Jump to content

Turbo servis Miki


klosar

Recommended Posts

  • 9 months later...
  • 3 months later...

Zlo mi je koliko se "egzoticnih" turbina odradilo a nista nisam pisao jer sam se ja glupan uhvatio dopisivati sa "......................." u nekim topic-ima koji nemaju veze s mozgom.

Uglavnom , odustajem od komunikacije s jebivjetrima i posvecujem se educiranju svih vas koji zelite jace/brze aute a da je vezano uz turbine. Naravno i vi kojima treba std turbina ste dobrodosli.

Uglavnom, ......nova radiona je u punoj funkciji .

Slike i video uradci uskoro. 

 

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iz moje radionice SVE turbine imaju garanciju godinu  dana (dvanaest mjeseci) osim hybrida, a i na njih dajem garanciju ako te aute mapiraju razumni ljudi koji ne misle da s takvom turbinom mogu raditi sta im je volja samo zato  jer je hybrid.

Imas moj post na sredini predhodne stranice (str. 11) gdje sam napisao sve vezano uz tvoje pitanje.

Nerijetko se desi da takvi "strucnjaci" usput ubiju i motor. 

Nadam se da ne mislis da sam toliko lud i da cu dati garanciju u tim slucajevima. Da li bi ju ti dao?

 

Tu na forumu ima preko 100 turbina koje sam slagao (stvarno ne vodim i takvu evidenciju) pa neka se decki slobodno raspisu ako nisu bili zadovoljni. Ja jos od nikoga nisam dobio takvu povratnu informaciju.

 

Neke od tih turbina su takva egzotika da ih nigdje drugdje nisu znali / htjeli / mogli uzeti na slaganje. Da ne pricam o ball bearing turbinama koje po mom saznanju (a znam gotovo sve koji se bave ovim poslom kod nas i za sta su sposobni) jedino ja radim. Evo, nedavno,  bivsi EVO 8 od jednog naseg clana, Forced Performance Black BB. Ili, PT6870 BB GEN2 od jednog naseg clana koji je presao u 1000+. Ili, PT6766 JB hybrid koji je isto u 1000+. Ili, RS7 (nema ih bas puno pa se zna i ciji je i ko je mapirao) prije par mjeseci. Ili, Forced Performance 3794 BB od jednog naseg bivseg clana .

Ili, brodske turbine koje pojede sol do te mjere da izmedju ispusnog kucista i osovine bude "luft" od 4-5 mmm a treba biti 0,7 mm (0,35 mm izmedju kucista i osovine), a samo ispusno kuciste (koje se za razliku od turbina na vozilima hladi vodom) nerijetko kosta vise od 1000 Eura. Stavim slike uskoro.

 

 

Doduse, ovdje na forumu postoje dvojica (za koje znam) koji su svojim "strucnim" mapiranjem ubili turbine koje sam ja slagao, ali,.................usput su ubili i motore (jedan od njih cak dva puta). Obojica su pokusali prebaciti krivnju na moj posao ali nisu mogli pobjeci od istine, sto se i dokazalo.

 

A da samo znas kakve hybride i tuning turbine rade neke eminentne firme po Njemackoj i ostatku evrope i kako lazu o onom sta skuuupo naplacuju. Ali, to su nijemci, bogom dani strucnjaci. :frusty:

No, o tome nekom drugom prilikom

 

Fire je mapirao gotovo sve aute koji voze na moje turbine bilo one std ili hybridi, i s njim do sada nije bilo problema, jer svakoj stranci tocno kaze ako / kad mu nesto ne stima s autom.  Ako ce on mapirati, garancija kao i za serijsku turbinu, ...............godinu dana.

U tu grupu spadaju jos Tibor i Matijaž jer tocno znaju sta rade. Medju ove koji znaju spada i , nemoj se iznenaditi,........... Tcode, ali on nazalost SW radi samo sebi . Ostale ili ne poznam dovoljno ili veliko ,.........NE HVALA.

 

Ima i ljudi koji traze da im se sloze hybridi za koje se vec u startu zna da nece biti dobre sto se karakteristike tice i na to ih upozorim, ali, ........"samo ti slozi i ne brini". Sreca pa ih nema puno (do sada samo dvojica) jer ce taj isti mozda reci da mu nisam dobro slozio turbinu jer misli da npr. osovina od GT1749V (i to medju manjima, a GT1749 ima 50-60 vrsta osovina  razlicitih velicina) moze pogoniti kompresor od GT2260V . Takvi jednostavno ne zele cuti niciji savjet.

 

Makar, ne kuzim od kuda ti uopce to da ne dajem garanciju na turbinu jer, iz tvog se posta ("ikada" i "ikakve") upravo to da ocitati.

Ko te je (ako te je) "nahranio" tom lazi? Jesi ti ikada meni donio da ti napravim neku turbinu? Koliko me sjecanje sluzi, .......not.

Ili ti je netko rekao da mu na std turbinu na necipiranom autu nisam dao garanciju? 

 

Znaci, da ponovim, dvanaest mjeseci garancije na sve std turbine na necipiranim autima

Fair enough s moje strane?

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KIMI_1.8T said:

 dvanaest mjeseci garancije na sve std turbine na necipiranim autima

Fair enough s moje strane?

 

 

Ovo je potpuno korektno i jedini nacin da i sebe zastitis. :thumbup:

 

Oprosti na neupucenosti, gdje se nalazi radiona?

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Evo par slika kako sad izgleda radiona:

 

20180822-162322.jpg 20180822-162441.jpg 20180827-184805.jpg

20181124-143003.jpg 20181124-143059.jpg 20181124-143110.jpg

20181124-143128.jpg 20181124-143040.jpg 20180808-131237.jpg

20181124-143242.jpg 20180822-162346.jpg

10 minutes ago, tigar_87 said:

Koliko košta ispitivanje turbine, da li je ispravna, da li slini negdje i kaj se vec sve gleda kod ispravnosti?

