Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

16 minutes ago, dark_rider said:

Kakve su sad cijene za 225/40/18? Kaj izabrat? Hvala

Nešto povoljnije a da valja

NEXEN N'Fera SU4 225/40R18 92W XL 525kn kom

 

a ozbiljnije

MICHELIN Primacy 4 225/40R18 92Y XL 790kn

ako želiš nešto određeno javi se u inbox ;)

Link to comment
Share on other sites

@Exfreerider nešto ljetno povoljnije u 195/50/16? Za Clio od babe koji je 95% vremena na Heinzelovoj gore dolje van grada skoro nikad...
Do sada sam imao Falken Ziex 914 i bio super zadovoljan ali su gotove a nigdje ih ne vidim za kupiti...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, maredo said:

@Exfreerider nešto ljetno povoljnije u 195/50/16? Za Clio od babe koji je 95% vremena na Heinzelovoj gore dolje van grada skoro nikad...
Do sada sam imao Falken Ziex 914 i bio super zadovoljan ali su gotove a nigdje ih ne vidim za kupiti...

NEXEN N'Fera SU4 195/50R16 84V 430kn

FALKEN ZE914 195/50R16 88V XL 535kn ;)

Link to comment
Share on other sites

Dimenzije su 225/45/17. 

U uži izbor su ušle: 


Uniroyal RainSport 3 (savršene na mokrom, ali popuste nakon par sezona, nije za neku sportskiju vožnju)
Pirelli Cinturato P7 (pročitao više lošega nego dobroga o njima - premekane, troše se ko lude, nisu dobre na hladnijem)
Dunlop SportMaxx RT2 (nemaju toliko gripa i odaziv na upravljaču nije toliko precizan)
Bridgestone turanza T005 (malo lošije kočenje na mokrom)
Goodyear Eagle F1 asymmetric 5 (generalno u testovima u svemu dobra)
Continental PremiumContact 6 (generalno super ali u zavojima jako mekana)
Michelin Pilot Sport 4 (nema se tu šta reći, pri vrhu u testovima)
 

E sad nisam ni sam pametan što bi uzeo. Preferiram agresivniju vožnju, dakle želim neki grip i da mi nije mekana guma nego da i u zavoju imam dobar response i da se ne ljuljam sav. Idealno bi bilo uzeti nekog križanca touring i sport gume, samo sa sport gumama mogu računati da ih bacam nakon sezonu ili dvije jer se troše ko blesave. Zasad najviše pikiram Asymmetric 5, T005 i Pilot Sport 4. Čitam da je Asymmetric 5 kombinacija toga svega i ima super vozne osobine + ne troše se toliko puno što je idealno, ali je nova guma pa nema baš nekih recenzija...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jambo said:

Kakva je ponuda za 205/55/16?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

 

Dimenzija sa najvećim izborom

npr.. CONTINENTAL PremiumContact 6 205/55R16 91V 515kn kom

ako želiš ostatak ponude inbox

 

37 minutes ago, tinovator said:

Dimenzije su 225/45/17. 

U uži izbor su ušle: 


Uniroyal RainSport 3 (savršene na mokrom, ali popuste nakon par sezona, nije za neku sportskiju vožnju)
Pirelli Cinturato P7 (pročitao više lošega nego dobroga o njima - premekane, troše se ko lude, nisu dobre na hladnijem)
Dunlop SportMaxx RT2 (nemaju toliko gripa i odaziv na upravljaču nije toliko precizan)
Bridgestone turanza T005 (malo lošije kočenje na mokrom)
Goodyear Eagle F1 asymmetric 5 (generalno u testovima u svemu dobra)
Continental PremiumContact 6 (generalno super ali u zavojima jako mekana)
Michelin Pilot Sport 4 (nema se tu šta reći, pri vrhu u testovima)
 

E sad nisam ni sam pametan što bi uzeo. Preferiram agresivniju vožnju, dakle želim neki grip i da mi nije mekana guma nego da i u zavoju imam dobar response i da se ne ljuljam sav. Idealno bi bilo uzeti nekog križanca touring i sport gume, samo sa sport gumama mogu računati da ih bacam nakon sezonu ili dvije jer se troše ko blesave. Zasad najviše pikiram Asymmetric 5, T005 i Pilot Sport 4. Čitam da je Asymmetric 5 kombinacija toga svega i ima super vozne osobine + ne troše se toliko puno što je idealno, ali je nova guma pa nema baš nekih recenzija... 

