Jump to content

Turbo servis Miki


klosar

Recommended Posts

1 hour ago, wragg said:

Nisam jos nista provjeravao jer se auto ponasa normalno i odlicno vuce. Zar ne bi trebao prijaviti neku gresku? Za svaku glupost javlja gresku pa bi mi bilo logicno da i to prijavi.

Alfa nije prijavila, cak nisam ni primjetio (velik) gubitak snage.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wragg said:

Pozdrav Miki,
Koliko sam iz ovog relativno kratkog vremena na forumu uspio skuziti, ti si jedan od vecih strucnjaka za turbine na Balkanu, pa bih imao jedno pitanje za tebe.
Vozim BMW F11 530d sa 258ps i 108000km trenutno, i primjetio sam da se od nekih 1200 do 2000 rpm cuje karakteristican zvuk turbine, tj. fuckanje. Citam po stranim forumima da je to potpuno normalno. Kakvo je tvoje misljenje o tome? Auto ide sasvim normalno i ne prijavljuje nikakve greske.

Ne bi se smjelo cuti "fuckanje". Tesko mi je reci a da ne cujem taj zvuk uzivo.

Na autima gdje je maknut DPF i katalizator se turbina malo "cuje", ali ne bi to nazvao fuckanjem.

Svako fijukanje turbine povezano je, ili sa losim balansom ili mehanickim ostecenjem lopatica/osovine zbog kojeg najcesce i nastane umbalans.

Link to comment
Share on other sites

To fuckanje na alfi (i Opel Astri s istim motorom) je prisutno jedino na 1.9 JTD 150 ks i na nijednoj drugoj turbini, a razlog su losi brezoni koji od temperature izgube svojstva i popusti se "isusna grana".

To na nijednom BMW-u jos nisam vidio.

Edited by KIMI_1.8T
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, wragg said:

Ok, hvala u svakom slucaju smile.png

Btw, prvi link nije radio, postavio sam novi.

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk

 

 

 

 

Radi i prvi link, ali na ovom drugom se bolje cuje.

Ne bi po ovoj snimci rekao da imas nekih problema s turbinom.

Mozda negdje malo "curi" pa to stvara taj zvuk.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, KIMI_1.8T said:

To fuckanje na alfi (i Opel Astri s istim motorom) je prisutno jedino na 1.9 JTD 150 ks i na nijednoj drugoj turbini, a razlog su losi brezoni koji od temperature izgube svojstva i popusti se "isusna grana".

To na nijednom BMW-u jos nisam vidio.

 

Istina. desilo se i na mojoj bivsoj, a mislio sam da je turbina bye bye..

Na 156 1.9 8v 88kw isto fucka sada, ali nisam ni otvarao haubu da vidim sto je..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Novo u ponudi, ......par komada za razlicite snage : 

GTX3071R Gen2 (600+ KS), GTX3076R Gen2 (700+ KS) i hybrid GTX3784RS Gen2 (900+ KS)

 

20200619-140643.jpg

 

 

Par komada K04 za 2.0 Tfsi, jedna std, dva hybrida (400+ KS) i jedna HGP hybrid sa K16 upgrade-anim internalsima  (K16 "end cut" osovina i K16 upgrade-an kompresor - veci od RS3 ili TTRS-a).

 

20200924-121435.jpg

 

20200924-121426.jpg

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Radi i prvi link, ali na ovom drugom se bolje cuje.
Ne bi po ovoj snimci rekao da imas nekih problema s turbinom.
Mozda negdje malo "curi" pa to stvara taj zvuk.

To sam na skoro svakom imao, tj. Ne skoro. N57 258ks svaki je crn oko stangice za vtg i tamo fucka i kao da se u punom gasu kad je u drugom polozaju zabrtvi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ova kompresorska krilca na gtx3071 i gtx3076 nisu garrettova?

 

S cega si uzeo turbinski gt37 dio na gtx3784rs? FP je radio turbine sa gt37 turbinskim dijelom.

Inace si jedini koji je spojio ovu kombinaciju i mislim da je hebena kombinacija.

 

Imam dvije K16 sa Volva T6. Inducer krilca je 47.7mm,a exducer 62mm-sa extendid tip je 65.6.

Ovo je oko 350 ks "veliko" krilce. Ima isto ovo krilce  sa focusa rs samo sa 49.6 inducerom i ono je oko 380-400 ks veliko.

Sta imas ti u ponudi za kompresorski dio za ovu K16?

Link to comment
Share on other sites

Kompresori na GTX3071R i GTX3076R nisu  Garrettovi nego custom sa "curved" profilom i drugacijom ukupnom visinom i jos nekim dodacima.

Osovina na GTX3784RS je ista kao i na FP3794R, i to nitko osim njih (i moje malenkosti) ne radi (u biti, FP je od tog setupa odustao. Zasto,.......to valjda samo oni znaju)

Po meni, kompresor od 94mm je malo,...... too much za tu osovinu.

Sto se Volva toce, nisam vidio da std ima 47,7 kompresor. To neki novi model za njega?

Sto se tice K04 hybrida i K16 hybrida, to su stvari koje drzim za sebe.

Nadam se da razumijes.?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da izgledaju kao Precision gen2 krilca.

