Jump to content

Lakiranje i lakireri u HR - zajednička tema, iskustva, savjeti, radovi


Luky

Recommended Posts

Evo moj je vec neko vrijeme polakiran, u petak je prvi put bilo sunce pa sam ga isao malo detaljnije pregledati. I blago receno sam razocaran. E sad bi molio one koji se kuze u problematiku da kazu svoja saznanja, misljenja vezano na ovu temu.

 

Auto je na lakiranje išao jer je lak bio u katastrofalnom stanju. Na puno mjesta je lak ispucao, na mejstima gdje su bile naljepnice lak se iscupao. Na zadnjem braniku je lak bio ispucan valjda od nekog udarca laganog na parkingu, i bezbojni je popucao onako svakih pola centimetra i ostavio crte na vodoravnom dijelu.

Sad nakon lakiranja, na prednjem blatobranu kad se dobro zagleda nađe se na nekoliko mjesta crta na bazi, ne od smirglanja ili neceg nego bas kao stepenica, odnosno kako majstor kaze da je lak po toj crti izgrizao povrsinu i da se zato to vidi. Ok, jedva da se skuzi taj dio. Ali zadnji branik izgleda isto kao i prije, jer se na bazi pod odredenim kutem vide sve te crte koje su prije bile ispucane. Mislim to nemozes nevidjeti kad stanes iznad branika. Nisam dalje zelio gledati, ali vjerojatno je po cijelom autu takvih sranja. Sad ja neznam jesam ja bolesnik ili što, ali meni to izgledao kao kurčina od posla.

Majstor kaže da za to što ja želim bi sad opet trebalo izmatirat cijeli auto i ponovo ga cijelog pošpricati da tih sranja nebi bilo?? Jel stvarno moguce da se priprema nije mogla bolje odraditi? Jer koji je onda smisao lakiranja auta ako samo nova auta sa dobrim lakom, nakon lakiranja izgledaju dobro.

Link to comment
Share on other sites

to je fakat tuzno cuti i nažalost realnost.

Ja imam već 4 mjeseca zgrebani branik i to gasno zgrebani jer moju boju nema sanse da pogodi lakirer.

 

Jel imas kakve sanse trazit original branik iz tvornice sa tvojom original bojom? Posto imas kasko, cijena nije bitna.

Link to comment
Share on other sites

Majstor kaže da za to što ja želim bi sad opet trebalo izmatirat cijeli auto i ponovo ga cijelog pošpricati da tih sranja nebi bilo?? Jel stvarno moguce da se priprema nije mogla bolje odraditi? Jer koji je onda smisao lakiranja auta ako samo nova auta sa dobrim lakom, nakon lakiranja izgledaju dobro.

 

To nije tvoj nego njegov problem. Neka ispravi svoju pogrešku.

Link to comment
Share on other sites

To nije tvoj nego njegov problem. Neka ispravi svoju pogrešku.

 

Po njegovom to nije pogreška, nego je to eto tako jer je lak odispod loš, a oni nemisle auto brusit do lima.

Mene zanima jel se to moglo napravit kako treba pa su oni sfušali ili je kako kažu.

Link to comment
Share on other sites

Definirali smo da bude top. Da sam želio samo nevo boju pa kako bude, dao bi nekom 1000€ pa nek se igra. Al ovako nakon 2000€ za ravnanje lima i lakiranje i još 1000€ za djelove, da dobijem govno nevidim nekog smisla. Nebi se ni jebao sa skidanjem šajbi, kupnjom oem svih tih usranih precijenjenih lajsni i sranja da sam znao da ce posao ispast govno.

I onda mi jos reci da ja dobro vidim, da vecina to nebi vidjela. Pa da covjek poludi.

Link to comment
Share on other sites

Po njegovom to nije pogreška, nego je to eto tako jer je lak odispod loš, a oni nemisle auto brusit do lima.

Mene zanima jel se to moglo napravit kako treba pa su oni sfušali ili je kako kažu.