Ja bi uzeo Asy 5

GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 5 225/45R17 94Y XL FP 650kn kom

28 minutes ago, tolt said:

gdje uopce Goodyear Eagle F1 asymmetric 5 po normalnoj cijeni

Koju dimenziju trebš javi inbox ;)

Link to comment
Share on other sites

šta vam znači 2 sezone? ja sve gume mijenjam nakon 2 sezone (cca 15000km "zime" i 20000 km "ljeta"). vozio sam neke aute s gumama od 30000+ km i nepojmljivo mi je bilo da se netko zaposlen 12 mjeseci na godinu može voziti na tome

Link to comment
Share on other sites

2 sezone tak i ja, a time da ja sad sa ljetnim odradim jednu sezonu cca 7000km, a zimske 2 sezone cca 6000km ukupno.

 

Prije sam mijenjao isto kao i ti bubi svake 2 sezone nove gume bez obzira koliko sam km napravio, pogotovo zimske, živim na dosta strmom brdu i moram imat dobru zimsku gumu, ove sad zimske pokusavam čuvat da budu 2 sezone jer mi se neda svake godine riknut 13000kn za gume

 

tinovator na tvom mjestu se ne bi razmišljao, Michelin ali 4S jer je 4 stari model, meni je 4s bila u užem izboru ali na kraju sam ipak uzeo Cup2

Edited by Dacho
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dacho said:

2 sezone tak i ja, a time da ja sad sa ljetnim odradim jednu sezonu cca 7000km, a zimske 2 sezone cca 6000km ukupno.

 

Prije sam mijenjao isto kao i ti bubi svake 2 sezone nove gume bez obzira koliko sam km napravio, pogotovo zimske, živim na dosta strmom brdu i moram imat dobru zimsku gumu, ove sad zimske pokusavam čuvat da budu 2 sezone jer mi se neda svake godine riknut 13000kn za gume

 

tinovator na tvom mjestu se ne bi razmišljao, Michelin ali 4S jer je 4 stari model, meni je 4s bila u užem izboru ali na kraju sam ipak uzeo Cup2

4S nema ispod 19".

 

Bio nam je prvi izbor za megana ali ne postoje u 18... 

Link to comment
Share on other sites

2 sezone tak i ja, a time da ja sad sa ljetnim odradim jednu sezonu cca 7000km, a zimske 2 sezone cca 6000km ukupno.
 
Prije sam mijenjao isto kao i ti bubi svake 2 sezone nove gume bez obzira koliko sam km napravio, pogotovo zimske, živim na dosta strmom brdu i moram imat dobru zimsku gumu, ove sad zimske pokusavam čuvat da budu 2 sezone jer mi se neda svake godine riknut 13000kn za gume
 
tinovator na tvom mjestu se ne bi razmišljao, Michelin ali 4S jer je 4 stari model, meni je 4s bila u užem izboru ali na kraju sam ipak uzeo Cup2
Zimske ti izdrze samo 6000 ak sam dobro shvatio?
Ovo su moje Conti 850p, 225/35/19, danas skinute, imaju izmedju 15 i 20 k km i imaju brdo mesa. Radim na brdu (Borčec) i svaki dan idem po vrlo strmoj cesti gore i guma je drzala fenomenalno a ima u sebi jos sezonu ili dvije.
2ede73e0ef60aeae5eda2e7d04b082d6.jpg
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dacho said:

2 sezone tak i ja, a time da ja sad sa ljetnim odradim jednu sezonu cca 7000km, a zimske 2 sezone cca 6000km ukupno.

