Jump to content

Dyno tuning rasprave


Recommended Posts

Dex i mene zanima, i obje teorije mi imaju dosta smisla

a fire (kao i ostali) je mjerio te Clio sporte dosta manje od tvornice. i nisam znao da se samo noviji auti (kao točniji) mjere na dyno, valjda smijemo i mi svoje stare krame zavrtit ?

Link to comment
Share on other sites

Moze se razgovarat normalno, ali njih dvojica ne znaju normalno komunicirat, to je problem :)

 

Jedan podjebava, drugi popizdi, onda obratno i tako u krug ... ako ce se normalno komunicirat s obje strane sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Pa tvornicki auto niti ne trebas mjeriti kad ti je Fire gore napisao da noviji auti svi imaju istu snagu jer su im kompjuteri tako tvornicki narihtani. Po njegovim rijecima nemas kaj mjeriti OEM auto. Procitas u knjizici i to je to.

Sam je rekoa da su mu svi tvornicki auti pokazivali snagu kako je i tvornica deklarirala (sto je ustvari krvio kad se ekipa uvjerila kako auti variraju i po 30 ks ako se radi o benzinskim turbacima npr.).

Ti se onda slobodno drzi te TEORIJE jer to drugo niti nije. Sve je to PROCIJENJENA snaga kako i pise na grafu. Meni niti u džep niti iz džepa, ali raspravljamo o tehnologiji i tehnici mjerenja, pa me sve to zanima i to je razlog zasto raspravljam o tome da me Rene opet ne zove i govori mi da mu je glupo sto ja tu pisem, a nemam auto od brdo konja.

 

 

Tolt, ne vidim razlog da se ikome daje BAN kad se sad zbilja normalno raspravlja o tehnologiji valjaka i njihovom koristenjju. Mislim da bi se tu moglo dosta nauciti i dok nema vrijeđanja treba pustiti ovu raspravu. ;)

 

Pa bit svih mjernih jedinca je da svugde u svijetu isto znace. Znaci ako u japanu na X uredaju(koji je ispravan i po standardu) izmjere snagu 100HP, onda na svakom drugom ispravnom uredaju bilo gdje na svjetu se mora isto dobiti. Ako ne, onda uredaj nevalja.

Pa to je bit mjerenja. Pa nezmoe netko imati drugre metre, cemu to onda?

 

Znaci da bi uredaj bio dobar mora na serijskim autima pokazivati ispravno. Ako pokazuje drugacije, onda to nije dobar uredaj, tj. nije po standardu. Jer tocno se zna sto znaci konj.

Link to comment
Share on other sites

Ako nekome bas treba ta PROCJENJENA snaga na motoru, pa vjerojatno ju i Hicovi valjci izbace (i to sve automatski bez rucnih unosa parametara tipa vlaznosti, temperature i tlak zraka i ostalo), samo eto, njemu ne trebaju jer njemu to kao alat nije potrebno nego gleda samo snagu na "kotacima" (opet sam kotace stavio pod navodnike da se bezveze opet ne raspravlja kako se ona mjeri) koja je po nekoj logici tocnija kao neka pocetna referenca za tuning i kasnije onda za usporedbu nakon tuninga jer tu nema dodatnih gubitaka guma, diferencijala, getribe i ostalih dijelova do motora gdje ti gledas snagu.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Ako nekome bas treba ta PROCJENJENA snaga na motoru, pa vjerojatno ju i Hicovi valjci izbace (i to sve automatski bez rucnih unosa parametara tipa vlaznosti, temperature i tlak zraka i ostalo), samo eto, njemu ne trebaju jer njemu to kao alat nije potrebno nego gleda samo snagu na "kotacima" (opet sam kotace stavio pod navodnike da se bezveze opet ne raspravlja kako se ona mjeri) koja je po nekoj logici tocnija kao neka pocetna referenca za tuning i kasnije onda za usporedbu nakon tuninga jer tu nema dodatnih gubitaka guma, diferencijala, getribe i ostalih dijelova do motora gdje ti gledas snagu.

 

Ne kuzim kako moze biti tocnije na osovini valjka?

Znaci uzmi samo gume. Neces izmjeriti istu snagu na osovini valjka ako dodes s michelin energy saver i s slickom 10" napumpanim na 0.3bar.

Ali ako mjeris gubitke, taj gubitak koji ti guma unosi ce se ponistiti. Znaci mjerenje nece ovisiti o tipu gume. Znaci tocnije je izmjeriti i gubitke.

Link to comment
Share on other sites

Ako nekome bas treba ta PROCJENJENA snaga na motoru, pa vjerojatno ju i Hicovi valjci izbace (i to sve automatski bez rucnih unosa parametara tipa vlaznosti, temperature i tlak zraka i ostalo), samo eto, njemu ne trebaju jer njemu to kao alat nije potrebno nego gleda samo snagu na "kotacima" (opet sam kotace stavio pod navodnike da se bezveze opet ne raspravlja kako se ona mjeri) koja je po nekoj logici tocnija kao neka pocetna referenca za tuning i kasnije onda za usporedbu nakon tuninga jer tu nema dodatnih gubitaka guma, diferencijala, getribe i ostalih dijelova do motora gdje ti gledas snagu.

 

 

ajd molim te zavrti moj auto pa mi reci kolko sam dobio u odnosu na serijski? i da bude točno i u WHP naravno.

Link to comment
Share on other sites

I onda dođu dva lika na Billu kao ajmo trku nabaciti i pitaju se međusobno koliko imaš konja jedan kaže 300 a drugi buraz ja 200 al na kotaču:rofl::rofl::rofl:

 

i onda Billa mjerenje:cool: ( a tu milion faktora tko na koju trubu poklopi, do koliko vrti, kako salta, velicina kotaca...)

