Jump to content

Dyno tuning rasprave


Recommended Posts

mene zanima što bi u renaultu rekli da im dovezeš clia 3 rs sa dyno ispisom od 180ks umjesto 197

 

"gospon, tko vam je to isprintao" ili  "taj auto nikad nije imao deklariranu snagu" ?

 

 

ne mora bit taj auto, nego bilo koji za koji je "normalno" da nema deklariranu snagu

 

Edited by JosipZG
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ruscic said:

Jutros neki 7R malo igranja oa ke zanima jel ovo ok izmjereno ili? emoji11.pngeece8db15b78e17d859f33f5c608f3a7.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

 

Ma ne, tvoji valjci isto mjere gubitke(zelena crta). Sad cekaj dok hic vidi to i objasni. Moras 280kW pomnoziti s 1.3(4x4 auto) i onda dobijes 364kW. I eto free 50hp, samo treba mnoziti.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zato ti tako puno radis i tako jaako si uspjesan, ti si car i Bog osobno.

Nama ostalima ti si idol, a pogotovo tvoj tocan dyno, ma sto
Tocan, NAJTOCNIJI, koji nemre obican e63amg sa 476ks izmjeriti nego covjeku pricas da ne vrijedi auto i izmjeris mu 406ks

Poslat cu ti sad dyno na TOCNOH 477hp. Iz prvog mjerenja i bez greske.

Pa ti trtljaj i dalje svakome ko te hoce slusat

Link to comment
Share on other sites

mene zanima što bi u renaultu rekli da im dovezeš clia 3 rs sa dyno ispisom od 180ks umjesto 197
 
"gospon, tko vam je to isprintao" ili  "taj auto nikad nije imao deklariranu snagu"
 
 
ne mora bit taj auto, nego bilo koji za koji je "normalno" da nema deklariranu snagu
 
Ma, daju ti novi auto... No, samo ako je Muha mjerio

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hic said:

Evo tvoj 406hp supertocan dyno, za 4 eura:

b30b3f22d937d62c70a53bdfcf87dd46.jpg

 

Ako dobro vidim graf, skoro 800(792(Nm na kotacima, 960Nm na radilici. Meni to ne zvuci realno.

I max snaga na 5500rpm, a trebala bi biti na 6100rpm. Dosta velika razlika.

 

Isto tako dok se pogleda tocka na 5560rpm, tu je kao 700Nm na kotacu. Kada se to pretvori u kW, ispada 407kW, snaga kaze 274kW.

http://wentec.com/unipower/calculators/power_torque.asp?print=true

 

Znaci opet jos jedan fake graf. Opet je moment na osovini nogice od noga.

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

Muhini valjci, izmjerio mi do sada nekoliko automobila, ovak napamet:

 

2008. VW 2.0TDI-16 BKD 140ks / 320NM => 142ks / 320Nm

1993. BMW 2.5td 116hp / 222Nm => 118ks / 220Nm

2007. Lexus 2.2d 177ks / 400Nm => 160ks / 360Nm  == meni bilo čudno a na kraju se razjasnilo da je TOYOTA/LEXUS deklarirao jedno a prodavao drugo, jača verzija je došla tek sa 2g kasnije redizajnom za isti motor, na kraju ga izbacili iz proizvodnje

2008. Lexus 2.2d 177ks / 400Nm => 175ks / 400Nm (redizajn)

.. itd.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Ako dobro vidim graf, skoro 800(792(Nm na kotacima, 960Nm na radilici. Meni to ne zvuci realno.
I max snaga na 5500rpm, a trebala bi biti na 6100rpm. Dosta velika razlika.
 
Isto tako dok se pogleda tocka na 5560rpm, tu je kao 700Nm na kotacu. Kada se to pretvori u kW, ispada 407kW, snaga kaze 274kW.
http://wentec.com/unipower/calculators/power_torque.asp?print=true
 
Znaci opet jos jedan fake graf. Opet je moment na osovini nogice od noga.
Rpm pickup nije uredan 99% kad se ovako mjeri. Ako imaš krivi podatak o rpm sve se minja to znas i sam. Ja nacesce priko dyna kupim rpm i u 50-100 okretaja falijen kad me nije briga

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ruscic said:

Rpm pickup nije uredan 99% kad se ovako mjeri. Ako imaš krivi podatak o rpm sve se minja to znas i sam. Ja nacesce priko dyna kupim rpm i u 50-100 okretaja falijen kad me nije briga emoji2.png

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

I onda izmjeri 1000Nm i takve gluposti. Ili 800Nm na 4 cilindra benzincu s 1bar boosta.

