Jump to content

Turbo servis Miki


klosar

Recommended Posts

On 13. 11. 2019. at 10:48, Pekx said:

 

Borg Warner, novi turbo iz renomiranog HR ducana auto dijelovima. Serijska greska, ali van garancije, takve sam ja srece, standardno. Jos uvijek cuvam kutiju, stockholmski sindrom valjda. I sjecanje na 5k kn bacenih u vjetar.

To sto do sada nisi cuo lose iskustvo, ne znaci da ih nema. :) 

 

Nego, jel mapiras ili tocis mape? Ako sam mapiras, ne bi ti trebao biti problem takve hibride hendlati pod uvjetom da su ispravni. 

Radim oko 7 godina u vw servisu i imam puno poznanstva tako da nije baš pojava za koju se često čuje..zato pitam.Sada je dosta skuplja i sa debelim rabatom nije ni blizu kao tih 5000kn.

Odradim dosta toga, a što neznam imam koperanta-ne učim se na tuđim autima.

Zadnjih 3 mjeseca imam i dyno pa je sve lakše.

Trgovina me baš i ne zanima

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, IVAN_VXR said:

Radim oko 7 godina u vw servisu i imam puno poznanstva tako da nije baš pojava za koju se često čuje..zato pitam.Sada je dosta skuplja i sa debelim rabatom nije ni blizu kao tih 5000kn.

Odradim dosta toga, a što neznam imam koperanta-ne učim se na tuđim autima.

Zadnjih 3 mjeseca imam i dyno pa je sve lakše.

Trgovina me baš i ne zanima

Gdje imas dyno?

Link to comment
Share on other sites

Kako nema?

 

Pa pogledaj mapu. Ima 25lbs/min max. flow na gt2052.

Cak imaju mape za 52mm GT krilcem sa vise od 25 lbs/min max. protok.

 

Stare T serije kompresorskih krilaca te velicine ne mogu napuhat toliko,ali iz GT serije mogu.

 

Pa 60mm GT kompresor napuse 37 lbs/min.

 

Pa pogledaj ovu novu G seriju.  67mm kompresor ima protok od 60 lbs/min.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kutija, slobodno vjeruj sto "tuneri" pisu.

To je tvoje pravo.

 

 

 

Nemoj usporedjivati G seriju jer su zbog drugacijeg materijala osovine uspjeli dobiti nesto vise sto se EGT-a tice, ali, ..........to su sve price za potencijalne kupce.

Pa, pogledaj mape CW-a.

Kao i GTX Gen 2.

BTW, daj mi nekog ko je iz 52 mm kompresora izvukao 250, .....i vise ,......kako kazes

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Je , i na plotu piše .....pička, ....pa odi jebat!!!

Upisi na Google GT2052 flow map pa mi reci gdje u najidealnijim uvjetima (citaj, ....-15°C) ta turbina moze 25 lbs.

 

Ili , ti stavljas extremne stvari koje jos nisu nasle primjenu u ovozemaljskim situacijama!

https://www.google.com/search?q=gt2052+flow+map&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjP9viy7YjmAhWJmIsKHSwRA5AQsAR6BAgKEAE&biw=1536&bih=722&dpr=1.25#imgrc=dJnFS3W0zacIwM:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, KIMI_1.8T said:

Kutija, slobodno vjeruj sto "tuneri" pisu.

To je tvoje pravo.

 

 

 

Nemoj usporedjivati G seriju jer su zbog drugacijeg materijala osovine uspjeli dobiti nesto vise sto se EGT-a tice, ali, ..........to su sve price za potencijalne kupce.

Pa, pogledaj mape CW-a.

Kao i GTX Gen 2.

BTW, daj mi nekog ko je iz 52 mm kompresora izvukao 250, .....i vise ,......kako kazes

 

Da sad ne trazim te manje turbine, imas milion primjera starih vec skoro 20 godina gdje iz 60mm kompresora ( Gt28RS ) izvuku 350-370 ks .Prvi su s tim poceli tamo pocetkom 2000.ih. ekipa sa vwortexa sa vw 1.8 t motorima.

 

Pa pgledaj ove manje BW  iz EFR serije sa 58 mm kompresorom koliko izvuku.Pa 7163 sa 63 mm kompresorom uredno izvuce 550 ks.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kutija said:

 

Da sad ne trazim te manje turbine, imas milion primjera starih vec skoro 20 godina gdje iz 60mm kompresora ( Gt28RS ) izvuku 350-370 ks .Prvi su s tim poceli tamo pocetkom 2000.ih. ekipa sa vwortexa sa vw 1.8 t motorima.

 

Pa pgledaj ove manje BW  iz EFR serije sa 58 mm kompresorom koliko izvuku.Pa 7163 sa 63 mm kompresorom uredno izvuce 550 ks.

Haloooo , pa pricas o kompresoru koji je 8 mm veci od onog za kojeg tvrdis da moze 250+????

Pa pogleda link koji sam stavio.

Kojha od njih ide preko 22-23 lbs? I to, u extremnim uvjetima!!

Ili, nadji mi nekog ko vozi bilo kakav auto/motor sa 52 mm kompresorom i uspio je izvuci 250 ks.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KIMI_1.8T said:

Je , i na plotu piše .....pička, ....pa odi jebat!!!

Upisi na Google GT2052 flow map pa mi reci gdje u najidealnijim uvjetima (citaj, ....-15°C) ta turbina moze 25 lbs.

