Jump to content

Dyno tuning rasprave


Recommended Posts

Ne svugde, samo neki modeli to tako zovu.

 

Ja i dalje ne mogu vjerovati da ti i dalje tvrdis da ti na valjcima mozes IZMJERITI snagu NA MOTORU. OK da ju procjenis ili "izracunas" preko nekih gubitaka koje uneses kao neku referencu, ali rec da IZMJERIS to ti kao znalac koji se razumije u te stvari nebi trebao tvrditi. Znaci ovo je nevezano za vase neslaganje i svađe (jer ja nemam veze ni sa Hicem ni sa tobom) nego samo zakljucak sa tehnicke strane.

Link to comment
Share on other sites

Evo, moj auto je mapiran na fireovim "lošim" valjcima, fire i ja smo "loše" kalibrirali motor, ima "izmišljenih" 700 KS na 1900+ kg ukupne mase sa vozačem, pa nebi trebao biti problem većini auta na forumu biti brži od toga. Ima li kandidata za probicu?

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne mogu vjerovati da ti i dalje tvrdis da ti na valjcima mozes IZMJERITI snagu NA MOTORU. OK da ju procjenis ili "izracunas" preko nekih gubitaka koje uneses kao neku referencu, ali rec da IZMJERIS to ti kao znalac koji se razumije u te stvari nebi trebao tvrditi. Znaci ovo je nevezano za vase neslaganje i svađe (jer ja nemam veze ni sa Hicem ni sa tobom) nego samo zakljucak sa tehnicke strane.

 

Ponavljam, ne unose se gubitci, mjere se. I zato za mjerenja(ne pogadanja) ispadaju dobro.

 

entuzijast: pa da, s tim podatcima neznas bas puno. Npr stock bmw m3 e46 260HP. Sto ti to znaci? S tim podatkom nista neznas, jel auto ispravan ili nije. Pogotovo onda ovo napise

A imamo i M3 e46, ZDRAVI primjerak, stock:

 

 

Inace M3 ide od 170rwkw do 205-210max max

 

Pa isti auto kaze od 170kW do 210kW snage? Pa to je 53HP razlike.

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

Prica gluposti, ne zna nista o mojim valjcima, procitao je 3% uputstava i sad se pravi pametan.

 

Djaba smo mi 3 tjedna visili u tvornici, radili aute za Insight, potrosili pare.

 

Sad ce fire nama objasnit.

 

 

Kakav tupan.

Link to comment
Share on other sites

Ponavljam, ne unose se gubitci, mjere se. I zato za mjerenja(ne pogadanja) ispadaju dobro.

 

entuzijast: pa da, s tim podatcima neznas bas puno. Npr stock bmw m3 e46 260HP. Sto ti to znaci? S tim podatkom nista neznas, jel auto ispravan ili nije. Pogotovo onda ovo napise

 

 

Pa isti auto kaze od 170kW do 210kW snage? Pa to je 53HP razlike.

 

Moji su ispravni, ja ne radim kokosinjce.

Link to comment
Share on other sites

Ponavljam, ne unose se gubitci, mjere se. I zato za mjerenja(ne pogadanja) ispadaju dobro.

 

entuzijast: pa da, s tim podatcima neznas bas puno. Npr stock bmw m3 e46 260HP. Sto ti to znaci? S tim podatkom nista neznas, jel auto ispravan ili nije. Pogotovo onda ovo napise

 

 

Pa isti auto kaze od 170kW do 210kW snage? Pa to je 53HP razlike.

 

Pa dobro kako ćeš ti izmjeriti gubitke ležajeva i komponenata nakon XY godina korištenja jer kada se oni zboje svi to može biti onak finjak cifra...

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro kako ćeš ti izmjeriti gubitke ležajeva i komponenata nakon XY godina korištenja jer kada se oni zboje svi to može biti onak finjak cifra...

 

Znaci, nakon svakog ubrzanja ide mjerenje gubitaka. Znaci nakon svakog run-a se mjeri gubitci dyno-a+guma+pogona+svasta. Sve se mjeri, nista se ne pogada.

 

Zato ta metoda daje tocne rezultate kao da je motor na motornoj kocnici.

 

Stvar je da tako mjere svi dyno-i oko nas(znaci Habulin, RSR, Mitja, ERC, CVH, oryx, Srdan, cak i NovaSpeed i a i moji). A sada dosao Hic i rekao da to nista ne valja. Sada on ima HicHP kojeg nemozes povezati s nicim.

Link to comment
Share on other sites

Ne samo moja. Ismijavat ces skor sve dyno-e. I od RSR i od Habulina ...

Znaci kako mjere i u Fueltech koji jure 7s na fwd.

Isto ces ismijavati i Vampira i Bobu. I duttera. Uglavnom skoro sve ljude ces ismijavati.

Link to comment
Share on other sites

Ma boli me kurac ko kako mjeri.

 

 

U TUDJE DUPE I METLA JE KRATKA, kazu srbi.

 

Pa onda gurni sebi u dupe pa mjeri.

 

Meni metla ne treba, hvala. Idi jebi nekog drugog, je ocigledno jebes samo na forumima. Sjasi

Link to comment
Share on other sites

Npr sada vise niti od bobe nista ne valja.

1957843_866086836784382_4830063728611490912_o.jpg

 

Znaci imas vecinu valjaka koji mjere tocno i rezultati se slazu s onim sto je tvornica deklarirala. I onda imas jednoga koji drugacije mjeri(ne zato sto dyno nemoze, nego zbog varanja) i dobiva rezultate koji se nemogu povezati s tvornickim. I sad on uvjereva svijet da je on u upravu. Zapravo dok se sjetim uvjek tako s tobom sve price isle. Dok nisi imao dyno, satlno govorio da se jedino na cesti moze mapirati, da je dyno smece.

Link to comment
Share on other sites

Kako se rezultati slazu sto tvornica deklarira kad neki auti i do 10+ ks (a neki i vise) variraju sa trake? :huh:

 

Npr. Ti izmjeris Golf 4 1,9 TDI 130 ks (tvornica toliko deklarira), a auto ustvari ima cca 140 ks. Kak je to onda tocno mjerenje?

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Kako se rezultati slazu sto tvornica deklarira kad neki auti i do 10+ ks (a neki i vise) variraju sa trake? :huh:

 

Npr. Ti izmjeris Golf 4 1,9 TDI 130 ks (tvornica toliko deklarira), a auto ustvari ima cca 140 ks. Kak je to onda tocno mjerenje?

 

Kako se razlikuju po 10HP? Pa jel si ti procitao prvu stranicu s rezultatima?

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje - snaga na "kotacima" vs prava
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...