Jump to content

Grobnik voznja thread


TomiTraktor

Recommended Posts

Za sta bi trebalo vrijediti?

Koja je razlika aplikacije ili transpondera službenog mjerenja?

Znaci ekipa koja vozi nebitno xx:xx koliko to brzo/sporo bilo ne "vrijedi" ako nije zabilježeno ovlaštenim transponderom.

Evo jedan prastari crx 01:42 ali ne vrijedi



Sent from my MI 6 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snjur said:

Za sta bi trebalo vrijediti?

Koja je razlika aplikacije ili transpondera službenog mjerenja?

Znaci ekipa koja vozi nebitno xx:xx koliko to brzo/sporo bilo ne "vrijedi" ako nije zabilježeno ovlaštenim transponderom.

Evo jedan prastari crx 01:42 ali ne vrijedi
 

 


Sent from my MI 6 using Tapatalk
 

 

Ma ja sam mislio na aplikaciju speedhive, my laps.. tamo se vide sva live mjerenja sluzbena. a kaj se tiče aplikacija za mjerenje one su isto dobre ako imaju externi GPS. ali mene zanima spisak autiju i vremena :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa netko treba unajmiti tu ekipu koja mjeri - ako je limitaran broj auta, pa sasvim je jasno da se to ne isplati, osim ako ne želiš platiti još više od ovih 990kn koliko košta trackday. Skineš si harrys laptimere ili track addict i mjeriš si sam, pogreška je s najgorim mobitelom 5m što je vremenski 1-2 desetinke.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vandal2407 said:

Ma ja sam mislio na aplikaciju speedhive, my laps.. tamo se vide sva live mjerenja sluzbena. a kaj se tiče aplikacija za mjerenje one su isto dobre ako imaju externi GPS. ali mene zanima spisak autiju i vremena :)

 

I sta ti tocno predstavlja taj spisak.... ? Kad ne znas na kojim gumama su odvozena vremena. Trkaci slik nije track day guma.

Tko imalo prati Track dayeve na Grobniku cca zna brzu ekipu, koliko rundaju i na kojim gumama se rade (ne)vremena. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sasaa said:

 

I sta ti tocno predstavlja taj spisak.... ? Kad ne znas na kojim gumama su odvozena vremena. Trkaci slik nije track day guma.

Tko imalo prati Track dayeve na Grobniku cca zna brzu ekipu, koliko rundaju i na kojim gumama se rade (ne)vremena. 

 

To je meni npr problem :D

 

Ja sa 1600 kg i obicnim gumama moram rundat kao netko sa 1400 kg, poluslikom i boljim kocnicama.....jer sam inace spor na papiru  :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za malo iskusnije rundaše na grobniku, na vozilu od cca 1500kg, koji bi raspon idealnog tlaka u prednjim i zadnjim gumama bio idealan, kada se guma ugrije? Pitanje se odnosi na cestovne gume. Konkretan odgovor sam pokusao pronaci po raznim člancima i stranim forumima, međutim uglavnom se generalizira, recimo oko 2.5 do 2.9 bara. 

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za malo iskusnije rundaše na grobniku, na vozilu od cca 1500kg, koji bi raspon idealnog tlaka u prednjim i zadnjim gumama bio idealan, kada se guma ugrije? Pitanje se odnosi na cestovne gume. Konkretan odgovor sam pokusao pronaci po raznim člancima i stranim forumima, međutim uglavnom se generalizira, recimo oko 2.5 do 2.9 bara. 
Nisam iskusan rundas, ali bitno je koja dimenzija guma i pogon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marin said:

Pitanje za malo iskusnije rundaše na grobniku, na vozilu od cca 1500kg, koji bi raspon idealnog tlaka u prednjim i zadnjim gumama bio idealan, kada se guma ugrije? Pitanje se odnosi na cestovne gume. Konkretan odgovor sam pokusao pronaci po raznim člancima i stranim forumima, međutim uglavnom se generalizira, recimo oko 2.5 do 2.9 bara. 

Nista 2,5-2,9

 

2 bara na vruce....2,2 max

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Uros said:

Nista 2,5-2,9

 

2 bara na vruce....2,2 max

Zadnji TD sam yokohame spustio na 2.0 zadnja 4 kruga, sada su za otpad. Bočnica se toliko izderala da se cudim kako ju nije svuklo s felge. Da ne govorim da je po zavojima auto isao preko nosa nemoguce. 

Link to comment
Share on other sites

Zadnji TD sam yokohame spustio na 2.0 zadnja 4 kruga, sada su za otpad. Bočnica se toliko izderala da se cudim kako ju nije svuklo s felge. Da ne govorim da je po zavojima auto isao preko nosa nemoguce. 

