Jump to content

THP Solutions


Hic

Recommended Posts

Willtec je kinesko smeće, zato ti i je temperatura ulja na 116c ;). Imao sam ga, za auto od 300ks je ok, preko toga je dobar ako si želiš ubit motor. Usporedbe radi meni je ulje na 98-100c na 2 bara (i turbo tu pomaže naravno).

 

je ak se voziš normalno... kad ga čepneš nema šanse da je toliko malo...

Link to comment
Share on other sites

Ok znači da zaključimo, čovjek je platio 800€ (ili koliko mu je već rečeno) za Wagner stock location IC koji se uopće ne vidi i dobio kineski FMIC koji se vidi sa 400m jer upada u oči naprijed. Jebo me pas di mi živimo. Al meni je to parodija. Ako uspoređujemo s doktorom, ovo bi bilo kao da žena dođe napumpati sise, a vrati se sa napumpanom guzicom, a da to ne skuži kad se probudi.

 

nije baš tak..to ko da je naručila i platila super skupe i kvalitetne silikone a dobila neko kinesko smeće koje se procuri za godinu dve... čovjek ima novaca i čuo je za nešto a šta mu je ugrađeno ako je neki običan laik lako ga zavaljat...

Link to comment
Share on other sites

Ma bit ce bomba - not

 

Kroz turbo ide ulje, u turbo ide zrak iz motora, EGT je visi ako je usisni zrak visi, ulje se dakle vise grije. Koliko su nasvirane te male K04 kod vas, trebao bi vam IC u najmanju ruku kao Wagner a ne taj mali naprijed. Na 1,6 bara ta mala turbina je na izdahu i grije zrak enormno.

 

 

 

Heat soak ne moze prikriti dobar marketing, ne ide sve na taj nacin, i praksa je potrebna, npr kvalitetni IC kao Wagner ili APR. Ili pak WMI da prikrije sve nedostatke loseg IC-a.

 

EGT je zanemarivo visi jer nije u direktnoj korelaciji sa intercoolerom...

 

Evo i mjerenja:

 

http://blog.perrinperformance.com/the-great-subaru-intercooler-test/

 

Samo 10 stupnjeva Celzijevih razlika izmedju stock ic-a i Perrin ic-a...

 

Zakon su ti japanjerosi kad krenu u te testove :)

da ne radimo offtopic dalje u THP threadu..

 

Best Motoring mi je jedna od najboljih emisija o automa... Odgledao sam skoro sve sto je izaslo, BMI na engleskom mislim da sam sve, BM na japanskom vecinu :)

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lovrek

 

Boli ljude kifla za patch, ti si jedini koji je ikad pitao za to :)

 

Auti se slazu jer ljudi to vole, a kad imas za M4, onda valjda nije frka dati ga popraviti ukoliko dodje do nekakvog kvara, ne znam prav da ti velim, do sada su dvoje ljudi rekli da ih to brine, od kad radim! S obzirom na uzorak od 400-500 auti, zanemarivo.

Link to comment
Share on other sites

Lovrek

 

Boli ljude kifla za patch, ti si jedini koji je ikad pitao za to :)

 

Auti se slazu jer ljudi to vole, a kad imas za M4, onda valjda nije frka dati ga popraviti ukoliko dodje do nekakvog kvara, ne znam prav da ti velim, do sada su dvoje ljudi rekli da ih to brine, od kad radim! S obzirom na uzorak od 400-500 auti, zanemarivo.

 

Stavio sam smajlich Hic, chillax ;)

Al da se nasalim malo na svoj račun.... jbg, nije 150 dizlo i M4 isti kiki :P

Link to comment
Share on other sites

Ma chill sam ja, mene ustvari cudinda se vise toliko ne trese nad garancijama, nego se jednostavno tunira. Prije par godina, nema sanse novi auto tunirati, a sada su valjda skuzili da ce i pod garancijom dobiti kiflu, pa se ide do kraja.

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx locked this topic
  • Pekx unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...