Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

8 minutes ago, Rwd said:

Hvala na ovako detaljnom odgovoru.U početku je plan bio uzeti continental sc6 ali upravo to sto kazes,cuo sam da se brzo troši i da ima meke bocnice tako da sam ga otpisao iako vjerujem da je dobra guma.

Odluka je onda pala na michelin pilot sport 4 S taman ih ima u mojoj dimenziji.Nego ovako iz profila djeluje me dosta deblje od recimo continentala,da li je to moguće ako su obje 30mm visine?

 

Moguce.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rwd said:

Hvala na ovako detaljnom odgovoru.U početku je plan bio uzeti continental sc6 ali upravo to sto kazes,cuo sam da se brzo troši i da ima meke bocnice tako da sam ga otpisao iako vjerujem da je dobra guma.

Odluka je onda pala na michelin pilot sport 4 S taman ih ima u mojoj dimenziji.Nego ovako iz profila djeluje me dosta deblje od recimo continentala,da li je to moguće ako su obje 30mm visine?

 

sa PS4S neces fulat. puno su napredovale od Supersporta, pogotovo na mokrom i nekako je meni dobar kompromis za svaki dan. Makar osobno mi se supersport cinio malo direktniji.

CS6 nisam vozio... ali CS5p sam imao, - sta se trakcije tice PS4S i CS5p mi je tu negdje, ali je PS4S puno direktnija, puno se manje uvija... 

Sve je vozeno na istom autu.. s istim ovjesom, tako da nije do toga. 

Link to comment
Share on other sites

To me zanimalo,dvoumim se na kraju između dvije michelinke,pilot sport 4s i pilot super sport...
Mozda bi čak uzeo pilot sport 4s ali mi ta guma iz profila djeluje nekako debelo i upada mi u oči,ja sam picajzla i estetika mi igra ulogu čak i kod gume,jednostavno mi ta guma djeluje visoko i debelo čak i na 30mm.

Continental sc6 recimo izgleda puno tanje i ljepše iz profila i čini mi se da je michelin super sport vrlo slična njoj barem što mogu vidjeti preko slika.
Mislim da cu na kraju uzeti michelin  super sport jer sam od tebe i jos nekih ljudi čuo da su bili prezadovoljni,neki čak zadovoljniji nego sa pilot sport 4s ako pričamo o jurnjavi po suhom.

Edited by Rwd
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam i cup2,nisu čak toliko ni skuplje kao sto kazes jedino bi onda morao ici na 235/265 ali to nije problem koliko su druge stvari problem kod te gume...
Meni je to daily driver i ove sezone racunam na sigurno 15 tkm a s obzirom da ga volim baciti u bok malo malo ja bi te gume sahranio u pola sezone tako da mi je to ipak malo previše $$ samo za gume po sezoni.
Cup2 bi definitivno bio izbor da imam auto koji je samo za gušt ali ovako su otpisane.
Guma mi mora izdržati barem sezonu-sezonu i pol s tim da je po suhom odlična a da nisam ko po ledu ako me slučajno kiša uhvati

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
36 minutes ago, GonzoT5 said:

Hvatate se za 50-100 kuna a tamo se nude 3 godine stare gume. 

Google izbaci 57€ najjeftiniju opciju. 

Radje platim 50-100 kuna vise za gumu novijeg datuma. 

 

 

8 hours ago, GonzoT5 said:

Nista to jeftinije nije. 

Toliko kostaju svugdje online. 

Ja nebi. 

 

odluči se, je li te gume svugdje koštaju isto ili su na drugim mjestima 50-100 kn skuplje

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bubi said:

google svašta izbacuje, a 50-100 kn po gumi kad imaš 3 auta u kući nije više 50-100 kn. ja sam lijepo pitao link, ako možeš pomoći, ako ne možeš ili ne želiš, nema veze

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/dunlop-225-45-r-17-91w-sport-maxx-rt/4ca66fd90816a237eed29fd14a0f4eb1

 

Malo skuplje al bar nisu stare. 

Ja ih najjeftinije dobijem za 54€ samo na zalost nema opcije slanja u hrvatsku. 

 

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/atlas-225-45-r-17-94w-sportgreen/c087d33d28c9bd0e2dc639c7931a4b1a

 

Ako hoces jeftinu a dobru gumu, vozio je osobno i vrlo zadovoljan bio. 

Na adac testu je bila na 3 mjestu ak se ne varam. 

 

2 hours ago, Goertosing said:

 

 

odluči se, je li te gume svugdje koštaju isto ili su na drugim mjestima 50-100 kn skuplje

:bj1:

Edited by GonzoT5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/5/2018 at 10:37 PM, ND4SPD said:

 

Tu bi jos dodao Yokohama ADVAN Neova AD08R, to bi bila moja preporuka...

 

Uz to bi dodao i Michelin Pilot Sport Cup 2, ali to je vec pravi poluslick...

 

Od navedenih, Michelin Pilot Sport 4 S, sa oznakom/sufiksom S na kraju, dakle ne obicni Michelin Pilot Sport 4, nego Michelin Pilot Sport 4 S.

 

Ako ces Pirelli, pazi koji P Zero uzimas, ima ih jedno 6 vrsta + dva poluslicka, Pirelli P Zero Trofeo i Pirelli P Zero Trofeo R

https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/car/find-your-tyres/tyre-catalogue/summer

 

Continental Sport Contact 6 se jako brzo trosi, a Bridgestone Potenza RE050 i Bridgestone Potenza RE050A su vec dosta stare gume... Od Bridgestonea bi preporucio Bridgestone Potenza RE71R, ali nema ih u EU....
 

A za nas koji ne mogu uzet ni PS4S ni Vorti R jer se ne rade u 225 40 18? 

 

Vidim ima novi Kumho PS71, ima i Hankook S1 Evo2 koji je dosta dobar na testovima?

 

Ali osobno nekako najviše naginjem na Pirelli PZero (PZ4), jel ih vozi netko s foruma? 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Vlado206 said:

A za nas koji ne mogu uzet ni PS4S ni Vorti R jer se ne rade u 225 40 18? 

 

Vidim ima novi Kumho PS71, ima i Hankook S1 Evo2 koji je dosta dobar na testovima?

 

Ali osobno nekako najviše naginjem na Pirelli PZero (PZ4), jel ih vozi netko s foruma? 

 

Koja je namjena voznje? Imas Michelin Pilot Sport Cup 2 u toj dimenziji... Yokohamu Advan AD08R isto...

 

Ako ti ne treba nesto toliko sportsko onda bi ja na taj Pirelli ili Michelin Pilot Sport 4, eventualno i Dunlop Sport Maxx RT 2...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vlado206 said:

Everyday, življa vožnja i na suhom i mokrom. Za onog Meganea RS225. 

 

Zato nebi neki poluslick, mislim da će biti Pzero ovaj noviji model ako nađemo. 

Ja sam stavljao pilot supersport i stvarno su bile odlicne

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...