Jump to content

Kociona tekucina


Recommended Posts

spaz ima kocnice za 24h leman utrke, vrijednosti ko jedan evolution :)

 

Ahaaa :) Ako se ne varam sad ima PFC? Prije je imao Alcon... PFC je zanimljiv, cak i na 4 klipa ima dvije plocice po jednoj strani klijesta... Navodno da je bolja modulacija s time...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

S obzirom da INA više ne radi UKA-4, odnosno DOT 4 ulja, nego DOT 5, jel se smiju miješati, odnosno, nadoljevati?

 

 

DOT 5 je na silikonskoj bazi i neka sasvim druga stvar...

 

Imas UKA 4+** i UKA 5.1...

 

http://www.ina-maziva.hr/hr/proizvodi/kom/tekucine-za-kocnice/15

 

Dopunis sa onom tekucinom koja je bila unutra, ako je DOT 5.1 bio unutra, onda DOT 5.1, ako je DOT 4 bio unutra onda DOT 4... Mogu se mijesati, ali mijesanjem smanjujes tocku vrelista i shebes viskoznost/gustocu... DOT 5.1 (ponekad je isto pod nazivom Super DOT 4) je predvidjeno za rad sa ABS-om i ESP-om...

 

- - - Updated - - -

 

Aj ne lupetaj

 

Sad me bas zanima cifra, tu sam nesto nasao:

 

https://www.part-box.com/brake/kits/900.700.000.08-pfc-zr18-zr20-package-2?sort=rating&order=DESC

 

https://www.part-box.com/brake/kits/900.700.000.05-pfc-zr33-porsche-gt3-cup-pack?sort=rating&order=DESC

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Evo sad u sub ide na prvu izmjenu nakon 4god i 8mj starosti te 168000km. Koci odlicno bez ikakvih problema, ali bilo bi vrijeme da zamijenimo :)

 

Nemoj se iznenadit sad ako propišaju cilindri i glavni kočioni kad novu staviš ;)

 

Znam za barem 30-40 auta kojima je rijetko mjenjana i onda ta vlaga iz tekučine ili nagrize ili što vec napravi gumicama jer kad staviš novu tekučinu jako brzo neki procure ko sita dok neki nemaju problema.

 

Ako ko ima kakvo suvislo objašnjenje za to nek napiše.

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Nemoj se iznenadit sad ako propišaju cilindri i glavni kočioni kad novu staviš ;)

 

Znam za barem 30-40 auta kojima je rijetko mjenjana i onda ta vlaga iz tekučine ili nagrize ili što vec napravi gumicama jer kad staviš novu tekučinu jako brzo neki procure ko sita dok neki nemaju problema.

 

Ako ko ima kakvo suvislo objašnjenje za to nek napiše.

 

to se dogodi zato jer oksidira cilindar na onom dijelu di nemas hoda papucice kad normalno vozis,.. i onda kad ides pumpat pedalu da izmijenis ulje onda koristis full hod i pojede ti se gumica na tom dijelu...

Link to comment
Share on other sites

Nemoj se iznenadit sad ako propišaju cilindri i glavni kočioni kad novu staviš ;)

 

Znam za barem 30-40 auta kojima je rijetko mjenjana i onda ta vlaga iz tekučine ili nagrize ili što vec napravi gumicama jer kad staviš novu tekučinu jako brzo neki procure ko sita dok neki nemaju problema.

 

Ako ko ima kakvo suvislo objašnjenje za to nek napiše.

 

Ako ides na odzračivanje pumpanjem cilindri "rade" i po onom dijelu gdje inače nisu a nagrižen je...i propiša

 

Edit: kutija već napisao

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nemoj se iznenadit sad ako propišaju cilindri i glavni kočioni kad novu staviš ;)

 

Znam za barem 30-40 auta kojima je rijetko mjenjana i onda ta vlaga iz tekučine ili nagrize ili što vec napravi gumicama jer kad staviš novu tekučinu jako brzo neki procure ko sita dok neki nemaju problema.

 

Ako ko ima kakvo suvislo objašnjenje za to nek napiše.

 

Evo odradio sad nesto preko 1000km od zamjene i sve 5 :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...