 

Ja jos uvijek cekam barem jedan ispravni dyno graf od hica koji sadrzi moment i snagu. Ali kako se cini, to se nece dogoditi.

 

700Nm na 5560rpm je 407kW na kotacima, hic kaze 20% guibitka, znaci mercedes e55amg zapravo i 664 hp. Koje bajke.

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fire said:

 

Ma ne, tvoji valjci isto mjere gubitke(zelena crta). Sad cekaj dok hic vidi to i objasni. Moras 280kW pomnoziti s 1.3(4x4 auto) i onda dobijes 364kW. I eto free 50hp, samo treba mnoziti.

ma nista on ne mnozi ili upisuje. nego mu izbaci procjenu i to je to. 

a to kaj velis mnozenje sa 1.3 nema smisla. jer recimo impreza sa 300whp ima 25% gubitke a na 450whp 20% gubitke. ja sam se recimo s njim za cijeli projekat dogovorio za zeljeni whp. i procjene, zbrajanja, mnozena ili sta vec me ne zanimaju. samo WHP. i kad bi pogledao Hic-ove grafove od impreza recimo. vidi se da nista nema veze sa 1.3 i da su sa n manje whp veci gubici a na vise manji. sto je i logicno

Edited by vandal2407
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To nije istina. Mainline je Speed based. Moze dolje pisati kaj god hoces, on pokaze izmjereno! Zato se i ne moze muljati. Snimit cu vam filmic, pa neka place koga smetaaaaa
Mjeri kao i moj. Torqe nece izmjerit bez RPM. Ako mu zadaš 3000rpm a u biti je 2000 imas sve krivo. Meni nista ne smeta i sve mi je super, i mainline mi je super i maha mi je super i sve mi jebeno dobro sta ima kocnicu

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izbacit ce roller torque bez rpm-a. Za wheel torque mu treba rpm motora.

Ali snagu mjeri bez obzira na rpm

Dok netko place, drugi radid9bc90a68727be9b4552ec0da5374e5f.jpg

Ne brini posajem ti dyno la racunaj...racunaj....racunaj...racunaj...


Pa placiiii placiii pa racunajjjj

I tako to

Link to comment
Share on other sites

Izbacit ce roller torque bez rpm-a. Za wheel torque mu treba rpm motora.

Ali snagu mjeri bez obzira na rpm
Dok netko place, drugi radid9bc90a68727be9b4552ec0da5374e5f.jpg
Da snagu uvik mjeri. Ja neman torqe bez rpma. Spakova san 7R na zahtjev vlasnika na ravno 450ks. Zatvaram za danas mozda i sutra

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Roller tq i power su nepromjenjivi.

Engine tq ovisi o rpm, ali snaga ne jer se ne racuna nego mjeri preko roller rpm, roller speed i tq na celiji.

Kako placu kada gube....nemoj se ljutiti vatrenko, budes i ti jednom valjda dobio neki posteni auto pa ces nam svima pokazati kako to grci rade

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, vandal2407 said:

ma nista on ne mnozi ili upisuje. nego mu izbaci procjenu i to je to. 

a to kaj velis mnozenje sa 1.3 nema smisla. jer recimo impreza sa 300whp ima 25% gubitke a na 450whp 20% gubitke. ja sam se recimo s njim za cijeli projekat dogovorio za zeljeni whp. i procjene, zbrajanja, mnozena ili sta vec me ne zanimaju. samo WHP. i kad bi pogledao Hic-ove grafove od impreza recimo. vidi se da nista nema veze sa 1.3 i da su sa n manje whp veci gubici a na vise manji. sto je i logicno

 

vise konja manji gubici. svaka cast, naso je zlatnu koku u tebi. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Roller tq i power su nepromjenjivi.

Engine tq ovisi o rpm, ali snaga ne jer se ne racuna nego mjeri preko roller rpm, roller speed i tq na celiji.

Kako placu kada gube....nemoj se ljutiti vatrenko, budes i ti jednom valjda dobio neki posteni auto pa ces nam svima pokazati kako to grci rade
Da. Isto maha radi

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...