 

Ili , ti stavljas extremne stvari koje jos nisu nasle primjenu u ovozemaljskim situacijama!

https://www.google.com/search?q=gt2052+flow+map&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjP9viy7YjmAhWJmIsKHSwRA5AQsAR6BAgKEAE&biw=1536&bih=722&dpr=1.25#imgrc=dJnFS3W0zacIwM:

 

Pa jasno da ovisi i o induceru koliko  ce napuhat.

Znaci imamo za 52mm krilce vise mapa, ovisno o induceru.

 

1. max. flow 20 lbs/min

cm_727264_0003_0.jpg?itok=TjF4QVt8

 

2.  max. flow 23 lbs/min

Comp-Map-GT-2052R.jpg

 

3. max. flow 28 lbs/min

turbo_garrett_performance_gt2252_compres

 

itd. itd. itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Jel ti znas nekoga da je iz 2052 izvukao 250 KS?

Ja .......ne znam.

Mislim, ....daj se uozbilji. :)

Kako rekoh, i na plotu pise ......picka.

 

Btw, pa koja se GT turbina sa 52 mm vrti na 190000+ okretaja i koliko moze u tim uvjetima trajati.

Jel znas na kojim se okretajima ta turbina sluzbeno balansira?

BTW, 49 mm se balansira na 150.000 o/min

Link to comment
Share on other sites

Pa na Saabovima su sa GT2052 ,koja je serijski isla, uredno vozili sa 230 ks.

 

Gle Kimi jasno je meni koliko varijacija i koliko stvari utjece na max. snagu,ali ja sam se referirao na to da 52mm kompresor ne moze napuhat 250 ks.

Ako GT2052 gura 230 ks , GT2252 ce gurat 250 ks i vise da sad ne trazim.

Necu ulazit u to koliko ce trajat.

3 minutes ago, KIMI_1.8T said:

A gle ovo:

IMG-20180429-WA0027.jpg

 

Dakle, price iz TTE-a da balansiraju na 250.000 o/min.

How yes no!!

Ne mogu je zavrtiti ni na 130.000 koliko je std.

Ja, .......mogu

Ne znam za te price niti pratim vw scenu.

Sigurno znas puno vise od mene vezano za balansiranje.

Koliko se moze zavrtit turbo na balansirki ovisi o stroju koji imas......

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kutija said:

Pa na Saabovima su sa GT2052 ,koja je serijski isla, uredno vozili sa 230 ks.

 

Gle Kimi jasno je meni koliko varijacija i koliko stvari utjece na max. snagu,ali ja sam se referirao na to da 52mm kompresor ne moze napuhat 250 ks.

Ako GT2052 gura 230 ks , GT2252 ce gurat 250 ks i vise da sad ne trazim.

Necu ulazit u to koliko ce trajat.

Ocito si se pogubio u svemu tome jer GT20 i GT22 su totalno razlicite osovine za totalno razlicite aplikacije.

Neovisno o velicini osovine (GT20 vs GT22 u ovom slucaju), ........kompresor je taj koji isporucuje kolicinu zraka, .....ne  osovina.

I, tvrdim da 52 mm kompresor , .......ne moze napuhati 250 ks osim u nekim extremnim uvjetima

11 minutes ago, kutija said:

Pa na Saabovima su sa GT2052 ,koja je serijski isla, uredno vozili sa 230 ks.

 

Gle Kimi jasno je meni koliko varijacija i koliko stvari utjece na max. snagu,ali ja sam se referirao na to da 52mm kompresor ne moze napuhat 250 ks.

Ako GT2052 gura 230 ks , GT2252 ce gurat 250 ks i vise da sad ne trazim.

Necu ulazit u to koliko ce trajat.

Ne znam za te price niti pratim vw scenu.

Sigurno znas puno vise od mene vezano za balansiranje.

Koliko se moze zavrtit turbo na balansirki ovisi o stroju koji imas......

Ne ovisi o stroju!

Ali, to je neko drugo podrucje.

Nema ti to nikakve veze sa VW scenom jer, ...................turbina je turbina.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

A hebemu Kimi nisam se pogubio i jasne su mi razlike ,u ovom slucaju, gt20 i gt22.

I sam znas da Gt2052 moze bit 10 verzija, sa razlicitim turbinskim i kompresorskim krilcima,ali ne pricamo o tome.

Tema je bila da 52 mm kompresor ne moze napuhat 250 ks bio on u GT17,GT20 ,GT22 ili kojoj vec verziji.

Ocigledno iz Gt2252 mape je da 52mm kompresor moze napuhat 250 ks  i vise.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kutija said:

A hebemu Kimi nisam se pogubio i jasne su mi razlike ,u ovom slucaju, gt20 i gt22.

I sam znas da Gt2052 moze bit 10 verzija, sa razlicitim turbinskim i kompresorskim krilcima,ali ne pricamo o tome.

Tema je bila da 52 mm kompresor ne moze napuhat 250 ks bio on u GT17,GT20 ,GT22 ili kojoj vec verziji.

Ocigledno iz Gt2252 mape je da 52mm kompresor moze napuhat 250 ks  i vise.

 

 

Ja kazem da NEMOZE!!

Mozda u Sibiru,...... kao Dyno Queen!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kutija said:

Ok.

Neka ostane na tome?

Kutija, ti si simpa covjek koji voli turbine (i to mi se stvarno svidja jer si jedan od rijetkih koji dosta toga zna/razumije vezano uz turbine  na ovim prostorima), ali garantiram ti, ..............ja ih volim vise.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...