400 kn

U to spada : provjera balansa, provjera propusnosti ulja i provjera zakretanja lopatica na VNT turbinama.

Edited by KIMI_1.8T
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, KIMI_1.8T said:

400 kn

U to spada : provjera balansa, provjera propusnosti ulja i provjera zakretanja lopatica na VNT turbinama.

 

ako se kod tebe nakon toga reparira, tih 400kn je uključeno u cijenu reparacije ili se dodatno naplaćuje u odnosu kad npr. donesem turbinu i kažem "repariraj mi ovo"? 

 

trenutno nemam potrebu za tom uslugom ali pitam informativno + za slučaj da me netko od prijatelja/poznanika pita 

Link to comment
Share on other sites

Dva puta sam pitao za "reparaciju" turbine, jednom sam dobio odgovor da nema garancije (serijski K03 na serijskom GTI-u) i drugi put sam dobio cijenu nesto jeftiniju nego nova turbina sa popustom, takodjer nema garancije (fun fact, nova serijska turbina se raspala 13 mjeseci od kupovine iz ducana, nije od Kimija da netko ne poveze krivo).

 

Davno prije sam te pitao za turbinu sa TDI-110 da bi osvjezio, takodjer sam dobio odgovor da nema garancije.

 

Pa reko da pitam jel to specijalni tretman za mene ili za sve sa foruma.

 

Procitao sam sada sve napisano, jedan od kvalitetnije slozenih oglasa na forumu. ??

 

Nije nikakav napad, ne postavljaj se tako jer mi to zbilja nije namjera. Pitao sam preko prijatelja koji kod tebe slaze sve otkad zna za tebe, znas na koga mislim. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pekx said:

Dva puta sam pitao za "reparaciju" turbine, jednom sam dobio odgovor da nema garancije (serijski K03 na serijskom GTI-u) i drugi put sam dobio cijenu nesto jeftiniju nego nova turbina sa popustom, takodjer nema garancije. Davno prije sam te pitao za turbinu sa TDI-110 da bi osvjezio, takodjer sam dobio odgovor da nema garancije.

 

Pa reko da pitam jel to specijalni tretman za mene ili za sve sa foruma.

 

Procitao sam sada sve napisano, jedan od kvalitetnije slozenih oglasa na forumu. ??

Dobio si odgovor da nema garancije jedino u slucaju cipiranog auta sto je kod tebe vjerovatno bio slucaj. Za serijsku turbinu sa std SW-om  sigurno nisi dobio odgovor da nema garancije.

Tesko mi je sada reci kakva je bila cijena jer se ne sjecam sta je sve trebalo napraviti. Vjerovatno ti je i ispusno kuciste popucalo pa je i njega trebalo mijenjati (sto se desi na svim turbinama na 1.8T) pa otuda i visa cijena. Ali, kada ukupno gledas, od mene bi dobio sve novo osim usisnog kucista i aktuatora. A te nove turbine s popustom o kojima govoris, koje su malo skuplje od onoga sta sam ti ja ponudio, su 50% -60% skuplje nego moje a dobio si unajmanju ruku istu stvar. Garantiram da su moje bolje.

Dijelovi s kojima radim su Melett i to je vrh vrhova na trzistu i nisu bas jeftini. Otidji malo na web pa potrazi cijene centralnih dijelova, varijabila, kucista pa ce ti biti jasno otkuda proizlaza moje cijene. Kvalitetno a jeftino jednostavno ne postoji.

Slobodno mogu reci da su vecinom bolji od originala jer Melett konstantno radi upgrade na njima.

Npr, originalni lezajevi i karike se ne mogu mjeriti s njima.

38 minutes ago, JosipZG said:

 

ako se kod tebe nakon toga reparira, tih 400kn je uključeno u cijenu reparacije ili se dodatno naplaćuje u odnosu kad npr. donesem turbinu i kažem "repariraj mi ovo"? 

 

trenutno nemam potrebu za tom uslugom ali pitam informativno + za slučaj da me netko od prijatelja/poznanika pita 

Ukoliko odmah nastavljam s reparacijom, uracunato u cijenu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne dovodim tvoju kvalitetu u pitanje, samo tipkam svoj slucaj.

Odlucio sam se na novu turbinu (napomena za citatelje opet, ne kod Kimija, da ne ispadne da se njegova raspala) koja ima garanciju, i raspala se 13 mjeseci nakon sto je ugradjena na motor. Serijski motor. Sa serijskim softwareom. Na koji ti nisi davao garanciju. Srecom, sa opet novom turbinom iza te nisam imao apsolutno nikakvih problema do zadnjeg dana i upgradea na K04.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KIMI_1.8T said:

Kako sam rekao, ne sjecam se tvog slucaja ali nikada nikome nisam rekao da nema garancije u slucaju std SW-a na std motoru sa std turbinom.

A taj K04 je upgrade-ana k03 ili original K04 od S3, TT ?

 

 

Kod mene samo originali, uvijek naskuplja skola. ?

Sa S3 naravno. :) 

Link to comment
Share on other sites

Summa summarum, imamo čovjeka koji zna, ima tooonu iskustva, ima sa čime (top mašine za balans i obrade) i koristi kvalitetne dijelove (u 90% slučajeva bolje od OEM) za reparacije. K tome radi i sve moguće i nemoguće prerade, hibride itd. Kome je to skupo ima i drugih opcija i radiona za reparaturu u regiji. Koje na kraju budu i puno skuplje. Ali tu smo da učimo, neki na tuđim, a neki na svojim greškama.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...