Koja yokohama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marin said:

Zadnji TD sam yokohame spustio na 2.0 zadnja 4 kruga, sada su za otpad. Bočnica se toliko izderala da se cudim kako ju nije svuklo s felge. Da ne govorim da je po zavojima auto isao preko nosa nemoguce. 

A ne znam kaj bih ti rekao......na 2,5 bara auto leti na sve strane u odnosu na 2,0

 

a tak i na cup2 ode bocnica....jer je jednostavno mekana.....na nankang ar1 nema boga da potrosis bocnicu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marijan said:


Koja yokohama?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Obicna ljetna, Bluearth es32. 

 

6 minutes ago, Uros said:

A ne znam kaj bih ti rekao......na 2,5 bara auto leti na sve strane u odnosu na 2,0

 

a tak i na cup2 ode bocnica....jer je jednostavno mekana.....na nankang ar1 nema boga da potrosis bocnicu

Iskreno, imam osjecaj da puno bolje kontroliras auto na 2.5 bara. Poceo sam sa 2.7 zagrijanom i snizavao pomalo do 2.0 cisto da vidim kako ce se ponasat auto. Na 2.7 vrijeme kruga cca 1:56, na 2.0 bara auto ne drzi zavoje nikako, vrijeme cca 2:03. Nekako je najbolje bilo na 2.4 s tom gumom. 

Link to comment
Share on other sites

Idealan tlak ti ovisi o dimenziji i modelu guma, te tezini auta. Ima tu i xy drugih varijabli ali probaj da vruce ne idu preko nekog idealnog tlaka s tim da da tlak mjeris na vrucim gumama. Znaci iz brzog kruga stajes u boxu, mjeris tlak i onda radiš hlađenje. Ako imas termometar onda mjeris i temp na oba ruba i sredini. Ali to je bas drkanje :) najlakse ga ugrubo drzati unutar nekih parametara i uzivati u TD.

Senzor pritiska gume moze a i ne mora biti bas tocan.

Obicno sto je guma veci performansi radi na manje tlaku. Mislim da cup2 je na vecini auta 2.1-2.2 idealno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Uros said:

a tak i na cup2 ode bocnica....jer je jednostavno mekana.....na nankang ar1 nema boga da potrosis bocnicu

 

Da, meni je premekana bočnica na 235/40/18, a super na 235/35/19. Naravno, obje su CUP2.

 

Baš se podvlači guma pod felgu na 40 profilu. Naravno, tlakovi su +2.3 bili, čak u jednom trenu 2.7 ali to u rundi, i tu auto bježi na sve strane, ali imam senzor za tlak pa pratim.

 

Qt5DgAV.jpg

 

rAQYGD6.jpg

 

Ne znam koliko se kuži ovak, ali baš se vidi kak se podvlači guma pod felgu.

 

 

5AcCQ2B.jpg

Edited by Raptor6767
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 16. 06. 2020. at 21:26, Raptor6767 said:

 

Da, meni je premekana bočnica na 235/40/18, a super na 235/35/19. Naravno, obje su CUP2.

 

Baš se podvlači guma pod felgu na 40 profilu. Naravno, tlakovi su +2.3 bili, čak u jednom trenu 2.7 ali to u rundi, i tu auto bježi na sve strane, ali imam senzor za tlak pa pratim.

 

Ne znam koliko se kuži ovak, ali baš se vidi kak se podvlači guma pod felgu.

 

 

 

 

Ovako je guma izgledala nakon 4 kruga na 2.0 bara. Jedva se  bilo sta moze vidjet na bocnici. 

 

IMG-20200618-142015.jpg

Link to comment
Share on other sites

 
Ovako je guma izgledala nakon 4 kruga na 2.0 bara. Jedva se  bilo sta moze vidjet na bocnici. 



Otkud takva guma na Focusu?

Evo moja gy eagle f1 assy3 nakon lokalne ceste, bez staze i na preporučenom tlaku, 2.5
8e8943437887aac79c66cb4484b19508.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marijan said:

 


Otkud takva guma na Focusu? 


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Ova je stara 9 mjeseci, max 5000km je prosla. Guma je jako mekana, pogotovo kad su vanjske temperature preko 20ak stupnjeva, slab grip i dosta se trosi. Prvi put sam ju sad stavio i zadnji. Ne odgovara mom stilu voznje. Na lokalnim cestama sam i do 10kmh gubio na pojedinim brzim zavojima, ovisno o vanjskoj temperaturi. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...