FP je vjerovatno odustao od toga zato sto su sa Tial-om pokrenuli Xona turbo i ono sto sam vidio su dosta dobre.Xona turbo u istoj velicini kao FP 3794 ga ubije pa su zato vjerovatno odustali.

Ove sa Volva koje imam su twin scroll i isle su na volvo 3.0 T6 single turbo sa 285 ks.One imaju inducer 47,7 mm. Isti turbo ide na mk2 focus rs samo sa malo vecim inducerom kompresora.

Ono sto me zanima kolika su dimenzija krilca za 400 i 450 ks koja koristis na K16 ako mozes rec.

Do sada sto sam vidio krilce sa dalekom najboljom aerodinamikom , odnos velicina /protok/efikasnost i daleko najbolje krilce uopce ikad napravljeno za komercijalnu upotrebu je G25-550  60mm kompresorsko krilce.S tim treba radit hibride od 300-500 ks ?

Edited by kutija
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KIMI_1.8T said:

Sto se tice K04 hybrida i K16 hybrida, to su stvari koje drzim za sebe.

Nadam se da razumijes.?

Ja se sjecam kad si za par firmi govorio da su neozbiljni, posto nista ne pisu na svojim Internet stranicama sto se tice dimenzija ? 

Uglavnom zanimljive turbinice imas, do koliko ta hgp k16 gura i sta je tu posebno ako je hgp? Koliko vidim ne siris ovaj ulaz u turbo, ili mozda ne vidim dobro. Ali uglavnom, koliko sam skontao tu je unutarnji fi 52 ili 54mm, a Aftermarket usisi budu iza protokomjera vecinom oko fi 60, unutarnji ovisno o stjenki, uzi. Onda tu imas stjenku posto je fi usisa siri od ulaza u turbinu. Jeli se tu sta moze dobit, smeta li to flow-u donekle ili je zanemarivo.? Evo meni nikako da ode turbo pq da budem prisiljen upgrade-at?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ED30DSG said:

Ja se sjecam kad si za par firmi govorio da su neozbiljni, posto nista ne pisu na svojim Internet stranicama sto se tice dimenzija ? 

Uglavnom zanimljive turbinice imas, do koliko ta hgp k16 gura i sta je tu posebno ako je hgp? Koliko vidim ne siris ovaj ulaz u turbo, ili mozda ne vidim dobro. Ali uglavnom, koliko sam skontao tu je unutarnji fi 52 ili 54mm, a Aftermarket usisi budu iza protokomjera vecinom oko fi 60, unutarnji ovisno o stjenki, uzi. Onda tu imas stjenku posto je fi usisa siri od ulaza u turbinu. Jeli se tu sta moze dobit, smeta li to flow-u donekle ili je zanemarivo.? Evo meni nikako da ode turbo pq da budem prisiljen upgrade-at?

Totalno je nebitan u prici taj ulazni fi o kojem pricas dok nije manji od inducera krilca. Ono sto je bitno je fi krilca tj. inducer i exducer. Onaj dio krilca koji ti vidis je inducer i ako se stavlja veci u isto kuciste onda se mora tokarit kuciste IZNUTRA jel ce krilce grebat.Ovaj vanjski dio na koji dolazi crijevo moze bit svakakav od  nesto malo veci nego inducer krilca do duplo veci.

Edited by kutija
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kutija said:

Ova kompresorska krilca na gtx3071 i gtx3076 nisu garrettova?

 

S cega si uzeo turbinski gt37 dio na gtx3784rs? FP je radio turbine sa gt37 turbinskim dijelom.

Inace si jedini koji je spojio ovu kombinaciju i mislim da je hebena kombinacija.

 

Imam dvije K16 sa Volva T6. Inducer krilca je 47.7mm,a exducer 62mm-sa extendid tip je 65.6.

Ovo je oko 350 ks "veliko" krilce. Ima isto ovo krilce  sa focusa rs samo sa 49.6 inducerom i ono je oko 380-400 ks veliko.

Sta imas ti u ponudi za kompresorski dio za ovu K16?

GT37 je custom osovina koju je koristio i FP.

Focus RS i Audi TT RS imaju isti kompresor i on moze blizu 420ks.

Vrlo slican samo malo jaci billet  kompresor  ide u K04 hybride koje slazem.

Za K16 imam svasta .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

može li se reparirati turbina od mazde 6 2014 2.2d 150ks?  to je neki twin turbocharger ako sam dobro skužio

 

mazdin kataloški broj bi trebao biti SH01-13-700A

 

auto baca grešku P0299 i ne puni na niskim okretajima 

 

kažu u ovlaštenom da ima neku manu pa na oko 140 000km treba mijenjati/popraviti 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, JosipZG said:

može li se reparirati turbina od mazde 6 2014 2.2d 150ks?  to je neki twin turbocharger ako sam dobro skužio

 

mazdin kataloški broj bi trebao biti SH01-13-700A

 

auto baca grešku P0299 i ne puni na niskim okretajima 

 

kažu u ovlaštenom da ima neku manu pa na oko 140 000km treba mijenjati/popraviti 

 

 

Moze

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tema prociscena, postovi koji nisu odgovarali temi prebaceni u teme:

Molim da se drzite teme, a to je clan Miki i njegovi postovi i poslovi oko slaganja turbina i popratnih radnji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...