Jump to content

Grobnik voznja thread


TomiTraktor

Recommended Posts

imam ganc nove hankook F200 slick  soft 235 620 R17. to sam ubiti kupio za marof. a za sjedecu godinu ču uzet neki široki 18  za grobnik.

Trebas posteni trkaci ovjes jer je ovo losije od stock fk8 ovjesa (b16)

1:35/36 bi morao da se sve poslozi, debelo ispod 40 svakako


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GoranE46 said:


Trebas posteni trkaci ovjes jer je ovo losije od stock fk8 ovjesa (b16)

1:35/36 bi morao da se sve poslozi, debelo ispod 40 svakako


Sent from my iPhone using Tapatalk

ako če me držat i dalje to ganjanje po stazi onda ču kasnije uzet dobar ovjes, 18 felge i širi slick

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Raptor6767 said:

Ne sjećam se više od kud, ali ak imaš kojim slučajem pošalji...:D

 

Da, vrijeme leti.

 

Puntaći su isto bili guba, moje dupe stalo u samo jedan, kaže mi Lema - nemoj ga jako stiskat, ne bude taj dugo. :D

 

 

 

 

Ovdje vrijeme ne leti nego stoji ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marin said:

Kada se vec pise toliko o vremenima, moze li netko od ekipe koji su nedavno vozili reci na koji nacin mjere vrijeme, koju app koriste, koja se pokazala istovremeno naj user friendly a i dobra tj. precizna i koji gps external receiver koristite? Meni se zadnje RaceChrono sa obicnim gpsom pokazao da varira i do 2 sek gore/dolje od onoga sta mi je frend mjerio iz boksa. Vjerujem da nema smisla mjerit bez external receivera. 

 

Najtocnije vrijeme koje izmedju ostaloga koristi F1, Moto GP i svi ostali je transponder, koji ima svoj ground station (na Grobniku u tornju na ciljnoj), koji dobijes na track-dayu i pricvrstis, obicno negdje na prednji kraj automobila, mrezicu ili silicno... 

 

2 hours ago, GoranE46 said:

Trebas posteni trkaci ovjes jer je ovo losije od stock fk8 ovjesa (b16)

 

Bilstein B16 je losiji od stock FK8 amortizera?

Link to comment
Share on other sites

 
Bilstein B16 je losiji od stock FK8 amortizera?

99%

Dovoljno ti govori da je danas na takvim autima jako tesko dobit poboljsanje izmjenom ovjesa osim ako ne pricamo o 3way i slicno trkacim ovjesima..

Kilaza opruge na serijskim meg cup, fk8 i slicno su na razini clubsport ovjesa nekada


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mario_S3 said:


Interni ima smisla jedino ak imas stariji iPhone, ovi novi su jako neprecizni, cak i kad trcis s njima fula lokaciju za 100m. Mislim da su androidi isto banana. Ja sam prvo mjerio sa internim od iphone 6 i to je bilo tocno u 5m sto je jako precizno, ali mi se mob pregrijavao ispod sajbe pa se cak i gasio. Sad mjerim sa XGPS160 i daleko je bolje, 2,5m, otporan je na toplinu ali se isto pogubi nekad kompletno. Al vjerojatno je i do moba problem. Probat cu ga sljedeci put gps staviti na staklo tak da je guma s tople strane (tak bi se i trebao stavljati navodno).

Od aplikacija koristim trackaddict, ono sto snima sa svojom kamerom stavlja u internu memoriju, a ono sto snima GoPro ide na GoPro memoriju. Poslije to sve spojis sa race render programom u jedno.

U mom slucaju se radi o android mobitelu i njegovom gps-u, iz tog razloga i je razlika da 2sek. Ne konstantno ali se dogodi da je. Kad udes u racechrono app i pogledas putanje, vise sam u pijesku nego na stazi. App mi nudi nekoliko externih gps receivera za uparit, izmedu ostalih xgps 150/160, tako da cu u obzir uzet neke od ponudenih buduci da bi oni trebali raditi dobro. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GoranE46 said:

99%

Dovoljno ti govori da je danas na takvim autima jako tesko dobit poboljsanje izmjenom ovjesa osim ako ne pricamo o 3way i slicno trkacim ovjesima..