 

Skoro cijela Evropa daje podatak o HP i onda sad Hic gura WHP nek mu bude njegov problem i od njegovih stranki:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ne kuzim kako moze biti tocnije na osovini valjka?

Znaci uzmi samo gume. Neces izmjeriti istu snagu na osovini valjka ako dodes s michelin energy saver i s slickom 10" napumpanim na 0.3bar.

Ali ako mjeris gubitke, taj gubitak koji ti guma unosi ce se ponistiti. Znaci mjerenje nece ovisiti o tipu gume. Znaci tocnije je izmjeriti i gubitke.

 

Fire, a otkuda ti uzimas mjerenja i onda "racunas" svoje da dobijes snagu na motoru? Sa iste osovine valjaka otkuda Hic i svi ostali u svijetu. Pa i ti moras uzimati neku izmjerenu snagu sa valjaka (odnosno osovine) da bi kroz formule (koje su u postavcima programa) dobio snagu na motoru, kaj ne?

Link to comment
Share on other sites

ajd molim te zavrti moj auto pa mi reci kolko sam dobio u odnosu na serijski? i da bude točno i u WHP naravno.

 

Pa dok je bio serijski si ga trebao izmjeriti da bi znao kolko si dobio. Ovako ti ne moze pomoc ni Fire ni Hic ni baba Vanga.

Jer tvoj auto sigurno nije imao 118 ks kolko pise u knjizici.

Link to comment
Share on other sites

gdje sam mogao prije 2 godine kad sam ga uzeo izmjeriti auto da znam koliko serijski ima WHP?

 

u Australiji??

 

 

znači svi koji su radili po autima prije nego su ovi auti stigli u HR, ne znaju kaj su dobili. samo to me zanimalo :thumbsup:

 

Dex ono kad smo se stali dok si meganea vozio sam imao kraći mjenjač ako se ne varam. a to bi onda bilo +20whp :D:P

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Fire, a otkuda ti uzimas mjerenja i onda "racunas" svoje da dobijes snagu na motoru? Sa iste osovine valjaka otkuda Hic i svi ostali u svijetu. Pa i ti moras uzimati neku izmjerenu snagu sa valjaka (odnosno osovine) da bi kroz formule (koje su u postavcima programa) dobio snagu na motoru, kaj ne?

 

Ne, mjere se gubitci. Ne racunaju se. Mjere se.

Link to comment
Share on other sites

gdje sam mogao prije 2 godine kad sam ga uzeo izmjeriti auto da znam koliko serijski ima WHP?

 

u Australiji??

 

Josipe, tebi onda ne moze pomoc NITKO. Znaci ne mozes znati kolko si dobio snage naspram serijskog. Ti mozes jedino tjunirati i valjke koristiti da ti naprave lijepu ispeglanu krivulju bez trokiranja i ostalih problema. Posto auto nisi kupio serijski nikad neces moci znati koliko si ustvari podigao snagu naspram serijske snage TVOG auta.

Link to comment
Share on other sites

Kod kikija.IZBACUJE WHP KAO I SVI OSTALI DYNOI!

 

I tu jedino nema varanja, mnozenja, racunanja, ponistavanja, zlatnog tostera, nostradamusa.....

 

Da izbaci snagu na radilici i onda nema varanja.

konpek_Dyno_Habulin.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne, mjere se gubitci. Ne racunaju se. Mjere se.

 

Ali gubici na osovini nisu isti kad je ubraza i kad se usporava? Ako je to tocno onda i dalje ne znas tocne gubitke odnosno mjerenje gubitka nije tocno.

Link to comment
Share on other sites

Josipe, tebi onda ne moze pomoc NITKO. Znaci ne mozes znati kolko si dobio snage naspram serijskog. Ti mozes jedino tjunirati i valjke koristiti da ti naprave lijepu ispeglanu krivulju bez trokiranja i ostalih problema. Posto auto nisi kupio serijski nikad neces moci znati koliko si ustvari podigao snagu naspram serijske snage TVOG auta.

 

Na ovom forumu ima 3 ili 4 tjunirana bas taj 1.6 motora. Jedan cak ima 180HP izmjereno kod erca ili rsr(nisam 100% siguran). Jel to mjerenje potpuno neispravno? Zato nitko prije 3-4mjeseca nije za svaki dyno graf na forumu prigovorio da su to gluposti da se mjeri po nekom novom principu?

 

Sada ispada da bas svi valjci koji mogu tocno izmjeriti serijski auto ne valjaju. A oni koji nemogu, su dobri. Pa kakva je to logika?

Link to comment
Share on other sites

kako nije bio serijski kad sam ga uzeo :unsure:

+ to što ima hrpa grafova serijskih istih tih auta

 

Kaj nisi ti imao neku mapu i kraci dif kad si uzeo auto? Sjecam se da si me jos satrao sa Meganom 16v ko beba zvecku sto sa serijskim nema sanse.

 

Edit: nasao filmic:

 

[video=youtube;REMM-0rdsc4]

 

Ovako nema sanse da ide serijski 106.

 

I ti grafovi ti nista ne znaci jer svaki serijski auto nema istu snagu jer u tvornici imaju tolerancije i snaga varira. Nisi sigurno imao 118 ks kad je nov izasao sa tvornicke trake. Mozda je imao 114 ks, a mozda je imao 121 ks. Kuzis?

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje - snaga na "kotacima" vs prava
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...