Jump to content

Dyno tuning rasprave


Recommended Posts

Coastdown se zove. Ali eto, meni svaki inzinjer, pa i proizvodjac dyna, kaze da je to upravo bullshit.

 

 

Nije baš tako.. :D

Coastdown tehnika je prihvaćena tj. priznata kao standard od strane SAE International. Coastdown je definiran standardom J22264_201401 i koga zanima može kupiti i skinuti dokument za $74 sa službene SAE stranice ovdje: http://standards.sae.org/j2264_201401/

 

Btw, ja sam mjerio svog Volva u istom danu kod Francetića i kod Fire-a i rezultati su bili 316 tj. 312 KS.

 

P.S. ovime naravno ne tvrdim da je Fire-ov dyno točniji od tvog, vjerujem da su oba točna. :D

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

Prihvacena, ne tocna.

 

Je pa naravno, ali to vrijedi i za npr SAE standard za korekciju snage za temperaturu i nadmorsku visinu. Za točnu snagu motora motor mora ići van pa na klupu.. :D

Link to comment
Share on other sites

U praksi se koristi sve i sva. Aj ne budi prepametan. Svatko koristi ono sto mu pase. Od DIN-a, SAE-a (milion malih), itd. I sve skupa 3ks razlike.

 

Noup, samo 2 SAE norme za mjerenje snage - J1349 za net power i J1995 za gross power, ali ta se više praktički ne koristi.

Link to comment
Share on other sites

Pa dok je bio serijski si ga trebao izmjeriti da bi znao kolko si dobio. Ovako ti ne moze pomoc ni Fire ni Hic ni baba Vanga.

Jer tvoj auto sigurno nije imao 118 ks kolko pise u knjizici.

 

136ks je imao taj auto na maha valjcima na mičevcu prije par godina.

 

Ak se sje4čam bartolov je to bio ?

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

da, Bartolov ali nisam ga ja od njega kupio nego je bio još 1 vlasnik između

 

136ks je pisalo u oglasu, imam negdje i taj graf. ako neki valjci ne valjaju onda su to ti gdje je to mjereno :lol:

jer kad sam ga kupio još sam stavio

bregaste newmans ph3 (264stupnja, 10.15 lift)

supersprint ispušna 4-2-1

ecumaster emu SA

i nakon svega toga kod Kikija nakon mapiranja pokazao 127ks a kod Firea isti dan 2-3 sata kasnije 133ks. uzmite ove brojeve sa nekom tolerancijom +- par konja, znam da je 6ks bila razlika između valjaka kod Kikija i Firea.

 

ne treba govoriti da je auto išao dosta bolje nakon toga što sam radio, pa mi je malo čudno da je slabiji (brojčano) s tim nego s original bregastima i original mapom

 

 

neki dan dok se tu raspravljalo o ovome mi je slučajno na fejsu iskočio neki 106 gti stock na dynu, 123ks. ne vjerujem da se kod mene dobilo još dodatnih 13ks sa zakretanjem bregastih kao što je izmjereno tad na mićevcu

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Taj dan kad smo bili na mičevcu bilo mi je par poznatih auta i uključujuci i moj i svi su pokazivali realne cifre, čak je bio jedan a6 1,8t čipan koji je jedva 156ks izbacio tak da nimalo ne sumnjam u mjerenje.

Link to comment
Share on other sites

onda sam uložio 1000e+ u "motor" i izgubio snagu. a auto išao bolje :D

 

Pa da....ako te brojke interesiraju onda si isprintaj doma papir sa koliko hoćeš konja i to je to... hahahaha :P

Link to comment
Share on other sites

Isao je taj peugeot onda jako dobro, isto ko civic jaje s 137ks kod erca mjerenih i koliko znam osjetno je bio brži od drugih takvih 106.

 

Na autima iz italije nikad ne znaš što je gore i kad su "serijski"

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Jao, gledajte na sto sam naisao!! Pa pomnozite sami i pitajte se zasto kod nas to ne postoji!!! Pazi whp puta 20% daje fhp!!!

Hm hm, kakova slucajnost, a da ne spominjem graf koji nije savrseno obli, te printout wh fhp, temperature i sve ostalo potrebno navedeno na grafu.

U engleskoj bolje printer printa!

ca1f7398337e7337fed5c68af554ec0b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mapirao jednu subaru wrx sti na vemsu i dobio ovakav rezultat s maksimizirnom turbinom.

2eqdiky.jpg

Snaga na radilici se slaze s maks snagom koji turbo moze dati i to se slaze s protokom zraka kroz motor.

 

Zanimljivo je da su stvarni gubitci ispod 30HP, sto je zapravo i realno za taj auto i mjerenje u cetvertoj brzini.

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje - snaga na "kotacima" vs prava
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...