima i dobrih hybrida kao npr TTE al oni uloze u razvoj

90% ljudi stavi vecu usisnu propelu a ispusna ostane ista i sta onda dobijes?

Uglavnom znam da znas o cemu pricam. Treba il ulozit u razvoj il imat aute za tesriranje

 

Nor gt2860rs. Zna se da je ispusna ista na gt2860rs, 2871r, gtx2863r, 2867r... I nije problem usisnu zamijenit i stavit vecu kad znas sta iz tvornice dolazi a da funkcionira

 

I to sta kazes stg 12345... Isti auto s "istim" modifikacijama i istim mapama a razlika nebo i zemlja

Imao sam iskustva i kod mene se stg2 mapa od reva bas potrefila jer probao sam s istim autima (polo gti) s istim modifikacijama i razlika je bila bas ogromna

Sad za ovaj setup trebam custom da izvucem sta se da, plus sta pola senzora moram izbacit/iskopcat (tvornica postavila viska) emoji3.png

 

 

 

 

 

Ne da mi se komentirati stvari koje si nabrojao jer vidim da nema svrhe.

Ma, ..........sretno tebi sa svime sto si si zamislio. Trebat ce ti, vjeruj mi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Imao ovaj tjedan tri tdi-a s turbinama iz ceplina. Uglavnom 2 preboostavaju, jedna nece boosti. Na svima lose slozena i podesena varijabla. Nakon razogovara s majstorom sam shvaito da on uopce ne kuzi kako varijabla radi. Daje odogovore, podesio varijablu za 2bara i vratio 30% natraga da puni 1.5bara.

 

Uglavnom, nemoj tamo nositi turbine(cepelin). Od kad miki tamo ne radi, kvaliteta im je jako pala. Direkt mikiju nosite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fire said:

Imao ovaj tjedan tri tdi-a s turbinama iz ceplina. Uglavnom 2 preboostavaju, jedna nece boosti. Na svima lose slozena i podesena varijabla. Nakon razogovara s majstorom sam shvaito da on uopce ne kuzi kako varijabla radi. Daje odogovore, podesio varijablu za 2bara i vratio 30% natraga da puni 1.5bara.

 

Uglavnom, nemoj tamo nositi turbine(cepelin). Od kad miki tamo ne radi, kvaliteta im je jako pala. Direkt mikiju nosite.

Decka kojeg sam ucio prije godinu i pol dana vise nema jer je dobio stari posao koji mu daleko vise odgovara.

Sada radi decko kojeg sam ucio osnove od 9. mjeseca prosle godine (kad je ovaj prvi otisao), ali zbog svoje nemogucnosti stao sam s ucenjem pocetkom 11 mjeseca i tak je kak je. On nazalost u zivotu nikad nikakve veze sa turbinama nije imao - ugradjivao je plin i plinske boce. pa je to onda veliki problem. Dosta cesto nazove kad nesto nezna i ja mu objasnim preko telefona koliko je to moguce ali neke stvari jednostevno ne idu preko telefona. Pogotovo sto se tice podesavanja varijabile (aktuatora) koje je jedna od najbitnijih stavki u ispravnom radu turbine (regulacija tlaka punjenja).

Da bi bio dobar majstor sto se turbina tice, moras barem godinu dana svaki dan uciti jer je to toliko opsezno da je za nevjerovati.

To sto vecina misli da su majstori za turbine zato sto donekle znaju baratati strojem za balansiranje (a i tu ima moooore sitnih caka koje kasnije stvaraju glavobolju ako se ne odrade kako treba), to je opce poznata stvar. 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da sam ranije bio član foruma i znao za tebe ne bih tražio turbo po bijelom svijetu nego bih te kontaktirao, rekao želje, prihvatio sugestije, složio se s cijenom i zamolio da mi središ ono što mi treba (vjerojatno to ne bi bilo ono što sam na početku htio :D ).
Za sad mi ostaje vjera da je turbo kojeg sam upazario dovoljno dobar....dok me Fire ne demantira kad jednom napokon sredim tu cijev koju čekam već mjesec dana. 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...