 

Odi k njemu i gnjavi ga da ti popravlja.. Pa jebote to si mogao i ti napravit, izmatirat svj stari lak, gdje je ubuleno malo pokitata i ofarbat.. i onda ako se vide te gluposti kasnije ajd to je ok.. al dat 2000 eur za posao i da se takve gluposti vide to znači da je fuš.. imao sam i ja na svom autu udubljenja prij lakiranja i sad toga više nema, najbolje da se to vidi poslije lakiranja itd..

 

i još jedan detalj, tamne boje su jako zeznute nakon lakiranja na suncu, stvaraju se velike temperature i kako se to jos valjda dodatno suši što li već, crte od šmirglanja se pojavljuju.. samim tim više ako se špric kit nije dobro isušio prije lakiranja..

Link to comment
Share on other sites

to je jedan od razloga zasto je meni hrustic ok...covjek je meni branik(koji sam ja, isti dan zajebao sa auspuhom)...besplatno pospricao...drugom majstoru daj 100e...

 

i meni na crvneom nisu nikakve anomalije iskocile nakon eto godinu dana...a ni na crnom nakon 2mj...a cijene su meni ok..

................

 

 

nemas sto nego ga gnjaviti da popravi...priprema je 80% lakiranja...

Link to comment
Share on other sites

2 doggy - yebbo te pas da te yebbo. sto tu pitas uopce, odi tam i izbori se za to sto si platio!

 

2 tt - pa strgaj ga onda nek pukne pa prijavi na isteku. Nakon toga u novo osig po ak.

Link to comment
Share on other sites

A pitam jer me zanima zasto je boja ispala takva kakva je ispala. Meni eto nije jasno da netko moze radit lose i da je tom to normalno.

 

Nedaj se nego navaljuj, prijeti tužbama itd.. :D Mora ti to popravit, pošteno si platio.

Link to comment
Share on other sites

Kao što to obično kod večine biva...auto ti je nažalost brzinski pripremljen i polakiran kao da si dao nekom 500 eura za lekirenje a ne 2 soma.

 

To što je lak ispod bio ispucan nije tvoj problem...ti si platio praktički 200 eura po elementu lakiranje.

 

Svaki lakirer pa i oni jeftiniji ako vide puknuti lak tj pukotine u istom znaju da se to mora brusiti dok pukotine ne nestanu...pa tek onda filer gore pa brušenje pa tek onda baza +lak

 

Znači kad nekom daš 100 eura po elementu to znači da taj element mora bit savršeno polakiran,tebe nije briga jel je on neravan,jel je ispod bio kit,jel je ispucani lak bio...nije te briga jel si platio da se napravi kako treba,i to je cijena od 100 eura...a ti si platio praktički duplo...

 

Jel znaš uopče jel su filer stavljali na auto ili samo matirali staru boju i lakirali ?

Link to comment
Share on other sites

Samo ako je puknut branik, a nije.

Isto tako mislim da se ne salju dijelovi nikada lakirani iz tvornice.

 

Dosta proizvođača jedino lakirane dijelove i šalje iz tvornice,zato ti treba kod šasije i kod boje obično.

 

Ako je tako komplicirana boja to se može i ušpricati pa ispolirati a to se naravno preko kaska riješi...to je za takve boje najpametnija opcija

Link to comment
Share on other sites

Ajmo reći ovako, ja sam lakirao 2 auta komplet u vrlo kratko vrijeme.

 

U međuvremenu sam pogledao 5-6 Hrustićevih radova između ta dva auta.

 

Neću reći da Hrustić ne valja ni u kojem slučaju, radovi su mu stvarno dobri ali ipak sam se i drugi put odlučio za D&M iako sam mogao ići i kod Hrustića. Eto toliko od mene.

 

bio kod dm-a i to su supci na kub. kvaliteta posla mozda je dobra na prvu gdje auto samo treba premazat. nek se tu treba nesto polimarit…nula

Link to comment
Share on other sites

Meni su golfa kod u DM-u stvarno odlicno bili napravili,bilo je dva curka na autu i trebalo je ro rijesi ostatk posla super.micali lajsne i zakitali,izvlacili blatobrane prednje i jos par sitnica i sve super jedina je zamjerka bila kaj je auto trebao bit gotov za 3-4 tjedna ali se nakraju rastegnulo na 6 tjedana.

Link to comment
Share on other sites

  • Branx pinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...