Jump to content

Kako čistiti usisne ventile na GDI motorima (direct injection)


Recommended Posts

Malo nekaj čačkam po netu i gledam da bi bilo korisno čistiti usisne ventile na GDI motorima, svašta se preporuča, pa da vidimo mišljenja ljudi :)

 

Nudi li se kod naših kaj od raznih metoda? cijene?

 

Ako je turbo GDI motor je li bolje špricati te razne tekučine na usis turba ili kroz vakum u usisnu granu :)

 

EDIT: ovo je jedan od proizvoda

 

http://www.crcindustries.com/products/gdi-ivd-174-intake-valve-cleaner-11-wt-oz-05319.html

 

Edited by IgoRR
Link to comment
Share on other sites

Ja bi dekarbonizaciju odradio jedino skidanjem glave i ciscenjem na stolu... i naravno jedino ako cu odmah nakon tog staviti occ. Inace vec nakon 30-40kkm se opet nakupi tog sranja.

Ciscenje bez otvaranja jedino ako je trenutno stanje ok i radim to redovito da to odrzim tako. Vece kolicine tog ne bi bas volio "pogurati" u motor raznim kemijama, aquasnow-ima itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Coupe VD said:

Ja bi dekarbonizaciju odradio jedino skidanjem glave i ciscenjem na stolu... i naravno jedino ako cu odmah nakon tog staviti occ. Inace vec nakon 30-40kkm se opet nakupi tog sranja.

Ciscenje bez otvaranja jedino ako je trenutno stanje ok i radim to redovito da to odrzim tako. Vece kolicine tog ne bi bas volio "pogurati" u motor raznim kemijama, aquasnow-ima itd.

 

To je jedini pravi nacin... 

 

Sa ovim sprejevima to djelomicno pocistis, a gdje otidje smece? U motor... I onda se nadas da ce ulje to pokupiti i da ce se isfiltrirati u filteru ulja... Ponavljam, nadas se...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Hic said:

Jebote sto komplicirate :):):):)

Soda blasting i opere se vodom, na zatvorene ventile vida izbaci sve van i nista nikam ne upada,
Ljudi to rade naveliko.

 

Tko to ima u HR?

 

19 minutes ago, maredo said:

Rade i u Tomiću sa orasima...na BMW-u 760i koji sam vozio prije mjesec dana čišćena je usisna grana sa orahovom ljuskom

 

Imaju to u HR? Prvi glas...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, IgoRR said:

OK i di kod nas kaj pametno napraviti?

 

I koje sredstvo je kod nas dostupno da si čovjek makar pomogne malo? :)

 

https://shop.liqui-moly.de/additive/ventil-sauber.html

 

ili

 

https://www.amazon.de/Liqui-Moly-5129-System-Reiniger/dp/B001CZKBFG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1521705379&sr=8-1&keywords=liqui+moly

 

:)

Edited by BaGy
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, IgoRR said:

proizvod sa 1. linka ti ne bude niš pomogao ventilima na GDI motoru,

 

proizvod sa 2. linka bude pomogao samo injektorima

 

ventili opet banana :D

 

našao sam ovo kod nas:

 

https://www.liqui-moly.hr/proizvodi/pro-line-throttle-valve-cleaner/

 

e sad, jel pomogne kaj ili ne, pitanje je sad :D

je, u pravu si, zazujao sam :)

 

citam na Liqui Moly forumu da upravo to s linka mozes koristiti za ventile na direktnom ubrizgavanju :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Da ne otvaram novu temu - jel ima netko info može li se ove, godine gospodnje 2021. u Zagrebu negdje ostaviti auto na čišćenju usisnih ventila (walnut blasting, soda blasting, štoveć)?

 

Riječ je o 208 Gti i Peugeotovi ovlašteni servisi su zbunjeni time što tražim od njih.

 

Kod CSS performance ne bih išao zbog loših iskustava u prošlosti.

 

Netko je gore spominjao BMW ovlašteni u Sloveniji, ali ne znam jel bi uzeli raditi na Pežou?

 

Elmin je Elmin.

 

Ima nekih drugih opcija?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, squizl said:

Da ne otvaram novu temu - jel ima netko info može li se ove, godine gospodnje 2021. u Zagrebu negdje ostaviti auto na čišćenju usisnih ventila (walnut blasting, soda blasting, štoveć)?

 

Riječ je o 208 Gti i Peugeotovi ovlašteni servisi su zbunjeni time što tražim od njih.

 

Kod CSS performance ne bih išao zbog loših iskustava u prošlosti.

 

Netko je gore spominjao BMW ovlašteni u Sloveniji, ali ne znam jel bi uzeli raditi na Pežou?

 

Elmin je Elmin.

 

Ima nekih drugih opcija?

 

 


Imas SodaBlasting u Istri, al mislim da oni samo čiste, da ništa ne raskapaju oko auta.

Mi u radioni znamo imat "guerrilla" pristup, pa 1 po 1 intake port natopit u brake cleaner na par sati, nakon toga rucno uklonit ostatak taloga, u 90% slucajeva odradi posao kao "walnut blast" samo treba imat vremena i zivaca za to, a testo je to naplatit kolko vremena uzme.

Edited by Radman_ED35
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...