Kilaza opruge na serijskim meg cup, fk8 i slicno su na razini clubsport ovjesa nekada
 

 

To bi se trebalo staviti na mjerni uredjaj da se vidi prigusenje kompresije i ekspanzije, znam za tebe da si probao svasta voziti, ali cisto sumnjam da je serijski ovjes bolji od najboljeg Bilsteina za cestu i track day, rekao bi cak nemoguce...

 

Da se razumijemo, ne pricam o trkacim ovjesima, a ima milijun proizvodjaca, Reiger (molim razlikovati od Rieger Tuninga :D ), EXE-CT, Proflex, Ohlins, Sachs, Nitron, Intrax, JRZ, AST, Moton, MCS,  Bilstein, KW Competition ili Tractive koji odlicno radi sa DSC-om na Porscheu, itd., itd., itd...

 

Ima toliko vrhunskih ovjesa za koje vecina nikad nije cula da me sram koliko sam ih zaboravio nabrojati i koliko sam ih zapravo malo nabrojao, gdje sam nabrojao samo ove poznatije, a ima jos puno nepoznatih manjih manufaktura... :) Inace zanimljivo je da dosta je poznatih proizvodjaca radi u Nizozemskoj, u nekakvom trokutu, svega stotinjak kilometara jedni od drugih :) 

 

Kad smo vec kod Bilsteina:

 

https://motorsport.bilstein.com/#product

 

S time da to treba znati podesiti, recimo u zadnje vrijeme Manthey je na KW Competition ovjesu...

 

40 minutes ago, Marin said:

U mom slucaju se radi o android mobitelu i njegovom gps-u, iz tog razloga i je razlika da 2sek. Ne konstantno ali se dogodi da je. Kad udes u racechrono app i pogledas putanje, vise sam u pijesku nego na stazi. App mi nudi nekoliko externih gps receivera za uparit, izmedu ostalih xgps 150/160, tako da cu u obzir uzet neke od ponudenih buduci da bi oni trebali raditi dobro. 

 

Trebas GPS koji ima refresh na minimalno 10 Hz, nisam bas pratio u zadnje vrijeme, ali mislim da vecina mobitela to jos uvijek nema, ako se ne varam @fire je prije dosta vremena pisao o tome...

Edited by ND4SPD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Pekx said:

Dragy bi tu trebao biti ok, ako mozete posuditi uredjaj od geodezija discipline.

 

AFAIK Dragy je zalockan za korištenje na tuđim aplikacijama tj. BT mu nije otvoren za 3rd party. XGPS160 je super stvar.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Dragy bi tu trebao biti ok, ako mozete posuditi uredjaj od geodezija discipline.
Da su debili konačno updateali app pa da ima i track opciju koju obećavaju već dugo bilo bi top.

Ili da RaceChrono/Harry's omoguće BT povezivanje sa Dragyem bilo bi super, jer Dragy je samo 10Hz receiver, niš više.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa taj bilstein b16 je u rangu KW V3,općenito za bilstein kažu da je čak bolji za stazu ali nebitno.Nije riječ o nekoj skovači i low budget gewindama pa da mu se sad ti amortizeri nikako ne uklapaju u setup auta.Imam b14 na svom autu i stvarno usudio bi se reći best buy gewinda za tu lovu a b16 može biti još samo osjetno bolji i sa svim mogućim štelanjem za stazu samo to treba netko znat naštelat i odvest na vage kod gabreka pogotovo ako je auto samo za stazu.Naravno da ima boljih i skupljih ovjesa ali stvarno mislim da nisu potrebni ako voziš za svoj gušt i nije ti bitna svaka stotinka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Rwd said:

Pa taj bilstein b16 je u rangu KW V3,općenito za bilstein kažu da je čak bolji za stazu ali nebitno.Nije riječ o nekoj skovači i low budget gewindama pa da mu se sad ti amortizeri nikako ne uklapaju u setup auta.Imam b14 na svom autu i stvarno usudio bi se reći best buy gewinda za tu lovu a b16 može biti još samo osjetno bolji i sa svim mogućim štelanjem za stazu samo to treba netko znat naštelat i odvest na vage kod gabreka pogotovo ako je auto samo za stazu.Naravno da ima boljih i skupljih ovjesa ali stvarno mislim da nisu potrebni ako voziš za svoj gušt i nije ti bitna svaka stotinka.