 

Prije sam mijenjao isto kao i ti bubi svake 2 sezone nove gume bez obzira koliko sam km napravio, pogotovo zimske, živim na dosta strmom brdu i moram imat dobru zimsku gumu, ove sad zimske pokusavam čuvat da budu 2 sezone jer mi se neda svake godine riknut 13000kn za gume

 

tinovator na tvom mjestu se ne bi razmišljao, Michelin ali 4S jer je 4 stari model, meni je 4s bila u užem izboru ali na kraju sam ipak uzeo Cup2

 

 

?? da moram dati 2k€ za gume i ja bi ih čuvao ili imao još jedan auto s normalnom dimenzijom za svaki dan, ali pričao sam o autima koji koriste 14"-16" za 400 kn, a ne 19" zimske :)

 

Link to comment
Share on other sites

Dimenzije su 225/45/17. 
U uži izbor su ušle: 

Uniroyal RainSport 3 (savršene na mokrom, ali popuste nakon par sezona, nije za neku sportskiju vožnju)
Pirelli Cinturato P7 (pročitao više lošega nego dobroga o njima - premekane, troše se ko lude, nisu dobre na hladnijem)
Dunlop SportMaxx RT2 (nemaju toliko gripa i odaziv na upravljaču nije toliko precizan)
Bridgestone turanza T005 (malo lošije kočenje na mokrom)
Goodyear Eagle F1 asymmetric 5 (generalno u testovima u svemu dobra)
Continental PremiumContact 6 (generalno super ali u zavojima jako mekana)
Michelin Pilot Sport 4 (nema se tu šta reći, pri vrhu u testovima)
 
E sad nisam ni sam pametan što bi uzeo. Preferiram agresivniju vožnju, dakle želim neki grip i da mi nije mekana guma nego da i u zavoju imam dobar response i da se ne ljuljam sav. Idealno bi bilo uzeti nekog križanca touring i sport gume, samo sa sport gumama mogu računati da ih bacam nakon sezonu ili dvije jer se troše ko blesave. Zasad najviše pikiram Asymmetric 5, T005 i Pilot Sport 4. Čitam da je Asymmetric 5 kombinacija toga svega i ima super vozne osobine + ne troše se toliko puno što je idealno, ali je nova guma pa nema baš nekih recenzija...
Potenza S001.
Držanje na kiši A, bočnica jako tvrda, jedino mislim da ju treba malo zagrijat da bi počela "držat". Kod ovih ostalih modela ces imat problem s uvijanjem bočnice.

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2019 at 3:34 PM, maredo said:

Jel imaš kakav feedback za te Nexen?
Ima i onaj neki drugi model sa sličnom cijenom, koja je razlika među njima? Jedne touring druga sport?

 

mislim da se @IgoRR vozio na su4 s alfom od 300tinjak konja i rekao je da su ok, pa će biti dobre i za penzića :P

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30. 03. 2019. at 10:13, Vlado206 said:

4S nema ispod 19".

 

Bio nam je prvi izbor za megana ali ne postoje u 18... 

Nisam znao da ih nema ispod 19" sorry, ali i 4 je jako dobra gum, štoviše po testovima jako malo zaostaje za 4s

 

On 30. 03. 2019. at 12:56, Xman said:

Zimske ti izdrze samo 6000 ak sam dobro shvatio?
Ovo su moje Conti 850p, 225/35/19, danas skinute, imaju izmedju 15 i 20 k km i imaju brdo mesa. Radim na brdu (Borčec) i svaki dan idem po vrlo strmoj cesti gore i guma je drzala fenomenalno a ima u sebi jos sezonu ili dvije.
2ede73e0ef60aeae5eda2e7d04b082d6.jpg

 

Ja svoje skidam danas, al čisto sumnjam u 3 sezone, i da na ovom autu  je to oko 6000km zima, nakon toga ih još mogu dobro prodat jer je još uvijek dobra guma i onda kupim nove 4. Al da drže bome drže, tako da ja se ne mičem od zimskog contija

On 30. 03. 2019. at 14:29, Bubi said:

 

 

?? da moram dati 2k€ za gume i ja bi ih čuvao ili imao još jedan auto s normalnom dimenzijom za svaki dan, ali pričao sam o autima koji koriste 14"-16" za 400 kn, a ne 19" zimske :)

 

 

Ma to je za oba seta cijena 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...