Ja sam prije kupnje proučavao malo amere šta stavljaju na Impreze jer ih kod njih ima jako puno. Oni vele da je KW V3 bolji za cestu, a B16 za stazu. 

Naravno da je B16 premekan za full slick gume, ali ja taj auto vozim i po cesti pa je taj B16 meni neki kompromis staza/cesta. i ne vjerujem da je FK8 ovjes bolji od B16

38 minutes ago, Raptor6767 said:

Da su debili konačno updateali app pa da ima i track opciju koju obećavaju već dugo bilo bi top.

Ili da RaceChrono/Harry's omoguće BT povezivanje sa Dragyem bilo bi super, jer Dragy je samo 10Hz receiver, niš više.

Ja sam kupio GARMIN GLO 2 externi GPS na racechrono stranici piše da je on najbolji. oko 80e mu je cijena.

Kupio sam i Dragy ali je po meni preskup i još je zakljucan za ostale aplikacije bezveze.

Link to comment
Share on other sites

Pa taj bilstein b16 je u rangu KW V3,općenito za bilstein kažu da je čak bolji za stazu ali nebitno.Nije riječ o nekoj skovači i low budget gewindama pa da mu se sad ti amortizeri nikako ne uklapaju u setup auta.Imam b14 na svom autu i stvarno usudio bi se reći best buy gewinda za tu lovu a b16 može biti još samo osjetno bolji i sa svim mogućim štelanjem za stazu samo to treba netko znat naštelat i odvest na vage kod gabreka pogotovo ako je auto samo za stazu.Naravno da ima boljih i skupljih ovjesa ali stvarno mislim da nisu potrebni ako voziš za svoj gušt i nije ti bitna svaka stotinka.

Kupio nove B14, koma. Velik nesrazmjer povrata napred i natrag. Koliko ljudi su procurile. Prodao dalje isti feedback od frenda.

B12 pro kit mi je puno bolja opcija od B14

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Snjur said:

Kupio nove B14, koma. Velik nesrazmjer povrata napred i natrag. Koliko ljudi su procurile. Prodao dalje isti feedback od frenda.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 

Tvrđe jesu u usporedbi sa recimo KW V1 i iskreno nisu bas za nase ceste ali meni se auto odlično vozi pogotovo na brzim dionicama i dobroj cesti.Za sad preko godinu dana na autu od 1800 kg i sve super.
A ovo da su procurile,koliko sam samo puta čuo za KW da su propišale i to na smijesnoj kilometraži.Ne kazem da moje nece isto procurit kad tad ali to je očito kakve si sreće i koliko pazis tj. izbjegavas rupe itd.
Za gewindu recimo ne moze biti dobro dnevno prijeći preko  50+ lezecih,nije ni čudo što se prije razjebu i procure..

Edited by Rwd
Link to comment
Share on other sites

Šta kažete na promjenu ARB-ova nekim aftermarket tipa Whiteline itd...uz zadrzavanje street gewindi (v3...b16 itd) ili amortizera/opruga koje su vec na autu, ovisno sta tko ima?

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Coupe VD said:

Šta kažete na promjenu ARB-ova nekim aftermarket tipa Whiteline itd...uz zadrzavanje street gewindi (v3...b16 itd) ili amortizera/opruga koje su vec na autu, ovisno sta tko ima?

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk
 

Sigurno nije loše :) auto se puno manje naginje ali je onda i kriticno ako prekoracis limit, jer guzica onda samo "odleti"

 

Nije progresivno i predvidljivo

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...